Alkohol

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: nawesh » 2008. máj. 25., vas. 23:51

kínai barátaink a skorpiótól a kígyóig mindent beledugnak az alkoholos üvegekbe :? 8O :x
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: ata » 2008. máj. 28., szer. 15:21

Most már tudom, alkoholista biológia tanárom szertárában miért álltak a bemutatóra szánt állattetemek összeaszalódva, üres üvegben...
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Borka » 2009. feb. 17., kedd 21:58

sziasztok!
csak egy gyors kérdésem lenne, amire konkrét választ még nem kaptam: Aki nem eszik húst az tényleg kevésbé bírja az alkoholt? :beteg: (most tekintsünk el attól a tézistől, hogy aki tényleg egészségesen akar élni nem iszik alkoholt)

Köszönöm, ha válaszoltok!
B.
Avatar
Borka
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2009. jan. 18., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2009. feb. 17., kedd 22:07

ez eg yjó kérdés :?: :oops:

én pl. azért nem iszom egyáltalán, mert tartok tőle, egyáltalán nem bírnám...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Dulmina » 2009. feb. 17., kedd 23:30

Még sose hallottam, hogy ez esetleg összefügg...
Nekem hébe-hóba az az egy kis pohár bor vagy pezsgő ugyanolyan most is, hogy nagyobb mennyiségben mennyire bírnám, azt meg sose próbáltam ki - és nem is áll szándékomban. Ez a kis mennyiség is megfelelő étkezés kísérője, nem "csak úgy" ivás, amitől valószínűleg rosszul lennék (de legalábbis nagyon nem esne jól). Néha sütéshez-főzéshez is használok kevés bort / rumot / vanília kivonatot, de ezek alkoholtartalma elillan közben, így a kész ételben már nincs jelen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dulmina 2009. feb. 18., szer. 11:26-kor.
Avatar
Dulmina
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2007. nov. 6., kedd 1:00

:)

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2009. feb. 18., szer. 9:32

:D Boldogságot! :D

Igen, ha a hús fogyasztásának a mellőzése eszmei és erkölcsi alapokon nyugszik.
Ha csak divat vegetárius valaki, akkor ez nem annyira kimutatható, de ott is van változás.

A vegetárius étkezés nem egyenlő a lelki élettel, ki ki lehet határozottan mondani, a hús fogyasztása nagyon nagy mértékben akadályozza a spirituális megismerés felismerését, ill. gyakorlását.

A hús a tudatlanság anyagi kötőerejének az egyik hordozója, így az étkezésbeől való mellőzése által tisztul az anyagi test is és tisztul a belső, szellemi világunk is.

Ennek e tisztulásnak a következtében az ember fokozatosan elhagyja az alacsonyabb rendü életviteli tevékenységeket, így pl. az általad kérdezett alkoholt is.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. feb. 18., szer. 10:55

Szia!

Szerintem a vegetáriusság és az alkohol nem fogyasztás nem feltétlenül kapcsolódó fogalmak. Vannak olyan emberek akik bár vegetáriusok (pl. morális okból, de az eü.i része nem érdekli őket), isznak alkoholt, esetleg dohányoznak is.

Én azt gondolom az alkohol "bírása" attól függ mennyire vagy hozzászokva. Az alkohol ugyanis ideg-méreg ami kisebb-nagyobb százalékban van jelen a szeszes italokban. Bizonyos idő és addíció után a szervezet már nem reagál rá olyan érzékenyen mintha első alkalommal innál. (pl. kezdetben néhány korty után is erős fejfájás lehet!) Ez természetesen "elmúlik" miután valaki alkohollal trenírozta a szervezetét.

A személyes véleményem az, hogy az alkohol bírása elsősorban azon múlik, hogy valaki ivott/iszik e alkoholt és akkor milyen "erőset" iszik.

Én nem iszok alkoholt, mert nem bírom, rögtön erős fejfájásom lesz ha alkoholt innék. Mivel egyáltalán nem vagyok hozzászokva az alkoholhoz és minden bizonnyal az is közrejátszik, hogy nem eszem zsírosat, így hamar felszívódik az alkohol is, és persze igyekszem tisztán is tartani a fizikai testemet is. Szóval engem totál kivág a legkisebb alkohol is, 1 pohár sör, vagy pár korty bor is.... ezért én NEM iszom egy korty alkoholt sem.

Természetesen ez mind egyénenként függ.

Annak aki nem szeret alkoholt fogyasztani, az esetleg ilyen "kibúvókat" találhat, hogy mégse nézzék ki a társaságból:
-alkohol mentes sör (a 0% os)
-üdítő
-alkohol mentes koktél
-tea
-ásványvíz

Remélem sikerült válaszolnom a kérdésedre.


Üdv., Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Borka » 2009. feb. 19., csüt. 19:54

Sziasztok! köszönöm szépen a válaszokat! :D
egy kedves ismerősöm mondta, h kb fél év hústalan életmód mellett kezdte el azt érezni, h kevesebb alkohol elfogyasztásától is ugyanazt a "hatást" éri el.
ezek ismeretében inkább nem szeretném megtudni, h nálam hol a határ. :D eddig se italoztam nagyon,ezután se fogok. :)

Üdv! Bori
Avatar
Borka
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2009. jan. 18., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. feb. 23., hétf. 7:28

Jól teszed!

Tudod a határ a fejben dől el. Valaki, ha az asztal alá issza magát azt se veszi észre.

Józanon is szép az élet! Legalábbis nekem. :)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Előző

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég