Alkohol

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: flower » 2006. szept. 7., csüt. 16:14

Baraka, jó ez az írás. :wink:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. szept. 7., csüt. 17:29

Jaja.
Viszont a must nagyon finom! :D

Norci írta:a feloldódásnak szerintem nem kivülről kell jönnie... ez csak pótszer azoknak, akik belülről nem tudják megoldani. :?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 8., pén. 8:43

a musttal semmi gond, az gyümölcslé, nem alkohol :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. szept. 8., pén. 9:09

Szép jó reggelt mindenkinek!

Hagy osszak meg még két gyönyörűséget veletek!

„Hogyha bortól, szerelemtől részeg vagyok; az vagyok.
Ha bálványzó, tűzimádó, hitlen vagyok; az vagyok.
Minden ember okoskodva véleményt mond felettem:
Mit bánom én; ami vagyok, az vagyok és nevetem.”


Omar Khajjam


„Bort ittam szeretőm emlékére, mielőtt a
szőlőt megteremtették volna, lerészegedtem.
Azt mondják: „bűnt ittál”.
Abból ittam, amit bűn lett volna nem inni.
Még mielőtt születtem,
Mámorban voltam tőle,
Így maradok mindörökké, még akkor is,
Ha csontjaim elporladnak.”

Ibn-al-Farid


Mindkét költemény ugyanarról szól, amit Hamvas is leír a bor filozófiájában:
"De a szivárvánnyal együtt megjelent a feloldó ital. A bort én csak egyik legmagasabb kegyelmi aktusként tudom megérteni. A bor felold. Van borunk. Az átkozott sokkot fel tudjuk oldani. A bor visszahozza eredeti életünket, a paradicsomot, és megmutatja, hová fogunk érkezni a végső világünnepen. Ezt a hidat az első és az utolsó nap között az ember csak önkívületben bírja ki. Ez az önkívület a bor."

Gega és Norci!

Szerintem a bort nem lehet alkoholnak nevezni, így egyszerűen. A bor az nem alkohol, a bor az bor. Tényleg van benne valami isteni... Ha nem előítélettel szemléled, és nem teszed bele mindjárt egy olyan felíratú fiókba: "rossz dolgok tárháza".
Valóban belűlről kellene jönnie a feloldódásnak, de bor nélkül mennyien vagyunk erre képesek? Mennyien tudjuk megélni azt az isteni extázist, amiről Ibn-al- Farid írt? Nem sokan, sajnos, de itt a feloldó ital, ami az átkozott sokkot feloldja... Ha bor nélkül meg tudjuk ezt élni az nagyon jó. A legjobb, és akkor lehull rólunk a kényszer is magától, hogy ezt kívülről, segítséggel éljük meg. De addig?! Nincs e világban semmi olyan, ami nem isteni lenne... Ő valóban ott van a főtt sonkában is, és egy pohár borban is. Szerintem mindenki úgy élje meg az életet, ahogy tudja, ahogyan neki jó, azt gondolom. Ha ti mustot isztok, az is jó. És egy pohár bor is jó, ha valóban kegyelmi aktusként hat ránk. Mert nem tudhatjuk, a Szellem milyen formában jön el hozzánk...

Ata!
Gyönyörű volt a versrészlet, köszi!
És nekem is a testes száraz vörösbor a gyengém!
Iegn. Igen. Igen. Egy-két pohár bor lemossa rólunk az elme marhaságait, amiből sokszor képtelenek vagyunk kitörni. Elmossa azt a folyton mindig minden fölött ítélkező "okosságunkat", és megmutatja, milyen könnyedek és mély tűzűek, milyen szeretők, milyen bolondosak, milyen mézszín-gyönyörű álmodozók is tudunk lenni...

Köszönöm, flower!
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. szept. 8., pén. 11:03

"És nekem is a testes száraz vörösbor a gyengém! " nekem is!
Csodálatos dolog egy üveg bor mellett a párommal elbeszélgetni.. (az üveg persze kinyitva és öntve belőle... :D )
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 8., pén. 11:22

kedves baraka!

igazad van, hogy Isten mindenben ott van, ezzel én is egyetértek. és azzal is, hogy volt olyan korszak az emberiség életében, amikor szerekkel akart közelebb kerülni az egységhez, és ezt nem is itélem el! sok vallásban, kultúrában fordult ez elő, semmi gond nincs vele, csak annyi, hogy ez már nem aktuális szerintem. Az Istennel való tudattalan egységet, feloldódást fel tudja váltani a tudatos egyesülés. És ezt én csak tudattompitók, pl. alkohol nélkül tudom csak elképzelni. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. szept. 8., pén. 13:58

Az alkohollal az a baj hogy tömény "tamasz" minőségű. A tamasz meg az a minőség, ami lefelé húzza az elmét a tisztátalan dolgok felé. Egy nagyon klassz honlapot találtam a táplálkozásról és gúnákról:

http://www.geocities.com/deussai/satvik.html
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. szept. 8., pén. 14:34

Szia Norci!

Igazad van. Ha ez a te utad, ne hagyd magad eltéríteni! Csodálatos, ha egy ember ennyire tudatos tud lenni... Én még nem tartok itt, vagy tán soha sem fogok, ki tudja?! Az életről egy filozófiám van, bár a "filozófiákat" ki nem állhatom, mert azok is agyszülemények. De mindegy. Szóval: Én nem tudok kibújni a saját bőrömből, és a legtöbbet a saját hülyeségeimből tanultam. Ezek olyan dolgok voltak, amikor képtelen voltam tudatos maradni, és mint egy kamikaze, belerohantam őrülten "rossz" szitukba... Aztán elgondolkodtam rajtuk. Sok például "alkohol" hatása alatt történt velem. Szerettem volna elfeledni ezeket, de RÓLAM szóltak, a tudattalanságomról... Az árnyék világította meg a fényt... Milyen ellentmondásos és absztrakt, nem?! Mint az élet. Az is ilyen.
Ezért a földi dualitás, hogy tapasztald meg magad. Ha nem látod az ellenpólust, nincs miből tanulni. Ezért ez szerintem mindig aktuális. Sokszor szeretnénk segíteni másoknak, mert mi már tudjuk, melyik a "jobbik" irány. De nem vehetjük el senkitől a tapasztalás tudását, mert ez az egyetlen igazi tudás. Csak amit megélsz, és amiből magad vonod le a konzekvenciákat, az valós. Ez tud csak valóban megváltoztatni téged.
Olvastam a cikkedet, és nagyon tetszett, én is ugyanígy éltem meg... Sőt, négy hónap alatt fogyatm 18 kilót! Szóval klassz dolgot írtál, és klasszul, szeretnék gratulálni hozzá.
De én maradnék őrülten és hibásan emberi, és vállalom. Hogy egyet tudok: hogy nem tudok semmit sem!
Talán ezért a tantraista mesterek a kedvenceim, mert ők nem zárnak ki semmit sem. Mindent az Élethez tartozónak tartanak, s ilyenforán minden embert, helyzetet, élményt arra használnak, hogy a tudatosságunkat növelje. Amúgy meg: imádok élni, és már nem akarok csöppet sem tökéletes, vagy "jó" lenni! Önmagamat megélni, számomra ez a legnagyobb kihívás, mert el kell fogadnom a tökéletlenségeimet is, ami nem könnyű!
Viva la vida!, kedves Norci!
U.I.:
Az a legjobb ebben, hogy elfogadjuk egymást, és mindenki úgy jó, ahogyan van. Mert másmilyen úgysem tudna lenni, nem igaz?!

Gyandeva!

Köszi a linket, belepillantottam, és nagyon érdekes! El fogom olvasni! Ezek az emelkedett gondolatok engem is szárnyukra vesznek, és ez jó!
Köszi még egyszer!

Flower!

Mi is így szoktuk az élet nagy dolgait megbeszélni egymással... csodás pillanatok születtek így, és csodás felismerések, megbocsátások, és elvárások hegyeit hordtuk el... Talán nem is a mustármag képes hegyeket elmozdítani?!
Ezek olyan mély dolgok, amik ilyenkor előjöhetnek, hogy egy kapcsolatot alapjaiban változtatnak meg... Az isteni illumináció áldása ez, a bor hatalma...
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. szept. 10., vas. 19:52

"a feloldódásnak szerintem nem kivülről kell jönnie... ez csak pótszer azoknak, akik belülről nem tudják megoldani"

Norci



A hamiskártyás így szólt egyszer a Mesterhez:
- Kártyázás közben tegnap rajtakaptak, hogy csalok, hát jól elvertek, és kidobtak az ablakon. Mit tanácsolsz, mit tegyek?
A Mester mélyen az ember szemébe nézett, és azt mondta:
- Ha én a helyedben lennék, mostantól kezdve csak a földszinten játszanék.
Ez aztán felbolydította a tanítványokat. Azt kérdezték, illetve követelték:
- Miért nem mondtad neki, hogy ne csaljon többet?
- Mert tudtam, hogy úgy sem bírná megállni - hangzott a Mester egyszerű és mélyértelmű magyarázata.

de Mello: Egyperces bölcsességek
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. szept. 10., vas. 19:57

:D :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. szept. 10., vas. 19:59

Baraka, nyissunk egy bor topicot.. :)
Ez itt alkohol topic, ami szerintem nem a megfelelő szó a borhoz.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 10., vas. 21:27

kedves baraka!

nagyon igazad van mindenben, amit irtál! abszolút igazad van, például abban is, hogy nem kell kibújni abból, ami most vagy, ennek semmi értelme sem lenne. ha valamire nem vagyunk képesek, inkább ne tegyük meg, minthogy feszülést okozzon, amikor megtesszük!!!

valamelyik topicban már irtam, hogy azt nagyon jó dolognak tartom, ha valaki tudatosan tesz valamit, akármi is az. ha valakinek ez a húsevés, akkor akár azt tegye. ha valamiről tudja, hogy nem helyes, de nem képes megállni, akkor tegye ezt, amire most, a jelenben képes. végső soron teljesen mindegy, hogy mit csinál, de akkor azt tegye tudatosan, álljon ki mellette. ezt érzem rajtad is, és ez jó! függetlenül attól, hogy amúgy mit gondolok az alkoholfogyasztásról, azt hiszem, helyesen cselekszel!

mert ahogy mondtad, nem lenne jó, ha megfosztanád magad a tapasztalattól, amit ez okoz, ha megfelelően tudod kezelni a "mellékhatásait", és nem okoz bűntudatot, semmi olyan nem történik, amit ne lehetne orvosolni... (ilyen ugyanis szerintem nincs a világon) :wink:

ugyanakkor azt is gondolom, hogy nem kell mindent személyesen megtapasztalnunk, erre nincs mindig lehetőség. de minden út egyedi, valamit valakinek meg kell tapasztalnia, másnak elég, ha valakinek az életén keresztül tanulja meg a leckét...

igazad van abban is, hogy úgy jó, ahogy van. csak egyféleképpen történhetett, és az úgy volt helyes. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2006. szept. 10., vas. 22:53

Szia Norci!

Tudatosság. Így van. Kulcsszó. Nálam is, ez vezet, ez a lényeg!
Egyetértünk!

Flower!

Annyira azért nem vagyok borrajongó... Csak néha, de túl sokat írni nem tudnék róla... :?
Inkább iszom, ha megkívánom, vagy ha szívbéli bánatom van... Flamencoval kombinálva kitűnő gyógyszer, legalább is néha!
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. szept. 11., hétf. 8:54

Naja, írni én sem tudok sokat róla.. :lol:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Apropo » 2006. okt. 17., kedd 10:19

"Alacsony alkoholtartalmú tejkészítményként, az allergiaellenes harc legújabb lehetséges csodafegyvereként emlegeti a nemzetközi sajtó a nálunk hétköznapi fogyasztási cikként kezelt kefírt."

http://www.hetek.hu/node/6301

Mi a fentiekről a véleményetek? :roll:
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég