Alkohol

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

Alkohol

HozzászólásSzerző: tami » 2005. jún. 16., csüt. 8:44

A tegnapi cikkre reagálva. (a mai nap került a cikkhez egy szerkesztői megjegyzés)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tami 2005. jún. 16., csüt. 9:47-kor.
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: tami » 2005. jún. 16., csüt. 9:06

A cikkel szerintem a legnagyobb probléma, hogy azt mondja, hogy aki nem iszik, az kevésbé egészséges, mint aki egy keveset iszik.

Régen például azért itták a bort, mert sokszor nem volt tiszta vizük, ez legalább "fertőtlenítve" volt. Igaz ihattak volna teát is, ami ma is a legjobb megoldás volna erre a célra. Természetesen ma már nem kellene semmiféle alkoholt innunk, ha tiszta folyadékra vágyunk.

Másrészről a mai világban a sok candidás embert (jó sok cukor) nevezhetnénk alkoholistának, csak őnekik még rosszabb, mivel az alkohol mellett a cukor bomlástermékei is mérgezik a szervezetét.
Na elgondolkoztam ezen, ha valaki ilyenkor iszik egy korty (szigorúan csak annyit) alkoholt ahelyett, hogy újra egy kis cukrot enne, nem biztos hogy kevésbé tenne rosszat az egészségének, és ami ennél is fontosabb, nem biztos, hogy jobban kerülne módosított tudatállapotba.

Egyébként a katolikus istentisztelet borivását is ki lehetne tárgyalni. Mi benne a spirituális, mi benne az érdek, mi benne a félreértés.

Engem semmilyen fogadalom nem köt, ezért néha előfordul, hogy iszok nagyon kevés alkoholt, de....

Tisztában vagyok a káros következményeivel is, és hogy nem kéne még azt sem.
(hú de nagyon nem vagyok képmutató)

Egyik ilyen például, hogy bizonyos társadalmi, közösségi eseményt sokan csak ezzel tudják elviselni. Egy tini csak így tud elmenni discó-ba, pedig én ilyen esetben sokat gondolkoztam, amikor körülöttem ittas állapotú barátaim mellett józanul néztem őket. Ezt tényleg csak bepiálva lehet élvezni. A legemlékezetesebb éjszakai "tivornyáimon" szín józan voltam, csak a tánc maradt, az értelmes beszélgetések... Ha ittam volna, a felére sem emlékeztem vona.
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 16., csüt. 10:39

Sziasztok!
A tegnapi vörösboros cikkre ezt reagáltam otthon, jól átgondolva. Majdnem feltettem egy új cikknek... és végül csak feltettem :D
-------------------------------
A vörösborivás kritikája
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Parsifal 2005. jún. 16., csüt. 17:45-kor.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 16., csüt. 16:36

köszönöm Parsifal a kellően összeszedett és jól megszerkesztett hozzászólást.

ha nem önt el a sárga epe :wink: :oops: és mégegyszer elnézést mindenkitől, talán magam is tudok jobban észérveket írni.

De a legjobban az tetszik: amit nem adnék egy kisgyermeknek, az a felnőtteknek sem jó.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. jún. 16., csüt. 18:39

Köszönjük, Parsi. Én mindig olyan rossz érzéssel léptem az oldalra, mióta fenn van a boros cikk. Mivel én azzal nem vállalok közösséget.

Anna
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jún. 17., pén. 1:00

Csak egy cikket raktam fel, de számítottam rá, hogy bele fogtok kötni. Nem lepett meg. Sőt!! Király! Végre történik valami! Nem csak az unalmas cikkek a nyerskajáról, meg a böjtökről.. stb. Nekem nem való ez az oldal. Erre már mondjuk régebben rájöttem. Teljesen mások a nézeteink. Csak a vegiség közös. De ez csak 1 dolog az 1001 közül. Sajna. Ez van.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. jún. 17., pén. 9:22

Boldogságot Mindenkinek!

Igen, igaza volt bizonyos értelemben a cikk irójának, amikor e fórumban az állóvizről "beszélt".

Igaza volt a www.veg.hu megalapitójának, amikor ezt a cikket megjelentette.

Igaza van Mindenkinek, aki ezen igy vagy úgy felháborodott.

S talán nekem is igazam lesz a következőkben.
Az első kérdések?: Mi a célja ennek a honlapnak? Melyek a határai, annak figyelembe vételével, hogy megismertessük másokkal ezt az életvitelt, étkezési szokást? Hol végződik a tolerencia határa a kommunikációban, nem vega emberek irányában, és hol kezdődik a dogma határa, ami elöbb-utobb a fanatizmusba kergeti az embert?

Ezek fontos kérdések szerintem.

30 éve nem fogyasztok alkoholt és minden szavamban ellene beszélek, amikor a lelkiségről beszélek az embereknek. Hiszen ellentétes az elveimmel.
De egy dolgot szerintem nem szabad elfeledni: a vegetarizmus és az alkohol fogyasztás két különböző dolog. Több vegetárius embert is ismerek, akik fogyasztanak alkoholt, de nem iszákosak. Időnként meg-meg isznak egy pohár - tiszta - nedüt, s én személy szerint nem itélem el őket, mert az ő életvitelük alapján meg értem őket. Miért? Mert ők nem erkölcsi és vallási okokból, csupán egészségügyi okból lettek vegetáriusok.
Gondolkodjunk el?: mi a jobb?
Az, hogy valaki vega és iszik néha " tiszta" italt, vagy az, hogy azt mondja: elegem van a különféle vega társaságokból, mert fanatikusak és dogma-ként élik az életüket?
A Védák 5.000 évvel ezelött is azt tanitottak: ne a betük és mondatok halmazát nézzük csak, hanem a mögöttük rejlő szellemiséget, s mindezt a tolerancia jegyében.
Mert a tolerancia azt is megengedi, hogy azoknak is utat mutassunk, akik még nem tudnak azonosulni azzal, amit mi jónak vélünk.

Ennek a honlapnak - bárki láthatja - nem az ivászat népszerüségének ismertetése a célja, hiszen ilyen cikket én még csak most olvastam. De azt sem tartom helytelennek, hogy időnként megjelenjen ilyen irás is (pedig vannak benne olyan elemek, amikkel nem tudok azonosulni), mert ez nem ellentétes a vega élettel.
Mintahogyan az sem ellentétes, hogy van aki fogyaszt tejterméket, és van aki nem.

Kérlek Benneteket, ne feledjétek el soha ezt az idézetett: " Ahelyet, hogy elátkoznád a sötétséget, gyújts inkább egy gyertyát."

Szeretettel irtam, fogadjátok szeretettel.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 17., pén. 12:13

Szervusztok!

-Unalmasak a cikkek? Itt a lehetőség: tegyél fel TE is cikket. Flo, tőled is számítunk még cikkekre. Érdeklődjetek az info/kukac/veg.hu címen!

-Ha megfigyelitek, ételekről szinte alig esik szó! De amikor szó esik, akkor nyilván a legjobbat akarjuk mondani. Ha bekerül egy ilyen cikk, mint a "jó a vörösbor", amivel sokak nem értenek egyet, talán a dolog igazságtalansága miatt, akkor a reakciók, meg minden csak a pozitív fejlődés akarja szolgálni!

-Ha ketten tudják, hogy rossz egy dolog, de az egyiknek könnyen megy lemondania róla, míg a másiknak szinte egyáltalán, attól még nincs harag, sőt, ...

-Az, hogy én feltettem ezt a válaszcikket, köszönhető belső indíttatásomnak (igazságkeresésemnek), és köszönhető bizonyos sajtószabadságnak!

-Igazságkeresés van, nem dogma, és fanatizmus! Az igazságot nem hallgathatjuk el, mert annak szenvedés a következménye! "Az igaz szavak nem kellemesek. A kellemes szavak nem igazak" (Lao Ce igazsága).

-Flo! Nem helytelen, ha ilyen cikk kerül fel, de szintén nem, ha így reagálak rá! Így fogjuk megtalálni a helyes választást!

-Amikor valamilyen szokást megvizsgálunk, mindig hasonlítsuk össze a húsevő szokással (amiben mi is élTünk)! Nem úgy védjük pl. a borivást, pazarlást, stb., mint a húsevést? ...

-Mondom, nem baj, ha valaki a rosszat csinálja (azazhogy baj), ha van egy szokása, amit véd, pedig igazából támadható, de nem tehetjük meg, hogy nem reagálunk rá! Nem csak a rossz tevése bűn, hanem a hallgatás is beleegyezés a rosszba! Igyon és egyen mindenki amit akar, de tudja, hogy mivel jár, ne hazudjon se magának, se másoknak!

Figyeljetek az élet minden percében, mert "az igazság tanúskodik önmagáért"!

Béke veletek!

Roppant tanulságosak, ha gyakran "műveljük" elménkben az olyan bölcsességeket, mint a vegetáriánus Tolsztoj által összegyűjtött idézeteket a hiresvegi oldalon!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 17., pén. 16:47

az elmúlt 10 hónapban volatk napok (esetleg hetek), amikor egy kicsit leállt a fórum, de szerintem nagyon is pezsgő élet folyik itt.

egyetértek Boldogsággal:

feszegetjük, keressük a veg.hu határait. tetszik ez az együttgondolkodás :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. jún. 17., pén. 17:43

Boldogságot!
Nekem is. Ezért minden fórumon népszerüsitem :D
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 22., kedd 23:06

A témáról az a véleményem: nem kell túlzásba esni. Az alkalmankénti és mértékkel történő alkoholfogyasztást még nem tekinteném károsnak - sokkal nagyobb probléma, hogy annyira rendszert csinálnak belőle, hogy annyira természetes, magától értetődő dolog az ivás.
Emellé, ha az ember nem vigyáz, nagyon könnyű hozzászokni: "á, az az egy sör nem árthat meg" - csak aztán, ha ninsc meg az az egy sör, már minden bajod van. Véleményem szerint EZ az igazi probléma.
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. júl. 11., kedd 15:46

auz hiszem, volt valahol egy dohányzás topicunbk, de bizony nem találom :oops:

Viszont dohányzás témában találtam eg yérdekes írást: a light cigik ugyanolyan veszélyesek, minta normálok:

http://www.hirtv.hu/?tPath=/tud-tech/&a ... hid=105690
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. júl. 11., kedd 19:07

Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Apropo » 2006. aug. 31., csüt. 11:10

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. teljes mértékben ellenzem az alkohol fogyasztását, nem hiszek a mértékletes "alkoholizálás" jótékony hatásában, de orrom alá dugták az alábbi cikket:

http://www.tgy-magazin.hu/index.phtml?id=181

Nem értem az alábbiakat:

"A vörösbor szervezetünkre gyakorolt szerepének tanulmányozását az úgynevezett francia paradoxon megismerése indította el. A franciaországi és az angliai lakosság egészségi állapotát összevetve sajátos ellentmondásra bukkantak a kutatók: a brit lakosság körében mintegy négyszer több a szívkoszorúér-megbetegedésekből eredő halálozások száma, mint a francia lakosság körében, dacára annak, hogy mindkét ország lakosai nagyjából azonos mennyiségű olyan állati zsiradékot fogyasztanak, melyek a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásáért felelősek."


Majd:

"Az orvosok számára már "csak" az a kérdés maradt megválaszolatlanul: vajon a vörösbor melyik összetevője okozza ezt a hatást. A kis mennyiségű alkohol pozitív hatása régóta ismert volt a biológusok körében, de amikor az alkoholfogyasztás világszerte aggasztó méreteket ölt, akkor a kis mennyiség fogalma nagyon nehezen lett volna értelmezhető. Szerencsére ez idő tájt ismerték meg a bioflavonoidok szabadgyök-fogó képességét, és fedezték föl, hogy a vörösbor jelentős mennyiségű ilyen vegyületet is tartalmaz. Megszületett az első elmélet: a francia paradoxont a vörösborban található bioflavonoidok szabadgyök-fogó képessége okozza."

Nem értem, mi köze van a szív- és érrendszeri megbetegedésekhez a szabad gyökfogó-képességnek. Az utóbbi nem a rák témakörében fontos...?
(Ha butaságot kérdeztem, bocs.)
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Apropo » 2006. aug. 31., csüt. 11:26

Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

Következő

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég