Vitaminok és táplálék-kiegészítők

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

Eszel e táplálékkiegészítőt?

A szavazás 2006. márc. 16., csüt. 16:04-kor befejeződött.

Nem, változatosan étkezem.
3
50%
Igen, szintetikus tablettákat szedek, ha szükségét érzem.
0
0 szavazat
Igen, természetes étrendkiegészítőket szedem.
3
50%
Nem érdekel az egészségem.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma : 6

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 4., hétf. 11:35

és mit tudsz róla, kedves boldogság??? :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: ata » 2007. márc. 1., csüt. 6:19

"Az antioxidáns-szedők előbb halnak meg?
2007. március 1., csütörtök, 04:41:58

Észak-Amerika és Európa felnőtt lakosságának 10 - 20 %-a (80 - 160 millió ember) szed antioxidánsokat, abban a hiszemben, hogy hozzájárul ezzel az egészsége megtartásához.

Egy koppenhágai kutatógárda (Center for Clinical Intervention Research, Copenhagen University Hospital - Klinikai Intervenciós Kutatási Központ, Koppenhágai Egyetemi Kórház) kiábrándít bennünket ebből a hitből:

az összes, eddig megjelent és ebbe a témába tartozó kutatási anyagot átvizsgálva arra a megállapításra jutottak, hogy az antioxidánsok szedése nemhogy elodázná, de előbbre hozza a halál bekövetkeztét.

Összesen 47, módszertanilag kifogástalan kutatás, amit összesen több, mint 180 ezer résztvevő megfigyelésével végeztek, azt mutatta, hogy a bétakarotin 7 %-kal, az A vitamin 16 %-kal, az E vitamin 4 %-kal növeli az összhalálozás (bármely okból bekövetkező halálozás) kockázatát.

A C vitamin a kutatások szerint nem növeli a halálozás kockázatát, de nem is csökkenti. A szelén, úgy tűnik ki a kutatásokból, egészen szerény mértékben növeli a várható élettartamot.

Bár sok krónikus betegség okaként az oxidatív stresszt feltételezik az orvosok, lehet, hogy ez nem ok, hanem már következménye egy kóros állapotnak - mondja a kutató.

Lehetséges, hogy ha kiküszöböljük a szervezetünkből a szabad gyököket, akkor valamilyen lényeges védelmi mechanizmust károsítunk. Jobban kellene ismernünk ehhez az antioxidánsok szerepét és működését - tette hozzá.

Ezen kívül az antioxidánsok szintetikus készítmények. És nem is vonatkoznak rájuk szigorú követelmények.

Forrás: Science Daily
www.fuggetlen.hu"


Már megint sötétben tapogatózás folyik. Már megint jobban tudjuk mi is kell az egészséghez. Miért nem akarja az ember meg-, és belátni, ami az orra előtt van?
Végre elfogadni, hogy az egyszerűség fél egészség.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: agnesrep » 2007. nov. 29., csüt. 18:46

hello, nagyon behalt ez a téma! pedig én még csak most találtam rá :)
csak azért írok, mert most kezdtem el szedni egy új ásványi anyagos dolgot, gondoltam érdekes lehet.
teljesen természetes, mert csak virágporból, szárított gyümikből, fűszerekből és magvakból áll. azt hiszem majdnem 100féle növényi cucc alkotja. por alakú, ugyhogy kiskanállal keverem kajába, salátába. persze csak semmi hevítés. egyebként a teljes tisztulás szerzője, peter jentschura fejlesztette ki. van aki olvasta már a könyvet? érdeks dolgok vannak benne,nem?
ja, ha vki keresné, wurzelkraft vagy mi a neve, magyarul nagyon sokatmondo, életerő granulátum :)
nekem tetszik, legalább minden jót magamba viszek, ezert már nem kell aggódni :)
sziasztok, a'gi
Avatar
agnesrep
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2007. nov. 19., hétf. 1:00

Előző

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron