Vitaminok és táplálék-kiegészítők

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

Eszel e táplálékkiegészítőt?

A szavazás 2006. márc. 16., csüt. 16:04-kor befejeződött.

Nem, változatosan étkezem.
3
50%
Igen, szintetikus tablettákat szedek, ha szükségét érzem.
0
0 szavazat
Igen, természetes étrendkiegészítőket szedem.
3
50%
Nem érdekel az egészségem.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma : 6

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 30., szer. 10:34

Nekem nem a felszívódással van a gondom szerintem, hanem az előző 24 évnyi életmódomból fakad a kalciumhiány.

Igen, a szezámmagról és a mákról tudtam, hogy magas a kalciumtartalmuk.
Tegnap el is kezdtem szezámmagot is tenni az ebédembe. :)

Viszont az is érdekelne, hogy lehet-e egyszerre több ilyet is az ételbe tenni, pl. sörélesztőt, lenmagot, és szezámmagot. Nem zavarják egymást, ha egy étkezésen belül fogyasztjuk? Vagy inkább külön kellene?

Mire kell még odafigyelni kalciumtartalmú ételeknél? Mi a helyes párosítás? stb. :D

Egyébként ilyen jól még soha nem éreztem magam mint mostanában, tele vagyok erővel, még akkor is végigbírom a napot, ha kevesebbet alszom a kelleténél, vagy későn fekszek le.
És egyre jobban érzem, hogy tisztul a testem, egyre könnyebb vagyok. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. aug. 30., szer. 13:23

Néhány napja vettem gyógynövény boltban egy KALCITON nevű zabkorpát és szezámpelyhet tartalmazó terméket./ Natura reformélelmiszer, pécsi gyártóval./ Csontépítéssel kapcsolatos tudnivalók leírása a csomagolás hátoldalán. Három könyvet is ajánl.
Holló-Szatmári: Osteoporosis
Dr. Alan R. Gaby: Hogyan gyógyítható és előzhető meg a csontritkulás?
Tóth Gábor: A néma járvány: csontritkulás
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. aug. 30., szer. 14:52

Kedves Gábor!

Szerintem teljesen OK vagy, nem kell a Ca hiánya felől aggódnod. Ha rendszeresen fogyasztasz szerves Ca tartalmú dolgokat, szezám, mák, dió stb... akkor a csontjaid szépenn regenerálódni fognak. Nemtudom olvastad e a TÚLZOTT CA FOGYSZTÁS VESZÉLYES! mert lerakódik az izületekben. Azt olvastam a D vitamin segíti még a Ca beépülését, magyarán légy sokat a levegőn. :)
Arra fiszont ügyelni kell hogy ne vonjuk ki a kalciumot a szervezetből: magas fehérjefogyasztás, finomított gabonatermék, sok cukor evése, szénsavas üdítők, tejtermékek... Persze tudom te ezekkel nem élsz, úgyhoyg szerintem nincs okod aggódni.
Ha mégis aggódsz a dokinál kérj csont sűrűség mérésre valami beutalót. Egyébként a régi időkben amikor valakinek már teljesen szivacsos volt a csontja tisztított és nagyon finomra őrőlt tojáshéjat adtak. De neked erre nem hinném hogy szükséged lenne, ráadásul nem is vega dolog...

Én nem hiszek a különböző Ca termékekben szerintem szervetlen Ca-karbonáttal vannak tele ami semmit se ér. Egyél sok szezámon pl. szezámkrém édesen sósan, vannak receptek a veg.hu-n vagy próbáld ki a "hamis" nutella receptem. Tuti jó! :D

sok sikert kívánok neked.

és
PS: olvastam azt is hogy a szervezet Ca megtartásában nagyon nagy szerepe van a rendszeres testmozgásnak is!!!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. aug. 30., szer. 15:00

Mák! Amikor terhesen elkezdett fájni a farokcsontom, akkortájt elkezdtem kívánni a mákot, és a szezámmagot. Rengeteget ettem :-) elmúlt a fájdalom.

Amikor a nagyobb fiammal terhes voltam, annyira fájt a farokcsontom, hogy nem bírtam leülni. Akkor az orvos Caldeát írt fel (kalcium+D vit) utána olvastam, hogy terhesség alatt megesik, hogy letörik a farokcsont vége. Nem kívánom senkinek.

Szilvi

ja, amikor enyhe vashiányom volt, a brokkolit kívántam, de nagyon, így a terhesség végére jobb lett a vérképem, mint az elején volt :-)
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 30., szer. 17:34

Köszi a válaszokat.

Gábor: szóval egy étkezésen belül lehet szerinted fogyasztani az ebédhez lenmagot, sörélesztőt és szezámmagot? Nem zavarjam eg az emésztést, és rendesen fel tud szívódni minden fontos vitamin és tápanyag belőlük? :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. aug. 30., szer. 21:06

lenmag, szezámmag persze, sörélesztőt is... persze ne egyszerre mind a hármat! :D
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. aug. 31., csüt. 17:28

[quote="pitypang"]Néhány napja vettem gyógynövény boltban egy KALCITON nevű zabkorpát és szezámpelyhet tartalmazó terméket./

Hűűű, annak szvsz nagyon rossz az íze!!!! Én amarant magot tolok, meg sok müzlit ( persze én rakom össze, nem előregyártott).

Egyébként mi van akkor, ha valaki sokat edz ( pl én heti 4szerkondizok), szerintem akkor azért kell a plusz fehérje. Habár lehet, hogy csak simán tofu függő lettem, mert állandóan azt tudnám enni.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. aug. 31., csüt. 17:47

"Hűűű, annak szvsz nagyon rossz az íze !!!" :)
Hát lehet, de csak úgy magában még nem kóstoltam. Keverem én is főleg müzlibe, búzacsirával, őrölt lenmaggal, friss gyümölccsel. Különben meg nagy kisérletező vagyok és ha első nekifutásra nem is ízlik valami, nem adom fel. Az édeskömény olajat is megkedveltem már. :lol: Most a hidegen sajtolt lenmagolajjal ismerkedem. Brrrrr!!!!! :lol:
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. aug. 31., csüt. 18:12

zsolidodd írta:Egyébként mi van akkor, ha valaki sokat edz ( pl én heti 4szerkondizok), szerintem akkor azért kell a plusz fehérje. Habár lehet, hogy csak simán tofu függő lettem, mert állandóan azt tudnám enni.


Az aktívan sportolóknak kb. testsúlykilogrammonként 2g fehérjére van szükségük. Ennyit azért sztem elég nehéz összeszedni. Vannak jóminőségű szója protein izolátumok (por alakban, van GMO free is) és nemcsak tejbe, hanem gyümölcslébe, vagy vízbe is lehet keverni.

http://shop.builder.hu/termekek_list.htm4?szulo=43
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. aug. 31., csüt. 21:14

bahh az asszem 2,5szöröse a normálnak! (az asszem 0,8/kb) akkor lehet, hogy ezért kívánom ennyire a tofut? amúgy mi is árulunk ilyen szója izolátumot, most jut eszembe... :)
köszi az infot!!!
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. szept. 1., pén. 9:38

...általában azt kívánjuk amire szükségünk van :wink:
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 1., pén. 10:20

vagy nem csak azt... lásd cukor- és csokifüggők... :? 8O

a napfényes kiadványokban van a fehérjeszükségletről egy elég jó cikk, ott irják a napi ajánlott mennyiséget, ami jóval kevesebb annál, mint amit az orvosok ajánlanak... aktivan sportolóknál ez persze magasabb. konkrét számokat nem tudok, nem célom a fehérjék számolgatása, mindenesetre saját tapasztalat, hogy még mi, vegik is túl sokat viszünk be belőle, úgyhogy részemről mellőzöm a szójatermékeket. arról nem is beszélve, hogy amire nincs ráirva, hogy nem GMO, az az...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. szept. 1., pén. 15:07

ja, ezt én is hallottam, azóta csak non GMO-sat veszek. Mondjuk a többség ilyen ;)
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 4., hétf. 9:41

hallottam egy száj nyálkahártyáján keresztül felszivódó táplálékkiegészitőről, tud valaki valami konkrétabbat róla?
http://vitamist.web-lap.hu/
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2006. szept. 4., hétf. 9:47

Igen.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég