sonka helyett Húsvétra

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

sonka helyett H

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. ápr. 5., szer. 8:24

Sziasztok!

Ha vannak ötleteitek, receptjeitek Húsvétra, akkor írjátok ide légyszi!

Ti sonka helyett mit esztek? hallottam egyszer, hogy van egyfajta szójás (kövezzetek meg :oops: ) kaja, amit őzgerincformában kell/lehet elkészíteni, ismeri esetleg valaki? Megrögzött húsevő vendégeink lesznek és előrukkolnék valamivel..., amit hajlandóak megkóstolni.
persze nem jöhet szóba "elvarázsolt" ízesítésű kaja....

a receptek között a Kevert mákos sütit már kétszer kipróbáltam és nagyon tuti! köszi Giyandeva!
én kis fahéjjal ízesítettem és meggyel szórtam meg. érdemes kipróbálni. asszem csinálok ilyet Húsvétra is.
a férjem is nagyon dicsérte... :)

előre is köszi a reakciókat!

Üdv.:Renáta
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: flower » 2006. ápr. 5., szer. 11:11

a megrögzött húsevők akkor menjenek el egy olyan helyre ahol húst kapnak.
úgyis észre fogják venni, hogy nem hús, aztán majd fikázzák. bocs :oops:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. ápr. 5., szer. 11:28

de családtagok....
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. ápr. 5., szer. 11:31

mármint tágabb rokonság fog jönni. ahogy mondod, tök mind1 mit kapnak, az úgyis rossz lesz nekik.... más is van hasonló helyzetben?
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. ápr. 5., szer. 12:01

Jelentem, van.

De szerintem, ha nem tetszik nekik a dolog, legalább máskor nem nálatok gyűlnek össze. Örüljenek neki, hogy főztél-sütöttél, hogy készültél és vendégül láttad őket. Nehogy azért mert ők többen vannak és reklamálnak, feladd az elveid, feladd önmagadat! Te nem sütsz nekik húst és kész, szokják meg! Kitartás! Ha lefikázzák, csak gondolj arra, hogy Te cselekszel helyesen és ha ők nem is tudnak róla, Te adtál nekik ezzel a húsmentes ebéddel valamit a lelküknek is. Ráadásul megmentettél néhány csirkét, pulykát a felzabálástól.

Úgyhogy szerintem maradj az eredeti tervnél és készíts valami nagyon finom, különleges vega kaját. Nekem kedvencem a vegetáriánus rakott krumpli: krumpli, cukkini, paradicsom, hagyma és még ami van otthon zöldség, leöntve befűszerezett tejföllel, sajttal és be a sütőbe. Nagyon finom és egyszerű!
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 5., szer. 16:35

Kedves Megali,


Olvasva "húsvéti sonka" helyettesítésének ötletét, nekem a következő jutott az eszembe:

Csinálj szejtánt, (receptek-egyéb), de amikor kimostad, akkor valami fűszeres sós páclében főzd ki, ami "hasomnlíthat" a régi ízekre! Npzz utánna mi van a sonkapácban, persze ha más az se baj. Ezután már csak préselned kell a szejtánt és megszárítod/megszikkasztod. Szerintem működne. A szejtán egyébként nagyon változatosan készíthető, lehet "rántani" sütni, főzni, lehet belőle barssói, amit csak akarsz. Igaz kell vele egy kicsit szenvedni amikor mosogatod, de majd a dícséretek kárpótolnak. ne add fel!

Szívből nagyon sok sikert kívánok a húsvéti készülődéshez. Mert lehet négylébú társaink húscafatai nélkül, erőszakmentesen is.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. ápr. 6., csüt. 8:31

KÖszönöm a javaslatokat!
Timcu+ rakott zöldség: asszem majd brokkolival (+krumpli, kakukkfű, rozmaring) csinálok.

Giyandeva!
köszi a szejtános ötletet. ismerem a szejtánt, de eddig még csak "készen" vettem, azt a 4 db-os -natúr- kiszerelésűt. Porból elkészíteni mennyi ideig tart? (mert én most kicsit hadilábon állok az idővel, azért kérdezem...) gondolom ez így sokkal gazdaságosabb -árban, mennyiségben- is.

Üdv.:
Renáta
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. ápr. 15., szomb. 16:23

Parsifal húsvéti szójasonka receptjéről jutott eszembe, hogy nekem füstaroma nélkül sikerült füstöltsonka-ízt elérnem - zöldséglevesben, akaratomon kívül... extra adag frissen őrölt fekete kardamom maggal
:D
(a fehérnek más, szerintem jobb íze van, de nem emlékeztet ennyire a füstre)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 15., szomb. 17:33

hú, ez nagyon szuper!!! imádom a füstös dolgokat, és eddig csak grillezéssel tudtam megoldani, de az idényhez kötött... ez nagyon jó, kipróbálom! köszi, mandi! :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 15., szomb. 18:28

Nemtudom, hogy szejtánporból hogy és milyen szejtánt lehet készíteni, de gondolom működik. Habár sokunk ideje kevés, a szejtán kimosodija azért nem olyan sok idő... 15-20 perc max! s ha míg mosod a szejtánt a fűszeres víz is felforr aztán már csak egy gyors mártózás kell. Szerintem.

Ezt az extra adag kardamont ki fogom próbálni... biztos tudjátok a kardamonnak mennyi áldásos gyógyhatása is van...
Rosta Ezsébet könyve ezt írja:
"Kardamommag: őrölten rizses, karis ételek ízesítésére alkalmas, s majdnem minden indiai édesség alkotórésze. A dél-Indiában őshonos kardamom hatásos hányinger, köhögés és fejfájás ellen."
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. ápr. 16., vas. 14:36

Mandula!
én még eddig nem is hallottam fekete kardamomról! majd megpróbálok venni... a másik (ahogy írod: fehér) kardamomot édességekhez használtam: édes rizs stb...
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. ápr. 16., vas. 14:38

Giyandeva!

aztán végül "kész" szejtánt vettem, majd legközelebb kipróbálom a port....
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. ápr. 16., vas. 14:43

A fekete kardamom mag jóval nagyobb és aromásabb a fehérnél (az utóbbit én is édességekhez szoktam használni, de a feketét megszagoltam, és úgy gondoltam, túl erős lenne...).
Ráadásul olyat sikerült kapnom, amin származási országként Magyarország van feltüntetve - ha ezt el lehet hinni
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Megali » 2006. ápr. 16., vas. 15:23

Szia Mandula!
ez tök jó! hol vetted? nem tudom, hogy Szegeden kapható-e....
Avatar
Megali
Néha írogat
 
Hsz: 44
Csatlakozott: 2005. jún. 19., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 16., vas. 19:06

kardamon szerencsére a legtöbb bioboltban kapható, szerintem szegedi szinten is...

Nekem az jutott eszembe miért is akarjuk másolni a húsételekre jellemző ízvilágot? "műsonka" "gabonakolbász" "májas" meg a többi... Annyi finom ízt lehet kombinálni...

Emlékszem évekkel ezelőtt voltam jógásokkal szilveszterezni és éjfélkor terítékre került a szójavirsli... Ízre, formára, minden szempontból olyan volt mint az igazi... két fal után meg elkezdett forogni a gyomrom. Utánna esett le: hát persze, mert az agyam igazinak fogta fel!

Kérdés: vegaként gondolatilag miért ragaszkodunk még mindíg a húshoz???
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Következő

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron