böjt

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

böjt

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. ápr. 1., vas. 17:00

Sziasztok!

Gondoltam elindítok egy ilyen témát, mivel itt a tavasz és gondolom többen vagyunk, aki bele szeretne kezdeni egy tisztítókúrába.
Talán itt megoszthatnánk egymással tapasztalatainkat, tanácsainkat.
Én személy szerint holnap kezdek egy több napos léböjtöt. (zöldség-, gyümölcslével és gyógyteákkal).
Ha végeztem vele, vagy így közben szívesen megírom a tapasztalataimat. (Csak bírjam ki!:)) Persze ha érdekel titeket.
Várom a tanácsokat és tapasztalatokat is...
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. ápr. 2., hétf. 8:37

Egy könyvajánlót szeretnék hozzáfűzni csupán:

- PUAL BRAGG: a böjt csodája

A legjobb könyv a böjtről, mindenre kiterjedően :D

Ill.:

- DAHLKE, RÜDIGER: A tudatos böjtölés kézikönyve

Ez is egy jó könyv, sok részletre kiterjedően.


AMúgy jó ötlet, szedjük össze a böjt "összetevőit. :D praktikák, trükkök...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. ápr. 2., hétf. 14:44

Köszi a könyvajánlót!

Én egy rendkívül egyszerű 3 napos léböjtöt választottam.
Sok benne a zöldség- és gyümölcslé, és persze a tisztító- és gyógytea.

Eddig úgy néz ki menni fog..:)

Ki milyen módszert szokott alkalmazni? Melyik típusú böjtöt?
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. ápr. 4., szer. 17:04

Én heti egy léböjtöt szoktam tartani, gyümölcs- vagy zöldséglevekkel, gyógyteákkal, sok tiszta vízzel.

Ma kezdtem egy öt naposat, Húsvét tiszteletére. :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. ápr. 5., csüt. 21:37

Hú, Norci hogy haladsz? Hogy birod?
Én tegnap befejeztem a dolgot...eléggé legyengültem a végére, mivel mellette sportoltam ugyanúgy. (tudom, hogy nem kellett volna, de a sport egyszerűen az életem szerves része, és nem tudom kihagyni a napi futást...)
A heti egy gyümölcs/zöldség napot én is csináltam egy időben, de kikészült a gyomrom tőle...
Most már csak így időközönként csinálom a böjt dolgot.
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. ápr. 12., csüt. 22:08

Szia NittNo!

Teljesen jó volt, hétfőn törtem meg a böjtöt, reszelt almával, fahéjjal! aztán délután reszelt répa, stb. fokozatosan vissza minden ételféleséget. az 4-5-6. napon már semmilyen fizikai tünetem nem volt, sem gyengeség, se semmi. viszont fontos mellékhatása az volt a böjtnek, hogy rájöttem, mennyire sokat ettem korábban feleslegesen - üres óráimban hiányzott a kezemből a szotyi, és egyéb rágcsálnivalók, valamint maga a megszokás, hogy valamit eszem, főzök, stb. ez döbbentett rá, hogy mennyi buta szokás irányitja az életemet. :-(
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. ápr. 13., pén. 21:26

Szia!

Hú, gratulálok! Irigylésre méltó, hogy így kibírtad. Én sajna biztos nem bírnám..És nem is a kitartásommal lenne a baj, hanem fizikailag nem.
A rossz szokás, ami irányítja az életed alatt azt érted, hogy rágcsálás?
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2007. ápr. 16., hétf. 8:53

igen, az állandó nassolás... noha tudom, hogy nem jó az emésztésnek, a lépnek, stb. de már leszokóban vagyok - remélem :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. ápr. 19., csüt. 22:51

ahham, értem...
a nassolással én úgy vagyok, hogy amikor kívánom, akkor bekapok valamit..tehát "megengedem magamnak"... de persze, nyilván nem a legjobb dolog.
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. ápr. 22., vas. 0:52

Én most kezdtem el olvasni a Böjt csodái című könyvet Paul Braggtől.
Érdemes elolvasni, és meríteni belőle. Azt hiszem, lassan eljön az idő, amikortól komolyan elkezdek böjtölni. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. ápr. 22., vas. 20:49

Én is csináltam húsvét előtt egy hétnaposat. Egy egész hétig csak folyadék. Simán ment, nem is voltam éhes. És tényleg az van, hogy az evés körüli "macerák" is csak tevékenységek, hogy ne kelljen csöndben, önmagunkkal lenni... Ha böjtölsz, egy csomó megszokott cselekvés kimarad, a plusz időt érdemes elmélyülésre szánni. Ilyenkor jön rá az ember, hogy mennyi gondolata forog az evés és az étel körül. Ráadásul: fölöslegesen, mert ez is csak az elménk trükkje, hogy ne kelljen csönd-ben lennie... Érdekes élmény, ajánlom másnak is. Persze úgy, hogy tudatosnak kell maradni, és figyelni önmagunkat és a gondolatainkat. Az érzelmi reakcióinkat, a test jelzéseit. Nagyon mély felismerésekhez vezethet. És nagyon letisztít. Nem csak a test szintjén. Szellemileg is, lelkileg is.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. ápr. 22., vas. 21:23

Baraka: munka mellett böjtöltél vagy szabin voltál?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. ápr. 22., vas. 22:39

Itthon voltam, de dolgoztam is közben. Ja, itthon dolgozom.
Szóval nem egy stresszes munkahelyen.
Munka mellett is megoldható a dolog, csak kevesebb hely marad az egyedül-létre, az elcsöndesedésre. Azt tanácsolnám, hogy inkább akkor böjtölön valaki, ha ki is tud vonulni a "pusztába". Akkor mélyülhet el igazán a dolog.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. ápr. 23., hétf. 9:03

Ha idézhetek a témához vágó részeket az Esszénus Béke Evangéliumból...

"Újuljatok meg és böjtöljetek. Mert bizony mondom néktek, hogy a Sátán és annak csapásai csak böjttel és imával taszítanak ki. Menj magadba és böjtölj egyedül, és ne mutasd böjtödet senkinek. Az Élő Isten látja majd és nagy lesz a te jutalmad. És böjtölj addig, amíg Belzebub és minden ördöge eltávozik belőled, és a mi Föld Anyánk összes angyalai jönnek és szolgálnak neked. Ezért bizony mondom néktek, hacsak nem böjtöltök, soha nem szabadultok meg a Sátán hatalmától, és minden betegségtől, ami a Sátántól ered.
- Böjtölj és buzgón imádkozzál, keresvén az Élő Isten erejét a gyógyulásodhoz.
- Amíg böjtölsz, kerüld az Ember Fiait, és keresd a mi Föld Anyánk angyalait, mert aki keres, az talál.
A levegő, a víz és a napfény angyalai testvérek. Ők az Ember Fiának adattak, hogy szolgálhassák őt, ő pedig egyiktől a másikhoz fordulhasson. Hasonlóképpen, szent az ő ölelésük is. A Föld Anya oszthatatlan gyermekei ők, és ne válasszátok szét azt, amit az ég és a föld eggyé tett. aHadd karoljon át benneteket minden nap a három angyaltestvér, és hadd lakozzon bennetek az egész böjt idején..."


Kulcs az összes Bibliaszöveg megértéséhez: http://esszenus.uw.hu/bibliaikulcs.htm

bővebben: http://esszenus.uw.hu
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. ápr. 23., hétf. 13:33

Sajnos ez nem olyan egyszerű. Ha az ember 4x szeretne hosszabb ideig böjtölni, elvonulva, akkor nem igazán jönö ssze a dolog, mert nincs évente 40 szabadság erre sajnos.

Hm, jó ötlet, majd ha megváltozik kicsit a világ, akkor be kéne vezetni a böjti szabadságot is, amit mindenki kivehetne, de csak ha tényleg böjtöl. :)

baraka írta:Itthon voltam, de dolgoztam is közben. Ja, itthon dolgozom.
Szóval nem egy stresszes munkahelyen.
Munka mellett is megoldható a dolog, csak kevesebb hely marad az egyedül-létre, az elcsöndesedésre. Azt tanácsolnám, hogy inkább akkor böjtölön valaki, ha ki is tud vonulni a "pusztába". Akkor mélyülhet el igazán a dolog.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

Következő

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég

cron