böjt

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: baraka » 2007. ápr. 23., hétf. 21:29

Tényleg jó ötlet Gega!

De ahhoz a világnak nagyon nagyot kéne változnia... Ami nem mostanában lesz, sajnos. Így hát, jobb, ha magunkkal kezdjük! És 3-4 nap is csodákat művelhet. Negyven nap csak annak való, aki már mind testileg, mind lelkileg, mind szellemileg fel van készülve rá. Nagy személyes erőt igényel, szóval szerintem jobb többször kicsiben kezdeni, és aztán majd ahogy a test és a lélek diktálja a többit, az majd jön magától. Ha túl nagyot lépünk, az többet árthat, mint használhat, mert a böjtnek nagyon erőteljes hatása van. Ha nem vagyunk elég erősek, teljesen kibillenthet, és nem ez a cél. Apró lépésekben, mert a szellemi úton a józanság nagyon fontos, csakúgy, mint a mértékletesség. Buddha is majdnem elpusztította magát a túlzott böjttel, aztán ráébredt arra hogy az arany középút a legjobb. Én is így tapasztaltam.
Avatar
baraka
Írogat
 
Hsz: 164
Csatlakozott: 2006. máj. 29., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: nevnelkul » 2007. máj. 24., csüt. 22:11

Tisztítókúrába halt bele az óbudai anya:
http://index.hu/politika/bulvar/ehezok0524/
Avatar
nevnelkul
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2007. ápr. 22., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. máj. 24., csüt. 23:07

Ezt nem tudom, hogy miért szúrtad be ide "névnélkül"?! de ha elrettentés miatt, akkor szerintem nagyon rosszul tetted. mivel szerintem itt senkinek sem ez a célja...hogy belehaljon egy böjtbe. ez az óbudai eset egészen más. az, hogy vki böjt alatt még inni sem iszik semmit, az nagyon szélsőséges! és nem értek vele egyet. de azzal igen, ha valaki ártalmatlanul léböjtöt vagy gyümölcsnapot tart. persze nem kell túlzásba esni.
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 24., csüt. 23:39

böjt terén nagyon nagyon gyenge vagyok :)
még csak diéta is kinszenvedés nekem!
még jó hogy nincsen erkölcsi ok a böjtre.
vagy van? :?:
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

b

HozzászólásSzerző: ata » 2007. máj. 25., pén. 5:32

Böjt:

Okosan, természetes módon művelve csodákra képes.
Ellenkező esetben akár tragédia is lehet belőle.

Én még vegetariánussá vállásom előtt böjtöltem hosszabban, néha rövidebben. Nekem a hosszabb jobban bejött.

Az utólsó alkalommal 3 hétig nem ettem, de ittam, amennyit kívántam, vizet, teákat. Az első 3 nap volt a legnehezebb, a 4.-re átált a szervezetem "kannibál" üzemmódba.

3. héten reggelente elszopogattam egy teáskanál mézet. (mivel üzletvezetőként dolgoztam akkoriban, az agyamnak a helyén kellett lennie, ő meg ugye cukorról üzemel a legjobban)
Egyébbként előtte körbejártam a témát, egy csomó szakirodalmat elolvastam róla. És fellelkesített a lehetősége, hogy így is lehet belső nagytakarítást végezni.

Bicajjal jártam melóba, napi 10km-t tekerve. Reggel este tornásztam, meditáltam. (+ egy "ejnyebejnyéző" feleséggel, és 3 éves minden lében kanál örökmozgó kislánnyal)
Nagyon fontos: nekem volt mit leböjtölnöm, volt mitől kitisztulnom. 15 kiló olvadt le rólam. Pedig nem a fogyás miatt láttam neki.

Az 1-2 napos kúrák után nagyon éhes, ingerült leszek, ezért elhagytam őket, és inkább a reggeli gyümölcsturmixot választottam.
De rövid idővel ezután így is éhségérzetet gyötört. Igy hát rá egy órával jön 1-2 szelet házi sült barna kenyér, amivel elvagyok du. 1-2 óráig. (6körül kelek)
1/2 évvel ezelöttig 1 éven át építkezésen, meg tetőfedőként dolgoztam, kemény fizikai munka volt. Nyers salátát, magvakkal, olajjal nyakonöntve, nyers gombát fogyasztottam. De ahogy jött a hideg idő, kezdtem kívánni a főtt, meleg ételeket is.

De például már nem szeretem a másnapi ételt, valahogy rezgéseiben "halott". Sokszor inkább rittyentek magamnak vmit.

Nem sok "élő" ételt tudok mondani a magyar konyhából. A legtöbb valahogy lehúz, nyom, tompít.

Na egyenlőre ennyi voltam
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. máj. 25., pén. 7:05

Szerintem terhesen/szoptatáskor nem is szabad böjtölni, 2 évesen meg főleg nem. Az a baj ezzel, hogy megint hallgathatja az ember, hogy jajj egészségtelen vegásnak lenni, etc....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. máj. 25., pén. 9:39

Ma lesz a 3. napom a böjtben. :) Néhány személyes tapasztalat:

-sokat segíthet az ha délután veszünk egy forró szódabikarbónás lábfürdőt
-segíti az esti éhségérzetet elkerülését, ha du. pl. iszunk egy májvédő teát, este lefekvés elött szintén egy forró gyógyi teával zárjuk a napot.


A tapasztalatom még hogy böjt ideje alatt ne együnk se mézet se gyümölcs ill. zöldséglét mert beindíthatja az emésztést és utána éhes lesz az ember...

Bár ezen jótanács ellen szól, hogy pl most a 3 napos böjtnél nagyon jót tett nekem a búzafű kipréselt leve - sokszoros //5-10x/ higításban. Minden este felhajtottam :)

A rövid böjtök alatt amúgy simán lehet dolgozni pl. ha valaki 24-36 órásat csinál. Én most a 3. napon érzem, hoyg elértem a határomhoz. Ezért is töröm meg a böjtöt. Némi nyers gyümivel... vár rám a meggy este :D

Amúgy a böjtben az a legszuperebb, szerintem, hogy után hihetetlen mértékben felgyorsul az emésztés, jóval hatékonyabb a felszívódás! Segít az étekési "amáliák" leküzdésében, pl. túlevés, habzsolás, műkaják, édesség utáni vágy. Az ember a fűszereket se kívánja annyira...
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: NittNo » 2007. máj. 25., pén. 14:53

Személy szerint nekem is kb 3 nap a tűréshatárom. De én már egy nap után szédülök, és túlságosan elkezd verni a szívem...stb. Rosszul lét kerülget végig... szóval én sem bírom jól. bár ez biztos azért van, mert nem vagyok vmi erős fizikumú. a 45 kg-ommal nehéz a böjt. szóval szerintem mindenki testhezállót kell, hogy válasszon, és nem lehet baj. de túlzásba vinni semmi esetre sem kell. nem kell a határokkal játszani, mert egyszer nagyobb baj is történhet, amit lehet, hogy egy életre megbánunk. szóval csak okosan ez a lényeg.
És zsolidodd! sajonos igen.... nekem is ez az érzésem, hogy megint majd lehet hallgatni, hogy a "buta vegán táplálkozású emberek...tönkre teszik magukat...meg is érdemli az ilyen....blablabla..." sajnos még ezt éljük...:(
de majd egyszer talán lesz változás! :D csak győzzük kivárni! ;)
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: nevnelkul » 2007. máj. 25., pén. 19:47

Kedves NittNo!
Elnézést, hogy nem tettem megjegyzést. Először akartam, de az nagyon csúnya lett volna. El szerettem volna kerülni az ítélkezést, de nem lehet.
A véleményem a következő.
1. mnbfvgkja@&Đsnvklyhbfkj543205oklc. Na, finom voltam végül.
2. Az ilyen nagyon szomorú események rossz üzenetet hordoznak. A böjt és a vegetárius életmód ellen szónoklók nagyra nyitják a szájukat, hogy aszongya: „Nem megmondtam?”
A többit, most nézem, már mások leírták.
De, ahogy tegnap jeleztem, az amerikai és a kanadai szakértők velünk vannak.
Position of the American Dietetic Association and Dietitians of Canada: Vegetarian diets http://www.dietitians.ca/news/downloads ... r_2003.pdf
Avatar
nevnelkul
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2007. ápr. 22., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2007. máj. 25., pén. 22:03

nevnelkul:

Szerintem NittNo csak belinkelt egy cikket. Mi ezzel a baj? Mindent lehet rosszul csinlni, így a böjtöt is, szerintem.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 27., vas. 3:55

Én még csak 24-36 órás böktöket tartok, majd később akarok tartani 2-3 naposakat is.
De szerintem az még nem menne nekem.

Én semmit nem szoktam vizen kívül inni, még teát sem. Viszont a vízbe teszek egy nagyon kevés citromlevet, mert az jobban oldja a méreganyagokat, lerakódásokat. Sőt, még egy pirinyó mézt is lehet a vízbe tenni, mert az is segít az oldásban.

Már a 4.-5. ilyen böjtnapomnál tartok, és elég jól megy.
Bár most péntek este ettem utoljára, szombat reggel futottam eg 5-öst, és kicsit lefárasztott, egész nap olyan voltam mint egy alkoholista. :D
Aztán tegnap 19 körül elaludtam, és 3 körül ébredtem fel, azért vagyok még mindig fent.

Érdekes dolog ez a böjt, és nagyon jó dolog. :)

Parika, én egy erkölcsi okot találtam a böjtölésre: szolidaritást vállalni az éhezőkkel. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2007. máj. 27., vas. 16:31

:D hehe Gega :)

ok, de mit éreznek a szolidalitásomból az éhezök? hm...

hogy környezetkimélöbb minnél kevesebbet eszünk az egyértelmü :)
vegán étkezés pedig mindenképp automatikusan szolidalizál az éhezökkel. akik sokszor a génmanipulált terméssel teli szójaföldek mellett éheznek. mert ezt a szóját elszállitják a sajt, tej, tojás és hús evök miatt az állatoknak európában. :twisted:
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 27., vas. 17:55

Úgy, hogy aznap én is "éhezek". :)


parika írta::D hehe Gega :)

ok, de mit éreznek a szolidalitásomból az éhezök? hm...

hogy környezetkimélöbb minnél kevesebbet eszünk az egyértelmü :)
vegán étkezés pedig mindenképp automatikusan szolidalizál az éhezökkel. akik sokszor a génmanipulált terméssel teli szójaföldek mellett éheznek. mert ezt a szóját elszállitják a sajt, tej, tojás és hús evök miatt az állatoknak európában. :twisted:
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. máj. 28., hétf. 9:32

Gega, egyébként a gyógyi teával mi a gond?


Amúgy a búzafű hatását éreztem a böjt folyamán, miatt vagy anélkül is, de elég erős volt a tisztulás a szervezetemben.

Amúgy na igen, a vékony, a BMI index szerint "sovány" embereknek nehezebb lehet a böjt mivel nincs felesleges zsír, amit feldolgozzanak.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. máj. 28., hétf. 21:05

Nincs vele gond, de ha pl. búzafűlét iszol, akkor már rost is kerül a szervezetedbe szerintem, és az már nem teljes böjt.
Teát nem kívántam a böjt alatt, úgyhogy mellőztem.

giyandeva írta:Gega, egyébként a gyógyi teával mi a gond?


Amúgy a búzafű hatását éreztem a böjt folyamán, miatt vagy anélkül is, de elég erős volt a tisztulás a szervezetemben.

Amúgy na igen, a vékony, a BMI index szerint "sovány" embereknek nehezebb lehet a böjt mivel nincs felesleges zsír, amit feldolgozzanak.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég

cron