tapasztalatok

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: raspberry » 2009. jún. 25., csüt. 11:33

sziasztok

szerintem inkabb aza problema, hogy altalaban a husevok nem vesznek figyelembe minket

pl tegnap

egy 90 szazalekban veg tarsasag konyhaja:
husevo baratunk akar lazadasbool is hajlandoo hust fozni a kozos edenyekben.
nekem ez rossz, minden vegnek rossz, hanyingerem lesz a szagatool, elmegy az etvagyam es meg rossz hangulatom is lesz. a tisztasagot, amit erzek hus nelkul bemocskolja.
persze masmilyen megkozelitesben megkoszonhetem neki, hogy nem hagyja elveszni a ilaggal valoo kapcsolatot...figyelmeztet ra hogy milyen ha hust esznek mellettem, mert olyan etterembe nem jarok ahol azt is keszitenek...csak kicsit hirtelen volt, mert megszoktam hogy max tojast esznek a kozelemben azt is csak nagyon ritkan...

es a veganoknak a legnehezebb
mert aki eszik tejet is, az hajlandoo nem figyelembe venni azt, ha valaki nem ezsik tejet.
a tojasevok, pedig nem ertem mert elegedettek azzal hogy nem esznek hust
es a taplalkozas nem elegendo, mert az eletminosegben ( hulye szo) nem csak a taplalkozas az amit figyelembe ken venni.

en egy huusevoo bulin, ahol cikiznek mindig felhozok erveket. es ha ezek az ervek nem elegendoek akkor bekaphatjak!
attol kezdve ugysem erdekel veluk az elmeleti resz
de a husevok szeretik vedeni magukat ebben a temaban.
es ezert is cikiznek minket
mert nincsenek erveik amiket felhozhatnanak. max az hogy finomnak tartjak es megszokta a testuk azokat az anyagokat.

nem ismerik ezt a tisztasagot.. sose probaltak.

pedig jobb minden drognal.

NE SZEGYELD!

DONT EAT MY FRENDS!
raspberry
Néha írogat
 
Hsz: 21
Csatlakozott: 2008. jún. 9., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: ntkv24 » 2009. júl. 7., kedd 14:17

szia!

megértem a keserűségedet, de ők vannak többen sajnos és amíg ez így lesz, addig hülyének fognak nézni minket:( én hiába szoktam érveket felhozni, általában megértik, de sza*nak rá... senki nem gondolkodott még el azon, hogy változtasson, attól, hogy én érveket hoztam fel neki. de ettől függetlenül talán mégis van remény... megmutatjuk, hogy lehet így is. és ha látszatra nem is törődnek velünk, belül talán megszólal valami.
bár...:)
szóval nagyon nehéz tudom. pláne az, hogy a húsevő hülyének néz, h. én nem megyek be húsevő étterembe, mikor ott van vega kaja is... (ja rántott sajt, de mikor elkezdem magyarázni, hogy vegán vagyok, akkor megáll a tudomány)
szerencsére "csak" otthon találkozom a közös konyha esetével, de a családom figyel rám és nem főz együtt vegán kaját húsossal. de azért akkor is kellemetlen és rosszul érzem magamat, illetve inkább nem eszem egyszerre velük, de akkor is énrám néznek furán. a nagyszüleim fogadják el a legnehezebben.

na ez most egy ömlengés volt, remélem azért értelmes is lett:)
Avatar
ntkv24
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Oliver92 » 2009. nov. 7., szomb. 0:56

Hello!

Lenne egy kérdésem a gumicukorral és a zselatinnal kapcsolatban. Nem tudja valaki, hogy hol lehet venni olyan gumicukrot amiben nincsen állati eredetű?
Érdekelne , ha van ilyen, Magyarországon be lehet-e szerezni, mert én még nem találkoztam ilyennel
Avatar
Oliver92
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2009. nov. 6., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. nov. 7., szomb. 8:11

Szia!

Tudtommal nincs ilyen. De minek is a gumicukor?

Vegetáriusként, vegánként milliónyi más édességgel kényeztetheted az ínyeidet.

Gábor


Oliver92 írta:Hello!

Lenne egy kérdésem a gumicukorral és a zselatinnal kapcsolatban. Nem tudja valaki, hogy hol lehet venni olyan gumicukrot amiben nincsen állati eredetű?
Érdekelne , ha van ilyen, Magyarországon be lehet-e szerezni, mert én még nem találkoztam ilyennel
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

:)

HozzászólásSzerző: mybeeme » 2009. nov. 7., szomb. 12:03

sziasztok!
hogy s mint?
elinditottam egy vegan kozossegi portalt es orulnenk ha sokan csatlakoznank
meg infohianyos kicsit de lassan szallingoznak az emberek, blogbejegyzesek, videok es erdekessegek.
Ha erdekel, szivesen latunk barkit

http://vegansofhungary.ning.com/

udv,
Dalma (mybeeme@yahoo.com)
Avatar
mybeeme
 
Hsz: 4
Csatlakozott: 2009. nov. 6., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Oliver92 » 2009. nov. 7., szomb. 13:26

Szia!


Értem, hogy egy vegetáriánusnak nem kell gumicukrot ennie, hisz sok más édességgel tudja magát kényeztetni.
Csupán kíváncsiságból kérdeztem, mivel olvastam zselatint helyettesítő anyagról(agar-agar).
Gondoltam hátha tudja valaki,hogy gumicukrot nem csinálnak-e ilyen anyagból.



giyandeva írta:Szia!

Tudtommal nincs ilyen. De minek is a gumicukor?

Vegetáriusként, vegánként milliónyi más édességgel kényeztetheted az ínyeidet.

Gábor


Oliver92 írta:Hello!

Lenne egy kérdésem a gumicukorral és a zselatinnal kapcsolatban. Nem tudja valaki, hogy hol lehet venni olyan gumicukrot amiben nincsen állati eredetű?
Érdekelne , ha van ilyen, Magyarországon be lehet-e szerezni, mert én még nem találkoztam ilyennel
Avatar
Oliver92
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2009. nov. 6., pén. 1:00

gumicukor

HozzászólásSzerző: ntkv24 » 2009. dec. 8., kedd 11:48

Teljesen véletlenül akadtam rá, de létezik!!!:)

Német termék, úgyhogy biztos hozzá lehet valahogy jutni...
http://www.deviate.net.nz/node/212
Avatar
ntkv24
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2008. aug. 28., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Oliver92 » 2009. dec. 8., kedd 19:29

Köszönöm szépen!!!
Avatar
Oliver92
 
Hsz: 3
Csatlakozott: 2009. nov. 6., pén. 1:00

Előző

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron