tapasztalatok

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

tapasztalatok

HozzászólásSzerző: Emese » 2008. máj. 3., szomb. 17:04

Sziasztok! Szeretnénk venni malom és pelyhesítő továbbá tésztakészítő gépet.

Ki,miről tud, tapasztaltok, javaslatok, egyéb?

Köszi szépen!
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2008. máj. 4., vas. 16:58

Szia Emese! Malmot már pár éve használunk, hogy friss lisztből készíthessük az ételeket, főleg kenyérféléket. Elektromos, elméletileg hat fokozatú (de ha felfedezed, többre is képes, pl. darát is lehet vele) - Arabella, és mindenféle gabonamagvat, sőt még a sárgaborsót is lisztté őrli. Tésztakészítőnk csak vágógép van, ami jó, de ritkán használjuk.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

malmok - hol es mennyier

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. máj. 5., hétf. 8:11

Szia Emese !

Én is gondolkodom egy jó malmon, hogy mindíg friss legyen otthon a liszt, és így olcsóbb is ;)
Íme ezeket találtam a neten, hol és mennyirért lehet venni, és persze melyik malom mit tud:

SOK MALOM MASINA A KÉTEZEREGY KIADÓ HONLAPJÁN:
http://www.ketezeregy.hu/malmok/keem.html
http://www.ketezeregy.hu/pdfs/k%E9tezer ... m0804K.pdf

AZ EMELEGETETT ARABELLA:
http://www.biomalom.hu/index.php?mode=6
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Emese » 2008. máj. 5., hétf. 14:39

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! A két honlapot már én is ismerem, mi a kézzel hajtós kombira gondoltunk a biomalomtól.

Árpi miért az elektromosat vetted meg?

További válaszokat köszönettel várva!
Emese
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2008. máj. 7., szer. 7:08

Emese!

Az elektromos szerintem megbízhatóbb. Ahogy pl a búzafüvet is gyorsabb és hatékonyabban lehet préselni elektronikus eszközzel, úgy ez igaz lehet a malmokra is.
Egy adag lisztet egy ilyen masina 10 perc alatt őröl, te meddig tekergetnéd vajon??
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Emese » 2008. máj. 8., csüt. 17:57

A manuális malom nem használja az áramot, az pedig környezet kíméléssel jár, mert ugye az erőművek is eléggé szennyezik a levegőt. Ezért gondoltuk, hogy inkább a kézit vesszük meg.

Nem én fogom tekergetni, a párom átvállalta ezt a feladatot.



giyandeva írta:Emese!

Az elektromos szerintem megbízhatóbb. Ahogy pl a búzafüvet is gyorsabb és hatékonyabban lehet préselni elektronikus eszközzel, úgy ez igaz lehet a malmokra is.
Egy adag lisztet egy ilyen masina 10 perc alatt őröl, te meddig tekergetnéd vajon??
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2008. máj. 11., vas. 21:00

Anyum választása volt a malom, ő nem akar tekergetni.. én valószínűleg a tekerőset választottam volna.. ;) Jónak tűnnek az érveid M.S.E. Ha neked van ilyen erős és kitartó malomerős embered.. hát úgy könnyű. 8)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Emese » 2008. máj. 13., kedd 9:26

Az erős és kitartó malomerős emberem most fájlalja a kezét, mert hogy izom láza van. Ő vállalta! ;-)

A malomról pedig: visszaküldjük, mert hogy csak apró gabonát tud őrölni. Mi pedig minden féle gabonát és magot is szeretnénk.

Parsifal írta:Anyum választása volt a malom, ő nem akar tekergetni.. én valószínűleg a tekerőset választottam volna.. ;) Jónak tűnnek az érveid M.S.E. Ha neked van ilyen erős és kitartó malomerős embered.. hát úgy könnyű. 8)
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: fzsjulian » 2008. máj. 21., szer. 7:56

Minél egyszerübb az étked ,
Annál nagyszerübb az egészséged !
Ehetsz bármit ,süthetsz-főzhetsz ,
De amit kipottyantasz, az jellemzi egészséged !
Tetszések és Pofonok !
Amíg nem tetszik a székleted ,
Addig nem tökéletes az egészséged !
S melyik letétemény a szép ,
Amit akár meg is ehetnél !

Jó étvágyat Kívánok !
Avatar
fzsjulian
Inkább olvas
 
Hsz: 16
Csatlakozott: 2008. máj. 11., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2008. máj. 24., szomb. 4:20

fzsjulian - ez jópofa, és mélységesen igaznak is érzem.
Párom mindenevő, és egyszer mondtam, hogy valami gond lehet az emésztésemmel, mert a végeredmény... erre ő megrőkönyödve megkérdezte: Te megszoktad nézni???? Persze, minden alkalommal, és ha büdi, csúnya, akkor vmit elrontottam, és másképp kell csinálnom.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: ata » 2008. jún. 2., hétf. 3:29

Kényes a kérdés mi? -skacok
Na le az álszeméremmel. Ez is emberi.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. jún. 3., kedd 10:37

Szerintem az anyáknek nem. Én mindig megvizsgálom a legkisebb evészetének végeredményét, és például egyértelműen látszik, hogy a bölcsödei tejfogyasztás nem tesz jót neki (rontja a szagát, és az állagát is)

A nagyobbaknál csak a mellékhelységből kiáradó szagot figyelem, és igen rendesen érzik, hogy mit esznek (ők mindenevők)!

További szép napot!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2008. jún. 3., kedd 13:07

Csatlakozom Atához, én is mindig megnézem a székletemet, méghozzá alaposan. A cékla, sóska, spenót, stb. okozta elszíneződésekből rengeteget lehet tanulni.

Számomra ez egy teljesen természetes dolog, az ember testtudatosságát fejleszti. Olyan, mint az önkielégítés - az előbb olvastam a szexualitás témát :roll: :D -, ami szintén hozzátartozik testünk ismeretéhez szerintem. Csak mivel senki sem beszél róla, úgy csinálunk, mintha nem lenne, pedig fontos dolgok ezek.

Szóval vizsgáljátok, nézzétek, mi milyen hatással van a szervezetetekre!!! :D Ebből lehet a legtöbbet tanulni, mert elmélet ide vagy oda, a gyakorlatban derülnek ki a "turpisságok". Pl. valakinek a paradicsom nyersen nem okoz gondot, ha együtt eszi a zöldségekkel, van, aki a gabona-krumpli párosítást sem érzi meg - engem ezek teljesen kiütnek. Fontos nézni a puffadást, szélgörcsöket, hasmenést, székrekedést, stb.

Hajrá! nincs ebben semmi szégyellnivaló :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. jún. 3., kedd 18:44

Az idegeskedés frankón ki tud pucolni... vizsgaidőszak van, de még ha csak az lenne!
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2008. jún. 4., szer. 8:19

Boutenkóék könyvében olvastam azt az orosz vizsgálati módszert, hogy ha cékla fogyasztása után pirosas lesz a széklet vagy a vizelet, az gyomorsav hiányra utal!
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron