Szója - jó vagy roszz?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 19., szer. 12:43

a fodrászatokból való a haj :DD :(
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 16., szer. 23:45

Hát akkor szóját sem eszem. Nem mintha eddig annyit ettem volna...
Nem fog hiányozni.
Haj meg gipsz...?? brrr :? kösz nem!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 17., csüt. 11:45

itt sem a szójával, mint növénnyel van a baj, hanem, hogy a PÉNZért mindenre képesek

amúgy meg tényleg nem egy nélkülözhetetlen táplálék

úgyis babország vagyunk, meg borsó, lencse

egyébként meg nem is igazán nekünkvaló, hiszen élően (nyersen) nem bírjuk, hőkezelveve sem mindig... :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 17., csüt. 18:38

Yes! It is all about money money money.......
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 30., hétf. 18:58

http://www.foodrevolution.org/mothering.htm
egy jó írás a szójáról (angol)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. dec. 26., kedd 16:58

Milyen muris, hogy az előző linket is én küldtem(több mint egy éve), most pedig már teljesen más a véleményem a szójáról.. ez a cikk is ezt tükrözi (bár a bébi formulával nem értek egyet, /ami a végén van/)
http://www.westonaprice.org/soy/ploy.html
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. dec. 26., kedd 17:23

Itt egy nő sztorija.. hááát, elég rémisztő.
http://www.westonaprice.org/soy/onewoman.html
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. dec. 28., csüt. 10:23

Hmmm... Azért azt is hozzá kell tenni a sztorihoz, hogy a nő éjjel-nappal szója termékeket evett!

Szerintem a szója kis mennyiségben, főleg otthon előállítva nem GMO szójabab-ból biztonságos.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. dec. 29., pén. 0:16

Szerintem szója kis mennyiségben (hetente egyszer-kétszer), BIO NON GMO termékekből, lehetőség és íZLÉS! szerint.
Nálam ez tofu-t és szójaszószt jelent jelenleg. Valakinél semmelyiket.

Mindig hasonlítani kell! Szója az állat eredetűeknél jobb, SZERINTEM, de szerencsére nem csak kettőn áll a választás! Lehet szója nélkül élni.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2006. dec. 29., pén. 11:01

Hát ja, persze, éjjel nappal szóját evett szegény, mert elhitte hogy az annyira jó. Mert mindenhonnal ez jött. Ha te éjjel nappal gyümölcsöt eszel, nem leszel beteg, pedig az is milyen egészséges. Ha valami olyan nagyon egészséges, miért lett beteg tőle? ja, csak kis mennyiségben egészséges.. ?? Nagy mennyiségben betegséget okoz?! Talán erre is fel kéne hívni a figyyelmet amikor a szóját ajnározzák! De ez biztos nem tenne jót a mostanában különösen felkapott szójának.
Jobb mint bármely állti cucc? Hááát, szerintem nem. Inkább túrót eszek.
Az emberek mindig is ettek valamilyen állati eredetű ételt. Ami nem feltétlenül hús. Miért kell ez ellen lázadozni? Mi a baj ezzel? Az ember igenis ember, és SZÜKSÉGE van egy kis állati eredetű ételre is.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. dec. 29., pén. 16:08

Azt gondolom nem a szójával van a gond; nem szabadna összekeverni a szójábabot és termékeit pl a zöldséggel vagy gyümölcsökkel. A szója egy nagyon tömény fehérje forrás, amit alkalmanként lehet fogyasztani, ezt kell figyelembe venni. Mint hús alternatíva jó, de nem kell szóját enni feltétlenül, ahogy Parsifal is mondta.
Másrészről azt gondolom, hogy ha valaki szinte csak pl. gabonát enne, attól is beteg lehetne lenni, vagy ha valaki miindennap szinte csak lencsén élne... Így kellene a kérdéshez hozzáálni.

Mindazonáltal nem értek egyet a szója textúrálásával, mert természetidegen módon állítják elő. Ilyen szempontból pl. a TOFU egy természetközelibb eljárás. szerintem.

Azt is gondolom az embernek alapvetően nincs szüksége ilyen fehérjepótlókra, se szójára, se szejtánra(bár a házi az természetes), se tejtermékre, se tojásra... Az ember szervezete képes arra, hogy természetes növényi! forrásokból megszerezze a fehérjeszükségletét: gabonákból, magvakból, diófélkéből, zöldségekből, és alternatívaként a hüvelyesekből.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ata » 2007. jan. 2., kedd 1:18

Első nekifutásomkor a vegetariánussá válás útján, mely 10éve volt, és 2 évig tartott, egy csomó szójaterméket fogyasztottam.
Mindig elnehezültnek, telítettnek éreztem magam.
Jelenleg még tofut sem eszem, mert nem kívánom. 1-2x próbálkoztam vega szója virslikkel, de szervezetem reakcióiban semmi nem változott, így nincs miért kisérletezni.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Apropo » 2007. jan. 2., kedd 14:20

Kedves Flower!

Szerintem nem mindig ettek állati eredetű terméket az emberek.
Biblia állítása a teremtésről: "És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül." :)
Bár az is igaz, hoghy az Özönvíz után megengedte Isten a húsevést :cry:
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2007. jan. 2., kedd 21:51

talán ezért próbálunk kialakítani eg yözönvíz előtti társadalmat??? :wink: Istennek nem kell, hogy ma is megengedje a húsevést...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Apropo » 2007. jan. 3., szer. 8:28

A Szentírás szerint megengedte az Özönvíz után Isten a húsevést. Az Özönvíz előtt egy sokkal egységesebb, szubtrópusi klíma uralkodhatott az egész Földön. Feltehetőleg nem voltak szélsőséges időjárási jelenségek, szélsőséges éghajlati zónák. Az Özönvíz után ez a kiegyenlített éghajlat fölborult (szélsőségek megjelentek: sivatag-jégmező, trópus-tundra), jöttek a különböző katasztrófák évről-évre a mai napig (tornádók, árvizek, földrengések, vulkánkitörések, cunamik stb.), tehát Isten tudta, hogy az Özönvíz előtti életmód a legtöbb ember számára már nem követhető (pl. eszkimók). :cry:

Ám én is azt mondom, hogy aki teheti, és olyan szerencsés helyzetben van, mint mi, azoknak inkább a húsnélküli táplálkozást kéne választani, de ezt erőltetni nem lehet... :P
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég