Szója - jó vagy roszz?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: Apropo » 2007. jan. 3., szer. 8:38

"talán ezért próbálunk kialakítani eg yözönvíz előtti társadalmat??? "

Sajnjos erkölcsi értelemben az özönvíz előtti állapotok felé robog a világ:
" És miként a Noé napjaiban lett, úgy lesz az ember Fiának napjaiban is. Ettek, ittak, házasodtak, férjhezmentek mindama napig, a melyen Noé a bárkába beméne, és eljöve az özönvíz, és mindeneket elveszte. Hasonlóképen mint a Lót napjaiban is lett; ettek, ittak, vettek, adtak, ültettek, építettek; De a mely napon kiment Lót Sodomából, tűz és kénkő esett az égből, és mindenkit elvesztett: Ezenképen lesz azon a napon, melyen az embernek Fia megjelenik."


Természetesen nem az a probléma, hogy esznek, isznak házasodnak, gyarapodnak az emberek, hanem az, hogy ez már céllá vált (napjainkban is). És sajnos vannak olyanok, akik ezt felismerik, de rossz megoldáshoz akarnak nyúlni: az egyházaknak minél nagyobb társadalmi szerepet adni (legyen kötelező a hit-, és erkölcstan, kapjanak minél több pénzt az egyházak, a politika terelje az emberek gondolkodását a vallás irányába, legyen egyre több vallási ünnep munkaszüneti nap stb.) . Pedig abból tragédia származik (ld. történelem). Erre persze azt mondják, hogy nem kell már félni a mai felvilágosult korban a vallási túlkapásoktól, hiszen az egyházak tanultak múltbeli hibáikból, és nem követik el még egyszer ugyanazokat a hibákat/bűnöket, de azért én ebben kételkedem... :(
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. jan. 3., szer. 8:56

"flower Elküldve: Pént Dec 29, 2006 4:01 pm Hozzászólás témája:
--------------------------------------------------------------------------------
Hát ja, persze, éjjel nappal szóját evett szegény, mert elhitte hogy az annyira jó. Mert mindenhonnal ez jött. Ha te éjjel nappal gyümölcsöt eszel, nem leszel beteg, pedig az is milyen egészséges. Ha valami olyan nagyon egészséges, miért lett beteg tőle? ja, csak kis mennyiségben egészséges.. ?? Nagy mennyiségben betegséget okoz?! Talán erre is fel kéne hívni a figyyelmet amikor a szóját ajnározzák! De ez biztos nem tenne jót a mostanában különösen felkapott szójának.
Jobb mint bármely állti cucc? Hááát, szerintem nem. Inkább túrót eszek.

Az emberek mindig is ettek valamilyen állati eredetű ételt. Ami nem feltétlenül hús. Miért kell ez ellen lázadozni? Mi a baj ezzel? Az ember igenis ember, és SZÜKSÉGE van egy kis állati eredetű ételre is."


Semmilyen termék reklámozásánál nem intenek mértékletességre, miért lenne ezzel kivétel a szója, sajnos... Úgyhogy nekünk kell itt mértékletességre búzdítanunk mindenkit, illetve beszélni róla, valamint a választások hatásairól, helyességükről vagy helytelenségükről vitát folytatnunk, a szubjektivitástól az objektivitás felé közeledve. ;)

Az, hogy valaminek van múltja, még nem jelenti, hogy jövője is kell legyen. A világ változik. Létező dolog az elmúlás . Egy másik nézőpont szerint átalakulás, újjászületés. De azt is mondhatjuk "fejlődés". Reformálódás. A tej és tejtermékekre, ha pusztán csak mint cikkekre tekintünk, az idők folyamán, bezáródva a mai nappal, degenerálódtak, denaturálódtak. Minőségük egyre silányabb, ezzel egyidőben a forrásuk is egyre méltatlanabb helyzetet él át, és hal bele (mert végül is ezt mégsem lehet figyelmen kívül hagyni)! Ez fejlődés?
Valamikor úgy tekintettem a túróra, mint ennivalóra. Mostmár: "A túrót!" Próbál az ember jobb választást találni, ami ráadásul nem csak az ínyünkre és a testünkre hat, hanem érző-élő lényekre is... Aki tiszta szívvel keres, az talál!

Gondolkodni, érezni, kell, ebből fakad a lázadozás a hülyeség ellenl, valamint az félrevezetés, félreinformálás ellen, a választási lehetőségek beszűkítése ellen.

Reneszánszt! Reformot!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Apropo » 2007. jan. 3., szer. 13:23

Láttátok már az Éden étterem bemutatkozó filmjét? Érdemes megkuksizni (alig több, mint 9 és fél perc):

http://www.eletadotv.hu/index.php?l=ar&k=bemutatas

:lol:
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Adi » 2007. jan. 3., szer. 22:10

Megnéztem, érdekes, jo vegan, csak hat az elején felsorolja a harom vegetarius tipust, és azzal kezdi, hogy a legszelidebb a halevö vegetarius 8O
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Apropo » 2007. jan. 4., csüt. 10:50

De az étterem tulajdonosa - ha jól emlékszem - nem azt mondja, hogy ő egyetért azzal, hogy vegetáriánus, aki halat azért (még) eszik, hanem azt mondja - ha jól emlékszem -, hogy ők is vegetáriánusnak tartják magukat... :wink:
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Adi » 2007. jan. 4., csüt. 11:07

Persze, ök teljesen vegan föznek. A baj csak az, hogy a kijelentésével alatamasztja azt a téves nézetet, hogy a csak halevö mar vegetarianus.
Mindenesetre az étterem nagyon kecsegtetö, és az arak is szuper jok.
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2007. jan. 4., csüt. 13:50

Csak egy baj van velük, hogy messze vannak. :(
Nem akarnak Újpesten nyitni egy éttermet? :D

Adi írta:Persze, ök teljesen vegan föznek. A baj csak az, hogy a kijelentésével alatamasztja azt a téves nézetet, hogy a csak halevö mar vegetarianus.
Mindenesetre az étterem nagyon kecsegtetö, és az arak is szuper jok.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2007. jan. 4., csüt. 19:22

Miért köttök bele szegény tulajba? Hát így mondta, nagy ügy. És különben is azt mondta "halat még eszik" az első fokozatú vega.. Tehát azt is készül ezek szerint kiiktatni.

A tej és tejtermékekre, ha pusztán csak mint cikkekre tekintünk, az idők folyamán, bezáródva a mai nappal, degenerálódtak, denaturálódtak. Minőségük egyre silányabb, ezzel egyidőben a forrásuk is egyre méltatlanabb helyzetet él át, és hal bele (mert végül is ezt mégsem lehet figyelmen kívül hagyni)! Ez fejlődés?
Valamikor úgy tekintettem a túróra, mint ennivalóra. Mostmár: "A túrót!"
-Parsi

A biotejtermékek igenis jók és finomak. Nekem azok!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. jan. 4., csüt. 20:02

Ha mint termékminőséget vizsgáljuk, akkor a bio tényleg jobb. De pl. a Zöldfarm biotejtermékei is ultrapasztőrözöttek, úgyhogy lerontják a bio-t.
Valamikori utópiám volt, az indiai-ideál tehenészet, ahol nem öljük meg az állatot, és valamivel ritkábban fejjük, mint a gyárakban... Ma már inkább a diót, a mogyorót fejem meg... mint szegény rabokat...

Flo, csináltál\ittál már diótejet? Melyik növényi tejhelyettesítő jön be leginkább neked?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2007. jan. 5., pén. 10:57

A mandulatej bejön! Szeretem. Csináltam is már. Diótejet hogy kell? Gondolom hasonlóan, mint a mandulát? recept?
Tejet nem iszom. Vaj, sajt, túró, amit eszem.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. jan. 6., szomb. 18:16

Diótejet úgy, mint a mandulát.

Bokor Katalin ezt írja:

"RECEPT: Legkedvesebb italom a dió- mandula, vagy szójatej
Amit magam készítek.
Diótej: Hozzávalók: 10 dkg. Megtört dió, 1 l. víz. 2 evőkanálnyi méz.
/Turmixgép/
A megtört diót a mixergépbe vízzel kiturmixoljuk, leszűrjük, mézzel édesítve fogyasszuk. "

Parsifal vegán diótej receptje: valamikor feltettem a receptek közé, de most nem tudom elérni...
A dióbelet beáztatom tiszta vízbe, majd 12 óra múlva leöntöm a barna vizet. (Biztos, hogy ezt is meg akarnám inni, ha nem áztattam volna be? ... 8O ) Aztán tiszta vízzel leturmixolom, vagy még egy két napig áztathatom, lehetőleg naponta 2-szer cserélve a vizet. Turmixolás előtt mindig mossuk le! Nem is muszáj ízesítőt, édesítőt hozzátenni (tessék natur is megkóstolni!), de aki akar tehet, jóféle agavészirupot, vagy áztasson bele bio-fügét, datolyát, mazsolát, sárgabarackot, stb... ;)

(Na megyek, mert vár az ánizsteába áztatott füge... :D )

Úgy csinálsz, mint én a vegán előtt (tejet nem iszol, mert nem vagy bébi, bébi :D ... ). De most jobb (objektíve mindeneknek)... ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: sedit » 2007. jan. 8., hétf. 20:43

Sziasztok,
http://www.foodrevolution.org/what_about_soy.htm
Már régebben találtam ezt a cikket a szójáról John Robbins honlapján (Diet for a new America c. köny írója).
Most látom, hogy itt van egy ilyen téma - talán érdekel vkit a cikk.
Sajnos csak angolul értőknek - elkezdtem lefordítani, de lassan haladok. (mindig akad más)
Edit
Avatar
sedit
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2006. jún. 15., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2007. jan. 8., hétf. 23:30

Az a pasi nem normális (john robbins), csak nézz rá! Tisztára megháborodott feje van! Nekem nem hiteles.
Sőt nekem egy olyan ember/tanácsadó/dietetikus/guru/táplálkozási tanácsadó/..akárki/ nem szimpi, aki meg akarja mondani/magyarázni hogy nekem mit kéne ennem/innom/csinálnom ahhoz hogy minden fasza legyen és 120 évig éljek. Főleg ne a Bokor Katalin.(akinek egyébként jo lehet a diótej receptje)de beleolvastam pár könyvébe.. jajj!! Erre a nőre már ráférne egy kiadós :oops: dugás. :oops: Legjobbak a versei!
És bármit is írt a szójáról J. Robbins, ehh... nem érdekel. Nem is olvastam el.
jaj
megint őszinte voltam.. :twisted:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2007. jan. 9., kedd 0:32

Flower, te meg még az arcodat se vállalod... :hmm:
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2007. jan. 9., kedd 10:52

és mellesleg Flo még közönséges is vagy. Több tiszteletet is tanúsíthatnál mind John Robbins Úrak, mind Bokor Katalinnak. Már bocs. Szerintem többet tettek le az asztalra. Kár, hogy vak vagy észrevenni.


És mellesleg le a kalappal Bokor Katalin előtt. Én találkoztam vele, egy fantasztikus személyiség, mindenképpen követendő példa. Szerintem.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég

cron