Mi van az ételek mögött?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: flower » 2005. okt. 21., pén. 18:12

8) Király volt!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. okt. 21., pén. 19:01

Láttam barackos szójatejet, reflexből dobtam a kosaramba, hogy ezt ki kell próbálni, erre (szintén) reflexből megnéztem miből van : szója, barack stb +TEJSAV :S :S :S
Az meg minek????
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. okt. 21., pén. 22:05

Hát nem tudom. De mindenbe belerakják! Megnéztem kíváncsiságból pár péksüteményt.. tejpor, tejsav, tojáspor...a műanyagokról nem is beszélve amitől olyan szép pufi meg puha lesz..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. okt. 22., szomb. 7:20

Ezt a barackos szójatejet én is kinéztem egyszer magamnak... Amúgy ahogy elnézem, tejsavval készülnek általában a zöldséglevek (cékla, répa stb.), hacsak nem pasztörizálással tartósítják őket.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. okt. 22., szomb. 16:08

a múltkor minket is majdnem félrevezetett ez a tejsavas dolog a bio zöldségleveken - azt hiszem, biopontos répa- és céklalé, stb, de kiderült, hogy az nem az, aminek látszik. nem tudom, pontosan micsoda, de nem állati, ezért vegánoknak jó, ezt biztos forrásból tudom! sőt, még jó is a szervezetnek!

ellentétben a pasztörizálással, az teljesen anyaggá teszi az élő dolgokat, úgyhogy ha lehet, kerüljétek. legalább olyan káros, mint a mikrózás...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. okt. 23., vas. 6:20

Akkor csak a neve hasonló :)
Éppen most néztem meg Maria Treben könyvében - mert eszembe jutott, hogy ott láttam erről valamit -, és lehet mindenféle zöldséget tartósítani ilyen módon, ha savanyúkáposzta-levet teszünk hozzá.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 17., pén. 20:52

A szója témához szeretnék hozzászolni:

Azt hallottam, hogy texdúrát szójaszeletben és a szójagranulátumban csomó vegyszer van, így amikor lobogó vízben megpuhítjuk, utánna ki kell önteni a vizet és megegyszer rottyantani egyet és újra kiönteni a másik vizet is.

MIt tudtok erről? Egyáltalán hogy készülneke ezek a texd
rált szójatermékek? Tudtok valamit?

Mondjuk én magamnak csinálom a szóját, bió szójababból. szójatej, okra, tofu. Nem nagy dolog otthon is előállítani. de ezektől a texdúrálz izéktől tartózkodom...


Üdv. Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 17., pén. 20:57

A szójagranulátum semmire sem való. Az olyan mint kb. a sansa olívaolaj. Azt már mindenféle szerekkel vonják ki, tehát az alja, maradék, míg az extra szűzben csakis olívaolaj van,semmi más.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. feb. 18., szomb. 0:07

van egy fogas kérdésem: tudja valaki, hogy mit jelentenek a mostani kenyérsütő liszteken ezek a számok, hogy B55-ös lisztkeverék és hasonlók? nem valami bizalomgerjesztő...

apukámmal múltkor mentünk vásárolni, és kérdezte, hogy mik ezek, mondtam neki, hogy gőzöm nincs, mert biolisztet használok. de azért érdekelne, már megint mit akarnak beadni az embereknek... sőt, már kenyéren is láttam feltüntetve összetevőként... mindegy, mi az, csak ne tudja kideriteni a drága fogyasztó, és főleg ne gyanakodjon :? 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 18., szomb. 1:02

A számok azt jelentik, milyen liszt. pl. fehér, teljes kiörlésű, rétes stb...

ez egy jó link. Minden amit a gabonákról tudni szeretnél:


http://www.omgk.hu/ELELM/2/261.html



Üdvözlettel, Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. feb. 18., szomb. 6:01

Ez nem is új, már elég régóta így jelzik a liszteket, csak nem tudtam, miért.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. feb. 18., szomb. 6:26

A tönkölybúza fehérlisztnek meg egyéb bio fehérliszteknek mi értelme azon kívül, hogy bio? A legfontosabb részeitől a búzaszemet már akkor is megfosztották.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. feb. 18., szomb. 10:09

nekem új volt :-) szerintem csak annyi, hogy ha nem teljes kenyeret akarsz sütni, akkor hozzá tudd keverni, és tudod, hogy abban tényleg búza van, nem pedig állati csont... 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 18., szomb. 19:22

Egy észrevétel még a búza témához. Tudjátok e mi a különbség a "graham" és a "teljes kiőrlésű" liszt között?

Néhány hete bukkantam rá a turpisságra. A különbség: A "graham liszt" sima fehér liszt, korpával dúsítva!, míg a "teljes kiőrlésü lisztben" benne van az oly fontos csíra rész is, a lelke a gabonának; természetesen a korpa részt sem szedik ki belőle. :)

Vigyázzatok, ne hagyjátok magatok átverni!


Még annyi, hogy a tönköly és teljes kiőrlésü liszt között általában nincs nagy ár különbség, viszont jóval több tápanyagot és nyomelemet tartalmaz. A tönköly búzáról nagyon sok jót írnak.


Olyat is olvastam, hogy a búzát jó frissen őrölni. Nektek van malmotok?




Üdvözlettel, Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. márc. 2., csüt. 12:05

Nekünk van asztali malmunk. Egy közeli vegetáriánus termelőtől vesszük a bio búzát (nem tönköly, ha lenne, azt vennénk). Beszél a tv mindenféle áremelésről, hát mi az előző vételi árhoz képest olcsóbban kaptuk a zsákos biobúzát, 35 Ft\kg (múlt ősszel 2 zsákkal vettünk). Hogy miért vettük? Jól belegondolva a kétezeregy kiadó oldalán található írásba, belátható az igazság egy újabb szelete. http:\\www.ketezeregy.hu Az Egészség menüpontban keressétek.

Most itthon sütjük az élesztős kenyeret, kenyérsütő géppel. Frissen őrölt bio búza lisztje, frissen facsart citrom leve, pici tengeri só, kevés kókusztejpor és élesztő. 2 óra alatt kész a kenyér. Kellett egy pár próbálkozás, mire kikísérleteztük, de elég jól működik.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron