Hányszor és mennyit?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 21., hétf. 0:14

Ez sok midentol fugg, ezt nem lehet igy megmondani, kinek mi a jo.

Persze vannak altalanossagok, amik sok emberre igazak.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00


HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 21., hétf. 12:01

Hát itt jön be a képbe a gyümölcs, mert azt a legkönnyebb emészteni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 7., szomb. 10:02

Boldogságot!

Éppen elég dolog van a világban, hogy kielégítse mindenkinek a szükségletét, de ahhoz már nem elég, hogy kielégítse a kapzsiságukat is. A világ egyes részeiben az emberek a súlyos alultápláltság miatt halnak meg, a világ más részeiben pedig az elhájasodás miatt. Egy személy a természetet rendeléséből csak egy bizonyos mennyiséget képes megenni, ez a mennyiség a gyomra méretétől, meg attól függ, hogyan tudja megemészteni az ételt, és így tovább. Az elefánt adagja naponta vagy száz font széna, egy madáré pár szem mag vagy egy kis darab gyümölcs. Az embernek is megvan a maga adagja. Az ember gyomra korlátozott méretű; korlátozott, hogy mennyit képes megemészteni. Ennél többet enni bűn.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 7., szomb. 23:16

Olvastam, hogy Csehországban annyi gabona maradt az előző évről, hogy kitalálták: olcsóbb, ha elégetik és elektromos áramot termelnek, mintha tovább tárolnák.

Esetleg odaadni az éhezőknek? :? Inkább legyen belőle elektromos áram, amelyet lehet okos dolgokra használni és pazarolni :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 8., vas. 18:36

Egy ember egyszeri kajaadagja: két ökölnyi(mindenkinek a saját ökle)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 31., kedd 9:26

egyetértek a főoldalon lévő vonatkozó cikkel. én általában (néha megszegem :oops: ) csak délben ebédelek, utána 5-6 körül vacsizok, és ennyi. a reggeli nem hiányzik, teljesen mellőzhető. sőt, kifejezetten jó, ha mellőzzük, mert a reggeli emésztési folyamatokat megakasztja. hamár mégis eszünk, egy kis gyümölcsöt kellene csak...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 31., kedd 14:07

Én csak gyümölcsöt eszem délig. Aztán a többi u.a. mint Norci.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. máj. 31., kedd 18:20

Ez a két ökölnyi nekem nagyon tetszik. Próbálok lassan rászokni.
Ma pl. reggelire 2 almát, ebédre 3 marék tökmagot és 5 dkg aszalt paradicsomot ettem, vacsira 3 almát. Én úgy érzem, degeszre ettem magam :) Holnaptól szombatig főleg cseresznyét fogok enni a kertünkből.
Mellé talán egy kis nyers vegyes salit.
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. jún. 2., csüt. 20:59

Ehhez a két öklömnyihez nekem is tartanom kellene magam, bár nem egészen ugyanannyi két marék gabona mint két marék salátalevél....
Délig én is gyümölcsöt eszem, gyakran vacsoráig is.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. jún. 2., csüt. 21:30

Igazad van. Inkább a gabonára és a magokra értendő.
Én holnap pl. csak cseresznyét fogok enni a kertből.
5 percenként 2 öklömnyit. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. jún. 2., csüt. 21:38

Éljen a cseresznye! Én meg a szomszéd kertjéből fogom enni :wink:
na jó, nincs is se szomszéd, se kert
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 17., pén. 23:51

Parsifal írta, hogy "Sok étel nyersen valóban nem fogyasztható, mivel úgy nem kívánatos. A gabona, a hüvelyes termés nyersen nem igazán fogyasztható, ez bizonyíthatja, hogy ez nem elsősorban nekünk rendelt táplálék, hanem a lovaknak, zsizsiknek ... "

Ezt meg kell cáfoljam, szinte bármely hüvelyes és gabona ha beáztatod 6-10-14 órára attól függ mit, igenis fogyasztható. erre a legjobb példa a csicseriborsó: iszonyú kemény, őrölni is nehéz, de 12 óra vízfürdő után friss ropogósan omlik szét a szájban.:)
Ma pl. tönkölybúzát áztattam, hasonló eredménnyel, semmi hőkezelés nélkül raktam a saliba, már épp elkezdett csírázni! puha volt és "édes"!

Ez a kétmaréknyi dolog tényleg jó dolognak tűnhet... nekem egy kicsit kevésnek látszik.

Ellenben olvastam valami érdekeset a Newstart c. könyvben, biztos hallottatok róla(ez is vegán recepteket ismertet)
Szóval itt állt, hogy az is fontos nemcsak hogy mit és mennyit eszünk hanem, hogy MENNYI IDŐ TELLIK EL AZ ÉTKEZÉSEK KÖZT? Azt írja, hogy minimum 4-5 órát kell várni, különben "ráeszünk" felborul és lelassul az emésztés. Leírja hogy ha pl. ebéd után bemajszolunk egy csokit, ami nehezen emészthető, akkor 10 óra után is van ételmaradék a gyomorban. Húsos kajára ráevés esetén ez az időtartam lehet 16 óra is lehet!
Mit szóltok ehhez?


Az igazat megvallva én kipróbáltam és tényleg így van. A Hatha Yoga Pradipika is ír erről... azt írja, hogy ezt úgy ellenőrizhetjük, hoyg tökéletes volt az emésztés 4-5 óra után hogy lenyulunk a torkunkon vagy a dauti kriya-val(vízzel való átöblítése a gyomorna). Persze ez eléggé extrém csak leírtam érdekességként, hogy lám keleten is foglalkoznak evvel a témával.


Szerintem az is fontos hoyg könnyen emészthető ételeket együnk.... de a gyümivel nem az a lényeg hogy mindíg üres gyomorra együk?
Nektek mi a tapasztalatotok?


Üdvözlettel, Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. feb. 18., szomb. 0:01

igen, tényleg igy van, hogy amit az előző étkezés után 20 perccel eszel - ahogy én tudom -, az kiszoritja az elsőt, és elkezd a gyomor az utolsóval foglalkozni, félbehagyja az első emésztését, tehát értékes tápanyagok nem szivódnak fel...

a hús meg egész egyszerűen azért marad bent a belekben olyan sokáig, mert képtelen megemészteni az emberi szervezet... ráadásul ezért gondolja a sok húsevő, hogy nem lehet megélni növényi táplálékon, mert azt tapasztalja, hogy ha csak növényit eszik, akkor éhes marad tőle, mert nem teliti el. közben pedig ez lenne a normális, és nem az, hogy ott rohad a beleiben még másnap délben is az előző esti vacsora...

sőt, ha már ilyen témáknál vagyunk, azt is nagyon kevesen tudják, hogy normális esetben minden főétkezés után kellene lennie székletnek... ez napi 2-3... közben jó esetben a napi egy megvan az átlagembernek, és akkor még örülhet is... nem csoda, hogy krónikus székrekedése van minden második embernek, amire csak rátesz az, hogy még a folyadékbevitele is fele, vagy egyharmada a szükségesnek...

részemről délig szoktam gyümit enni, én is úgy tudom, hogy éhgyomorra szuper, segiti az emésztési folyamatokat, amik reggel zajlanak le, ilyenkor bármilyen más táplálék akadályozna, de a gyümi szuper.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. feb. 18., szomb. 0:02

még valami: a gyümiket nem érdemes keverni, mert alkohol keletkezik, az meg cukorrá bomlik, és terheli a májat, kivonja a fogból és a csontokból a kálciumot, stb. ennyit a multivitaminos üditőkről... :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. feb. 18., szomb. 0:26

ezek szerint a vegyes gyümölcssalálta, főleg ha cukrozott egy kész őrület???

Amúgy én is a gyümit monoban eszem, egy kis gyümbérrel vagy egy kis fahéjjal...


Azt is olvastam hoyg a déligyümölcsök sem jók... én nem preferálom. nekem jó az alma vagy ami van szezonban. olcsó is.:)

Különösen a banánról olvastam nagyon rosszakat. Vegyszerben érlelik.. huhhh! De szerintem a narancs se kutya, nem?


Üdvözlettel, Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég

cron