Alkohol, kávé, tea, csokoládé és egyéb "izgató szerek

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 17., csüt. 20:04

Láttam olyan juharszirupot, amiben volt ugyan juhar, de nagyrészt cukorszirup :?
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 22., kedd 22:59

Ennyien lennének az édesszájú vegik? Juharszirup... kakaó... csokoládé... fagyi...
Fura. Magam részéről nem vagyok az a csokimániás, a kakaót azért nem bírtam soha, mert utána mindig meg akartam halni szomjan. A tejes holmik után meg mindig olyan rossz íze van a számnak. Ez kóros?
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 23., szer. 17:00

Miért ne lehetnének ennyien az édesszájú vegik? Hátha a korábbi ízlésből ez marad meg legtovább... A tejes dolgok után én is mindig kellemetlen ízt éreztem.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 24., csüt. 10:38

AZ édes íz hozzátartozik az élethez..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 24., csüt. 11:32

Majdnem mindegyik természetes (rendeltetésszerű) élelmünk édes, többé-kevésbbé. Az ember sóz, savanyít, keserít, csípet egy csipet... :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 24., csüt. 14:43

Oké, az "egy kevéssé" édes dolgok ellen nincs kifogásom, csak az agyoncukrozott mindenfélék ellen, amelyek után meg szeretnék halni szomjan. :)
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 24., csüt. 17:15

[quote="Norci"]A Coca-cola "környezetvédő tevékenységéhez" annyit fűznék hozzá, hogy a múltkor nagyon hosszan beszélgettünk a párommal arról, hogy a CSR (Corporate Social Responsibility - vállalatok társadalmi felelősségvállalása) egyenlő-e a marketinggel, vagy annál több. valahogy oda jutottam, hogy .....quote]

Erre azt tudom monda hogy amit a cégek csinálnak néha az gusztustalan... minap néztem egy Mcdolald's reklámot a TV-ben ahol a nemtudom mijen McDonald nemtom milyen alapítvány ennyi és enyyi segítéget nyújtott , ezzel és ezzel meg minden... bevágtak alá szenvedő gyekekeket Utána hogy: vegyen a McDonald's ban sültkruplit mert most 10 forintal támogatja a beteg gyerekeket 8O 8O vagyis a 200 foritos krupliból (ha anyi nemtom nem megyek oda SOHA) 190Ft a Mekinek 10 a kamu alaptványak ...

Az egészség ügyi maffiáról meg azt: hogy beteg vok a gyógyszer (3 dablette) 2300 Ft 8O .. ezek direkt csinálják a baetegséget hogy asztán meg gyógyíthassanak 8O legalábbis kezdem ezt hinni ...
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 24., csüt. 17:24

/Éljen a PULSE!!!!/ :))

Nem-nem, a betegségeket MI csináljuk magunknak. A gyógyszeripar egy nagyon szép ágazat, olyan emberek számára gyártanak gyógyszereket (=mérgeket), akik struccosdit szeretnének játszani, mert ugye az a legkényelmesebb... :( Ugyanígy nem kell vakon természetgyógyászokhoz rohangászni, pénzt kidobni az ablakon, hanem legelőször is tájékozódni kell higgadtan! (persze nem a sürgős esetekről beszélek, de mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy természetes életmód - és folyamatos önmegismerés - mellett nincsenek sürgős esetek). Szóval mindenkinek sok sikert saját maga és a körülötte lévő izgalmas világ felfedezéséhez!!!
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 24., csüt. 17:34

Jablko írta:/Éljen a PULSE!!!!/ :))

Nem-nem, a betegségeket MI csináljuk magunknak. A gyógyszeripar egy nagyon szép ágazat, olyan emberek számára gyártanak gyógyszereket (=mérgeket), akik struccosdit szeretnének játszani, mert ugye az a legkényelmesebb... :( Ugyanígy nem kell vakon természetgyógyászokhoz rohangászni, pénzt kidobni az ablakon, hanem legelőször is tájékozódni kell higgadtan! (persze nem a sürgős esetekről beszélek, de mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy természetes életmód - és folyamatos önmegismerés - mellett nincsenek sürgős esetek). Szóval mindenkinek sok sikert saját maga és a körülötte lévő izgalmas világ felfedezéséhez!!!


/meg az egéc PINK FLOYD/

Egyet értek! És a másik ami az emebreket a gyógyulásban befolyásolja az a határtala szkepticizmus amit beadnak az emberekenek hogy >csak< a gyógyszer meg >csak< az orvos... apropó orvos... na nincs pízed vagy protekciód le vagy tojva KépKépKép
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 24., csüt. 17:54

OFF

Kedves Bardó, Pink Floyd örömzenéléshez mit szól?? :)))

ON
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 24., csüt. 18:16

OFF
Jablko írta:OFF

Kedves Bardó, Pink Floyd örömzenéléshez mit szól?? :)))

ON

Ezt hogy érted :?:
ON
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 24., csüt. 18:37

OFF

Ja, van egy kis szerény zenekarunk, sajna épp nem muzsikálunk, mert a fő gitáros kihúzott egy évre Japánba. :) Szóval ha tudsz zenélni vagy ilyesmi. Erre gondoltam. :)

ON
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2005. nov. 24., csüt. 18:50

Jablko írta:OFF

Ja, van egy kis szerény zenekarunk, sajna épp nem muzsikálunk, mert a fő gitáros kihúzott egy évre Japánba. :) Szóval ha tudsz zenélni vagy ilyesmi. Erre gondoltam. :)

ON


OFF
Áhh én? zenélni? nem tudok... semmin énekelni azt tudok valamilyen szinten csak most éppen valamijen légúti gyulladásom van úgyhogy még azt sem :x ... de szívesen hallgatom :D (amúgy is kicsi vagyok még ehhez :D )
ON
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

A szeszesital-fogyasztásról

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2011. jún. 11., szomb. 15:18

Kép

részletek Oláh Andor - Kállai Klára - Vadnai Zsolt Reformkonyha című könyvéből

"..."legnagyobb hazugságot" cáfolom most, és igyekszem rávenni a vonakodva mégis koccintókat, szálljanak szembe az erőszakos itatókkal, szakítsák ki magukat a társadalmi terror bűvköréből, és a derűre-borúra ivók is gondolkozzanak el a következő tényeken..."

"A táplálkozási szokások közé tartozik a szeszesital-fogyasztás is. Nemcsak a mindennapi étkezések szerves részét képezi általánosan a bor, a sör és a pálinka, hanem ünnep sem képzelhető el anélkül, hogy az ünneplők ne kívánjanak egymásnak jó egészséget, természetesen itallal teli poharakkal! Egészségünkre? Ezt a mindennapi megtévesztő szuggesztiót, ezt a - Schirilla György alkoholizmusról szóló könyvének találó címét veszem kölcsön - "legnagyobb hazugságot" cáfolom most, és igyekszem rávenni a vonakodva mégis koccintókat, szálljanak szembe az erőszakos itatókkal, szakítsák ki magukat a társadalmi terror bűvköréből, és a derűre-borúra ivók is gondolkozzanak el a következő tényeken. Ezek ismeretében helyesebb azzal a kívánsággal emelni koccintásra a poharat: "betegségünkre!", "halálunkra!" Ugye groteszkül hangzik? Pedig ez az igazság.

Nincs olyan szervünk, nincs olyan életműködésünk, amire ne lenne káros. Fokozatosan egész szervezetüket megmérgezi, tönkreteszi. Kis és nagy adagban egyként méreg, az egyén ellenálló erejének megfelelően gyorsan vagy lassan ölő méreg. A reformétrendben és -életmódban nincs helye a mérsékelt alkoholfogyasztásnak sem.
...
Végezetül Schirilla György megállapítása is ide kívánkozik:
"Szemen-szedett hazugság italos pohárral a kézben, a koccintás pillanatában azt mondani: >>egészségedre

"Ne úgy éljünk ezentúl, ahogy eddig éltünk. Ha ezt elfogadjuk, ezer lehetőség hív bennünket új életre." - Christian Morgenstern "
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Előző

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron