Alkohol, kávé, tea, csokoládé és egyéb "izgató szerek

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 6., kedd 20:46

no szép, valakinek feltűnt, hogy emiatt nem fogy úgy a citrom? :?
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00


HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. szept. 6., kedd 20:55

Szólni kell szép ártatlan arccal: kezelik valamivel? Mert ki kell ám írni! bár ez nem biztos) :oops:
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. szept. 7., szer. 8:02

Az már jó eset, ha tudják a boltban egyáltalán, hogy kezelik valamivel :(

tavaly ültettünk vadcitromot, szép nagy és szúrós, de még nem volt rajta virág sem. ha lesz, megosztom a veg.hu-val. azt mondta az eladó, kicsit keserű, kicsit fanyar lesz, nem baj, legalább magyar, fagyálló, és vegyszermentes. :D

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 7., szer. 15:53

Régen azon gondolkodtam, hogy szobacitromot fogok tartani.
Öt évig neveltem egy nagy cserépben, de 40 centinél magasabbra nem cseperedett.
Datolyát is ültettem, de hosszú évek alatt nem lett törzse sem, három pálmalevél volt az egész :)
Hiába, ez így nem ment, mert magról ültettem mindkettőt... :wink: Talán majd én is megpróbálkozom egy előnevelt kis citromfával
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 28., szer. 2:40

Aspartam a káros vegyület

szinte minden élelmiszerben jelen van

http://www.hirtv.net/?tPath=/eletmod/&article_hid=63235
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 28., szer. 12:25

Igen, idegesítő, hogy nálunk mindenben benne van az aszpartam. Most már elkerülöm, de korábban én is ettem ezeket az édesítővel mérgezett lájtos dolgokat. Ráadásul az aszpartam egészségkárosító hatása nem is rögtön jelentkezik, esetleg évek múlva, miután jól felhalmozódott a szervezetben. :?
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 28., szer. 14:13

Nyugi, te biztosan kitisztulsz, nem lesz aspartam mérgezésed, mert még időben kapcsoltál.. :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 28., szer. 14:17

A kólás cikk kapcsán(ami a főoldalon van): "Az ember számos úton-módon befolyásolja természeti környezetét. A Coca-Cola vállalat felelõssége tudatában használja fel szakértelmét, energiáit és forrásait a környezet védelmében azokon a területeken, ahol valóban tehet valamit. Mert üzleti tevékenységünk számára a legelőnyösebb környezet a lehető legtisztább környezet. " ezt találtam a coca-cola honlapján. Undorító!!! Mocskos szemetek!
Nawesh, a cikked nem semmi. :!:
http://www.coca-cola.hu/2_3_3.html és még mernek pofázni a környezetvédelemről! Ezek??
Hogy képzelik?

:?:
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. szept. 29., csüt. 0:46

Az, hogy valaki kólát iszik, magánügy. (nagyon-nagyon néha-néha én is megiszok egy -eg ypohárral), de az már közügy, hogy úg ypróbálják eladni, mintha nagy környezetvédők lenének.

Ugyanúgy, mint a meki, aki kreál egy egészségtelen salátát és ezzel az egészség bajnokaként ajánlj amagát :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2005. szept. 29., csüt. 8:08

Rühellem az édesítőszereket, már régebben is olvastam sok rosszat róluk (nem csak az aspartamról). Van olyan köztük, ami ugyan 0 szénhidrát, de valamilyen folyamat révén mégis megemeli a vércukorszintet!
Így én a fiamnak nem is adok, és próbálom a családot is lebeszélni arról, hogy édesítőszeres dolgokat vegyenek neki! Én fruktózzal készült édességeket veszek, bár azt sem fogyaszthatja korlátlanul, de legalább az illúziója megvan.
Az üdítő a legnehezebb kérdés, mert gyümölcsleveket nem ihat, a lightos termékekről meg most volt szó, nem ismétlem :(

Egyébként mindenki figyelmébe ajánlom azt a tényt, hogy a szűrt gyümölcslevek, még ha 100%-s is, felszívódását tekintve kb a cukros víznek felelnek meg :!:
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 29., csüt. 17:37

Köszönöm, Flower, a megnyugtatást :)
Ez a coca-cola mint környezetvédő már megint egy olyan szánalmas becsapás... mintha kényszerűségből lennének azok, hogy aztán nagy dobra verjék :?

Az édesítés így tényleg nehéz ügy, mert mondjuk én megpróbálom mazsolával, amikor lehet, de ha fruktózból meg gyümölcsből sem lehet akármennyit...
Valamelyik nap láttam csicsókaport, mondjuk elég drága és nem tudom, milyen az íze; meg gabonaszirupot talán rizsből, ami nagyjából úgy néz ki, mint a méz.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. szept. 29., csüt. 18:14

Van juharszirup is. A Dm-ben lehet kapni, Alnatura bio termék. 1000 ft. Én még nem próbáltam, de tuti édes lehet.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. szept. 29., csüt. 18:35

Kóstoltam juharszirupot (nem Alnaturát, valami mást), karamell-íze volt. De lehet, hogy ilyennek kell lennie.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. szept. 30., pén. 8:56

A Coca-cola "környezetvédő tevékenységéhez" annyit fűznék hozzá, hogy a múltkor nagyon hosszan beszélgettünk a párommal arról, hogy a CSR (Corporate Social Responsibility - vállalatok társadalmi felelősségvállalása) egyenlő-e a marketinggel, vagy annál több. valahogy oda jutottam, hogy eredetileg többnek kellene lennie, nem csupán marketingnek. az egy más kérdés, hogy magyarországon jelenleg tényleg csak marketingeszközként használják...

nyáron írtunk egy közvetlen EU-s pályázatot a témában, ezért elmerültem a kutatásokban, szakirodalomban is. az igazi CSR ott nyilvánul meg, ahol nem verik nagy dobra. viszont akik nagy dobra verik, azok pont a multik, ezért a kutatások szerint az emberek többsége úgy gondolja, hogy a multik nagyobb mértékben adományoznak, figyelnek a környezetükre, stb. pedig ez nem feltétlenül így van, csak a médiában ők jelennek meg, és hirdetik ezt magukról. azonban a kisebb cégek is olykor megteszik ezt, sokkal szűkösebb anyagi lehetőségeikhez képest nagyobb mértékben, mint a multik... csak éppen nem hangoztatják.

persze mindig volt, van és lesz is olyan vállalkozás, vállalkozó, aki azért adományoz, hogy cserébe szerepeljen itt-ott a neve, és így legyen szimpatikusabb az embereknek. szerintem az igazi CSR nem ilyen alapon kell, hogy működjön. az tény, hogy hasznot hoz a vállalkozásnak, illetve az egész emberiségnek, azon belül a vállalkozásnak, ha felelősen gondolkozunk a környezetünkről, de nem a haszonszerzés az elsődleges mozgatórugója a társadalmi felelősségvállalásnak.

ezért is vagyok egy kicsit mérges, vagy inkább csalódott, amikor ilyen coca-cola-s dolgokat látok, mert egy ilyen szép célt, eszmét lealacsonyítják egyszerű, ráadásul átlátszó marketingeszközzé. félreértés ne essék, én is szeretem a marketinget, jó dolognak tartom, HA jó célokat szolgál. de ez, úgy érzem, nem az a helyzet.

"az ön egészségéért", vagy valami hasonló szlogent láttam ma reggel a buszmegállóban egy kis furgonon. rögtön felkaptam a fejemet, hogy milyen cég hirdeti így magát. a csalódás nem maradt el, majd röviddel utána a felháborodás sem: egy gyógyszernagykereskedő cég vette magának a bátorságot, hogy ezt írja az autójára... 8O no comment. a már sokat emlegetett egészségügyi maffia c. könyvet tudnám itt is felhozni, ajánlani.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. nov. 17., csüt. 13:06

Ha jol tudom, a juharfa szirup fel litere kb. 2700 ft. Ha sokkal olcsobb, akkor vagy kevesebb mint fel liter, vagy csak juharfa szirup izesitesu, ami nem juharfa szirup.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron