Mit igyunk?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 16., csüt. 18:05

jablko, itt az idő, hogy megvédd a desztviz és a desztviz-ivók becsületét! :D :D :D :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 16., csüt. 18:33

Nos én nem mondtam róla, hogy rossz csak hogy én nem próbálnám... Ami persze nem jelenti azt, hogy nekem lenne igazam. Én azokból mondtam ezt egyébként, hogy egy időben váltottam ivóvíz-ügyben néhány levelet egy víztisztítási szakemberrel, és ő kitért a deszt. vízre, hogy az, idézem 'szigorúan és PIROS betűsen tilos!'. Nos, én nem értek hozzá, be kell valljam, de ez azért meggyőző volt számomra... A másik dolog, hogy más ismerőseim se ajánlották, akik valamelyest otthonosan mozognak egészséges életmód terén. A harmadik ok, és ez már inkább személyes, hogy nem is tartom egészen természetesnek... bár mondják, hogy ami a felhőkből esne (természetes állapotban) eső, az is desztillált víz, de hát ezt én nem tudom, nekem akkor se fűlik rá a fogam, legalábbis a forrásvíz sokkal élőbbnek hat (merthogy a desztillált vízzel a további problémám, hogy nincs benne semmi, vagyis halott víz, effektíve).

Ezek után talán érthető, hogy még nem próbáltam.
Bármit mondasz magadról beszélsz,
Uralkodsz és elítélsz, még úgy is, ha dícsérsz!
Bárki szól, csak részigazságokról szónokol,
Tudod, a pokolban bírónak lenni
Hát az is csak pokol!
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 16., csüt. 20:56

OmShanti, én ezzel egyet értek. Valahogy nekem is furcsa a deszt. víz.
A hunzák is forrásvizet isznak.. és az annyira tele van ásványi anyagokkal, hogy szinte fehér...
(a hunzákról gondolom mindeni tudja hogy sokáig élnek, vegik.. 60 évesen is szülnek, nem betegek stb. - na ez nem csak a víztől függ persze.. de azért fontos lehet)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 17., pén. 22:19

Nos először én is ledöbbentem a lehetőségtől, mivel két fogalom kapcsolódott össze az elmémben:

-automatikusan összekevertem a desztillált víz; és az autókba vagy más ipari felhasználásra gyártott IONCSERÉLT víz fogalmát.

Lehet hogy a folyamatot jobb lenne lepárlással, kicsapatással, vagy mittudom én mivel kinyert víznek nevezni.

Gondolom ismeritek David Attenborough ismeretterjesztő filmjeit. Egyszer azt mutatta, hogyan lehet a sivatagban felfogni a harmatot, és így túlélni. Az is a vízpára felfogásával történt.

Nem fogyasztok ilyen vizet, bár remélem mihamarább összegyűlik egy kis plusz pénz a készülékre, mert életképes ötletnek találom.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 17., pén. 22:50

Ata rávilágított a lényegre: a desztillált víz nem mesterséges eljrással(ioncsere) készített deszt. víz! A lényeg pont az, hogy a természettel azonos folymat játszódik le a készülékben: azaz elpárolog majd lecsapódik.

Egyébként az interneten olvastam az ioncserélő eljárással készített vízről is: ahol különválasztják savas ill. lugos összetevőkre. Az ilyen vizet készítő készülék forgalmazója azt állítja a savas víz bőrápolásra, a lúgos pedig fogyasztásra javasolt. Ugyanis az ember szervezete el van savasodva.
Akit érdekel, mint alternatíva:

http://www.bioexpress.hu/eletviz/index.html

Egyébként meg hozzászolva globálisan a tisztított víz témához az "ásványvizesek" fűt fát kiáltanak a "fordított ozmózis" -os rendszerre is.
No persze. Hetekig, hónapokig műanyag palackban tárolni a vízet, mely kiloldja a műanyag káros anyagait(hisz a víz a legjobb oldószer) biztos egészséges. Nem beszélve a napi sok tonna kidobott palackról. nemtudom létezik e egyáltalán visszaváltahtó...
Az ásványvizesek tehát megint hazabeszélnek. No komment.

Egyébként meg mindenki igya, ami számára jólesik, és viselje a következményeit.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 17., pén. 23:54

Ezt jó hogy említettétek, mert az bizony meglehet, hogy összekevertem az ioncserélt vízzel! Ez esetben storno minden!
Bármit mondasz magadról beszélsz,
Uralkodsz és elítélsz, még úgy is, ha dícsérsz!
Bárki szól, csak részigazságokról szónokol,
Tudod, a pokolban bírónak lenni
Hát az is csak pokol!
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 18., szomb. 0:11

Így már jobban hangzik.
És mi ez az "ásványvizesek" kategória??
Én akarok víztisztítót majd, és olvastam fordított ozmózisos készülékről is, lehet hogy az lesz. Lényeg, hogy totál tiszta vizem legyen.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 18., szomb. 1:43

Csak annyit szerettem volna írni az ásványvizekről, hogy.... egy nagy biznisz. 10 éve ki ivott ásványvizet? szerintem kevesen. Egy másik észrevétel, hoyg ásvényvíznek a liter/min 1000! mg oldott ásványi anyagot tartalamzó vizet nevezzzük. ld.

http://drinks.freeweb.hu/drinks_water.html

Az igazság, hogy a legtöbb víz ennek a feltételnek nem is felel meg! Nézzétek csak meg. Mellesleg az ásványvizek pont magas ásványi anyag tartamuknál fogva kúraszerüen ajánlottak, különböző panaszok esetén. Evvel egyébként a vízterápiák foglalkoznak. A gyógyvíz belső ill. külső használatával.

Ami felháborít az ásványvízzel kapcsolatban a kizárólagos eldobható palackban való gyártása. De erről írtam egy kicsit lejjebb.

Szóval ásványvizek: no komment.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 18., szomb. 1:49

Egyszer majd valaki kitalálja, hogy palackozni kellene a friss, tiszta levegőt is. És majd elkezdik palackozni(persze eldobható palackokban..) lesz gazdaságos levegő, az olcsóbb csak egyszerű falusi levegő, a luxsukategória a hegyi levegő...

És szárnyal a gazdaság, mert az egy főre eső palackozott levegőfogyasztás évente 50%-al növekszik..

:? :o
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: OmShanti » 2006. márc. 18., szomb. 10:35

De még az a szerencse, hogy az embernek óránként van szüksége kb. annyi levegőre, mint amennyi vízre mondjuk 4 nap alatt...így aztán ez az üzlet nem megoldható. Egyébként már talán meg is valósult volna.
Bármit mondasz magadról beszélsz,
Uralkodsz és elítélsz, még úgy is, ha dícsérsz!
Bárki szól, csak részigazságokról szónokol,
Tudod, a pokolban bírónak lenni
Hát az is csak pokol!
Avatar
OmShanti
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. okt. 10., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 18., szomb. 18:48

Én már láttam reklámot ami arra ösztönzött, hogy:
vigye haza a tenger gyógyító sós levegőjét -palackban.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 23., vas. 19:31

Én kb. 3 hónapja csak pí vizet iszok, nagyon ritkán, amikor nincsk özelben akkor ásványvizet vagy leges legutolsó esetben csapvizet.

Nekem eddig bevált, szerintem elég hatásos.

Ez a műanyag dolog érdekes, sajnos elég valószínű hogy a víz kiold a műanyagból bizonyos alkotóelemeket. Lehet hogy kellene venni nagy ücvegeket, és abba tölteni a pí-vizet?

Amúgy a deszt. vízben benne marad az ásványi só? Vagy az is kioldódik belőle?
Mert állítólag a só a legfontosabb, amit mindeképpen tartalmaznia kell a víznek, de az sem mindegy, milyen arányban.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. ápr. 23., vas. 19:34

Ja, és a pí-víz előtt ásványvizet ittam.

Most olvastam el a teljes topikot, így csak most reagálok rá. :)
A dohányzást én is utáltam, utálom, utálni is fogom. Gusztustalan egy szokás/szórakozás.
Alkolhol még sajnos néha lecsusszan a torkomon, de nem sok, 2-3 havonta pár pohárka.
De igyekezni fogok mellőzni, mert már én is kezdek rájönni, hogy semmi haszna.
Anélkül is lehet szórakozni. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. ápr. 24., hétf. 18:59

A tisztított víz mindenképpen jó megoldás... alkalmazzunk bármilyen módszert. Én nagyon örülnék ha az emberek inkáb az ilyen készülékeket mi mint fordított ozmózis, desztilláló, szénszűrős stb... használnák a műanyag palackos ásványvizek helyett.

És még olcsóbb is!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 23., kedd 11:45

Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron