Mit igyunk?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

Mit igyunk?

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 7., hétf. 16:35

Mit igyunk? ez az új téma. milyen vizet? ásvány? csapi? (inkább ne) pí? Desztillált? ki milyet ivott már? Várom a válszokat!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 7., hétf. 18:57

szűrt vizet szoktunk (családilag) néha ásványt, és rostos leveket (tudom, hogy nem jók, de elcsábul időnként az ember)

meg maci kévé :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 8., kedd 11:13

Sok mindenhez szűrt vizet használunk. Ez a pi-víz. Magában nem szoktam inni, mostanában teaként, citromfűtea, borsmentatea formájában, vagy ánizsmagtea. Kóstoljátok meg, ha nem ismeritek, mert szupik. Egyébként ha van jó gyümölcs, ivás helyett azt fogyasztok, nyáron a dinnyék tuti jók.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 8., kedd 11:15

Bárcsak már lehetne dinnyét enni! én is pí vizet iszom mostanában vagy ásványvizet, de a legjobb lenne egy víztisztító kis kütyü,amit közvetlenül a csapra kell szerelni. Nektek van ilyen?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 8., kedd 11:51

Én abban gondolkodom, hogyan lehetne dinnyét szerezni télen. :) Igen, egyszer legyenn egy kertem spanyolban... De, van állítólag olyan sárgadinnye (Hógolyó), amelyet jól termesztve és tárolva akár januárig eláll. Ez dinnye jó lenne. :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 8., kedd 12:01

Hát ja, Spanyolország!
mos ott 15 fok van (a déli részeken) jó is az! tenger.. nap... hmmm
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 8., kedd 14:39

én ásványvizet szoktam. a csapból jövőt jobb kerülni...
léböjtkor (heti 1) valami 100%-os gyümölcslevet, ami nem mindig száz százalékos persze.
az a bajom, hogy nem nagyon szeretem a gyógyteákat. még a bodza és a hárs elmegy, de a többi... :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 8., kedd 14:45

na és ki mennyit iszik???

nálunk egy hónapja még ingyen ásványvíz volt a munkahelyen, de mivel "hatalmas költség" volt, amit a mi szegény alapítványunk nem bírt el (évi 150.000), ezért a főnököm nagyon kedves lépéssel megvonta tőlünk. azóta szenvedek a vízbehozatallal, semmi normális árú bolt nincs a környéken. :x

régebben nagyon keveset ittam (napi fél liter), ezért folyamatosan cserepesedett a szám, emésztésem nem volt rendben, stb. kb 1 éve figyelek arra, hogy minden nap meglegyen a 2-2,5 liter folyadékom, nyáron még ennél is több. azóta elmúltak a tüneteim :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. feb. 15., kedd 23:14

Én ásványvizet, és 100%os otthon készített gyümölcslét, és zöld teát szeretem. Naponta 4-4,5 liter folyadékot bevállalok..... Ja és soha alkohol.....
Azt nem tudja valaki, hogy a kofffein mentes kávéban van-e csersav, vagy termel-e?
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 16., szer. 7:28

Nálunk a munkahelyen (még) nem vonták meg az ásványvizet.

Nagy ballonból adagolja eg ygép :wink:

Napi 2-2,5 l folydék bemegy...

Munkahelyen kell is, mert állandóan beszélek az ügyfelekkel :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. feb. 16., szer. 11:18

4 liter??? az rengeteg! én örülök, ha jobb napjaimon a három litert elérem! mondjuk pl léböjtöknél meg tudom inni a három litert, de akkor is nagyon idegesít, hogy 5 percenként kell mennem wc-re... :oops: :D

akkor nálatok az a clearwater-es dolog van, vagy valami más cégtől ugyanaz a megoldás. azon mi is gondolkodtunk, de állítólag drága is, és nem ásványvíz, hanem valami más. az előző munkahelyemen olyan volt, és a ballon vége felé meglehetősen klóros íze volt már.

ezeknek a palackos ásványvizeknek is elég rossz az ízük, amikor már csak 1-2 dl van az alján, kivév a szentkirályit, az akkor is nagyon jó.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 16., szer. 11:28

Én ha vannak jó gyümölcsök, akkor nem is iszom, mert azok nagy része víz, plussz minden jó dolog. Környezetbarátabb, mint a palackozott eldobható italok, ha megtermelem, akkor olcsóbb is, és még van egy pár érv mellette. Ez akár napi egy-két kg gyümölcsöt is jelenthet, így könnyebb (kb. 75%) élő étel veginek lenni is.
Manapság azonban nem találok jó gyümit, így a borsmenta, citromfű, ánizsmag teák a befutók, természetesen a gyümölcsszerűséget (életet), az édesítést, és a fontos anyagokat a kortyolgatás közben eszegetett aszalt gyümölcsök (mazsola, datolya) biztosítják. :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. ápr. 7., csüt. 14:07

Azt nem tudja valaki, hogy azokat az ásványi anyagokat amik az ásványvízben vannak, tudja-e hasznosítani a szervezet?
Pl kalcium, magneziumstb....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 15., szer. 16:20

Olvastam a cikket a vörösborról :? Ezek szerint nekem, mint antialkoholistának rosszabbak az esélyeim, mint egy borivónak :wink:

ciki :?
a Mesterem azt mondta, hogy alkoholt egy cseppet se. Ehhez próbálom magamat tartani :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. jún. 15., szer. 16:39

Szerintem minden alkohol méreg. A friss must az jöhet minden mennyiségben. :)
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

Következő

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron