Mit igyunk?

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. máj. 29., hétf. 19:49

És nem keletkezne ennyi műanyag szemét, ha nem palackozott ásványvizet vennének.

giyandeva írta:A tisztított víz mindenképpen jó megoldás... alkalmazzunk bármilyen módszert. Én nagyon örülnék ha az emberek inkáb az ilyen készülékeket mi mint fordított ozmózis, desztilláló, szénszűrős stb... használnák a műanyag palackos ásványvizek helyett.

És még olcsóbb is!
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


Gy

HozzászólásSzerző: ata » 2006. szept. 6., szer. 3:29

Ma megvettem életem első gyümicentrifugáját.
Előtte egy héten keresztül a zöldség-/gyümölcslé kúrákról elvasgattam szanaszét a neten, és nem bírtam tovább magammal...
Hazaértem, bevásároltam egy csomó mindenből, alig bírtam hazacipelni a sok gyümölcsöt, zöldséget.
avokádó, szőllő, alma, szilva
zeller, sárgarépa, cékla, uborka, káposzta, fehérrépa

Gondoltam talán ma elég lesz a zöldség, holnap reggel meg a gyümölcs.
Hanyatt vágtam magam, amikor 3, azaz három!!!! darab nagy répából 4dcl-er levet nyertem. A zellerzöldet eleve imádom levesben is, egy normál csokor felével ugyanígy jártam, és a vacsora el is van napolva holnapra. :D

Gyerekek úgy érzem ennél jobbat nem is tehettem volna a pénzemmel.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 6., szer. 9:31

WOW! Ezt jó hallani! nekem is van centrim, de csak gyümölcsleveket szoktam késziteni, zöldséget nem. lehet, hogy nem is birná a céklát, mert nem egy csúcskészülék. pedig az nagyon egészséges...

nyáron sárgadinnye-levet csináltam! az valami elképesztően finom!

neked milyen készüléked van és mennyibe került, ha nem vagyok indiszkrét?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. szept. 6., szer. 11:23

A gyümölcs-centrik kapcsán az a trükk a kemény zöldségek kapcsán, hogy időnként a szűrő részről le kell szedni a rátapadt rostokat, én körömmel szoktam, nagyon könnyű csak oda kell fiogyelni. Tapasztalat az, szerintem hogy a laza gyüm9k jobban betapadnak, ezeket nehezebb centrizni.
Én most épp egy minőségibb gyömölcsprésen gondolkodom, egyelőre álmodom míg összerakom a suskát... ezek a gépek drágák, de JÓK. van magyar situk is, bár külföldön jóval 30-40 ezer-rel olcsóbbak. (én úgy fogom majd hozatni No.ból) szóval a magyar site:

GREEN STAR 1000
http://www.egeszseges-elet.hu/index.php ... nfo&tid=30
CHAMPION
http://www.egeszseges-elet.hu/index.php ... info&tid=6
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ata » 2006. szept. 6., szer. 14:24

Norci -

Én azért vettem meg, mert megfogott a dobozra írt 1000W teljesítmény (lévén műszaki ember), a többi meg 3-400W-os volt. Árban 30eFt nak megfelelő CAD, gondolom otthon egy 5-10ezret még rá kell számolni.
Én minden használat (eddig kettő) után kimosom, persze a lustaság nagy erény, lehet hogy később elszokom tőle.

A zöldséglé nekem a gyüminél jobban bejön, és isteni püré, leves, szójafasírt alapnak nézem a rostos maradékot, így még Vegetát sem kell használni :D

A zellerről - én erre gondoltam, ez isteni, lédús, lúgos, érezni benne a föld erejét - http://www.chemistryland.com/Elementary ... celery.jpg[img]

A sárgadinnyét imádom, azt én is kipróbálom.

giyandeva -

egyetértek veled, ami a gyümit illeti, a használati utasításban azt írják, érdemes elötte hütőben tartani, akkor keményszik valamennyit.
Bár magyar ember lévén, én kiszedtem a tárolóból a pépet, és hajrá másodszor is megpörgettem. :lol:

Kívánok mindenkinek ivászattal teli napokat, és hogy soha ne jöjjön el a "kijózanodás" napja.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: ata » 2006. szept. 6., szer. 14:26

Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. szept. 6., szer. 23:28

Anyum a TVshopból rendelt Power Juicer-t, ami szerintem nem került ilyen sokba, viszont több, mint 1éve működik, és nagyon jól használható. Szerintem érdemes annak is utánanézni...
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: ata » 2006. szept. 7., csüt. 3:48

Remélem még sokáig élvezhetitek az áldásait. :wink:

Mit (t)ettem ma, a tegnapi és a mai pépből fasírozottat csináltam, így az sem veszett kárba.
Annyira élethű "hús" lett belőle, tocsogott, "véres" volt, szinte meginogtam megegyem-e.Ugyanis belenyomtam egy céklát is.

Kicsit több fűszerrel készítem legközelebb, és megpróbálom a tojás sárgáját is kihagyni, hátha így is összeáll majd.

Kíváncsi vagyok az élettani hatásaira is, mert a szójafasírttól álltalában puffadok. :(

Ha bejön, kinevezem a "húskészítményeim" alapanyagának, és az összes húsevő barátomat megetetem vele a legközelebbi BBQ partyn... lesz tízújjszopogatás, aztán meg hasraesés, hogy bizony ez zöldség. :lol:
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Adi » 2006. szept. 14., csüt. 8:13

Jo reggelt kedves mindenki!
A segitségetekre lenne szükségem, mit tudtok a kokusztejröl, van e benne tehéntej is vagy teljesen növényi? A héten vettünk tajföldi kaja fözéséhez és annyira sürü, mint egy tejszin és zsiros is, ami meglepett összehasonlitva a zab/rizs stb italokkal.
Mit tudtok a kokusztejröl?
Elöre is köszönök minden reakciot.
Szép napot.
Adél
Avatar
Adi
Írogat
 
Hsz: 55
Csatlakozott: 2006. ápr. 13., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. szept. 14., csüt. 8:22

Ha a csomagoláson nincs feltüntetve, valószínüleg nem tartalmaz állati összetevőt, hogy mitől ennyire sűrű talán mert kondenzálák(sűrítették).
Egyébként házilag is készíthtsz kókust tejet: 1 liter lobogó vízbe dobj bele 10dkg kókusz reszeléket, majd főzd 5-10 percig. Turmixold és szűrd le. Ízesítheted mézzel, vagy amivel szeretnéd. Ez garantáltan friss. :D sok sikert!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: ata » 2006. okt. 10., kedd 4:23

Nos, néhány észrevétel az egy hetes lékúrámról

Kemény, betonozással, és járólaplerakással telt a hét a munkahelyen.
Kajaügyileg pedig reggel és a délelőtt folyamán 1L gyümölcslével, délben főleg rizs, zoldség, este 1L zöldséglé.

Elveszítettem vagy 2 kilót, keveseltem. Viszont a naci folyamatosan el akart hagyni, muszaj volt nadrágszíjamat egy lyukkal szorosabbra venni,mert régi jó hűséges zsírsejtjeim izomrostokká áldozták fel magukat.

Hogyan lehet ez? Most igencsak felkeltette az érdeklődésemet a folyadékon élés lehetősége. Tug erről vki bővebbet?
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. okt. 10., kedd 8:55

szuper, jó olvasni a tapasztalataidat! a böjt remek dolog, én is gyakorlom, hetente egy napot.

az izom nehezebb, mint a zsir, tehát nem meglepő, hogy "csak" 2 kilóval lettél könnyebb. nekem is az a tapasztalatom, hogy az első két nap lemegy a felesleges viz, utána már nem fogyok, hanem a mozgás segitségével megkezdődik az izommá alakulás.

vannak, akik 30-40 napos lékúrákat csinálnak, de előtte mindenképpen konzultálj természetgyógyásszal! böjt alatt fontos a rendszeres mozgás, neked ez kikerülhetetlen a munkádból kifolyólag :D legalább nem kell fitnessbérletre költened :D

a léböjtöknek több formája van, a legkönnyebb a gyümölcslé, zöldséglével nehezebb. ki kell egésziteni tiszta vizzel (forrás, pi vagy ásvány) és gyógyteával (máj- és vesetisztitó, stb.). ahogy mi tanuljuk, napi fél liter gyümölcs- vagy zöldséglé, a többi tea és viz. napi 2,5 liter folyadék szükséges.

természetgyógyászok javasolják az évszakváltáskor történő 3-4 napos böjtöt, 21 és 40 éves kor között a heti egyet, afölött heti két napot. főleg nőknél, de férfiaknál is figyelembe vehető a hold állása: fogyó holdnál könnyebb böjtölni.

most igy hirtelen ennyi jutott eszembe. :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. okt. 11., szer. 3:31

Köszi szépen, sokat segítettél

Egyszer kissé elhebehurgyáskodtam a 21 napos böjtömet, és jó megfoghatóbb, tapasztalatilag is alátámasztott gyakorlati útmutatás alapján menni, mint elméletben.

Hál Istennek mozgásban nincs hiány,és még fizetnek is érte :lol: . De ősz van és a nap kevesebbet fog melengetni :(

Mi köze a fogyó holdnak a böjthöz?
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: akralgob » 2008. aug. 20., szer. 21:33

Tudja valaki hogy kell rózsavizet készíteni? És ha tudja, ugye leírja ide mindenki okulására ;)
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

:)

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2008. aug. 21., csüt. 10:57

Én venni szoktam, amig szerettem :D
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron