A gyümölcstáplálkozás esszénus módja

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

A gyümölcstáplálkozás esszénus módja

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2011. máj. 31., kedd 11:40

A GYÜMÖLCSTÁPLÁLKOZÁS ESSZÉNUS MÓDJA - A JÖVŐ ÉTKEZÉSI GYAKORLATA

Ebben a cikkben az Esszénus Gyümölcstáplálkozásról olvashatunk, egy tökéletesebb vegetáriánus étkezési módról, amelyet a nagy tanító Jézus is javasolt. Jézus vegetáriánus voltáról meggyőződhetünk a Biblia következetes értelmezésével is, de leginkább a jelenleg még apokrifnek számító Esszénus Béke Evangélium elolvasásával és felismerésével.

Jézus nem „csak vegetáriánus” volt, ahogy azt a szó mai értelmezésében gondolhatnánk, vagyis a hús kivételével mindenféle ételeket össze-vissza evő ember, hanem gyümölcstáplálkozó. Megfontolt, következetes, egyszerű.

Jézus tanításait ismerhetjük a Bibliából, amit a leggtöbben ismernek, így tudhatjuk, hogy elvetette az erőszakot, és a szeretetet, békét hirdetett, tanított. Természetesen következetes volt ehhez táplálkozásában is, így esszénus gyümölcstáplálkozást folytatott. Erről azonban már az Esszénus Béke Evangéliumból, annak is Első Könyvéből tudhatunk meg többet. Az esszénus elvű gyümölcsevésnél nem csak a tipikus gyümölcsöket eheti az ember, mint az almát, körtét, szőlőt, fügét, datolyát, hanem a kukoricát, tökféléket, brokkolit, mandulát, napraforgómagot és minden más olyan növényt, amelyet nem kell megölni, hogy ehessünk belőle.

*

„De én azt mondom néktek, sem embert, sem állatot, de még a táplálékot sem, amit magatokhoz vesztek ne öljétek meg. Mert, ha élő táplálékot esztek, az élővé tesz benneteket, de ha megölitek a táplálékotokat, akkor a halott étel is megöl titeket. Mert Élet csak életből származhat, a halálból pedig mindig halál. Mert mind az, ami megöli a testeteket, az a lelketeket is megöli. Mert testetek azzá lesz, amilyen az ételetek, és hasonlóképpen, lelketek is olyanná lesz, amilyenek a ti gondolataitok.”

*

Az erőszaknélküliség másik fontos szempontja, hogy az étkezésre szánt növényeket a természet által nyújtott formában, vagyis élő állapotban, nyersen fogyasszuk. Már a tudomány is bebizonyította és belátta, hogy a nyers, növényi étel az igazán embernek való táplálék, és ha nem ezzel táplálkozik, akkor előbb utóbb utolérik a betegségek, és a (korai) halál. A Bibliából ismerhetünk nagyon hosszú életet élt embereket, mint Matuzsálem is, de számunkra eddig felfoghatatlan volt, hogy életük miért volt olyan hosszú. Hosszú életük egyik záloga minden bizonnyal a természetes, nyers növényi étrend, gyümölcstáplálkozás volt, amit itt esszénus gyümölcsétrendnek nevezünk. (A hosszú élet témakörében ajánlott elolvasni Schirilla György Vegetáriánuskönyvének „Meddig élhet az ember?” című fejezetét is.)

*

„Egyetek ezért egész életetekben Föld Anyánk gazdagon terített asztaláról és sohasem láttok szükséget. Amikor pedig az Ő asztaláról esztek, mindig úgy egyetek, ahogyan azt Föld Anyánk asztalán találjátok. Ne főzzétek, és ne keverjétek össze-vissza egyik ételt a másikkal, nehogy beleitek gőzölgő mocsárrá változzanak.”

*

Erőszakot nem igénylő fő táplálékaink tehát a növények termései, a gyümölcsök, gabonamagok, kásamagok, olajos magok. Ezekhez jönnek még olyan erőszakot nem igénylő termények, mint a levelek, a gumók, gyökerek, esetleg az esszénus tej és méz.

A gyümölcs, a növények termése az emberiség rendeltetésszerű táplálékai. Ezeket élő, vagyis nyers formában, - ahogyan a természet adja, - úgy tudjuk és úgy is kell, hogy fogyasszuk. Ezeket a táplálékokat az ember erőszak nélkül fogyaszthatja. Nem kell megölni egyetlen állatot, de még a növényeket sem. A termés betakarítása, pl. a rizs estében is, nem jár erőszakkal, hiszen a növény befejezte életciklusát, ennek eredménye a rizsmag termés. Egy magból egy kalásznyi mag fejlődik. A magból el is tesz az ember a következő vetésig, a többit pedig elfogyaszthatja. A fa gyümölcstermése szintén erőszakmentes, mert nem kell kivágnia fát, sőt, ha a természet rendeléseit figyeljük, láthatjuk, hogy más gyümölcsevő állatok (majmok) trágyája még a fák terjedését is szolgálja, ez egy ideális szimbiózis az állat és növény között.

A levél legismertebb formája a saláta, amit az ember is szívesen fogyaszt. Jelen esetben azokról a salátanövényekről beszélünk, amelyeket nem kell teljesen kiszedni a földből, letépni a teljes föld feletti részt, így megölni, hanem csak néhány külső levelét szedjük le, amelyek néhány nap múlva újranőnek. Ekkor a növény tovább élhet és magot hozhat, befejezve ezzel életét. Ílyen módon ehetők a következő levelek: a fejes- és tépősaláta, a spenót, a sóska, a kapor, a petrezselyem, a répa- és céklalevél, és így tovább. A magokból, amelyeket a növény érlelt néhányat eltehetünk vetésre, a többit pedig csíráztathatjuk. A levelekhez hasonlóan a brokkoli és karfiol virágot is használhatjuk.

A gumós növények, krumpli és csicsóka több gumót is fejlesztenek, amelyek a következő vetéskor felhasználhatók, a többi megehető. A gyökereket, mint a répa és cékla úgy használhatjuk, hogy kiszedjük a teljes növényt, levágjuk az alsó felét a gyökérnek (egyébként ebben a részben vannak a legfrissebb életanyagok), a fent részét pedig gyökereztetjük (vízben, vagy nedves földben), majd újra kiültetjük, így magot hozhat, befejezheti életét.

Az esszénus elvű gyümölcsevők nagy része vegán, vagyis kizárólag erőszakmentes növényi táplálékokat eszik, de lehetséges az esszénus lakto-vegetáriánus étrend is, vagyis a tej- ésvagy tejtermékek fogyasztása. Ehhez csak olyan tej képzelhető el, amely szeretettel, természetes környezetben nevelt állattól származik, akit nem ölnek meg, ha már nem ad tejet. Az Esszénus Béke Evangélium alapján Jézus engedélyezte a tejhasználatot, de tudni kell, hogy csak a nyers, frissen fejt tejet a saját, vagy egy környékbeli állattól, és többnyire kecskétől, vagy juhtól. Ezeknek az állatoknak könnyebben emészthető a tejük, mint a tehén teje. Az üzletekben manapság kapható „tejnek nevezett levek” nem azok, amelyek a természet szabályainak megfelelnek, Jézus sem ajánlana ilyet, amely se nem nyers, se nem friss, nem is jól tartott állatoktól van, és ráadásul mikor már nem adnak tejet, mehetnek a vágóhídra. Az ilyen módon kapott tej nem felel meg az esszénus elveknek.

A régi esszénusok használtak mézet is, de egy kaptárból csak kevés mézet vettek ki, egy tizednyit, úgy, hogy a méhek ne haljalnak bele ebbe. Ez így megfelel az erőszakmentes elveknek.

*

„Egyetek tehát azért mindig az Isten asztaláról: a fák gyümölcseiből, a mezők magvaiból és füveiből, igyátok állataitok tejét és a méhek mézét. Mert mindaz, ami ezeken túl van az a sátántól jön, az pedig a bűnök és betegségek ösvényén a halálba vezet. Azok az ételek, amelyeket Isten bőségesen megterített asztalán találhattok, erőt és ifjúságot adnak a ti testeteknek, és soha betegséget nem láttok. Mert Istennek asztala táplálta az agg Matuzsálemet is és a ti ősatyáitokat is. És bizony mondom néktek, ha ti is úgy élnétek, ahogyan ők éltek, akkor az Élő Isten nektek is olyan hosszú földi életet adna, mint amilyen az övéké volt.”

*

A táplálkozástudomány legújab felimerései és bizonyítékai megerősítik azt, amit az esszénusok és Jézus követett és tanított. Az eszénus elvű táplálkozás egyre nagyobb teret kell, hogy nyerjen.

Készült a „Jézus táplálkozás” angol nyelvű oldala: http://www.towardsfreedom.com/RTTheJesusDiet.html , valamint az Esszénus Béke Evangélium alapján, amelyről bővebben olvasható a http://esszenus.uw.hu oldalon.

Az idézetek Edmond Bordeaux Székely Eszénus Béke Evangélium Első Könyvéből valók (fordította Szentessy E. András).

A cikket készítette: Parsifal 2005.04.12.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron