Gandhi: Tea, kávé, kakaó, szeszes italok

Természetes táplálkozás (mikor, meddig, mit, hányszor, hogyan, stb.)

Gandhi: Tea, kávé, kakaó, szeszes italok

HozzászólásSzerző: tami » 2011. aug. 14., vas. 17:00

Dátum: 2005. július 14. csütörtök, 09:00 Küldte: Tami

„Még alkalmi látogatóinkat is teával és kakaóval kínáljuk. Mindennaposak a teaesték. India teafogyasztása Curzon Lord alkirálysága óta nagymértékben növekedett. Ösztönzésére a teatermelés gyorsan nőtt, mígnem a legtöbb családban otthonossá vált. Úgy fordult, hogy még a betegek is, tápláló étel helyett, kávét és teát kezdtek inni!

Néhány év előtt még csak különleges alkalmakkor ittunk teát és kávét, de ma már szinte elengedhetetlen, általános szokás. A tea, a kávé és a kakaó egyaránt ártalmas: gátolják az emésztést Mindhárom károsságát bizonyítja, hogy aki egyszer rászokott, nem tud nélküle meglenni. Régen én magam is különös fáradtságot vagy bágyadtságot éreztem, ha pontosan a szokott időben nem teáztam. Egy asszony tea hatására elvesztette az étvágyát, és idült fejfájás áldozatául esett. Attól a pillanattól kezdve, hogy lemondott a teázásról, fokozatosan helyreállott az egészsége. Én magam is számtalan esetben láttam, hogy a tea tönkretette az egészséget. A kávé rossz hatásai túlszárnyalják jó hatásait. Ha valamilyen anyag a vért és az életnedvet megmérgezi, habozhatunk, hogy használjuk-e?" „Az, akinek van erkölcsi érzéke, gondolja meg, hogy a teát, a kávét és a kakaót általában szerződéses munkások termelik, és ez elég szép szó a rabszolgaságra. Ha saját szemünkkel látnánk, hogy hogyan nyomják el a kakaóültetvények munkásait, soha többé nem kívánunk kakaót inni."
„Veszélytelen és egészséges kávé- (tea- és kakaó-) pótlót készíthetünk. Még a rendszeres kávéfogyasztók sem fogják észrevenni a különbséget a kávé és e pótszer között. Tepsiben tégy tűz fölé jól megtisztított, finom búzát, és jól pörköld meg, míg teljesen meg nem pirosodik. Aztán kávéhoz hasonlóan lisztre törd meg. Egy kanálnyi port tölts csészébe, és öntsél rá forró vizet. A legjobb, ha még egy percig melegíted, tejet és mézet adsz hozzá. Ez a kitűnő ital olcsóbb és egészségesebb, mint a kávé."
„Egyesek azt állítják, hogy a gyógyszerként használt bor veszélytelen, de éppen európai orvosok kezdik már feladni ezt a nézetet. Az iszákosság védelmezői azzal érvel-nek, hogyha a bor büntetlenül használható gyógyszerül, akkor ivásra is használható. De hát hány mérget használunk gyógyszerként, mégse jut eszünkbe, hogy táplálkozzunk is vele! Habár lehetséges, hogy egyes betegségekben a bor jótékony hatást gyako¬rolhat, akkor sem szabad egyetlen érző és gondolkodó embernek sem, semmilyen körülmények között sem beleegyeznie abba, hogy gyógyszerként használja. Inkább áldozzuk fel romlandó testünket, mint hogy beleegyezzünk abba, hogy olyannal éljünk, ami millió és millió élőlényt tett már tönkre. Szerencsére Indiában ma már ezer és ezer ember és asszony még orvosi tanácsra se nyel le egyetlen csepp bort sem, inkább lemond életéről, minthogy olyan ételt vagy italt fogyasszon el, amitől undorodik."

(Gandhi: Egészségre Vezérlő Kalauz)

Dr. OLÁH ANDOR: India üzenete - MAHÁTMÁ GANDHI természetgyógyászati tanácsai című könyve alapján
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Táplálkozás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron