Az oldalról

Fórumszabályzat. Fejlesztési ötletek, visszajelzések, problémák a veg.hu-val kapcsolatban

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 1., szomb. 15:23

köszi szépen, nawesh!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 3., hétf. 18:42

Id. Schirilla haláláról a fia beszél az egyik vegetáriánus újságban, a www.vegetarianus.hu-n meglelhető;

Tényleg, Üdv Norci! :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 4., kedd 18:44

Köszi, Parsifal, szerintem én is ugyanezt találtam. valamiért nagyon kíváncsi voltam, hogy miért halt meg viszonylag fiatalon. a fia azt mondja, hogy évtizedekkel hosszabbította meg az életét a vega élet... és azért a teljesítményéről sem feledkezzünk el!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 5., szer. 18:28

Ötvenhat év alatt olyat alkotott, hogy már beszélünk róla, és fognak is a jövőben. Ez ám a halhatatlanság.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 9., vas. 18:53

hát igen. valakivel beszélgettem róla a minap, és arra jutottunk, hogy azoknak, akik leszólják a korai halála miatt, már csak azért sincs igazuk, mert nem saját maga miatt csinálta ezt az életmódot, hanem azért, hogy "felébressze" embertársait. az már csak hab volt a tortára, hogy a saját életét is meghosszabbította vele, de nem ez volt az elsődleges cél. azt megtehette volna otthon, egyedül is, de ő mindenhol, ahol megfordult, hirdette ezt az életformát azért, hogy az emberiségnek segítsen.

mondjuk ő még azt állította, hogy minden vegetáriánus irányzat megbukott az állati "gyümölcsök" nélkül.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 12., szomb. 14:45

http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/vegh ... rilla.html
Itt olvasható a cikk, ami végre világosan leírja,hogy mi is volt a helyzet Schirilla halálával kapsolatban. Én nem tudtam ezeket a dolgokat, jó, hogy rátaláltam. És most már ha bárki "fikázná", meg tudom védeni,mert tudom mi az igazság.
A végén már ő sem evett lakto-dolgokat..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 16., szer. 12:14

Üdv veghusok!

Már többször bennem volt... Ugye nem csak egyedül a veg.hu fórumol, hanem pl az indexen is van vegi fórum.
Tegnap feléjük jártam, és rólunk is szót ejtettek, tigristomi a következőket:

" Mondjuk pl. az uj veg.hu oldalon a vegetarius szot nyomjak, ami szamomra oszinten egy kicsit idegenul hat, de rajuk ugyse adok,
ilyen emberekre akik leszedik az ingyen phpnuke szoftvert, "atirjak" mert lehet, de arra nem kepesek, hogy normalisan kirakjak a licenset, mert valoszinu zavarja oket.
Az viszont nem zavarja oket, hogy meg arra sem voltak kepesek, hogy megtalaljanak mindent a file-ok kozott, hogy mindent atirjanak angolrol magyarra."

A vegetáriánus szavak jelentéséről, hangzásáról beszéltek, hogy melyik az igazi ( ? :\ ), melyik nem.

Pedig én pont arra gondoltam, hogy mi lenne, ha a közös eszmét (ha mindenki úgy gondolja) együttműködve terjesztenénk, vagy akármit csinálnánk az Ügyben.

Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról? Vagy maradjunk a saját világunknál?
Ne egyesítsük erőinket, ha lesz rá alkalom? Addig maradjunk mg így? ...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 16., szer. 13:20

Engem baromira nem izgat a számtech része a dolognak... nem értek hozzá.. milyen phpnuke szoftvert szedünk le ingyen?? :roll: mi vaaaan????? ezek kattantak!!

a vegik itt vannak az a lényeg!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 16., szer. 13:27

Pontosan mi az index-es fórum linkje? megnézném én is magamnak azt a vegi fórumot...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 16., szer. 14:09

Az indexet sokan olvassák.

sok eszement ember is.

örülök, hogy egyre több ember regisztrál a veg.hu-n, gondolom, ők (mi)folyamatosan olvasgatják az oldalt.

Ha "felvállajuk", hoyg szóba elegyedünk néhány eszementtel, az sok energiát emészt fel, lehet, hogy feleslegesen :?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: tami » 2005. feb. 16., szer. 14:11

Itt található az indexes fórum: index

Nem tudom, mi a baja tigristomi-nak, de a neve is a harciasságára utal.
Legfőképp mi a baja a fórumhasználókkal, akiknek nem hibája az, hogy a programozás része az jó, vagy rossz.
Ha láttok angol szöveget valahol, ami nincs lefordítva, kérlek szóljatok.

(tigristomi-t fel kellen kérni, hogy segítsen a programozásban)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tami 2005. feb. 20., vas. 23:24-kor.
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. feb. 16., szer. 14:51

Hát az indexre tuti nem fogok írni, nem fecsérlem a drága energiáimat arra! Igazad van Nawesh! :D
Köszi Tami a linket!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. feb. 17., csüt. 7:26

Megnéztem az index fórumot :?

Az elmúlt 40 beírásban talán kétszer utaltak a vegákra és a teljes topic off topc volt.

Szerintem kár rá az időt fecsérelni.

ha nagyképű akarnék lenni, itt legalább egyfajta "szakmai" fórumozást folytatunk.

Az "én módszerem" az, hoyg kisebb fórumokon nyitok vega topicot.

nyitottam a Vásárhely.us - on:

http://www.vasarhely.us/phpforum/viewtopic.php?t=278

Itt talán ketten vagyunk vegák, de elég normális párbeszédet lehet folytatni

nyitottam Szeged Város haonlapján is
http://forum.szegedvaros.hu/viewtopic.php?t=474

és a Hír tv-n

http://www.hirtv.hu/modules.php?op=modl ... 26ded9055c

bár e két utóbbiba javarészt csak én írogatok.

Tudom, hogy többen is rendszeresen fórumoztatok a vegetarianus.hu-n, de az is talán a néhány eszement ócsároló embertől ment gallyra :lol:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 17., csüt. 11:31

Üdv!

Egy kereséssel jutottam oda, átolvastam és írtam. Teljesen jogos, amit mondtok, én is így gondolom.

Jó... fej... Tami :D (meg ezek a kis smile-k is, mi az eredetük, újabbakat tudsz...?)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. feb. 28., hétf. 18:17

Hétfő, 5 óra délután, 2 tag és 20 (!) vendég van jelen, ez szuper dolog!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

ElőzőKövetkező

Vissza: A veg.hu-ról

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron