politika és vegetárius életmód

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

politika

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 8., vas. 1:05

A topic célja: járjuk körül a témát (vajon vagyunk-e annyira felnőttek, hogy ellentétben az országban található állapotokkal; nem esünk - még ha virtuálisan is - egymás torkának :wink: :? )

kinek mi a véleménye/tapasztalata

a vegetárius életmód köthető-e a "hagyományoa" baloldal/jobboldal/liberalizmus sztereotipiákhoz, avagy "lehet"-e vegetárius, aki jobboldali, vagy baloldali.

Kell-e figyelni a politikának a vegetáriusokra?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 8., vas. 1:59

jó ötlet ez e thread! akkor kikérdezem a balos ismeröseimet...
jobboldaliak nincsenek, mert akkor azok itt németbe engem nem nagyon türnének el :( vagyis nem sorolhatnám öket a barátaim közé...

de egyet már irtam, amit a bal ismeröseim mondtak: szerintük minden balnak (autonom) vegan-nak nem csakhogy vegetáriánusnak kéne lennie, hanem inkább vegánnak. mert ök a szabdságért küzdenek, azért hogy ne legyen kihasználás stb...és ennek nem szabadna a saját fajnál megállnia.
persze a legtöbb punk pl. ugy is csak divat-punk. igy nem foglalkoznak semmiféle ideologiával...

azt hiszem a jobboldaliságnak semmi köze a vegetáriánus életmódhoz.
vegan-hoz se. de lehet tévedek.

parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 8., vas. 18:28

Szerintem a politikával egyáltalán nem érdemes foglalkozni.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 8., vas. 22:04

szerintem érdemes a politikával foglalkozni, csak nem ilyen összefüggésben... én ebbe az aspektusba még sohasem gondoltam bele, de így első ránézésre nem látok sok összefüggést a politika és a vegi/a/án életmód között.

egyébként a politizálásban benne vagyok, engem nagyon érdekel :wink:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 8., vas. 23:48

A topic parika kérésér indult :wink:

20 évesen azt mondtam, nem érdekel a politika. 25 évesen szavazatszámláló voltama választásokon :oops:

a politikusaink nem gondolnak bele, hogy vannak vega szavazóik is. :P De a politika és a vegetárius életmód között van összefüggés.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 9., hétf. 9:49

szerintem belegondolnak, csak nem érdekli őket. merthogy nem jelentünk - még! - akkora szavazóbázist, hogy érdemes lenne foglalkozni velünk. a legmegcélozhatóbbak a homogén csoportokba sorolható emberek, és a lényeg az, hogy a csoport minél nagyobb legyen, mivel annál kisebb költséggel, annál nagyobb csoportot tudnak elérni. vannak tehát az "egyenpolgárok", ezen kívül pedig sok kisebb csoport, akinek az igényét, nézőpontjait úgymond nem éri meg nekik figyelembe venni, mert "túl problémás" a megközelítésünk. külön stratégia, kampány, eszköztár, stb. kellene minden ilyen csoport megközelítésére, mint pl. a kisebb vallási közösségek, melegek, feministák, stb. ráadásul még társadalmi felbolydulást is okozna, amit végképp nem akarnak felvállalni. főleg nem a ciklus végefelé. ekkor már a következő megmérettetésre készülnek, és nem akarják bevállalni az ezzel járó esetleges szavazatvesztéseket... merthogy nagyban befolyásolja az ilyen témák előhozatalát a társadalom érettsége is. és ebben - szvsz - nem állunk túl előkelő helyen. a toleranciát és a mások elfogadását kb szótárból ismerjük csak. :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 19., csüt. 0:36

itt németben szervezödik már egy vegan párt.
csak megemlitem, mert nekem semmi közöm eddig hozzájuk. majd választom öket, de itt németben eddig még nem tudok külföldiként választani...
és szégyenlem magam, de eddig nem foglalkoztam nagyon a politikával.
egy fontos: olyant kell választani aki nem akar semmiféle harcot, és nem is avatkozik iraki meg más véröntésekbe bele.

legalább is nekem ez fontos.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 19., csüt. 16:00

emberek!

Alakítsunk vega pártot!!!! :wink: :lol: :D :) 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 19., csüt. 21:19

ok, én benne vagyok! :-)
nagyon érdekel a politológia is... :D a baj az, hogy túl kicsi lenne a támogatottságunk, még sajnos kevesen vagyunk - mondhatnám: sokan vagyunk, de nem elegen. mindenki hozzon magával még egy embert! :lol: :wink:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 20., pén. 6:26

Persze rögtön pártszakadással is kezdhetnénk :? ovo-lakto, lakto és vegán frakciókkal :?

Kölcsönösen kizárhatnánk egymást és bíróságra járhatnánk, hogy ki jogosult képviselni a magyar vegákat.

Mai magyar valóság :?: :roll: :wink: :oops:

Tud valaki valamely országban működő vega pártról, vagy olyan politkai szervezőséről, amely zászlajára tűzte az egészséges életmódot,
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. máj. 20., pén. 8:57

Szerintem is így lenne. Ne felejtsd ki a nyersevőket sem. :lol: :wink: 8O
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 20., pén. 9:40

ez aranyos volt nawesh! :lol:

jogos lenne a kritika, ha mindenevők lennénk. de szerintem vagyunk annyira kultúráltak, hogy elkerüljük ezeket a szimptómákat! én legalábbis bízom benne/bennünk/magunkban. :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: tami » 2005. máj. 20., pén. 11:20

Nawesh megint a lényegre tapintott!

Nyilván ha mindent tökéletesen akarnánk csinálni, mindannyian nyersevők lennénk (vagy lehet hogy még úgy se lenne tökéletes).
De mindenki máshogy éli meg ezeket a dolgokat.

Ezért legjobb, ha a párt nem is vegapárt, hanem valamilyen környezettudatos párt lenne.
Mert ha valaki csak egy icipicit tesz a környezetéért, az is több, mint a semmi.

A nyersevő összeveszik az ovo-lakto vegivel? A zöld pártban én a vegi összeveszek a húsevő környezetvédővel, aki egy természetvédelmi területen átvezető autóút miatt tiltakozik? Miért nem vagy vega, kérdezem. Ő meg jogosan korhol meg az autóm miatt, amivel furikázok.
Öszzetartás kellene (és természetesen el kell mondani, hogy ez így jobb, vagy úgy - szerintünk), és becsülni, ha valaki megteszi az első lépést a környezettudatosság felé. :D
Avatar
tami
Grafomán
 
Hsz: 666
Csatlakozott: 2004. aug. 23., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 20., pén. 19:13

Igen, egy vega pártban a környezettudatosságnak is nagy szerepet kellene adni.

Talán ezért jobb :?: :roll: 8O :wink: civil szervezetekben tevékenykedni.

itt nem pártosodunk, nem jelentgetjük fel és zárjuk ki egymást, hanem próbálunk egy-egy ügyért öszefogni.

kedves veg.hu fórumozók

lehet, hohgy nem hisztek nekem, de az elmúlt bő félév fórumos tapaszatalata, összegzése alapján azt látom, előbb -utóbb alakítanunk kell :wink: :idea: egy egyesületet vagy alapítványt a KÖZÖS céljaink érdekében.

de ze csak egy ötlet...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 21., szomb. 8:16

Egyesület, alapítvány... erre alkalmasak lennénk! Remek ötlet Nawesh! Többiek?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Következő

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég