És tessék mondani, volt-e már hús ezen a tényáron?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

És tessék mondani, volt-e már hús ezen a tényáron?

HozzászólásSzerző: akralgob » 2012. jan. 7., szomb. 19:40

Dátum: 2008. május 04. vasárnap, 08:00 Küldte: akralgob

Szóval én egyelőre azok közé tartozom, akik nem akadnak fenn azon, hogy nem csak az étel, de a tányér is legyen vega. Így néha elvetődöm egy-egy mindenevő étterembe, és felmérem a választékot.



Úgy történt, hogy még húsevő koromban felfedeztem Szeged elég sok olyan éttermét, ami egy sóher egyetemi hallgatónak is megfizethető, főleg, ha grátisz kap étkezési utalványt. Egyik kedvenc lett akkor a Fesztivál Étterem a Dóm téren. Kicsit most reklámozom őket, pedig pénzt se kapok érte, bár egy ingyen étkezést felajánlhatnának… :)

Amikor vega lettem, eleinte még maradt az, hogy végigkóstoltam, ki milyen rántott sajtot ad, de lassan inkább otthon főztem.

Mostanában viszont akad, hogy néha elmegyek a Fesztiválba, valamilyen szép és nemes okot fabrikálva (pl. annyi a rohangálnivalóm, hogy nem tudnék már hazamenni, főzni…).

No akkor nézzük a választékot. Ha valakit nem zavar, hogy néha halszagú a sült krumpli, akkor eheti pl. görög salátával. Ez kb. a görög tál hús nélküli változata. Megjegyzem, a görög saláta valahogy minden étteremnek nagyon megy, és finom is. Nem lehet elrontani, és általában szeretik az emberek. A vega tálat nem ajánlom (rántott sajt, rántott gomba… a szokásos, mindegyikből egy kicsi egy hatalmas tányéron… kiábrándító); és van még a sajttál, ami nem lenne rossz, de valahogy mégse az igazi (asszem háromféle sajt rántva).

Ugorjuk a standard dolgokat. Tekintve, hogy egy menza szintű helyről van szó, mindig van leves, főzelék, rakott valami… Ma például tavaszi hagymalevest ettem, ami minden volt, csak hagymaleves nem. Sajnos. Kiábrándulva szürcsölgettem az instant gombaleveshez megszólalásig hasonlító lötyit, amiben a hitelesség kedvéért még egy kis darab gomba is volt. Krémleveseik közül egyedül a brokkolikrém-leves hasonlít a brokkolihoz. A hideg gyümölcsleveshez még nem volt merszem, de talán jobb is. A főzelékeik általában nagyon jók. Illetve szerintem azok, bár én azt hiszem, nem vagyok mérvadó gourmeat, ugyanis 6-18 éves koromig az iskolai menzán éltem. Amiben persze az volt a jó, hogy repetának általában már „csak” a vega menü maradt… néha egészen bizarr kinézetű ételek… Szóval a főzelékeik megütik a nagyon jó menza színvonalat, ámbár kétségtelenül a magyar standard alapján, tehát ne várjuk el a szegfűszeget a lencsefőzelékben. A magyar hagyományokat viszont néha annyira betartják, hogy pl. szárazbabfőzeléket ne egyen ott vega, mert bizony szalonnaíze van. Rakott dolog is van néha hús nélkül. Pl. volt néhányszor terítéken rakott kelbimbó sajtmártással, ami tulajdonképpen tepsiben sült natúr kelbimbó volt a tetején sajttal. Egy egész tányért megenni ebből eléggé unalmas, a vége pedig keserű is. Ugyanez karfiolban, annyi változtatással, hogy ezen volt egy kis kapros öntet rásütve, és a tetején volt alig megolvadt sajt, egészen kiszáradva. Ez ellensúlyozta, hogy a karfiol meg krémesre lett párolva… no comment. Néha indul a versenyben egy kis rántott brokkoli, ami kifejezetten finom, ha túléljük, hogy ki tudja, milyen olajban sütötték, a ki tudja miből készülő rántásában a zöldséget. És néha beújítanak, pl. amikor majoránnát tesznek a burgonyapürébe.

No hát ezeket leszámítva néha lehet ötletet lopni, hogy mit hogyan lehetne jobban megcsinálni otthon. És persze nem egy Agni, főleg ha azt nézzük, hogy az egyik felszolgálót megkérdeztem, hogy van-e abban az ételben hús, amit kérni akartam (nem tudom már, mi volt), azt mondta, hogy nincs, és volt benne. Hát nagy ügy, ki lehet böjtölni.
Avatar
akralgob
Írogat
 
Hsz: 116
Csatlakozott: 2006. dec. 1., pén. 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron