Ismertétek Sík Tomát?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 7., hétf. 21:14

,,mindezeket magamnak is üzenem". hát igen. a helyzet az, egyetértek veled. én is hasonlóképp szemlélödöm a világban , mint te. csak éppen néha ez zavar. nyilván közrejátszik ebben az is, hogy a környezetemben nagyon kevés vegetárius van, meg az is , ahogyan a vegánság elött éltem.én ezt a vegetariánus szikrát tisztaságnak nevezm. mainapság ez foglalkoztat leginkább. ha valakinek tiszta a szelleme, bármilyen tisztátalan életet él is, egyszerűen átviláglik a tisztasága minden anyagi mocskon. ez elképesztő. ugyanakkor örömmel olvastam, hogy kaffka vegetárius volt. másrészt Weöres írásai alapjan ( pl: A teljesség felé) én is azt feltételezném róla, amit te. Örülök, ha az általam nagyra tartott emberekről kiderül, vegetariusok
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00


HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 7., hétf. 22:24

mellesleg, ha már mindez szóba került: ki mit csinált mielőtt vegetarius lett? sokkal másabb elfoglaltságai voltak? és pl. a drogok?ilyen téma tudtommal még nem volt.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 7., hétf. 22:34

az én esetempl. érdekes ilyen szempontból vizsgálva. az egészségügyi hasznosságát most félretéve ennek az egésznek. én a drogokban szinte ugyanazt kerestem, mint késöbb a vegetariussagban, a tiszta létben.
tisztább látást, a mélység megismerését, feltárását, kapcsolatba kerülést a nem anyagi minőségekkel. aztan arra jutottam, hogy ez gyávaság, csalás.lehet esetleg vita témája, miért ezt a két jelzőt használtam .lehet ezis na. jo lenne
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 8., kedd 11:39

" Nem nézhetünk le azért valakit, mert nem veti meg a húst,mert nem biztos, hogy mindenkiben tudatosul, mivel jár az, hogy az asztalára kerül."

Éppen ezért segítenünk kell mindenkinek (akinek tudunk), hogy a megfelelő ismeretek és lelkiállapot előálljon nála, hogy így dönthessen tudatosan a hús további létéről (ebebn az állapotban a döntés eredménye pedig kétségtelen és kiszámítható; maradjon a hús az állat élő része). A döntése (vegi vagy nem) mindenképpen felvilágosít bennünket az illető emberről, milyen is ő valójában.
Mert a mai világban sok ember be van csapva, és húst eszik, habár habitusa vegetáriánus...

Azok a dolgok, amelyeket "gyakorlatban húsevő emberek" alkotnak, vagy velük kapcsolatosak, részt vesznek benne, stb. és megérdemlik a figyelmet, az elismerést, azok azért szépek, jók, stb., mert a lelkük vegetáriánus, és ilyen lelkiség többé-kevésbbé jót "terem". Az ilyen emberek csupán következetlenek, mintegy ellentmondásba keveredve magukkal, munkájukkal, de a karma törvénye kiegyenlít mindent. Mindenki megkapja a jussát. (Lásd beteges, szenvedő művészek, ...)

A tudatos, a <b>szeretet</b> érvei miatti vegetarianizmus a fontos, nem "pusztán" a növényevés.

A szeretet megnyilvánulásai gyakorlati, tudatos vegetarianizmus (növényevés) nélkül következetlen, azzal együtt viszont teljes és tökéletes.

---

Szerencsére amióta keresek, azóta találtam is mindig bőr, szór, stb. -mentes, és egészségesebb alternatívát.

---

Ismeritek Gandhitól?
"Ha valaki azt mondja, hogy meghalok, ha nem eszem húslevest vagy bárányhúst, legyen ez akár orvosi tanács, én inkább meghalok. Ez a vegetarianizmusom alapja. Számomra ez nagy felfedezés volt az igazság keresésében."

Egyetértek Gandhival! Igaz, mi már tudjuk, hogy az erőszakmentes növényevés nekünk, embereknek <b>"rendelt"</b> dolog, tehát hús és más erőszakos dolog nélkül nem csak, hogy eléldegélünk, de az erőszakmentesebb táplálékok életre való hatása fényévekkel jobb, magasabb szintű egészséget, teljesítményt biztosíthat, ha jól, jó célért használjuk.

A cipő: Az esszénus Jézus is megmondta: "Aki keres, az talál!" ;)

Ha olyan helyzetbe kényszerülnék, azthiszem hamarabb lennék "fényevő", sem mint újra húsevő. Hát ti? :D
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 8., kedd 16:02

tisztább látást, a mélység megismerését, feltárását, kapcsolatba kerülést a nem anyagi minőségekkel. aztan arra jutottam, hogy ez gyávaság, csalás.lehet esetleg vita témája, miért ezt a két jelzőt használtam .lehet ezis na. jo lenne

Szia kedvesállatok! Érdekeseket írsz. Tisztább látást, mélység megismerését a drogok segítségével? Jól értettem, amit írtál? ...
Most már valószínűleg tudod, hogy rossz irányba indultál először. Mint Hans Burgner, hívatlanul és a szabályok kikerülésével szerettél volna lopott bölcsességet szerezni. Távolabb kerültél így az igazságtól, de most már (talán) újra a jó úton vagy. Szorítok, hogy sikerüljön elérned, amit szeretnél. Türelem, türelem, bölcsesség és egyebek. :))
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 8., kedd 19:55

Kedvesállatok, minden tiszteletem, hogy túl tudtál jutni ezen az illúzión, akkor talán már sokkal jobban látod a különbséget, mint akár azok, akiknek nem volt közük sosem a drogokhoz. Nem lehetett könnyű...

Lehet valakinek tiszta a szelleme, és lehet egy vegetáriánus is méltatlan a nem ártás gondolatához (bár én sokáig teljesen megbíztam a vegákban, ami nem mindig volt helyénvaló). Nagyjából következtethetünk valamire abból, ha valaki vega, de itt sem lehet általánosítani. Szerintem nagyon sokan vannak, akik már "majdnem vegetáriánusok", csak ott van a másik oldalon a család vagy más közösség, akárki, akik elbizonytalanítják a döntésében. Nem a húsevést akarom védeni. A lelkiismeret azt mondaná, hogy tisztelj minden életet, jóllehet azt hiszem, nem mindenki győzi meg egykönnyen saját magát.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 9., szer. 9:31

lopott bölcsesség, pontosan erre gondoltam. kösz Jablko, hogy ezt írtad. mpst nincs idöm. majd még kifejtem bövebben
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

Előző

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron