Ismertétek Sík Tomát?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Ismert

HozzászólásSzerző: cathy » 2005. nov. 1., kedd 11:55

Tegnap írtam róla a veg.hu-ban.Kissé sietősen,mert nagyon sokmindennel foglalkozom.De Toma az,aki megérdemelné,hogy állandóan emlékezzünk rá.ha ismerte őt valaki, jelezzen vissza...aki nem ismeri,nem hallott róla, írja be a nevét a yahoo-ba(Sik Toma)- rengeteg írás van róla, talán tőle is...
vegans for love
Avatar
cathy
Inkább olvas
 
Hsz: 19
Csatlakozott: 2005. okt. 23., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Hatvan


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 3., csüt. 12:20

Olvastam anno egy cikket Sik Tomáról. Igazi "elvtársam" - mondtam akkor, és mondom most is. találkozni szerettem volna vele. Röviddel ezután olvastam a halálhírét. Meglepett, és komolyan fájt! Jobban, mint természettől eltévejedett nagyapám, vagy nagybáttyám halála!
RIP Toma, RIP Mindenki.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 5., szomb. 20:41

elnézést, hogy így újoncként .. de hogy mondhatsz ilyet, kedves P.? a családtagjaid halála adott esetben kevésbé viselne meg , mint egy jóhírű vegán ismeretlené? elvtárs ,teljesen érthető, nekem is vannak un. elvtársaim, akiket nem ismerek személyesen, de példamutató az életvitelük, gondolkodásmódjuk stb. De talán nem kéne átesnünk a ló túloldalára vagy mi- még egy elnézést az elcsépelt közhelyért. Négy napja olvasom az írásokat ezen a fórumon. Sok hasznos információt kaptam, de sok dolgot megfigyeltem a hozzászólókkal kapcsolatban is. Lennének kérdéseim pl. Parsifalhoz. A vegiséged előtt volt valami más is, ami ennyire komolyan foglalkoztatott téged, mint az itt tárgyalt dolgok? Nem szeretnék kötekedni, de vannak rossz tapasztalataim a vegákkal kapcsolatban (természetesen én is az vagyok).például, hogy a vega lét és minden , ami ekörül forog tölti ki az idejük nagy részét, és egy csomó fontos dolog eltörpül emellett. kezdő vegaként gyakran volt bűntudatom, hogy Weöres Sándor helyett Ferencsik István x. könyvét olvasom és sorolhatnám. de én ezen túltettem magam, próbálok egyfajta urbánus vegiséget megvalósítani, és egyszerűen egészséges keretek közé szorítani az érdeklődésemet. ÉLNI. Úgy vélem a mondatod, P. ,kedves bátyám(ez így helyes mindenképp és legföképpen nyelvtanilag) , amelyre reagáltam nem épp egy bölcs megnyilvánulás a részedről, . szóval bocs
mégegyszer, de kicsit feldühített .

Én a magam részéről elfogadom tanítókként azokat az embereket is (írók , tanárok elsösorban ), akik nem vegák. Nem tudok róla, h, pl, Pilinszky, vagy Weöres vagy Tandori, Thomas Mann (jó Kaffka igen) vagy az iskolai rajztanárom vegetariánusok lennének/lettek volna, viszont tisztán, elképesztömód tisztán látják a világot, az embereket, a történelmet. Szóval, véleményem szerint pl. nem Bicsérdy Béla a legmagasabb szellemi alkotó. nyilván most túlzok, persze.és gonoszságnak tűnik ez, így. . Tanulság: tolerancia, Valamelyest racionálisabb gondolkodás, szélesebb látókör, ha szabad így újoncként ajánlanom.. persze csak az vegye magára , aki jogosnak érzi. és mindezeket magamnak is üzenem[/b][/i][/u]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kedvesallatok 2005. nov. 6., vas. 10:19-kor.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 5., szomb. 21:49

Azt hiszem, értem, miről beszélsz :oops:
nekem pl. a kedvenc filmem Az Utolsó Mohikán

http://www.mohicanpress.com/photo_galleries.html

Oda-vissza vagyok érte. ma is megnéztem :oops:

S a film elején a pozitív főhősök pl. levadásznak egy szarvast (más kérdés, hogy valószínűleg mű szarvas volt), de az az igazság, hogy ott volt a helye :idea:

Tudomásom szerint a film szereplői között nem sok vega van. Mégis tetszik...

Emellett hozzá kell tennem, hogy akiktől IGAZÁN tanultam, tanulok, nos, ők vegetáriusok. Pl. Mesterem. www.joga.hu

Nemere Istvánról sokáig azt hittem, hogy vega. Majd valahol olvastam, hogy nem.

Ráadásul a minap olyan rondán beszólt a telefonba (elment az áram a tanyáján), hogy majdnem visszavágtam neki, hogy nem olvasom többet a könyveit. de mégis olvasom :wink:

Nem egyszerű...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 5., szomb. 22:37

jo, hogy érted, és nem félre. hát igen . VILÁG VAN. ezt mondja mindig egy kedves tanítóm, akinek történetesen kedvenc étele a burek, ami mellé fröccsöztünk még jópár hónapja..
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 6., vas. 11:36

Igaz, időnként bizony túl nagy jelentőséget tulajdonítunk a vegetarianizmusnak, holott vannak más fontos dolgok. Nem nézhetünk le azért valakit, mert nem veti meg a húst,mert nem biztos, hogy mindenkiben tudatosul, mivel jár az, hogy az asztalára kerül. Még ha látja, akkkor sem biztos, hogy érzi a súlyát, de remélhetőleg annak is eljön az ideje. Ettől függetlenül még lehet nagyon jó ember, és lehet tőle tanulni; nem feltétlenül hiteltelen, amit egy ilyen ember mond, és nem biztos, hogy minden jó, ami vegetáriánus.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 6., vas. 12:16

Vegánságom elején én is majdnem ebbe a hibába estem bele. Állandóan a peta honlapjait bújtam meg néztem a szörnyű videókat. De azért rájöttem, hogy nem foglalkozthatok mindig azzal, ki mit eszik és mit hord. Nem érdekel. Most már nem néznék meg semmi ilyen témájú horrorvideót. És veszek bizony bőrcipőt is. Mivel nem tudok nem bőr cipőt venni itt. Kinaí műanyagot nem fogok venni. Nem Pesti vagyok. Bár nem tudom ott vannak e olyan nem bőr cipők, amibe nem rohad bele az ember lába.. Bőrkabátra meg szőrmékre nem vágyom. Igaz van két bőrkabátom, egyik még a nagymamámé volt, meg egy amit én vettem még vega korom előtt. És van egy régi (szintén nagymamás) irha is. De hengsúlyozom most már nem vennék ilyet meg! De ha úgy adódik, hordom ezeket. Ha már szegény állat meghalt érte, legalább hordom.
Azt mondják a vegánság egy életforma is. Hmm.. Hát engem ne saktulyázzanak be sehova. Nem veszek amúgy állaton tesztelt termékeket se, mert azok úgyis mind vegyszerek, ilyeneket meg nem tűrök meg magam körül amúgy sem. Szóval nem "hülyültem bele" a vegaságba. Nem veszek a petától aktivista cuccokat, pólókat stb és a kocsiról is leszedtem a petás matricákat, nem leszek a hirdetőtáblája senkinek. Nem vagyok úgynevezett állatvédő sem. Persze szeretem az állatokat, én nem bántom őket, nem eszem meg őket, de ettől még nem nyitok menhelyt...
Üdv a veg.hu-n "kedvesallatok"!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 6., vas. 12:50

üdv nektek is. ha szabad, ajánlanék egy cipőgyártó céget. sajnos Magyarországon nincsen márkakereskedésük (eddig csak túrkálóban találkoztam egy- egy ilyen cípővel), a nevük CAMPER. www.camper.com
, ez a címük. Idén nyáron Párizsban jártam, aholis vettem tőlük egy nagyon tuti kis cipőt. Újrafeldolgozott müanyag-gumi, egyáltalán nem büdös, strapabíró teljesen, szép is. Két komponensből tevődik össze: ez a gumis dolog és lebomló len és kókuszkéreg a belseje. Érdemes megnézegetni a honlapot. Bár túlnyomórészt bőrcipőket készítenek, nagy figyelmet fordítenak a környezetvédelem, a szegény országok stb(minden ilyesmi) felé. például a csuhé-v.mi- cipőket kézzel gyártatják elmaradott trópusi országok szegény embereivel.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 6., vas. 13:02

ja, az én cipőm a WABI névre hallgat.

,,A NEW WAY TO MAKE SHOES- SIMPLE- NO LEATHER - HEALTHY FOR THE PEOPLE AND CLEAN FOR THE PLANET- AN ECOLOGICAL CONCEPT FROM CAMPER'' ,, IT'S MORE ECOLOGICAL TO SEPARATE THE COMPONENTS''
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 6., vas. 13:04

JA, ÉS VAN EGY VEGETARIUS éttermük Barcelonaban. ott lehet enni FOODBALLS nevű kajákat. na, mindegy , mindenki nézzen utána maga, ha érdekes.
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 6., vas. 15:12

Igazából a téli-őszi cipőket nehéz megoldani bőr nélkül. Nyáron oké. Túrázó gumiszandi, vagy háncs papucs... Ez nem gond szerencsére.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. nov. 6., vas. 15:44

Én sem veszek már semmi bőrt, gyapjút tartalmazó dolgot, de sajnos van pár cuccom amiben van pl. télicipő, öltöny, szövet kabát. A cipőt még meg lehet oldani, az öltöny és a hozzá tarozó kabát már nehezebb, de biztosan meg lehet oldani.
Sztem a matricákkal semmi baj nincs, ha egyetértesz pl a PETA-val.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: kedvesallatok » 2005. nov. 6., vas. 16:07

a gumicipömbe téli betétet lehet vásárolni. van pamutból és sajnos, amint látom bárányszőrböl is. senkinek ne legyen bűntudata, a lényeg mindenképpen az: ha lehetne másképp csinálni, mindnyájan másként csinálnánk. ez fontos. mazdaznan: jó gondolat, jó szó, jó tett. az első két világjobbító tevékenységet végezzük. ez is igen fontos. egyszerre sokan szeretnénk valamit, ennek eredménye kell legyen és van is .na
Avatar
kedvesallatok
Néha írogat
 
Hsz: 26
Csatlakozott: 2005. nov. 1., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 7., hétf. 14:02

Sziasztok kedvesállatok!

Örülök írásodnak! A feltételezésed rossz. "Családtagjaid halála adott esetben kevésbé viselne meg"? NEM! Egyébként ezek is megviseltek, de a Toma halálhírénél szívenütött valami, míg a többi várható volt, és biztosan lassan hatott, hat. Viszont ezek az esetek, nagyfater, és nagybátty a szemem előtt haltak meg. A vegetarianizmus hiánya miatt vesztek oda, idő előtt, kínok között.

Légyszives ne ess át a ló túlsó oldalára, hogy idiótaságomat feltételezed. Mit csináljak, valamit éreztem, amit valahogyan kifejeztem itt a fórumban - talán nem tökéletesen jól - aztán az valahogyan hatott rád - talán félreértetted. Élőben azonnal megértettél volna, így napokig érlelődött benned ez az egész, de legalább is percekig.

A vega lét mindennel összefügg. Bármely emberi léletben ott vannak a vegetarianizmus szikrái, elemei, többnyire következetlenül. Amit én eddig Weöres Sándorról olvastam, nem sokat, az alapján őt vegának gondolnám. Mint ahogy te is mondod, milyen csodálatos. Látod, erről beszélek én is. Mindenben ott van, mert az emberlény szellemét nem lehet meghazudtolni, az vegetáriánus!

Mi foglalkoztatott? Gyermekként? Pl. a foci? Mondjam a dolgot vegán szemszögből, vagy már sejted?

A vegetarianizmus, mint olyan a legjobb "for us". Ennyi. Ami jó, az élet egyéb dolgai, azok a vegivel szoros kapcsolatban vannak, a húsevéssel ellentétben. Nem?

Szeretem az embereket, de hogy hogy is pontosan, íme egy idézet:

<b>"Vessz össze a bűnnel, a bűnössel békülj ki."</b>
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 7., hétf. 14:08

Vagyis az alapállapotom mindenkivel szemben a békesség, nem kutatom, hogy vegák-e, de kiderül az emberi viselkedésükből , hogy nekik is ez való, mert embernek való. Ennyi?

Azért remélem aktívabb leszel a fórumban... kedvesállatok ;)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Következő

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron