Zsíros bogrács

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Zsíros bogrács

HozzászólásSzerző: nawesh » 2012. ápr. 29., vas. 9:00

Dátum: 2010. szeptember 24. péntek, 04:25 Küldte: nawesh

Jó tíz éve a szüleim még vágtak disznót. Akkoriban, ha bejelentették, hogy mészárlás lesz, két hétig nem mentem haza. Tapasztalatból tudtam, még a kilincs is ragad a zsírtól! De én azért nem az a hisztis vegetárius vagyok...

A minap osztálykiránduláson vettem részt. A lányom osztályát hívta meg az egyik anyuka egy napra a tanyájukra. Szilvalekvár főzéssel egybekötött állatsimogatás. A gyerekek nagyon készültek.


Felvetették, nem-e lenne kedvem elmenni. Talán némelyekben élt az egy évvel korábbi kirándulás emléke, amikor olyan finom paprikás krumplit sikerült bográcsban főzni, hogy megnyalták a tíz ujjukat. A kísérő szülők! A gyerekek közül néhányan idegenkedtek a búzahústól. Most készültem, és arra gondoltam, hogy a gabonakolbászt, amit viszek, külön szolgáljuk fel.



Az osztályban van néhány vegetárius gyerek (és az osztályfőnök), vannak tej- és tojásérzékenyek, ezért hallgatólagos megegyezés, hogy a közös bulikon vegetárius (vegán) ételek készülnek.



Most is leemaileztem, hogy viszek tojás nélküli tarhonyát. Valaki ígért burgonyát, más hagymát hozott.



Fejtettük a szilvát ezerrel, és látom, hogy már elő van készítve a bogrács, amiben az ebédet főzzük a gyerekeknek. Vastagon kikenve zsírral. Odamegyek a ház úrnőjéhez és először elnézést kérek, amiért nem voltam egyértelmű, de én (meg a lányom, meg az osztályfőnök) bizony nem eszünk olyan bográcsból, ami zsírral ki van kedve.



Kedvesen mosolyogva kérdi, én valóban ilyen szigorú vegetárius vagyok: Miért, van máshogy értelme?



De csak annyit mondok, semmi gond, ha ad valamit, kitörlöm, elmosom... – De azt nem lehet – jött a válasz – mert ez egy vasbogrács és nem lehet súrolni, meg a zsír kell, stb... Különben sincs a háznál olaj.



Jelzem, nincs baj, akkor nem eszünk főtt ételt.



Láttam rajta, tulajdonképpen nem érti, mi bajom van. De kompromisszum kész és felajánl egy külön edényt, ahol hat embernek elkészíthetjük a vegetárius ételt. Kértem külön fakanalat is.



Hamar elkészült a hat-hét embernek való krumplis tarhonya. A bográcsba rögtön került szárazkolbász is. Örültem, hogy letisztázódtak a dolgok és a vega gyerekek sem maradtak étel nélkül.



2010. Magyarország...



nawesh
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron