"Zöldségek"-avagy tévhitek, babonák...

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

"Z

HozzászólásSzerző: parika » 2006. márc. 9., csüt. 0:16

...avagy tévhitek, babonák és gyakran feltett ostoba kérdések a vegetarianizmussal kapcsolatban.


http://www.indymedia.hu/cikk.shtml?x=21728

érdekes :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 20., csüt. 14:06

hát, igen...
és érdemes elolvasni a hozzászólásokat is, van pro és kontra is pár értelmes/"értelmes" megnyilvánulás.
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 20., csüt. 14:12

ja és ha már hülye kérdéseknél tartunk:
Nekem még mindig az a személyes "kedvencem", hogy: "És te ezzel hogy laksz jól???" Gondolom, Ti is 1000x hallottátok már. Na de könyörgöm, fél éve jóllakom vele, szemmel láthatóan nem éhezem (sőt...) - miért nem lehet ezt még mindig megérteni??
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 15:22

Az még viccesebb, amikor olyan embertől kérdezik, aki mondjuk már 10-20 éve vega. :)
Nekem a kedvenc kérdéseim a "De mit eszel?", vagy a "De azért eszel rendesen?". : )))

syzygy írta:ja és ha már hülye kérdéseknél tartunk:
Nekem még mindig az a személyes "kedvencem", hogy: "És te ezzel hogy laksz jól???" Gondolom, Ti is 1000x hallottátok már. Na de könyörgöm, fél éve jóllakom vele, szemmel láthatóan nem éhezem (sőt...) - miért nem lehet ezt még mindig megérteni??
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. júl. 20., csüt. 15:46

nem mondanám, hogy hülye kérdés, mert nem illik minősiteni, de fel szokták tenni a kérdést, hogy nem hiányzik-e a hús... ebből látszik, hogy mindenki magából indul ki, mert neki hiányozna :D aki vega, és hiányzik neki a hús, valamit nagyon nem értett meg... 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. júl. 25., kedd 13:49

Nekem a kedvenc szitum volt, mikor valakinek meséltem, hogy valahol bográcsban főztem, és elkerekedett a szeme, hogy de hát mit, rántott sajtot nem lehet, a salátát meg nem kell főzni....aztán csorgatta a nyálát rendesen a cukkinis-padlizsános lecsó hallatán :)

De az sem rossz, amikor azzal jönnek, hogy de hát gyenge leszel, elfáradsz, nincs energiád, ebből nem lehet elég energiához jutni, beteg leszel, stb...és nem győzi meg őket, hogy szemmel láthatóan van erőm/energiám, nem fáradok el, és nem vagyok beteg....

A "legokosabb" eddig az a lányzó volt, aki azt állította, hogy majd bekerülök a kórházba, mert a húsban rengeteg vitamin van, ami másban nincs. Mire én: sorolj fel néhányat! erre ő: A, B, C.... jó, mondjuk az igaz, hogy ő szőke volt (bocs szőkék) :P
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 27., csüt. 9:50

Nekem ez a kedvencem, már jópárszor hallottam.

Zöldség:
-"de az NEM étel!"
AKKOR MI? :D

A másik kedvencem, amit Syzygy említett, rengetegszer hallom húsevők szájából:
"én csak a hústól lakok jól!"


Tudtok még ilyen aranyköpéseket? :)
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. júl. 27., csüt. 10:33

Az én kedvencem az volt, hogy:

"de abból nem lesz elég energiád"

de hát ismersz, van elég energiám...

"de akkor sem lehet, csak abból"

ezt miből gondolod? van róla tapasztalatod? mert nekem van, és tudom, hogy ez tévedés...

"tapasztalatom az nincs, de én TUDOM hogy így van, Te meg rosszul tudod..."

:D
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. júl. 27., csüt. 17:11

Azt is sokat hallom, hogy
"de hát egy csomó fontos vitamint nem veszel magadhoz"

Biztos nem, de a napi vitaminszükségletemet nem is puffasztott fehérkenyérből meg felvágottból fedezem.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Nariel » 2006. aug. 2., szer. 17:49

Védődő anyósom első reakciója, amikor megmodtam neki, hogy ezentúl nem eszem húst : "na de mi lesz a vérképeddel?!!!"

Másik védőnő: "az én fiam is vegetáriánus, ezért kellett pár évvel később trombózissal műteni" .... :!: no comment
Avatar
Nariel
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2006. júl. 31., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Emese » 2006. aug. 2., szer. 18:31

Amióta vega vagyok, azóta évenete járok vérvételre (kíváncsiságból) => a vérképem tökéletes. :lol: Előtte voltak problémáim.
E
Avatar
Emese
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. jún. 4., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. aug. 3., csüt. 6:31

Több ismerősöm is mondta, hogy nehéz munkát végzek, ehhez kell a hús :idea: :?:

Ennek a fordítottja, amikor közölték velem, ha nehéz munkát végeznék, hús nélkül nem bírnám...

Egy jógázó barátom tizen éve vegetárius és kőműves. Szóval :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. aug. 3., csüt. 16:10

A vérképem nekem is tökéletes (ezt a kismamák 70%-a nem mondhatja el magáról!), pedig milyen gyakran hallom én is ellenérvként!

"a répától nem bírsz kapálni, felmenni a hegyre, stb"-mondják olyan ismerőseim, akik egy évben egyszer ha rábeszélhetők valamire, mert egész héten dolgoztak, fáradtak, nincs energiájuk (én is, és nekem mégis van) akkor is lihegnek, 10 méterenként pihenni kell, lemaradnak, félúton vissazfordulnának, sírnak, hogy ne menjünk felfele, mert meredek, stb...ilyenkor meg is bánom, hogy egyáltalán rábeszéltem őket...
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. aug. 3., csüt. 17:45

"X.Y is vegetáriánus lett, aztán legyengült és megbetegedett. Mióta megint eszik húst, jól van"

Brr. Talán nem csak kakaós csigán kellett volna élni.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. aug. 3., csüt. 18:22

"Annyira válogatós vagy, szinte semmit sem eszel meg"

Ez nem igaz. Majdnem minden tud ízleni, ami vegetáriánus, hacsak nincs nagyon elrontva. Válogatós gyerekkoromban voltam, amikor ha hús volt valamiben, vagy meg sem ettem, vagy kipiszkáltam belőle. :?
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

Következő

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron