Kísérlet

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

K

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. szept. 1., pén. 17:22

Nos, olvasgattam itt- ott a neten, és elég sok orvosi oldal szerint már meg kellett volna halnom stb, mert az egy dolog, hogy nem eszek húst de tejet, meg tojást, és ki tudja milyen létfontosságú dolgokat sem. Nem tudom, hogy Ti hogy vagtok ezzel, de én unom, mert nem érzem, hogy lene alapja ennek! Az összes kritika elméleti jellegű, nem támaszkodik semmiféle kutatásra, kísérletre stb.
A lényeg: kne egy független labor, orvos, stb és pár vegetariánus (lakto, lakto-ovo, vegan ) akiket legalább egy évig figyelnének, heti/ havi rendszrességgel eljárnának vér, vizelet stb vizsgálatra. Szerintem ez jó népszerűsítőkampány is lehetne, bár (lehet, hogy paranoiás vagyok :) :? ) lehet, hogy akkor manipulálnák az adatokat.
Van valakinek ötlete, vagy bármi tippje, hogy hogyan kéne ehhez hozzáfogni?

Előre is köszi!!!
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt


HozzászólásSzerző: mintaka » 2006. szept. 2., szomb. 11:17

Tetszik az ötlet, én benne lennék. Szerintem dietetikus- és orvostanhallgatókat kellene keresni, még jó diplomamunka téma is lehetne.
Avatar
mintaka
Írogat
 
Hsz: 78
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 4., hétf. 9:36

ha jól emléxem, valaki már felvetette itt, a veg-en, hogy szivesen irna "belőlünk" diplomamunkát! Ugyanúgy vizsgálatok kellenének hozzá, stb. szerintem jó ötlet, biztos benne lennénk többen.

Szólj, kedves diplomamunkát iró, hogy beszélhessünk a részletekről!
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. szept. 4., hétf. 14:46

Nem akarom letörni a lelkesedést :oops: , de hiába születnek ilyen írások/kísérletek, amíg ez gyökeresen ellentmond a gyógyszeripar és az élelmiszeripar érdekeinek, addig nem fognak ezek a tények elterjedni. Sajnos. :cry: :x :evil:
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. szept. 17., vas. 17:05

Talán nem,
de legalább azoknak alátámassza az elkötelezettségét, akik kezdők, akik még csak próbálkoznak, tapogatóznak, akik még nem döntöttek, mert úgy érzik kellene egy ilyen kisérletsorozat.
S hogy elterjed-e?
Mire van az internet?
Annyi hülyeség van rajta, hogy valami ésszerű, világos dolgot is rá kellene már tenni.

Megjelent a Cenzúrázott egészség? meg!
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. szept. 17., vas. 19:15

Én ma kint voltam az autómentes napon, és volt szén-monoxid szintmérés.
0-5-ig van a nemdohányzók értéke, és nekem pont még 5-ös volt.
Ez azért jó hír, mert 1,5 évig kénytelen voltam a munkahelyemen szívni a füstöt (1 éve már szerencsére nem kell), és 1,5 hónapja biciklivel járok a városban.
Szóval csak szerettem volna megosztani veletek, hogy mennyire tévhit az, hogy egészségtelennek ítélik a biciklizést a városban.
Egészségtelen is lenne, ha nem lennék vegetárius, nem sportolnék, és tömném magamba az élelmiszeripari hulladékokat nap mint nap. :)
De szerencsére az emberi test úgy van felépítve, hogy ha megadjuk neki ami kell, és nem romboljuk, akkor ő önmagát képes tisztítani egy bizonyos szintig.
Ja, és a legjobb, hogy a 8-12 éves gyerekeknél akik előttem mérték meg a szintjüket, jobb értéket produkáltam. :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 18., hétf. 8:04

egyetértek atával, minden törekvés fontos, és nem is azért, hogy megváltsuk a világot, mert nem gondolom, hogy ha lennének ilyen kisérletek, akkor tömegesen térnének át az emberek vegi életmódra...!

viszont elég, ha eljut olyan emberekhez, akiben már amúgy is megvana nyitottság, érzi, hogy erre lenne szüksége, csak nem merte még meglépni azért, mert a környezet, orvosa, stb. elkezdte riogatni mindenféle "mellékhatásokkal".

akinek szüksége van ezekre az infókra, úgyis meg fogja kapni, és miért ne rajtunk keresztül? nekünk nem kerül semmibe. és nem azért csinálnánk, hogy verhessük a mellünket, hogy "mi megmondtuk", mert ez nem lenne jó motiváció. hanem csak egyszerűen a vegi lét egészségügyi szempontból történő alátámasztása lenne a cél.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég