Vega menü

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Vega menü

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. nov. 24., pén. 10:49

Navesh írta már, hogy vállalati rendezvényeken vegetáriánus menüt kért. Most én is hasonlóról számolhatok be: múlt szombaton a nagyobb fiaméknál iskola bál volt. Kétféle - húsos - menü közül lehetett választani a jegyvásárlásnál. Mi vegetáriánusat kértünk. Kaptunk. Lehet, hogy jövőre már maguktól fogják ajánlani :-)

Azért indítom ezt a fórumot, hogy mindenki beszámolhasson ilyen, és ehhez hasonló élményekről! Sok kis lépéssel is lehet nagy utat megtenni!

DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDÍÍÍ -ez a macskánk volt, akit nemrég talált a lányom. Nem eszik húst, a kedvenc kajája a sütőtök!


Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. nov. 24., pén. 11:09

11 évvel ezelőtt, kórházi és szanatóriumi tartózkodásom alatt már minden nehézség nélkül kaptam vegetárius menüt. Sőt, a szanatóriumban külön asztal volt fenntartva nekünk.

Az egyik kandúrom nekem is szereti a sütőtököt, :) de az összes többi cicám nem. :(
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 24., pén. 18:45

Évvégi záróbuli lesz nálunk decemberben a cégnél.
Egy híres lovasparkba megyünk, és vacsora is lesz ott.

Kb. 90 főből én vagyok egyedül vega (képzelhetitek...), és ennek ellenére csak nekem fognak vega menüt készíteni. :)
Mondjuk még nem tudom, hogy mi lesz abban a menüben, remélem la. a tojást kihagyják belőle. bár...
De azért ez is valami.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. nov. 25., szomb. 9:26

el kell kérni az étterem elérhetőségét és a program előtt 1-2 nappal egyeztetni velük, mit eszel, mit nem!!!hogy ne koppanj :wink:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Apropo » 2006. nov. 27., hétf. 14:12

"Kétféle - húsos - menü közül lehetett választani a jegyvásárlásnál. Mi vegetáriánusat kértünk."

Ezt nem értem. :oops:
Avatar
Apropo
Írogat
 
Hsz: 53
Csatlakozott: 2006. júl. 3., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 27., hétf. 15:08

Megírtam annak aki szervezi, hogy ne legyen olyan nagy gond, legyen egyszerű párolt vagy grillezett zöldség rizzsel vagy krumplival, esetleg salátával.
És ezeket más is eheti nem csak én. :)
Ja, és kértem, ha lehet akkor a tojást hagyják ki belőle.

Kiváncsi leszek mi lesz belőle.
Az éttermet meg én nem zaklathatom, ez nem így működik itt.

nawesh írta:el kell kérni az étterem elérhetőségét és a program előtt 1-2 nappal egyeztetni velük, mit eszel, mit nem!!!hogy ne koppanj :wink:
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2006. nov. 27., hétf. 16:49

Boldogságot!

Pár éve a szememmel akadtak nehézségek, igy befeküdtem egy kórházba, kezelésre.

Jöttek felvenni az adataim, s jeleztem, hogy vegetárius vagyok, ilyen ételeket hozzanak.
Délben jön is az ebéd, letesznek az asztalomra húslevest, benne egy "szép" csirke lábbal.
Jeleztem a hölgynek, hogy én vegetárius vagyok és ilyen ételt is kértem.
Elnézést kért, fogta a tányért kivette az ajtó elötti nagy fazékhoz. Kézzel kivette a lábat, majd visszahozta mondván: most már ehetem, nincs benne hús.

Miután jeleztem, hogy számomra ez igy sem elfogadható, sértöddötten távozott.
Az eseménynek tanúja volt a takarítónő, aki megsajnált és lemen akonyhába és hozott számomra ehető dolgokat.

Másnap reggel ez a takarítónő, már kora reggel ott volt és otthonról hozott ételt nekem.
Aztán jött e reggeli és az ebéd és a vacsi ia, mind mind sok finomsággal.

Közben a takaritónő az aulában lévő újságosnak elmiondta az esetemet, aki "véletlenül" vega volt, igy szánalomból ő is hozott nekem ételt.

Természetesen a barátaim sem érkeztek üres kézzel, igy annyi finom vega étal volt már, hogy ételosztáűsba kezdtem a kórterembe, ahol is a betegek nagy örömmel vették, hiszen még húsevő szempontból is borzalmas ételeket kaptak.

Hire ment a nővérek és az orvosok között az én "fura" étkezési szokásom, igy a vizitnél kérdeztek erröl
Én lelkesen prédikáltam nekeik, aminek az lett a véga, hogy a 3 napon a nővér szobában lévá tűzhelyen halavát készítettem a nővéreknek és a dokiknak is.

Na, aki ismeri a halavát és készített is, az tudja, milyen isteni illata van.
Pár perc elteltével nagy tömeg volt már körülöttem, és lelkesen szaglásztak a levegőbe.
Annyira izlett , hogy kérnem kellett abarátaimat, hozzanak be szaakácsdkönyvünkböl, mert 6 ember is vett belőle.

Ime, az én étkezésem, egy magyar kórházban.

Szeretettel: B.A.Govinda Swámi
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. nov. 27., hétf. 22:40

nos, igen, hamarosan ide is jutunk: ha korházba jutsz, ne csak a wc-papírt, a saját gyógyszereidet, de az ételedet is vidd magad.

Ugyanígy a közoktatásban. Ha azt szeretném, hogy a gyerekem ne egyen húst, főzzek neki...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. nov. 28., kedd 14:20

Kedves Apropó!

Pedig egyszerű: eredetileg kétféle menü volt, de miattunk készítettek vegetáriánus menüt is, így tulajdonképpen háromféle menüt szolgáltak fel :-)


Szegeden a Nőgyógyászati Klinikán simán adnak vegetáriánus ételt, amikor bent voltam a terhesség alatt, rajtam kívül még egy kismama evett vegát. A 2-s kórházban szültem, ott nem kérdezték, de jeleztem, hogy nem kérek húst.

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. nov. 29., szer. 10:57

részemről szivesen viszem magammal az ételemet mindenhova, mert abban legalább tudom, hogy mi van - bár meggyőződésem, hogy ha jól csinálom a dolgaimat, nem kerülök kórházba, ezért azt kihagynám :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 29., szer. 11:23

Ez jó is.
De céges vacsinál hogy oldanád meg a dolgot? :)

Norci írta:részemről szivesen viszem magammal az ételemet mindenhova, mert abban legalább tudom, hogy mi van - bár meggyőződésem, hogy ha jól csinálom a dolgaimat, nem kerülök kórházba, ezért azt kihagynám :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. nov. 29., szer. 12:29

oda is elvinném. :-) sokféle fini dolgot, mert mindig van, aki belekóstol, és valami nekem is maradjon. :D lebeszélném a konyhával, hogy hozzák ki, módositás nélkül. :-)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. nov. 29., szer. 15:20

Szerintem ha én felhívnám az éttermet (ami nem is csak egy sima étterem, hanem annál komplexebb hely), akkor olyan dorgálást kapnék...

Nekem az most bőven elég, ha lesz párolt zőccség rizzsel, mert most úgyis rákattantam a rizsre. :D

Norci írta:oda is elvinném. :-) sokféle fini dolgot, mert mindig van, aki belekóstol, és valami nekem is maradjon. :D lebeszélném a konyhával, hogy hozzák ki, módositás nélkül. :-)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég