Kik az igazi vegeteriánusok......?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Üdv Rezignáció!

HozzászólásSzerző: segedtanito » 2009. jún. 4., csüt. 20:49

Elnyerte tetszésem eszmefuttatásod.Nagyon világos,és egyértelmű. Kérdezem tőled:Mi a létezés VALÓDI értelme?Várom válaszod! Üdv segédtanító
segedtanito
 


HozzászólásSzerző: david » 2009. jún. 12., pén. 14:52

Visszatalálni az eredeti helyzetbe,ami a sajátunk.
Igazi otthon,minden szinten.
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásSzerző: zsuzsuka62 » 2009. jún. 12., pén. 15:29

A létezés valódi értelme: Nő és Férfi eggyéválása szerelmével.
Az ember elsősorban erre teremtödött. :)
Avatar
zsuzsuka62
Törzsvendég
 
Hsz: 252
Csatlakozott: 2008. dec. 21., vas. 1:00

Kik az igazi vegetariánusok.....

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. jún. 13., szomb. 15:53

Szia Zsuzsuka62!Azt írtad,hogy a létezés célja:a párkapcsolat,és a szerelem. Hát evoluciós szinten ez így van,de a létezés kiteljesedése szempontjából ez nem így van.A létezés célja az egyén szempontjából fontossági sorrendben a következő:1-lelki önjobbálevés,2-szellemi megvilágosodás,3-fajfentartás/ide tartozik a szerelem is/ Természetesen fontos a fajfentartás,de önmagában kevés,szükségünk van szellemünk egyetemes építésére,és ami a legfontosabb:lelki minőségünk folytonos jobbátételére. Szia.rezignacio
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: zsuzsuka62 » 2009. jún. 13., szomb. 22:23

Szia!
Jól leírtad, hát Én pont erről beszélek.
Senki sem az aki, akkor állsz legközelebb önmagadhoz ha szerelmes
vagy, a szerelem örök-végtelen mint a szeretet, a szerelem nem
múlik el soha ha két érzelmes ember egymásra talál, eggyé válnak,
energiával töltödnek, nem csak a táplálékból és a naptól kapunk energiát.
Lehet hogy van Isten de Én nem Őt keresem "egyenlőre", egy emberben
szeretném az Istent meglátni-megtalálni. Üdv Zsu
Avatar
zsuzsuka62
Törzsvendég
 
Hsz: 252
Csatlakozott: 2008. dec. 21., vas. 1:00

Zsuzsuka62

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. jún. 14., vas. 9:56

Azt írtad a szerelem örök,végtelen mint a szeretet. Ez nem így van .A szerelem három részböl áll:1-szeretetből,2-szexualitásból,3-egoizmusból.A három közül,csak idő kérdése az,hogy melyik növi ki magát a többi közül.Jó esetben/ritkán/ a szeretet a "gyöztes". Az egoizmusra jellemző a birtoklási akarat,a szexualitás ,annak iránya általában változik,ez a két jegy közül valamelyik,vagy akár egyszerre mindkettő is relatíve gyorsan "megöli" a szerelmet. Nincs örök szerelem,csak ideiglenes szerelmi állapot.Csak a szeretet,de abból is csak az igazi az általános szeretet a végtelen! Akkor állsz legközelebb önmagadhoz,ha az általános érdekéért felvett érzés,az általános szeretete irányít.Egy emberistent sohasem fogsz megtalálni,mert ez csak hamis illuzió,irreális,nem létező fantom."Keresheted" a /emberistent/ fantomot,de előbb-utóbb belátod majd ,hogy csak hiábavaló délibáb az amit "kergettél",a csak hamis látszat,és jobb lett volna hallgatni a jó tanácsra,mely talán most nem szimpatikus,de igen hasznodra válna!!! Szia Zsuzsuka62! rezignacio
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: zsuzsuka62 » 2009. jún. 14., vas. 10:22

Szerelmet nem lehet birtokolni, öngerjesztő......))
Kifejteném bővebben is, de az csak annak hiteles aki hasonló
érzelmű.
Zsu
Avatar
zsuzsuka62
Törzsvendég
 
Hsz: 252
Csatlakozott: 2008. dec. 21., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: zsuzsuka62 » 2009. jún. 14., vas. 10:59

......hasznomra mindig az válik ha figyelek az érzéseimre
és tapasztalok. boccs
Igazság csak egy van mindenben, de többféle képpen is meglehet
magyarázni dolgokat, aztán hogy ki hogyan reagálja-értelmezi
az már érzelmi-mántális kérdés.

Azért nem bánnám ha egy érzelmes lelkecske mirtokólna,
mindenkinek van lelki társa, nekem is...))
Avatar
zsuzsuka62
Törzsvendég
 
Hsz: 252
Csatlakozott: 2008. dec. 21., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: feszojj2031 » 2009. jún. 15., hétf. 18:40

Üdvözőllek Rezignacio! Erre vártam rég!A "szavaidra".Minden szavad lelkileg megérint,"megéget........Ledöbbentem írásaid olvasván.....,perfektek.Mint szkeptikus kerestem a hibákat........,de nem találtam benne egyetsem. Furcsa érzés "hallani" szavaid.....,borzongatóan igazak! Örülök,hogy "találkoztunk",mert a te írásaid tartalmasak!Egy kérdést szeretnék feltenni neked!Miért nem érti meg az emberek zöme a valóságot amit te is írsz?Hiszen annyira kézenfekvő,és közérthető. Várom válaszod! Üdvözlettel feszojj2031
feszojj2031
 

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. jún. 16., kedd 20:40

ÜDV.feszojj2031!Azt kérdezted tőlem,hogy az emberek zöme miért nem érti a valóságot?Az emberi gonoszság szinte határtalan,elképzelt vágyaikat hajszolják,nem akarnak mást látni,mást megérteni, mert még,ugyan nem sokáig már,de,pillanatnyilag az őnzésük több élvezettel jár mint fájdalommal.Ez az arány rohamosan közelít a fájdalom javára,itt van már nem soká! Mikor átfordul a fájdalom/szenvedés/ oldalára,akkor jön a kétségbeesés.A kétégbeesés lehet véges,és végtelen.A véges kétségbeesés esetében a nem lényeges dolgok növik ki magukat,míg a végtelen kétségbeeés esetében a lényeges golgok növik ki magukat.A végesen kétégbeesett emberek lelkileg,vagy szellemilleg,vagy testileg / illetve ezek kombinációja/összeomlik és nem képes többé megszabadulni békjóitól,azaz iszonyatosan szenved,majd elpusztul. Ellentétben,és kissebségben a végtelenül kétségbeett emberek számára ez az állapot,csak átmeneti,és a lényeglátásnak közönhetően tovább tud lépni az egyetemes úton ,végül eljutva a megvilágosodás világába,ahol már látja ,és érti a létezésének igazi célját:a REZIGNÁCIÓT!!!Üdv.rezignácio
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2009. dec. 7., hétf. 15:07

Kedves Rezignáció,és mi van akkor,ha valaki szenved végesen,és ennek tudatában van.Akkor is megfog halni,vagy ha tudatában vagyok akkor nem véges?Ez nem kötöszködés,komolyan érdekel
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: ribizli » 2009. dec. 7., hétf. 15:11

Ja,és kik azok a kéjesen vonagló vegakurvák? :lol:
Avatar
ribizli
Írogat
 
Hsz: 98
Csatlakozott: 2009. nov. 20., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Pepe7 » 2009. dec. 11., pén. 22:16

... és hol vannak? :)
Avatar
Pepe7
Inkább olvas
 
Hsz: 16
Csatlakozott: 2009. jún. 27., szomb. 0:00
Tartózkodási hely: Bp és környéke

HozzászólásSzerző: david » 2009. dec. 23., szer. 1:06

zsuzsuka62 írta:Szia!
Jól leírtad, hát Én pont erről beszélek.
Senki sem az aki, akkor állsz legközelebb önmagadhoz ha szerelmes
vagy, a szerelem örök-végtelen mint a szeretet, a szerelem nem
múlik el soha ha két érzelmes ember egymásra talál, eggyé válnak,
energiával töltödnek, nem csak a táplálékból és a naptól kapunk energiát.
Lehet hogy van Isten de Én nem Őt keresem "egyenlőre", egy emberben
szeretném az Istent meglátni-megtalálni. Üdv Zsu


Hát szerintem amikor valaki szerelmes, akkor tud a legjobban kivetkőzni magából!
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásSzerző: david » 2009. dec. 23., szer. 1:11

Másrészt meg nem mindig az a hasznos ami a kényelmes.
Az érzéseinkre hallgatni a legcsodálatosabb dolog, sajnos a világban ilyenkor történnek a nagy bazmeg-ek, de tényleg.
Én nem mondom, hogy létezzünk 1000%ig intellektus szinten, nekem is van egy szerelmem, de hát a majmoknak is van: Nevetnek, boldogok, összebújnak, szexelnek...ezek normális dolgok, de csak van valami ez után is.
Nem vagyok buddhista, de ők részben ezért tanulnak meg összpontosítani, hogy ne a szeszélyes érzéseik után rohanjanak, mert az gyakran nem jó útra visz!:)))
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég