Kik az igazi vegeteriánusok......?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Kik az igazi vegeteriánusok......?

HozzászólásSzerző: rezignacio » 2009. márc. 2., hétf. 22:32

Az igazi vegeteriánusok csak kizárólag növényi eredetű táplálékot fogyasztanak.Tehát tejtermékek,tojás nem szerepelnek étrendjükben.Ha bele gondolunk,akkor ez így van jól,és nem csak eszmeileg,egészségileg,hanem ami a legfontosabb:LELKILEG is.
A veteriánizmus tulajdonképpen nem más mint egy jól felfogott pozitív értelemben vett lemondás,vagy úgy is fogalmazhatok,a legkissebb fájdalom okozására való tőrekvés,más szóval a legkissebb gazság az igazság.

























































































































































































































































































































































































tehát például:a tejtermékek/túró,sajt,tejföl,és vagy tojás
Avatar
rezignacio
Inkább olvas
 
Hsz: 14
Csatlakozott: 2009. márc. 1., vas. 1:00


HozzászólásSzerző: NittNo » 2009. márc. 21., szomb. 22:40

Ne haragudj, de nem értem a témafelvetést. Vagy a kérdést, vagy nem tudom minek szántad.
Az ahogy te fogalmaztál, nem stimmel.
Van a vegetarianiuzmuson belül eltérés.
Szóval, aki csak húst nem eszik, de tejet és tojást igen, az a vegetáriánus.
Aki pedig nem eszik semmilyen állati eredetű terméket, az a vegán.
Szóval terminológiai különbség is van.

De persze nyilván "értem" mi lenne az eredeti mondanivalód...

A véleményem az az, hogy mindenki tegyen úgy, ahogy neki a legjobb. Ha valaki "csak" vegetáriánus, már azzal is sokat tesz az állatokért.
Persze a vegánság a legjobb védelem, de vki számára megoldhatatlan, vagy nem tud lemondani egyes dolgokról. Ez természetes.

Egyébként meg, hogy ki az "igazi" vagy nem, az annyira mindegy. De a lelkiekben való azonosulás tényleg fontos.

Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni.
Avatar
NittNo
Néha írogat
 
Hsz: 41
Csatlakozott: 2007. feb. 4., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: epermano » 2009. márc. 22., vas. 17:44

Sziasztok! Táplálkozási szokásokról írok dolgozatot, ezen belül azokról az emberekről, akik kizárólag nyers ételeket fogyasztanak. Ha van köztetek ilyen, és szívesen beszélgetne velem erről, örülnék ha írna:)
köszi
Avatar
epermano
 
Hsz: 1
Csatlakozott: 2009. márc. 22., vas. 1:00

HozzászólásSzerző: Gitta » 2009. márc. 22., vas. 21:10

Epermanó, keress meg, gitta@wisoft.hu
Avatar
Gitta
Írogat
 
Hsz: 75
Csatlakozott: 2008. feb. 11., hétf. 1:00

HozzászólásSzerző: david » 2009. márc. 28., szomb. 23:32

Tudjátok srácok ezt nem értem.
Én nem vagyok vegán,nem is leszek sose az,nem látom értelmét sem eszmei,és főleg nem egészségügyi szempontból.
Fe ezzel nincs is semmi gond,nem vagyunk egyformák.
Én itt ilyen csendes olvasó vagyok,de lassan egy undorító állatnak érzem magam amiért a magam racionalitását követem,azt a fajtát ami jó 5000éve kiválóan működik.Nem gond ha más más,de hadd ne én érezzem rossznak magamat....:)
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. ápr. 1., szer. 6:48

Dávid!

Mindenki tart ahol tart a táplálkozása és a szellemi érettsége szempontjából. Nem lehet semmit és senkire ráerőltetni. Vannak utak, fokozatok, hogy lehet a vegetáriusságot csinálni, biztos ismered:
-lakto-ovo vegetárius
-lakto-vega
-vegán
-nyers-vegán


A legtöbben nem jutnak el 1 nap alatt a csúcsra, a legtöbb ember csak lassú életmód változtatásra képes, már aki. Nagyon sokan egy életen át se képesek megváltoztatni a rossz szokásaikat.

Én azt gondolom, hogy a vegetarianizmust nem szükséges megideologizálni, belül kell érezned, hogy ez jó neked. A morális, egészségügyi, ökológiai érvek mély belső megértés és tapasztalás nélkül semmit se érnek. Arra gondolok, amikor kinyílik a tudat felébred a tudatosság, megváltozik a kapcsolatod az anyagi világgal, így az étellel kapcsolatban is. Megtapasztalod hogy hat a tiszta étel a szervezetedre és kontra.

Tehát a "vega szervezetek" -től jövő folyamatos "lelki ostorzások" , véres szájú vegáktól jövő bűntudat keltés épp hogy NEM a megértést segítik elő.
Ezért ne is foglalkozz az ilyenekkel.

Tudd, hogy hol tartasz, mit akarsz elérni, haladj a magad ütemében. El fogod érni a megértés szintjeit. Nem lóverseny.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Zo » 2009. ápr. 1., szer. 15:33

Mindenki másképp csinálja, nekem csak az fura, ha valaki a nyersek mellett érvel, de időnként azért eszi a húst. Nekem ezek a szélsőséges dolgok nem tetszőek. Szeretem az aludttejet, a túrós tésztát stb, mellette eszem nyerset is, persze így kevesebbet, és az sem zavar ha a tészta tojással készült, vagy a palacsinta. Így is, ha bemegyek egy boltba, alig találok vmi ehetőt, és ált vmi kompromisszumot kell hozni. A nyers evés is ezzel jár, hisz így megvesszük az agyonműtrágyázott primőrt, vagy a több ezer km-ről idehozott külhonit, ezekkel meg más gond van. Szerintem a középút semmivel sem rosszabb, mint valamelyik kisarkított. Ezeket nem egymás fölé v alá helyezve kéne felsorolni, hanem egymás mellett, mert mindegyiknek egyforma létjogosultsága van, attól függően, hogy kinek mire van szüksége.
Avatar
Zo
Inkább olvas
 
Hsz: 11
Csatlakozott: 2009. márc. 29., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásSzerző: david » 2009. ápr. 8., szer. 18:59

Hmm,lehet,hogy én voltam félreérthető a témában.
A keményvonalas ideologizálás valóban taszít,nem csak azért mert ez nem az a mód amivel valódi mély dolgok elérhetőek,másrészt általában a legfurább dolgokat ideologizálják.
Mondok egy példát.Egy vegetáriánus étteremben dolgoztam sok évet.
Vannak vegán ételek is,szóval sok vegán jár oda,és jónéhányan azok közül akik csak nyerset esznek.
Tudjátok mi kötötte őket össze?
Egytől egyig betegek voltak,vagy volt valami nyűgjük,és persze megfelelő ideológia,hogy áá,ez nem azért van.
Indiai orvoslást tanulok.
És elnézést:de,azért van.
Aztán lehet,hogy csak szarul fözünk!:)
De mindig volt valami zűr a táplálkozással.Nyilván nem érvényesíthető ez a világon mindenkire,és sokan vannak itt is akik elvannak.
De én ezt egy sértésnek tartom amikor szintekben gondolkodunk,és a legtermészetellenesebb dolgokat tesszük felülre,amit egészségügyileg a legnehezebb fenntartani.Nem lehetetlen,nyilván.
És másrészt mindenki azt csinál amit akar,és ezt lényeges tisztelni,ahogy magát az életet is,végül jó esetben ezért csináljuk.
Van egy ismerősöm,egy félig magyar félig nigériai srác,akinek az apja operált egy kislányt,6éves volt,és már 5-6centivel rövidebb volt az egyik lába,és más egyéb nem születési,és nem genetikai gondjai voltak.
Ugyanis a szülei vegánok voltak,és a gyereket is így etették.
Ami felnőtt korban egy elfogadható,sőt elfogadandó dolog.
Mondjuk a gyerek nem kérdezte,hogy azzal,hogy elveszitek tőlem a tejtermékeket az egészség nevében,azzal ti beteggé akartok-e tenni engem.
Mert hogy ez történt.
Az operáció alatt a gyereknek szó szerint porladtak a csontjai.A doki megkérdezte,hogy ugye elég tejterméket kap?Hát,nem kapott.
Az orvos a műtét után szólt nekik,hogy a kórházból az árvaházba fog menni a gyerek,a szülőket pedig a gyámügynél feljelenti...
És ez nem vicc,nem egy sztori valami hülye hentes-újságból!
Én nem mondom,hogy mindenki így jár,csak azt hogy egy a test számára extrém nehezen optimalizálható életmódra ne mondjuk már,hogy ez a táplálkozás csúcsa,és hát majd elérsz oda...
Mert én nem akarok oda elérni.
Azonban a nehézségeit mindenki maga választja és ezt a részét tiszteletben kell tartania mindenkinek!
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. ápr. 9., csüt. 18:28

Kedves Dávid!


Had emeljem ki még egyszer hogy mekkora különbség van az ideológiai alapon alapuló vegetárianizmus/veganizmus és aközött, aki úgy vállalja ezt a táplálkozási formát, hogy nagyon alaposan utánanéz tápanyag bevitel és a hibák elkerülése szempontjából.

Az általad említett esetnél én kapásból megmondom, hogy a szülők voltak a trehányok, nem a vegán diétára kell fogni a problémát. Konkrétan az anya valószínűleg már a várandósága alatt sem étkezett változatosan és kiegyensúlyozottan és tetőzte a problémát, hogy a gyereknek is ezt adták tovább a szokásaikkal.

Nyakamat merném rá tenni, hogy sem az anyuka, sem a gyermek nem fogyasztott mennyiségi napi min 50 dkg! leveles NYERS zöldséget, kalciumban gazdag magokat mint pl. szezám magot, amivel megalapozhatta volna a jó csontozatot és a megfelelő vitamin és nyomelem ellátást.


Leírnák tipikus étrendvezetési hibákat, csak tanulságul, amire kifejezetten érdemes odafigyelni:

1. mennyiségi és változatos (elsősorban leveles) zöldségevés hiánya

2. változatos és szintén mennyiségi napi gyümölcsevés hiánya

3. főtt étel jelentős túlsúlya a nyers ételekkel szemben. A min. legalább 50-50 % kéne, hogy legyen. De főtt étel evése esetén is inkább a 70% felé kéne közelíteni a nyerset! illetően. A mennyiségi és főleg rossz minőségű főtt étel tönkreteszi a szervezetet még ha "vegán" is.

4. túlzott zsírfogyasztás. A legtöbb ember jelentősen túllépi az ajánlott max 1-2 ek. zsiradékot, amiben benne van az ételek rejtett zsírtartalma is! A túlzott zsírfogyasztás "hozadéka" : elhízás, cukorbetegség, candida, epegörcs, egyéb emésztő és kiválasztószervi rendellenességek.

5. finomított élelmiszerek jelentős bevitele az étkezésen belül. Számos olyan ember van aki bár vegánul étkezik, konzerveken, mirelitten, gyorséttermi koszton, finomított ételek, cukorkák, édességek tucatjain él, nassol. Ezek is nagyon durván képesek az egészség rombolására.

6. a fent említetteken kívül ehhez járul még hozzá: mozgásszegény életmód, szennyezett víz, szennyezett levegő, napfény hiánya.


Mindamellett szeretném megjegyezni, hogy magam is gyakorló szülő vagyok, egy 5,5 hónapos kislány apukája. Én és a feleségem is vegetáriusok vagyunk és a babavárást is így csináltuk végig. Probléma mentes volt a terhesség, a mai napig a védőnő és az orvos is nagyon meg van elégedve a gyermekünk fejlődésével. Megjegyzem 5,5 hónaposan is csak anyatejet kap.

Mindazonáltal kíváncsi vagyok mások véleményére is az említett eset kapcsán.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: david » 2009. ápr. 10., pén. 22:52

Igen,mindenképpen fontos odafigyelni a dolgokra.
Mondjuk ezek a szülők(és a számos hasonlóan élő ismerősöm)nagyon komolyan odafigyeltek azokra a valóban alap dolgokra amikről Te is írtál.
Aztán vannak technikai részletek,pl a főtt nyers ételek aránya amiről a jó 5000éve működő indiai orvoslás radikálisan más dolgot mond,akár csak több általad említett dologról.
Ez nem kimondottan gond.Felnőtt ember vagy,azt vállaltál amit.Jól megvagy vele.
Magam is felnőtt ember vagyok.És undorítóan praktikus!:))
Szóval én amikor vega lettem,sok éve,megnéztem,hogy mi az ami működik.
Csodálatosan bevált!
És ha bárkinek más jön be?Nem gond!
Evidenciaként leírni dolgokat már nyilván ingoványosabb.Én azt hittem elsírom magam amikor ezzel kapcsolatos cikkeket olvastam itt...mint írtam,indiai orvoslást tanulok.Ami megint csak sokezer éves.És nagyon működik.
Pedig tuti,hogy egy csomó nagyon klassz ember van itt.És ha nekik ez megfelel,akkor mi a gond?Szóval jó,hogy vagytok,és jó,hogy vannak elveitek,amikhez tartjátok magatokat.
Ez nagyon ritka!
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásSzerző: david » 2009. ápr. 10., pén. 23:01

Másrészt az ideológia témában:
Háát,én magam is ideológiából vagyok vega.
Szeretek egészséges lenni.De ha holnap kimutatja valaki,hogy mondjuk a disznóvér nagyon egészséges(ami ugyanolyan nonszensz,mint az,hogy a tej nem),hát akkor sem fogok disznóvért enni.
Próbálok minél kevesebb erőszakkal létezni..
Személyes tapasztalatom az,hogy ezzel könnyebb is talán megérinteni az emberek szívét.Bármikor ha valakit egészségről hallottam beszélni a többség érthetően maradt szkeptikus,részben mert még húsevőként is sokkal egészségesebbek voltak mint szegény vegetáriánus előadónk,másrészt meg a többségnél nem központi téma.
Mivel...hát tudod,végül a test is csak egy gép.Nem mindegy hogy tartják!
De végül szétrohad,garantáltan,és én a lehető legkevesebbet akarok azzal foglalkozni ami úgyis halálra van ítélve.Nyilván,30éves vagyok,nem akarok szenvedni.Ezért is figyelek oda,és megéri.
Másrészt az indiai orvosláshoz hasonlóan az indiai főzés is marhára ki van találva(ők nagyon-nagyon kevés nyers dolgot fogyasztanak)
Úgyhogy nem nehéz.

Mint ahogy tisztelni se azokat akik máshogy látják.

Ami lényeges,minden mondatom elé képzeld oda a "szerintem" szót és a "tapasztalatom szerint" kifejezést!Én se evidenciákról beszélek,arról nehéz is lenne hitelesen,ahogy korábban említettem nekem ezzel,ill az ebből adódó akaratlan csúsztatásokkal volt gondom,inkább csak "szerintem"eket és "tapasztalatom szerint"eket!:)
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásSzerző: Zo » 2009. ápr. 11., szomb. 0:06

Bennem is vmi hasonló fogalmazódott meg, persze lehet mindent nagyon tudományosan csinálni, csak ha azt mondjuk, hogy vmi rossz, és mérgező akkor azt nem kell mással helyettesíteni, sőt ha elhagyjuk egészségesebbnek kéne legyünk. Ha viszont azt mondjuk, hogy ideológiából nem jó, akkor azért még, más forrásból pótolni kell.
Avatar
Zo
Inkább olvas
 
Hsz: 11
Csatlakozott: 2009. márc. 29., vas. 1:00
Tartózkodási hely: Isaszeg

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2009. ápr. 13., hétf. 16:53

Szia Dávid!


Nekem azért kétségeim vannak az indiai táplálkozást illetően, tapasztalati szinten. Nagyon megköszönném, megválaszolnád tudományos alapon:

1. miért jó mindent megfőzni ?

2. miért jó zsírban és cukorban gazdag étrend?

3. a tej és tejtermékek miért jók?


Én a következő indokokat találnám a fenti, kérdésekre, ezeken felül várnám a válaszokat. Tehát.

1. A főzés: úgy tudom Indiában azért főznek meg mindent mert nagyon rosszak a higiéniás körülmények, nincsenek hűtők, nagyon sok helyen szó szerint az utcán folyik a fekália, tehát gyakorlatilag a cseppfertőzéssel a levegőben terjednek a bacik. Ezen felül milyen előnyök vannak még?

2. Az indiai ételeket a ghível készítik, gyakran sütnek ghíben, valamint jellemző az intenzív fűszerezés. Miért jó a szervezetnek a zsírban gazdag étrend?
Az édességek nagy mennyiségben tartalmaznak cukrot. A cukor tényleg hűt a melegben, mi ennek a tudományos alapja?

3. A tejről az egyik krisnás főző műsorban azt mondták, hogy fejleszti az agy szöveteit. Van e erről tudományos kísérlet mi ennek az alapja? Milyen további "egészséges" jellemzői vannak a tejnek? Ezeket hol dokumentálták?

4. Egészség kérdése: az indiai ayurvéda étrendet követve, milyen betegségek esetében segít? Gyógyítottak e már rákot, cukorbetegséget, stb. ilyen diétával? Vannak e kimutatások arra, hogy az ayurvedikus étrend pl. sportolóknál kíváló teljesítményhez vezette volna a sportolókat? Egyáltalán miért nem hallani indiai élsportolókról?

A másik kérdésem: rengetegen követik a lakto-vega ayurvedikus étrendet pl. a krisnások, jóga rendszerekben is. Többük eléggé elhízott. Ennek mi az oka?
De azt is láttam, hogy a tanító mesterek is hasonló problémákkal küszködnek: elhízás, keringési, mozgásszervi betegség. Nem mindenki de nem nehéz kiszúrni az ilyeneket.

Kíváncsi vagyok mi lehet ezen jelenségek mögött, illetve te mit gondolsz? Örülnék ha kifejtenéd a fenti dolgokat.

Köszönöm, Gábor
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: david » 2009. ápr. 16., csüt. 2:15

Szeva Gábor!

Bocsánat a kései válaszért,vidéken jártam,és nem volt netem.
Amit mindenképpen mondani akarok,az az,hogy semmiképpen se kritizálni akartam azt a fajta táplálkozást,amit Te is követsz.Remélem azért ez lejött az írásaimból!
Ellenkezőleg,én nagyon megosztottnak látom a vegetáriánus társadalmat,és nekem ezekben a nagyon-vegán cikkekben pont ez volt kegyetlenül ellenszenves.Nem arról szóltak,hogy "szerintünk",vagy "nekünk ez a jó",hanem olyan evidenciákról,hogy csak lestem!
És majdnem én éreztem magamat szarul mint lakto-vega,hogy milyen borzasztó is vagyok...ennek a csúcsa ez a "piramis" volt élén a nyers-cuccos dologgal,ami meg...de nem is erről van szó.

Kérted,hogy írjak tudományos alátámasztásokat az ayurvédával kapcsolatban,ill az indiai orvoslással kapcsolatban.

Nos,a szerint a tudomány szerint,amit ma tudománynak nevezünk,lehetetlen hús nélkül élni,vagy legalább is nagyon rossz,és bármilyen orvoslás,ami nem nyugati,ill nem gyógyszerekre épül,az kuruzslás.

És e szerint a "tudomány" szerint egyetlen észérvem sincs.
Pont ez a lényeg.hogy a "tudomány" szerint Te is egy eltévedt bárányka vagy,meg én is.Ezért lenne jó,ha valamelyest egységesebbnek látná a világ a vegákat.
Nem abból a szempontból,hogy akkor most csak legyen egyféle dolog,az lehetetlen,és hülyeség is,hanem hogy ne legyünk megosztva olyan marhaságok által amiket olvastam(nem tőled),és amikbe próbálok nem beleesni.

Az én "tudományom" az a tapasztalat.
Nem tökéletes,de messze jobb,mint amit itt nyugaton valaha is feltaláltak,beleértve sok mindent az úgynevezett egészséges táplálkozás szférából,megint csak nem a vegán stílusra gondolok.

Indiában működnek ezek a dolgok.
Igen,gyógyulnak meg menthetetlen emberek,akár rákosok vagy más betegséggel szenvedők is ettől a dologtól.
Eggyel éppen most levelezel!:)
Szóval van hitem a dologban.
Beteg emberek mindenhol vannak,Indiában is,főleg,hogy hála a nyugati faszságoknak,lassan az indiaiak követik a legkevésbé a saját kultúrájukat.
Valóban nincs túl sok indiai sportoló,hát...tudod,megint csak a kultúra.Ott ugyanis ezeket a dolgokat nem becsülik túl sokra.
Yógáznak,amennyit kell,de ennyi.
Aki e szerint él,az egészséges.
Ami a finom agyszövetek táplálását illeti,megint csak a tapasztalat.Vannak yogik,és ez nem régi vallási mítosz,hanem történelem,akik CSAK tejen éltek,nagyon hosszú,nagyon kemény életet,és fejből annyi imát meg ilyen mindenféle dolgot tudtak,amennyit Te,én meg még 10másik se fog soha az életben.Ezzel se lebecsülni akarok senkit,de tény,ami tény.Sokáig,egy hang változtatása nélkül adták át a szentírásaikat,történeteiket,mert olyan memóriával rendelkeztek.Szintén a tej.Mert hát CSAK azt fogyasztottak.
Nem publikáltak erről hülye könyveket,mert sokan írni se tudtak.
Csak élték ezt a dolgot.
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

HozzászólásSzerző: david » 2009. ápr. 16., csüt. 2:28

Szóval nekem ez innen bizonyított.
Egyébként van valami laktovega magyar bokszolónk is,de elfelejtettem a nevét.(Nem vagyok egy nagy sport-ember)
A ghi megint csak...annyira tiszta zsiradék...talán tudod,hogy egy rakás gyógyszernek is ez az alapanyaga.Szintén működnek,sokat magam is teszteltem.
Hmmm,mit is kérdeztél?
Hja,fűszerek!
Hogy miért?
Én máshogy kérdezek vissza:miért ne?
Vannak könnyű és nehéz ételek.A könnyűekhez kevesebb emésztés-serkentő kell,a nehezebbekhez meg több,ennyi.Többek közt ezért is főzünk.Mert a gyomor ugyanezt teszi."Megfőzi" az ételt,és azt még a csaló nyugati orvosok is elfogadják,hogy a főtt dolgokat könnyebben dolgozza fel a test,mint amit ami nem az.
Ezzel nyilván lehet vitatkozni.
Sőt,nem is baj!

Én csak arról beszélek,amit tanultam,amit tapasztaltam magamon és másokon is.Nem vagyok mindentudó!:)
És senki ne változzon a kedvemért,el kell fogadni egymást.
Ezen segít az is,ha valahol(és megint csak nem Te) nem írják le azt a marhaságot,hogy pl a fekete bors ollyan rossz a testnek.
Hát nem tudom,majd minden nap eszem....
Aztán más kérdés mi lesz később...
Én mondjuk nyugodt vagyok.Az életmód,táplálkozás amit követek,sok-sok ezer éve teszteltek,tán nekem is jó lesz.
Aztán az,hogy a vegánságot néhány évtizede találták fel(oké,tudom,az elefántok,de hát mi nem vagyunk azok),nem jelenti azt,hogy pár ezer év múlva nem emlegetnek ugyanígy "sokezerévesmultú"-titulussal.

Könyvcímeket nem sorolok.
Akik könyvet írnak arról,mindegy milyen tudományos látszattal,hogy a tej mérgező,azok egyszerűen csak beteg emberek,akik majd felébrednek.
És azok is,akik kétségbevonják azt,hogy lehet úgy is jól élni ahogy Te is élsz.Remélem nem látszom közéjük tartozni!:)
És még sokan mások...
Szóval irodalmi "hivatkozások a csaló nyugati orvosokra" rész pro és kontra elmarad!:)

Sok dolog működhet Gábor.
Én csak annyira vágyom,itt,és máshol is,hogy mindannyian felejtsük már el azokat a nagy evidenciáinkat.Mindannyian.És csak mindenki csinálja azt,amit akar,ami beválik.
És akkor vegetáriánusokat lát majd a külvilág,nem egymással vitázó hülyéket.Ááá,annyi ilyen van!Te is tudod!És ez nagyon szar dolog,nagyon rossz.
Avatar
david
Inkább olvas
 
Hsz: 18
Csatlakozott: 2009. feb. 17., kedd 1:00
Tartózkodási hely: budapest

Következő

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron