Vegiségünk okai (statisztika) + következményei

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Ki milyen okból vegi?

egészségügyi
6
30%
erkölcsi
8
40%
vallási
3
15%
vegi családba született
0
0 szavazat
egyéb
3
15%
 
Szavazatok száma : 20

HozzászólásSzerző: atis » 2004. nov. 9., kedd 23:25

Az én célom,az egyéni szellem visszavezetése a világszellembe,azaz Istenbe.Tehát a vallásosság álltal,ez viszont nem lehetséges,ha nem tisztul meg az ember. A teljes megtisztulásnak a tisztán növényi táplálkozás az alapja.
Avatar
atis
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2004. nov. 3., szer. 1:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 10., szer. 18:53

Ú, olyan érzésem van, tudom kivel beszélek, lehetséges ez, nem mintha ez olyan nagy dolog lenne... De az!
T. Atis?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Fuevo » 2004. nov. 13., szomb. 2:14

Parsifal írta:"Miben is nemhisz a nemhívő, szerinted, Fuevo?"
...


Mit is nem gyűjt a nem gyűjtő, szerinted, Parsifal? :)

Az egyik ember úgy igazodik el jobban a világban, ha Isten létezéséből indul ki, a másik meg úgy, ha nem feltételezi Isten vagy istenek létezését. Mivel egyik kiindulópont sem bizonyítható vagy cáfolható - még soha senkinek sem sikerült a világtörténelemben -, nem is érdemes győzködni egymást. Válassza mindenki azt a világnézetet, amelyik közelebb áll hozzá, és tartsa tiszteletben a másik ember eltérő világnézetét, amely másmilyen ugyan, de nem alacsonyabbrendű. Különböznek, de egyenértékűek. Győzködni nem érdemes egymást, de beszélgetni érdemes és érdekes lehet róla. Számomra felejthetetlen szellemi élmény volt tizenvalahány éve Skóciában egy hívő arab diákkal egy ilyen baráti beszélgetés (ugyanabban a házban lakott albérletben, ahol én is), amelyben megpróbáltuk elmagyarázni egymásnak, miért képtelen elképzelni a világot Isten nélkül ő, és miért vagyok képtelen Istennel vagy istenekkel elképzelni én. A végén jót nevettünk, mennyire másképp gondolkodunk erről, és mégis egyformán jól eligazodunk a világban. Mindketten örültünk, hogy megismerhettük a másik gondolkodásmódját, győzködés vagy sértődés nélkül, barátian, jó hangulatban. De ezen a vitafórumon szeretnék inkább a vega életmódról gondolatot cserélni, javaslom, ne menjünk el más irányba, maradjunk a fórum témájánál.
Avatar
Fuevo
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2004. aug. 31., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 13., szomb. 10:55

Egyébként igazad van Fűevő!

Én úgy vettem észre, amire a tőlem idézett résszel próbáltam célozni, hogy azok, akik azt mondják, hogy nem hisznek Istenben, azért még valamiben hisznek, mint pl. Zorán is az Apám hitte -ben mondja ezeket.

Beszéljünk csak a vega életmódról, de ha valaki más aspektusát is érzi, tapasztalja a témának, beszéljen róla. Erre van itt a fórum.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: atis » 2004. nov. 13., szomb. 16:20

Mind a ketten jól beszéltek testvéreim.
Avatar
atis
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2004. nov. 3., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 22., kedd 18:36

Az eredeti témafelvetéshez szeretnék hozzászólni.
Vegiségem okai annak idején: kiskoromban is eléggé undorodtam a hústól, de az okos felnőttek meggyőztek, így hát boldogan (?!) ettem a tetemet, míg egy karácsonykor meg nem csömörlöttem. Következmények: győzködés, olcsó poénkodás, ahogy azt szokás.
Veganságom előzménye: daganat-veszélyeztetetté váltam, és úgy döntöttem, inkább lemondok a fölösleges dolgokról, mintsem hogy kórház, meg kemo-meg radioterápia... Érdekes módon mintha sose lettem volna veszélyeztetett :)
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Jablko » 2005. nov. 22., kedd 22:28

Ezt nagyon jó olvasni! A test tisztítása mellett foglalkoztál a lelki dolgokkal is?
Avatar
Jablko
Törzsvendég
 
Hsz: 222
Csatlakozott: 2005. márc. 9., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. nov. 22., kedd 22:37

Nem "mellette". A lélekkel kezdődött. :)
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

Előző

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron