Vegiségünk okai (statisztika) + következményei

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Ki milyen okból vegi?

egészségügyi
6
30%
erkölcsi
8
40%
vallási
3
15%
vegi családba született
0
0 szavazat
egyéb
3
15%
 
Szavazatok száma : 20

Vegis

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 19., kedd 12:48

Már van egy fórum arra, hogy leírjuk, hogy miért lettünk vegik. Itt én csak egy szavazást szeretnék hozzáadni, amiből jobban láthatjuk az okokat számszerűsítve.

Kérdés: Életetek egyéb területén milyen változást tapasztaltok, ami következménye lehet a vegiségnek?

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. okt. 21., csüt. 17:22

Ki milyen okból vegi?

Én főként a táplálkozás-egészségügyi oldalról indultam, de a vegi-létem alapja a lelkiség. Szerintem a többség a llki alapokra épít, függetlenül a kialakulás előzményeire.
Életem minden részében követkzett be változás. És ehhez a vegiségnek, mint a természthez való visszatérés elemének van köze.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. okt. 22., pén. 13:21

Nekem a legnagyobb lökést az állatok szenvedése adta a vegiség felé vezető úton, de aztán tapasztaltam jótékony hatását az egészségemre is. Mindenki más beállítottságú, engem például vallási tilalmak nem akadályoznának a húsevésben, viszont volt életemnek egy időszaka, amikor még újságot is csak mértékkel olvastam, mert a sok szörnyűség, amit leírtak, úgy hatott rám, mintha velem tennék.
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. okt. 23., szomb. 6:20

Először az adta a lökést, hogy a vegetárius étkezés hosszú életet ad(hat)
Majd ezt követték az erkölcsi, vallási megfontolások.

Ma (már) a számomra fontos Istenben való hitemet (annak ellenére, hogy katolikus vagyo) nem tudom elképzelni a vegetárius életmód nélkül.

A kettő összefonódott 8O
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Fuevo » 2004. nov. 1., hétf. 23:29

Az okot már leírtam annál a témánál. A következmény: egy idő után magával hozta a meditációt, sok-sok éves kihagyás után a jóga visszahozatalát a mindennapjaimba, és a reforméletmód többi elemét. Az elemek kölcsönösen fölerősítik egymás hatását, nem egyszerűen csak összeadódnak (szinergia). Sőt, még az esztétikai ízlésem is megváltozott. A zenében pl. előtérbe kerültek az akusztikus hangszerek, a "biozene". :-) Tisztulás az élet minden területén.

Szilvi
"volt életemnek egy időszaka, amikor még újságot is csak mértékkel olvastam, mert a sok szörnyűség, amit leírtak, úgy hatott rám, mintha velem tennék."
Pontosan. Az olvasottság/hallgatottság/nézettség növelése érdekében (amelynek célja a reklámbevételek növelése) a legtöbb médium "szenzációkkal", azaz nagyrészt válogatott borzalmakkal áraszt el bennünket. Jónéhány médiakutató szociológus és pszichológus leírta már, de ki törődik velük: ezzel valami elképesztően torz képet mutatnak a világról, és agyonstresszelik a szerencsétlen olvasót/hallgatót/nézőt. Ez ugyanoly szemét és méreg pszichológiailag, mint a hús, a zsír vagy a 3 fehér méreg (cukor, só, fehérliszt) fiziológiailag. Nekem spániel TV-mentes a lakásom, rádióm is csak pár napja van, mert a bankom ajándékba küldött egyet. Próbálkoztam vele néhányszor, de valami olyan döbbenetes ("zenének" csúfolt és szöveges) hangszemét és hangméreg árad belőle mindegyik szennycsatornán, hogy egy fiók mélyére került. Az interneten kikerülhető a szemét és a méreg, csak arra kattintok rá, ami valódi információ, nem vagyok kénytelen eltűrni a pszichém összemocskolását.
Avatar
Fuevo
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2004. aug. 31., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. nov. 2., kedd 8:49

Kedves Fuevo (Fűevő?)

Csodálom, hogy meg tudod tenni a tv mentes életet! A munkahelyemen én vagyok a legkevésbé informált a hétközbapi életben, és ebből már adódtak kissebb problémák :)

minden jót

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 2., kedd 12:27

Igen, a Tv egy nagy szar.
Nagyon tetszett, amit Fűevő írt.
Nekünk van itthon TV-nk, de én nem nézem. CSak kb heti 1x, ha van vmi jó...(vagy ritikábban, mert semmi jó nincs.. ) na de ez már a TV topik lenne...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Fuevo » 2004. nov. 3., szer. 17:48

Szilvi

"Fuevo (Fűevő?)"
Igen. :-)

"Csodálom, hogy meg tudod tenni a tv mentes életet!"

Amíg együtt éltünk volt párommal, aki súlyosan TV-függő, fülhallgatót használt, én pedig a TV-nek háttal ültem le mindig a nappaliban. Ilyen egyszerű. :-)

"A munkahelyemen én vagyok a legkevésbé informált a hétközbapi életben, és ebből már adódtak kissebb problémák."

Az interneten kiválóan tájékozódhastz, gyorsan, több forrásból, szemétmentesen. A TV-szemét (szappanoperák, valótlanság-tahó-sók, IQ=0 "vetélkedők" és üres locsogások) nem ismerete nem tájékozatlanság. Ne törődj vele! Ezek ugyanolyanok szellemileg, mint a junk food testileg: Supersize me. A kettő összefügg. Ahogy a testi táplálékodat egyre jobban megválogatod és kitisztul tőle a szervezeted, ugyanúgy elkezded megválogatni a szellemi-érzelmi táplálékodat is, és szellemileg-érzelmileg is kitisztulsz. Ugyanannak a dolognak két oldala. Vállald ugyanolyan büszkén a szellemi megtisztulást, mint a testit! Kezdetben furcsállják, de minden csoda 3 napig tart, és idővel elfogadják. Feltéve, hogy egyébként jó a kapcsolatod a barátaiddal, kollégáiddal.
Avatar
Fuevo
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2004. aug. 31., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: Vendég » 2004. nov. 3., szer. 18:08

"...Tisztelek költőt és festőt ki helyettem mutatja meg, mi lakik mélyen a szívemben..." Zorán

Igen Fűevő, jól mondod.
Vendég
 

HozzászólásSzerző: Vendég » 2004. nov. 3., szer. 18:11

Vendég= Parsifal, bocs
Vendég
 

HozzászólásSzerző: atis » 2004. nov. 3., szer. 23:14

Sziasztok!
Teljesen egyetértek nawesh-el
A vegás lét egybefonodik Istennel!
Hit nélkűl nem jutunk elöbbre
A vegás életmód vonza a változásokat,sorra nyílnak meg a kapuk elötted,vonza a hitet
Avatar
atis
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2004. nov. 3., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Fuevo » 2004. nov. 4., csüt. 13:49

atis írta:Sziasztok!
Teljesen egyetértek nawesh-el
A vegás lét egybefonodik Istennel!
Hit nélkűl nem jutunk elöbbre
A vegás életmód vonza a változásokat,sorra nyílnak meg a kapuk elötted,vonza a hitet


Erről nekem egy G. B. Shaw idézet jut eszembe, bántó szándék nélkül: "Barbár szegény, és azt hiszi, hogy törzsének és szigetének szokásai egyúttal természeti törvények." ;-) Azért, mert Te hívő vagy, és úgy érzed, a hitedet mélyebben át tudod élni vegaként, az nem jelenti azt, hogy a vega életmód egybefonódik a hivő világnézettel. Én nem hívő vagyok, és az én világlátásom, világképem fejlődését is nagymértékben előmozdította mind a vega életmód, mind a rendszeres meditáció. Maharishi Mahesh Yogi azt mondja, hogy a meditáció mindenkinek segít saját gondolkodása, világnézete letisztulásában: aki hívő, az megerősödik a hitében, aki nem hívő, az meg a maga világnézetében. Tanúsíthatom nem hívőként, hogy ez nálam az étrendváltozáskor is ugyanígy történt, nemcsak a rendszeres meditáció elkezdésekor. Sokféle "törzs és sziget" van, hidd el, és mindnek más a szépsége, mindegyikünknek más való. A vega életmód elősegíti, hogy mindegyikünk hamarabb és biztosabban megtalálja a saját "törzsét és szigetét", és jobban érezze ott magát. Őszintén örülök, hogy nektek, hívőknek ez ugyanolyan pompásan sikerül, mint nekünk, nem hívőknek.
Avatar
Fuevo
Néha írogat
 
Hsz: 24
Csatlakozott: 2004. aug. 31., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 4., csüt. 16:35

Kedves Fuevo!

Az a szép, hogy ettől kerek a világ :wink:

Itt és most egy alényeg: hittel, vag yhit nélkül, de vegetáriusok vagyunk...

Én a magam részéről azt tapasztaltam, hogy hit nélkül nehezebb, de ez az én tapasztalatom :P
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: atis » 2004. nov. 4., csüt. 21:48

fuevo!

Nem az ártó szándék vezérelt,én Húsevő koromban is hívő voltam!
Nálam a hit összefonódik a vega élettel,ez nálam csak így működik!
a meditáció is hozzá tartozik! Így jutok elöbbre mindennap.
Tiszta Szívből örülök neki,hogy vegás vagy,bár minden ember hasonlóan gondolkodna,most nem itt tartanánk!

Szeretet mindenekelött
Avatar
atis
Újonc
 
Hsz: 5
Csatlakozott: 2004. nov. 3., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 8., hétf. 18:46

"Barbár szegény, és azt hiszi, hogy törzsének és szigetének szokásai egyúttal természeti törvények." G. B. Shaw

Egyértelmű célom, hogy a természeti törvényeknek megfelelő életmód elemei legyenek a szokásaim. Ez így talán a létező legnagyobb szabadság? ...
---------------------------------------------------------------------------------
"Sokféle "törzs és sziget" van, hidd el, és mindnek más a szépsége, mindegyikünknek más való. A vega életmód elősegíti, hogy mindegyikünk hamarabb és biztosabban megtalálja a saját "törzsét és szigetét", és jobban érezze ott magát. Őszintén örülök, hogy nektek, hívőknek ez ugyanolyan pompásan sikerül, mint nekünk, nem hívőknek." Fűevő

A szövegből számomra az derül ki, hogy nincs éles különbség a hívő és az ún. nemhívő közt. Hiszen a nemhívőnek is van világnézete, és abban hisz, mint Fűevő. Miben is nemhisz a nemhívő, szerinted, Fuevo?

Szerintem az esszénusok állnak a valósághoz legközelebb. Isten = Teremtő = Mennyei Atya = A Szent Törvény. Jó a hasonlat, az emberszerű megszemélyesítés, így talán könnyebben lehet példabeszédet tartani. Viszont az igazi jelentés: A Szent Törvény.
Minden egyes bonyolítás egyre átláthatatlanabbá, vagy érthetetlenebbé teszi a párbeszédet.

A Szent Törvény - idézetek "Az Esszénus Béke Evangélium Harmadik könyv"-éből
...
"Ő az, aki a törvényt adta nekünk, Ő a Törvény."
...
"Jer, imádjuk és boruljunk le,
Térdeljünk le a Mennyei Atya előtt,
Mert Ő a Törvény,
És mi vagyunk legelőjének népe,
És kezeinek báránya.

A Fény Gyermekei boldogan dalolva
Hívják segítségül a Szent Törvényt:
A betegség elmenekül előle,
A halál megfutamodik tőle,
És a tudatlanság megszűnik.
Gőg, megvetés és forróláz,
Rágalom, viszály és gonoszság
Minden méreg és erőszak,
És a hamisság hazug szavai,
Mind mind elmenekülnek
A Szent Törvény hatalma elől."
...
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Következő

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron