akik állatot esznek...

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: flower » 2006. feb. 23., csüt. 17:41

én meg úgy tudom, hogy egy pasi be akarta bizonyítani, hogy lehet kizárólag hússal táplálkozni és bele is halt...
vércsoport diéta? hát én inkább a régi, ősi jól bevált módszerekben hiszek, mint pl. az ájurvéda, makrobiotika.
ezekben az új, felkapott diétákban nem hiszek. és nem is foglalkozom velük.
az egy baromság, hogy a O-ás vércsoportúnak húst kell enni. ezt nem veszem be. és akkor az összes nullás vércsoportú vegetáriánus szenved?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: parika » 2006. feb. 24., pén. 13:17

flower írta:én meg úgy tudom, hogy egy pasi be akarta bizonyítani, hogy lehet kizárólag hússal táplálkozni és bele is halt...


igen, ha jól tudom rákos lett...
én is olvastam valami ilyesmit :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. feb. 24., pén. 23:23

nahát ezt nem csodálom... az állati fehérje túlzott fogyasztása és a rák közti kapcsolat tudományosan bizonyitott... 8O :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Bardo » 2006. feb. 26., vas. 17:44

Norci írta:nahát ezt nem csodálom... az állati fehérje túlzott fogyasztása és a rák közti kapcsolat tudományosan bizonyitott... 8O :?


Komolyan ? Nanneee :roll: :wink:
"Két világ közt barangolunk: holt az egyik, a másik még meg sem született."
Avatar
Bardo
Néha írogat
 
Hsz: 48
Csatlakozott: 2005. nov. 23., szer. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. márc. 18., szomb. 1:34

Védjük szívünket hallal!

http://www.hirtv.net/?tPath=/eletmod/&article_hid=89023

"Általánosan elfogadott tény, hogy heti két alkalommal halat eszik, csökken a szívbetegség kockázata. De vajon az ennél több hal fogyasztása tovább csökkentené a kockázatot?"

vajon ki fogadta el általánosan ezt a tényt :idea: :?: :?

Ráadásul amivel nem számolnak (amire nem tér ki a cikk):

a halak hús számtalan toxikus anyagot tartalmaz a tengerek mérhetetlen szennyezése miatt.

A hal is élőlény, állat, testvérünk, ezért talán nem kelleen megenni...

az egik legundorítóbb elnevezés a sportthorgászat
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 18., szomb. 12:41

Sportgyilkolás..
nem tudom mit szólnának a kedves horgászok, ha valaki a szájuknál fogva rángatná őket egy hegyes horoggal. és közben a fejüket nyomnák a víz alá, hogy megfulladjanak.. mert ugye szegény halak itt kint a levegőn fulladnak meg.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: ata » 2006. márc. 18., szomb. 18:42

Állati és szintetikus fehérje

Katonaságon két társam is szakácsként dolgozott. Ráadásul mindkettő "budi-bilder" :P volt. Szerencsés helyzetben voltak, hiszen korlátlan mennyiségben jutottak ételhez, főleg húshoz. Ezenfelül még egy csomó gyúróboltban kapható fehérjét is zabáltak.
Egy biztos, kb. 20-25kg val lettek nehezebbek a "kiképzés" végére, és nem a zsír nőlt rajtuk. Viszont a szobájukba, közelükbe, és a WC-re se ment utánnuk senki amíg ki nem szellőzött.
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. márc. 18., szomb. 19:50

a fehérjerothadás bizony nem egy illatos folyamat... :? már csak ezért sem kéne túl sok fehérjét enni. nem is beszélve a daganatos megbetegedésekről, a pattanásokról, a sziv- és érrendszeri megbetegedésekről, a meszesedésről, a csontritkulásról... és még sorolhatnám. a sok-sok állati fehérjétől... 8O
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. márc. 31., pén. 8:52

Mielőtt vega lettem én is hittem a vércsoportdiétában, aztán úgy gondoltam, hogy az elveim fontosabbak, úgyhogy jelentem 0-ás a vércsoportom és köszönöm, jól megvagyok hús nélkül.

Azt hiszem ez a vércsoportdiéta csak tudományos alapokon nyugszik és ezt könnyen felülírja a vegetáriánus táplálkozás rengeteg testei-lelki-spirituális jótékony hatása.
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: flower » 2006. márc. 31., pén. 10:03

szerintem még tudományos alapokon sem nyugszik.. :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. márc. 31., pén. 11:02

Pedig valami kitalálták ezt az egészet és sokaktól hallani is, hogy jobban érzik magukat tőle, de ez persze lehet egyszerű placebo hatás is.
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. márc. 31., pén. 23:46

Ez a vércsoportdiéta számomra is furán hat... 0-ásként pláne ;) Azt elképzelhetőnek tartom hogy egyes emberekre különféleképp hathatnak egyes élelmiszertípusok, na de hgy egész vércsoportra kiterjeszteni az állítást...

Egyébként szerintem ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia hogy mi jó és mi nem.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: parika » 2006. ápr. 1., szomb. 4:36

nawesh írta:Munkatársaim éppen most beszélgetnek:


"... a csirkének az a sült bőre annyira finom..."

No comment :?


izlések és pofonok :D

nem az a kérdés hogy izlik e hanem hogy helyes e.

és igen is ne legyen "no comment" hanem legyen kritika ha ilyenekröl beszélgetnek.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2006. ápr. 1., szomb. 15:22

Persze, hogy nem "no comment"


A legtöbbször ez úgy történik, hogy beülök a munkahelyi konyhába megenni a vega ételemet és ott eszik néhán yhúsevő kollegám is.

Két irányba fordul a beszélgetés (mert előbb-utóbb mindig kijkadunk a a mit eszel, jé és tényleg nincs benne hús támánál)

agy érdeklődnek, hogy készítettem, vagy jön egy belső büntudat, egy mélyről jövő, melyet be nem vallanának és tudattalanul ezt úgy kompenzálják, hogy elkezdenek a jobbnál jobb :?: :? húsételekről beszélni...

Egyet fontosnak tartok. A három év alatt, mióta ott dologozom, soha sem láttak meginogni.

Látják, hogy következetes vagyok..
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. ápr. 3., hétf. 8:35

Ez az étkezés dolog az én munkahelyemen is így zajlik. Ha enni látnak, mindenki az én tányéromba csodálkozik különböző felkiáltásokkal: "fúj, de ízetlen lehet" vagy "ez egész jól néz ki, ezt még én is megenném" vagy "jé, ilyet is lehet hús nélkül". De a vége mindig az, hogy a húsételekről lesz szó és újra és újra meg akarnak győzni róla, hogy én járok rossz úton. De nem szólok vissza, tudom, hogy én vagyok jó úton és csendes lázadással hírdetem ezt a többieknek is - akik, úgy látszik, még ezt nem értik sajnos :(
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég