akik állatot esznek...

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: ata » 2006. ápr. 6., csüt. 4:14

Lassan 3 hete egy építkezésen dolgozom, és minden étkezésnél kiakadnak a kollégák,hogy lehet, hogy még nem haltam meg. :D
El tudjátok képzelni a volt vájárokat, odahaza rakodómunkásokat, amint eszik a szalonna, szalámi halmokat, hagyma, kenyér kíséretében, én meg előkapok reggelire mondjuk egy 1/2 kg sárgarépát...
Úgy érzem, a JóIsten mindig a megfelelő helyre vezet. Amikor arra volt szükség, hogy megismerkedjek a nagyipari élelmiszergyártás huncutságaival, 3 hétre olyan munkát szerzett nekem, ahol csoki, kenyér, chipsz gyárakban, és élelmiszer laboratóriumokban mászkálhattam, és azóta minden nap hálát adok érte, mert 100xjobban ízlik a legutolsó nyers salátalevél is.
(mert az utolsókból lesznek az elsők :P )
Most pedig éppen azt tanulom, hogy nem kell lovaskocsinyi ételmennyiségeket zabálni ahhoz, hogy akár nehéz fizikai munkát is végezz. Mellesleg nem is fogyok...[/i]
Avatar
ata
Írogat
 
Hsz: 170
Csatlakozott: 2006. feb. 8., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada


HozzászólásSzerző: Norci » 2006. ápr. 6., csüt. 12:08

kedves ata!

nincs kedved egy cikkben elmesélni az élelmiszeriparról szerzett tapasztalataidat? sokat tanulhatnánk belőle...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: timcu » 2006. ápr. 6., csüt. 12:12

Tényleg nem kell annyit ennünk, ez csak civilizációs "betegség", meg a lelki hiányosságokra pótlék, hogy annyit eszünk, de nagyon szuper a mi kis szervezetünk, úgyhogy egy kis üzemanyag elég és nagyon jól tud működni - ha olyannak tankoljunk meg, amivel tényleg jól megy. :)
"Legyen neved ember vagy állat,Szó vagy bőgés hagyja el a szádat,Fedje tested szőr vagy toll, Egy helyről jössz és egy helyre utazol."
Avatar
timcu
Írogat
 
Hsz: 59
Csatlakozott: 2005. okt. 27., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Solymár

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. ápr. 7., pén. 10:22

Kedves ata, írd le élményeidet bővebben, gyakrabban, mert tanulságosak. Hajrá veg!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2006. ápr. 7., pén. 10:42

igen, kíváncsiak vagyunk nagyon. én legalábbis.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

Előző

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég