Vegán? Vegetáriánus? Lakto-ovo?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Veg

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 9., kedd 13:09

Ki nem eszik semmiféle álati eredetű ételt? És ki lakto-ovo vega?űSzóval ki vegán? Én afelé tendálok. Tejet már nem iszom, a tojást nem szeretem, a vajról le tudtam mondani.. még hátra van a sajt.
Veletek mi a helyzet?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00


HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 9., kedd 18:16

Csak növényi táplálék. NEM tejtermék, tojás, méz.
Teljesértékű táplálékok. NEM ipari cukor, finomított gabona (fehér rizs és kenyér rizs), finomított olajok.

Mindennek van jó alternatívája.

Olajos magvak, teljes gabonamagvak, levél és gyökérzöldségek, aszalt gyümölcsök, lédús gyümölcsök.
"Mindig táplálkozzatok a Föld Anya asztaláról"
Esszénus Evangélium

Ti jöttök!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. nov. 10., szer. 20:27

Lakto vegetárius

az egész család.

A lányomról most derült ki, hoyg a három évével szójaérzékeny, de ez könnyen kikerülhető..

Azt hiszem TÚL sok tejtermék

A sajt magyon megy

Tojás kizárva.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 11., csüt. 14:32

Én meg vegán vagyok pár napja. :-) Csak a sajtról volt/lesz nehéz lemondani. A tejet tudom helyettesíteni magtejekkel, pl mandulatej... hmmm, a szója is jó, de arról már annyi rosszat hallottam, hogy nem jó sokat enni belőle, meg ilyenek. Szóval azt is fogyasztok, de csak módjával. Tojás már régóta kizárva. A vaj is jól helyettesíthető. Szóval a sajt, ami nehéz ügy. Lehet, hogy azért nagy ritkán le fog csúszni egy kis sajt is.. :-)
De próbálok vegán lenni. Ezt eldöntöttem.
Üdv mindenkinek.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 11., csüt. 18:29

Üdv Néktek!

Pusztán tudományos szemmel nézve a tejtermékek közül a sajt a legbibisebb. Túl tömény. Sokkal inkább aludtej. Ehez még hűtő sem kell, így kevesebb környezetszennyezés... :)

Ugye nem azokat a bolti sajtnak hívott vackokat ettétek? :)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 11., csüt. 19:04

Jó sok koleszerin is van benne!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 11., csüt. 20:01

Sziasztok!
Én lakto-vega. Egyelőre nem tervezem a vegán életmódot. Egyelőre csak 0,5éve kezdtem, majd meglátom később. Igazából nekem is a sajt amiről nehéz lemondani ill. joghurt. Meg főzéshez tej. Tejet már úgysem iszom magában. Ja meg a méz lenne nagy lemondás. Bár ahol eszem hétközben ott vegán koszt van, de otthon, szülőknél, nem menne egyelőre ez.
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: gilice » 2004. nov. 11., csüt. 20:02

Parsi!
Mi a baj a bolti kockákkal? Parmezánt nem tudok otthon csinálni!:)
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2004. nov. 12., pén. 16:15

Hmm parmezán, azért szeretem,mert kicsi is elég belőle, olyan intenzív íze van.. hmm
A mézről mért kellene lemondani? Vegyél biomézet. Én most vettem, akácot. KIcsit drágább persze, mint minden bio-dolog, de ne a kaján spóroljunk, mint ahogy azt nagyanyáink tették... (tiszt kiv)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 14., szomb. 8:40

PARSIFAL A VEGETAR(IAN)IZMUSÁRÓL

Többnyire egészségi érvek folytán lettem vegetári(án)us. A változás kapcsán egyúttal jobban belevetettem magam a témába, és találkoztam a többi érvvel is. Mindegyik kétségtelen, de a legnagyobb hatással az ÁLLATOKKAL VALÓ BÁNÁSMÓD volt rám. Beláttam, hogy nem tehetjük ezt az állatokkal.

A tojás lemondásában Vass György Boldizsár példája volt előttem. Azt mondta egy cikkben, hogy ők azért nem esznek tojást, mert abban egy élet lehetősége van. A lemondásomnál az ő példájuk volt előttem. Már majdnem lemontam a tojásról, amikor egyszer elgyengültem, mert elhitették, hogy van nem fias tojás, és az megfelel nekem. De nem tartott sokáig a tojásozás, mert gondolataim a tojás ügy körül forogtak, és az utánajárások, gondolkodás, és a neves vegán példák (akkor még nem ismertem a sok híres vegit, csak néhányat; Alicia Silverstone, mint korban közelebbi hölgy vegán példaképem lett) segítségével beláttam, mégiscsak jót teszek, ha nem eszem a tojást. Ma már úgy tekintek a tojásra, mint egy következetesebb erőszakmentességre törekvő ember, hogy nincs jogom elvenni, ami az állaté, és nem is tenném meg! Ez egyszerűen rablás! Én nem akarok rabolni, nem vagyok bandita, sem ragadozó, és NEM SZORULOK RÁ!

A tejjel kapcsolatban is olvastam a különféle tényekről, ahol már az természetes egészségre vonatkozóak is nyomtak a latba, de végső soron ezt is az állatokkal szembeni bánásmód miatt hagytam abba. Amíg nem hagytam el a tejet, azonban addig is házi tejtermékeket fogyasztottam, piacról beszerezve: vajat, tejfölt, és tejből otthon alusztott tejet, lévén nem akartam a hűtő energiáját a tej tárolására pazarolni! Viszont beláttam, hogy a házi tej is kifogásolható, kizsigereli, kihasználja az állatot, aki bizonyosan bárd alatt végzi mihamarabb. :(
Volt egy olyan elképzelésem, egy ideig, hogy ha tudna az ember olyan tejet szerezni, ami jól tartott és nem megölendő állattól származik, akkor azt tejtermékké készítve fogyasztanám. (Azért csak tejtermékként, mert a nyers tej felnőttekre hatása egészségi kockázat!) De végül is a végső gondolat, amivel végleg elvetettem a tejet, hogy én magam semmi pénzzért, sem tejért nem "bántanám az állatot", rabolnám el tőle a tejét, hiszen NINCS is RÁ SZÜKSÉGEM!

A mézet a cukor helyett fogyasztottam, gondolva, hogy az természetesebb, egészségesebb élelmiszer. A természetessége rendben is van, igaz ezt is manipulálják egyes anyagias emberek. De egy olyan embernek, aki azt vallja, hogy ne ártsunk az élővilágnak, annak következetesnek kell lennie, különben a lelkiismerete ostorozni fogja. Nálam így volt, legalább is. A PeTA oldalán van egy leírás az üzletszerű méhtartásról, ami nagy hatást gyakorolt rám. Továbbá az a tény, hogy a méhészeti termékek, mindig valamennyi állat életébe kerül, pl. a virágpor legalább néhány méhecske lábába. Hát nem következetlenség lenne, azt vallani, hogy ne ártsunk, közben, csak hogy egyek egy kis édeset, állatok vesszenek oda? Megéri ez? Nem! Így lemondtam a méhészeti termékekről, mint kizsákmányolással szerzett termékekről, amely tevékenységet magam sem végeznék!
Ha édesre vágyom a fák termése, a datolya és a mazsolaszőlő kiváló anyagok. De igazából az egész étrendünk majd minden eleme édes jellegű, kivétel talán a levelek (saláták).

Fontos érv az is, hogy én magam, a saját házam táján nem tartanék állatokat, mert nem szeretném mindenféle ürüléküket takarítgatni. Az ember foglalkozzon a saját anyagcseréjével, ne a máséval! És ez igaz a bélsárra is, amit komposztálni lehet - kell, így nem lesz belőle ivóvízzel kevert sok liternyi bűzlő, veszélyes anyag, szennyvíz - aminek ráadásul rengeteg költséges vonzata van!

Az egészben az a szép (és következetes), hogy ha belátom, hogy AZ EMBER NÖVÉNYEVŐ, akkor valójában az állati eredetű anyagok egyikére sem lehet szükségem, hiszen nem növények. Igaz ez a nem élelmezésben használt anyagokra, mint a tollpárnára, a bőrre és szőrmére, ... És valóban így van, minden érv és bizonyíték amellett van, hogy ezekre NINCS SZÜKSÉGE az embernek. Nagyon is nélkülözendőek, egyrészt a tudatos, szívvel-lélekkel megáldott ember hajlama miatt, másrészt olyan egészségügyi negatívumai is vannak az anyagoknak, amelyek a helyes döntést megerősítik, alátámasztják.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 15., vas. 19:49

Én egy mézevő vegán vagyok... vagyis akkor nem is vagyok vegán, mert azok mézet sem esznek. Na mindegy. Nem is kívánom besorolni magamat sehova.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 15., vas. 19:50

Nagyon finom gesztenyemézem van
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. máj. 15., vas. 20:12

Az milyen? hasonlít a mézhez az íze?
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Boldogsag » 2005. máj. 15., vas. 20:48

Boldogságot!
Pontosan annyira hasonlit az ize a mézre, mint amennyire hasonlit egymáshoz az akác, hárs, stb mézek ize.
Ha szereted e terméket, ajánlom, pattanj a cipődbe és irány a lelőhely, mert mennyei ize van.
Avatar
Boldogsag
Grafomán
 
Hsz: 1064
Csatlakozott: 2005. ápr. 21., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 16., hétf. 1:27

Parsifal írta:Volt egy olyan elképzelésem, egy ideig, hogy ha tudna az ember olyan tejet szerezni, ami jól tartott és nem megölendő állattól származik, akkor azt tejtermékké készítve fogyasztanám. (Azért csak tejtermékként, mert a nyers tej felnőttekre hatása egészségi kockázat!) De végül is a végső gondolat, amivel végleg elvetettem a tejet, hogy én magam semmi pénzzért, sem tejért nem "bántanám az állatot", rabolnám el tőle a tejét, hiszen NINCS is RÁ SZÜKSÉGEM!
....
....
....

Így lemondtam a méhészeti termékekről, mint kizsákmányolással szerzett termékekről, amely tevékenységet magam sem végeznék!
.....


az állattartás minden fajtája ami saját célokra, mint pl. tejtermelés céljára történik, az kizsákmányolás és kihasználás. (egy kegyelemfarm az nem saját célból tart állatokat-igy nem kihasználás)
egy tehén csak akkor ad tejet, ha megtermékenyitik. mit csinálnál a borjúval? mert ugye húst nem eszel... egyre több lenne a borjú, késöbb tehén vagy himnemü egyedek...

de ettöl eltekintve: artgerecht- vagyis fajnak megfelelö állattartás NEM létezik! mert ez egy ellentmondás önmagában. csakis a szabadság az ami artgerecht. vagyis felel meg az állat szükségleteinek. az embernek nincsen joga tultenyésztett, bomba-teljesitményü teheneket erre a világra eröszakkal kényszeriteni, csak azért hogy tejet ihasson vagy sajtot ehessen! és legföképpen nincsen joga egy nöt, folyotn megtermékenyiteni, hogy az embernek legyen teje!

szóval a mézet elutasitod a kizsákmánylás miatt, de a tehéntartást más okok miatt utasitod el...furcsa...pedig egy tehenet kihasználni se morális.


az, hogy miért nem tartanál soha állatot még egy kicsit saját-haszon gondlkodással van meglehellve.... (nem akarod a piszkát takaritani stb...)
de azért szerintem nagyon jók a gondlataid és eddig az egyetlen, akinek az irásaival egyetértek, ha nem is mindenben...
persze bocsi mások! nem olvasok minden irást...

parsifal! örülök, hogy megismerhettelek...ha egyenlöre csak forumon.
de augusztus jön biztosan :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára parika 2005. máj. 16., hétf. 1:39-kor.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

Következő

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég

cron