Vegán? Vegetáriánus? Lakto-ovo?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 25., kedd 9:50

Szerintem egyébként egy természetes folyamat, hogy valaki vegánként "vékony" alkattal rendelkezik. Gyakran hallom a kedves nagyitól gyakran: "édes kisfiam csont és bőr vagy!" :D De valahogy nem bánom...
Igazából rám is rámférne némi plusz kiló: 172 cm hez férfiként vagyok 55-58 kg. Van esetleg tapasztalata valakinek, hogy mennyi és milyen magvakat kéne enni? De egyébként az a vicc, hogy amikor lakto vega volt anno(igaz nem sok tejterméket ettem), akkor se voltam több kilo, max +2-3kg. Tehát szerinem nem sok köze van a tejnek a hízáshoz, legalábbis nálam nem.

Ellenben szerintem a B vitaminoknak van közük az anyagcseréhez ld. a hazipatika vitaminabc-jében leírtakat a B vitaminokról... Lehet hogy egy jó kis komplex B vitaminkúra jót tenne... de lehet hogy alapjában ilyen az alkatod, ez esetben jobb elfogadni. Szerintem.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 25., kedd 9:54

Ami a tablettákat illeti, hát valóban nem a legjobb megoldás, de szerintem egy jó minőségő vegán tabletta, pl. B12 nem vág földhöz... Néha nem mindíg könnyű megoldani a változatos táplálkozást, ilyenkor szükség lehet ilyen tablettákra. szerintem.

Parika, te egyébként szedsz valamilyen étrendkiegészítőt?
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: flower » 2006. júl. 25., kedd 10:36

Parika! Ne próbálj légyszi lebeszélni a döntésemről. Nem fog sikerülni. Akármilyen képeket linkelhetsz, vagy videót.. Amit korábban gondoltam, azt akkor gondoltam. Nem lehet mindig ugyanaz a véleményem. Most ezt gondolom, és aszerint cselekszem. Azért az összes biofarmot biztos nem nézed végig, ami létezik a világon és mondjuk itt nálunk. Nem biztos, hogy mindenhol olyan szarul bánnak az állatokkal.
A háború sem tetszik.. most akkor legyek békefenntartó afganisztánban? Vagy egyből Libanonba kéne mennem tüntetni?
Mindent nem tehetek meg. Húst, tojást nem eszem.
Ez van.

Te fanatikus vagy!

Aki tétlen, nem bűnrészes!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 25., kedd 11:31

Állítólag a Lucerna búzacsírájában van B12.

giyandeva írta:Ami a tablettákat illeti, hát valóban nem a legjobb megoldás, de szerintem egy jó minőségő vegán tabletta, pl. B12 nem vág földhöz... Néha nem mindíg könnyű megoldani a változatos táplálkozást, ilyenkor szükség lehet ilyen tablettákra. szerintem.

Parika, te egyébként szedsz valamilyen étrendkiegészítőt?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 25., kedd 11:34

Ha annyira hiányzik, akkor nem szabad ellenálni neki.
Pontosan amúgy milyen tejtermék hiányzott?

flower írta:Én meg már nem vagyok vegán. Lakto-vega lettem. Nekem nagyon hiányzott a tejtermék és végre most normális a súlyom is. Vegánként nagyon vékony voltam. Szerintem nem jó a "vegánság" mindenkinek.
És újabban sokkal toleránsabb lettem a húsevőkkel is. De én maradok vega persze, mert állatot megenni már nem tudnék..
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 25., kedd 15:54

Most láttam az egyik bioboltban lehet kapni szójatejes fagyit. :)
Azt hiszem jövő héten fogok is venni, nagyon megkívántam, főleg a nagy melegben.
Az összetételére kiváncsi lennék.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. júl. 25., kedd 17:30

A sajt meg a joghurt, néha kefír. Viszont most sem eszem annyi tejterméket, mint vega korom előtt, jóval kevesebbet, de azért nekem kell egy kicsi.. :)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 25., kedd 20:51

Már van növényi sajt, cheezlynek hívják, van növényi (szója) tejföl, azt yofunak, és vannak növényi (szója) joghurtok is.
Elég nagy már a merítési lehetőség. : DDDDD


flower írta:A sajt meg a joghurt, néha kefír. Viszont most sem eszem annyi tejterméket, mint vega korom előtt, jóval kevesebbet, de azért nekem kell egy kicsi.. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 25., kedd 21:20

flower írta:Parika! Ne próbálj légyszi lebeszélni a döntésemről. Nem fog sikerülni. Akármilyen képeket linkelhetsz, vagy videót.. Amit korábban gondoltam, azt akkor gondoltam. Nem lehet mindig ugyanaz a véleményem. Most ezt gondolom, és aszerint cselekszem.

lebeszélni? ugy gondolod, hogy ez nekem valamilyen hasznot hoz, ha vegán leszel? én csak tényeket közöltem semmi több. a választás rajdat áll.

flower írta:Azért az összes biofarmot biztos nem nézed végig, ami létezik a világon és mondjuk itt nálunk.


nem kell minden bio-farmot megnézzek, hogy tudjam, hogy mindegyiknél elveszik a bocikat az anyjuktól. talán még nem hallottad hogy hogyan orditanak a szétválasztottak, és nem tudod, hogy legtöbbjük a vágóhidon köt ki már csak pár hét múlva, a többiek pár év múlva, csak azért hogy a "finom sajtodat" élvezhessed és büszkén ird, hogy mennyire szereted (sajt különben még rosszabb, mintha tejet iszol, mert sokkal több tejet dolgoznak fel a sajttá) -> nem is olyan régen forditottam le vegán sajt recepteket...olvastad???

a másik hogy te is irtad, hogy csak "nagyrésze" a tejtermékeidnek bio. -> akkor is ha ez nem azt jelenti, hogy az állatok "jól" vannak tartva rabszolgaságuk idején. -> az azt jelenti, hogy egy része a tejtermékeidnek nagyüzemi állattartásból származik.
vagyis ilyen helyröl:
Kép
Kép

flower írta:Nem biztos, hogy mindenhol olyan szarul bánnak az állatokkal.


igen, lehet hogy ott, ahonnan a te sajtod jön, még szarabbul bánnak érzö élölényekkel.
-a te ugynevezett bio tejtermékeid honnan jönnek?
-biztos vagy benne hogy ott "jól" bánnak az állatokkal?
-ott nem szakitják el a bocikat az anyjuktól?
-ott nem ölik le az anyaállatokat egy élet után, amit gyakorlatilag kizárólag terhesen éltek le? (terhesség nélkül nincsen tej)
-ott nem azért jönnek a bocik a világra, mert te tejterméket annyira szereted?
-ott nem használják ki a teheneket? csak teljesen véletlenül, és csakis állatszeretetböl fogadták be magukhoz öket?
-ott nem esetik öket teherbe, hogy legyen tej és szuper finom sajt?
-ott nem adják el a kisbocikat akik himnemüek hogy levágják öket?
ott nem tesznek a tögyükre automatikus szivo berendezést? - hu de kellemes lehet.
stb...

egy "jól tartott" rabszolga az rabszolga marad.
csak akkor lesz vége ennek a rabszolgatartásnak, ha legalább emberek akik egyszer megértették, hogy az állatok éreznek, szenvedni tudnak legalább vegánok maradnak. és nem lesznek kényelmességböl megint vegetáriánusok. (szivesen segitettem volna neked, hogy hogyan tudsz hizni. legalább is van egy két tippem. és szivesen érdeklödtem volna étkezési tudományt tanult ismeröseimnél, hogy milyen alternativák lehetségesek anélkül hogy visszatérj állatkinnal és vérrel termelt tejtermékekre. -> még mindig szivesen segitenék! akkor is ha most azt gondolod, hogy ellenséged lettem, mert megmondom a véleményem, amit talán más vegán is gondol. (mert irtad: "Most nagyon jól érzem magam és könnyebb is így étkezni, nem olyan bonyolult mint a vegán. Változtam, most így a jó. A párom is így eszik." -> kényelmesség és gruppenzwang/)

flower írta:A háború sem tetszik.. most akkor legyek békefenntartó afganisztánban? Vagy egyből Libanonba kéne mennem tüntetni?
Mindent nem tehetek meg. Húst, tojást nem eszem.
Ez van.


1. rossz hasonlat. csak akkor lenne jó a hasonlat, ha pl. arra biztatnálak, hogy életed árán állatokat menekits ki rabszolgaságukból. -> nem teszem
2. vegán konsum- vegán élet passziv harc az igazságtalanság ellen és az elnyomott élölényekért. vegán életmód mindenki számára egy reális cél és életmód. nem követel semmiféle hösi aktivitást.
3. és mégis: ha gondolod, hogy békefenntartóként aktivan tehetsz valamit a háború ellen, akkor tedd azt és emellett probléma nélkül élj vegán módon.
4. ez a hasonlat mindig akkor jön, ha az ember kibeszéli magát és meg akarja nyugtatni a lelkiismeretét. "dehát én minden tölem telhetöt megteszek"
5. tejtermékek nem fogyasztása mindenkitöl telhetö és elvárható.
6. most már több mint 2 éve vegán vagyok. elösször lefogytam (de szerettem volna is) majd visszahiztam. ha az ember szeret enni és odafigyel kicsit az étkezésére, akkor semmi de semmi oka nincsen annak, hogy ismét a kizsákmányolók oldalára álljon.

nagyon sajnálom, hogy igy döntöttél. és azt hiszem hogy a te problémád nem az volt hogy lefogytál, vagyis nem elsösorban. ugy érzem vannak más problémáid is az evés téren, de ezt nem szeretném kifejteni, mert nem akarlak bántani. egyetlen célom volt, hogy megmutassam, hogy nem helyes a lelkiismeretedet igy megnyugtatni, hogy most ez igy jó és a párom is igy él most...

flower írta:Te fanatikus vagy!

Aki tétlen, nem bűnrészes!


szerintem az egy nagy különbség hogy mire érted azt hogy fanatikus vagyok. nézz már utánna az idegenszótárban hogy mit is jelent ez a szó.
ha te következetességet és közvetlen irási módomat fanatikusnak nevezed, akkor nevezd igy :) nem zavar.
fanatikus kb. azt jelenti, hogy valaki valamit kompromisszumok nélkül megprobál végighajtani. -> a vegán életmód megprobál mindenféle kompromisszum nélkül az élölények, környezet és világ jobbitásáért küzdeni. igen ezek szerint fanatikus vagyok.és ez rendjén van igy.
radikálist is irhattál volna: az is jó. vagyis valaki, aki a problémát a gyökerénél fogva probálja kihúzni.

mindegy hogy milyen sokszor irod: tudom hogy te is tudod, hogy bünrészes lettél. sajnálom nagyon.
ha nem élölények életéröl lenne szó, akkor azt mondanám: te dolgod. de ez sajnos nem igy van. nap mint nap millio rabszolga vár felszabaditásáért és emberek, akik egyszer már belátták, hogy bünrészesek, megprobálják kibeszélni helytelen cselekedeteiket.

amig emberek igy gondolkodnak, mint te most, addig az állatoknak, környezetnek és földünknek keservesen éreznie kell saját börén, hogy az emberek nem gondolkodnak.

a nem vegán olvasók pedig nyugodtan hátradölhetnek és mondhatják: látjátok, nem megmondtam, hogy nem birják ki a vegánok-hahaha
nagy veszteség ez a veganizmusnak, ha már egyszer vegán emberek feladják céljaikat és elárulják az állatokat, környezetet és földünket.
:( :( :(

nem szekálásból irtam amit most irtam, hanem csakis abban a reményben, hogy egy felelösségtudó gondolkodó ember tudja hogy mi a jó és milyen cselekedetek abba az irányba mennek, amit szeretne.

persze ha soha nem állt szándékodban ezt a világot jobbitani, és ha soha nem sajnáltad a szerencsétlen rabszolgákat ezen a földön, és ha mindig is mindegy volt neked a környezetszennyezés és állatkinzás, akkor felejts el minden szavam. én abból indultam ki, hogy etikai okokból voltál vegán.

"Húst, tojást nem eszem.
Ez van."

igen ezt tudjuk most. de ez nem visszafordithatatlan állapot. és azért még is érdekelne a motivációd, hogy miért nem eszel húst és tojást?
ezt még azért leirnád?

köszönöm válszod.
szomorú szivvel és a legyilkolt rabszolgákkal a gondolataimban:

parika
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára parika 2006. júl. 25., kedd 21:39-kor.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 25., kedd 21:23

Vegán Sajt Receptek Gyüjteménye:

http://www.veg.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=226

Kép

jó étvágyat :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 25., kedd 21:56

giyandeva írta:Ami a tablettákat illeti, hát valóban nem a legjobb megoldás, de szerintem egy jó minőségő vegán tabletta, pl. B12 nem vág földhöz... Néha nem mindíg könnyű megoldani a változatos táplálkozást, ilyenkor szükség lehet ilyen tablettákra. szerintem.

Parika, te egyébként szedsz valamilyen étrendkiegészítőt?


nem nem szedek semmiféle vitaminokat.
vettem b12-t angliából viszont. olcsó volt és vegán is, ami ritkaság és használ is, mert aktiv b12-van benne. -> legalább is ezt bizonyitják itteni ismeröseim, akik szedik. még nem vegánok is szedik, mert a mindenevés nem gátolja meg a b12 vitamin hiányát.
egyik ok az a környezetszennyezés és az ebböl folyó túlzott higéniai étkezés, másik ok, hogy már az állati termékekben sincsen b12 kellöen, mert ök is csak ezen a földön élnek, meg mert a tartósitás során sok vitamin elveszik.

szóval ezt a tablettát megtartom a polcon, amig le nem jár, vagy szükségem lesz rá :)

én azt ajánlanám, hogy egy nagy vérkép készittetése legalább is egy iránymutató lehet. ha valaki bizonytalan.
egy kiegyensúlyozott (nem agyon tervezett!) vegán életmód egészséges és ellátja a testet mindennel amire szüksége van.

én sok olyan terméket iszok, eszek, ami b12-vel van dúsitva. nem azért mert odafigyelek erre, hanem mert a legtöbb termék amit vásárolunk és izlik b12-vel van dusitva. (mint sok nem vegán étel/ital is)
egy termék-kérdöiv viszont fontos, mert a b12 lehet állati származékú is.

én egészséges vagyok, és jól érzem magam, igy tervezem vérképkészittetést mostanában.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. júl. 25., kedd 22:20

Nincsenek problémáim az evés terén. Rosszul gondoltad.
Annyi mindent írtál, és nagyon felidegesíthetted magad vele. Legalábbis a soraidból úgy érződik. De én nem haragszom.
Hogy miért nem eszem húst? Mert nem akarok állatokat ölni azért, hogy ehessek. Nem bírok a húsra ránézni sem. A tojást meg nem szeretem.
És igenis ebbe az exkommunista (sőt talán még most is az.. :? ) Magyarországba nagyon nehéz vegánnak lenni!! Nem úgy, mint nálatok Németországban. Laktovegának lenni kényelmesebb. Igen, jól olvasod.
Ha majd itt is minden szupermarket tele lesz vegisajttal és más vegán finomsággal, talán könnyebb lesz vegánnak lenni. Egyébként már maga a szó sem tetszik, hogy "vegán" a laktovega sem tetszik.. a vegetáriánus sem tetszik. Ez is csak megbélyegzés.. hogy minket idiótának lehessen nézni. Meg diszkriminatív. Utálom az ilyen beskatulyázásokat. Inkább azt mondom, nem eszem húst.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 25., kedd 22:42

flower írta:Hogy miért nem eszem húst? Mert nem akarok állatokat ölni azért, hogy ehessek.

dehát tényleg nem látod be hogy a tejtermékekért is legyilkolják és rabszolgaként tartanak érzö élölényeket? :?:
most megyek vasárnap/hétfön magyarba. eddig mindent megtaláltam amit szerettem volna enni és vegán volt.
ami meg nem kapható készen megycsináltam magam a hozzátevökböl.
nem tudom hogy magyaro. kommunista e vagy sem. egyet tudok: egy kis lelkesedéssel probléma mentesen lehet vegán életmódot folytatni.
ha valakinek kevés pénze van, akkor kevesebb kész terméket vesz és inkább maga késziti el. vagy nem eszik éppen vegán sajtot. ebbe még soha senki nem halt bele. inkább forditva: a sajtért halnak meg a tehenek és borjúk. :(

szerintem parsi vagy mások is szivesen segitenek tippekkel neked, de ehhez a te elhatározásod is kell...mert csak tippek nem érnek semmit se, ha hiányzik a meggyözödés.

örülök hogy azt irod, hogy nincsenek más problémáid evéssel.
kérlek ird le mi konkrétan a problémád. csak kényelmesség és mert párod is lacto-vegetáriánus?

flower, nevezd magad ahogy akarod. nekem se az a célom, hogy beskatulyázzalak. hanem hogy megmutassam hogy sajtevés nem felel meg a te céljaidnak, mert te nem akarod hogy megöljék az állatokat.
én is irhatnám: nem húsevö, nem tejtermék evö, nem tojás evö, nem méz evö, nem gyapjú viselö, nem állatbör viselö, stb....
de sokkal egyszerübb azt irjam hogy vegán vagyok. igy mindenki tudja miröl van szó, ha tudja a vegán definiciooját...
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 25., kedd 22:46

flower írta:Annyi mindent írtál, és nagyon felidegesíthetted magad vele.


nem idegesitettem fel magam. szomoru vagyok és nem értelek. föleg ezek után hogy irtad hogy etikai-morális okokból lettél vegán. (mézevö vegán ami ugye nem vegán :) de igy egyszerübb irni)

szerintem lehet hogy csak egy kis meggyözödés hiányzik még. talán mégis csak hiányzik még információ és tapasztalat?

az egyikben segithetek a másik jön magától, ha járod a világot nyitott szemmel :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2006. júl. 26., szer. 11:02

semmi közöm, hozzá, DE :D Flo: ezt miért egy forumon kell "közzétenned" ill megvitatnod olyan emberekkel, akiket nem is ismersz? Miért magyarázkodsz? Eddig olyan forrásokat kerestél, olyanokra hivatkoztál, ami a vegan táplálkozás mellett van, most mégis laktovegi dolgokat látod jónak... Az meg hülyeség, hogy ne lehetne Magyarországon veganként táplálkozni! 1. Parsi bkési, ott semmi nincs, se étterem, se semmi, míg Te zalaegerszegi, ott legalább 1db vegan étterem van, mégis Parsi is megoldja, hogy legyen mit ennie... 2. Neten lehet szinte bármit rendelni 3 én is csak akkor eszem növényi sajtot, ha étteremben vagyok, és kibírom 4 amit akarsz meg tudsz oldani 5 Az én barátnőm meg húst is evett, amikor megismerkedtünk, de már akkor is azt ette, ha velem volt amit én, most meg max halat eszik, nagyon kevés tojást, és tejterméket, azt is csak ritkán, ha nem velem van, és ízlik Neki amit főzök, szóval sztem a barátod is elélne vegan kaján, max néha enne tejterméket, stb.

én nem osztani akartam, csak kérdeztem ezt azt, meg közöltem pár tényt...
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron