Vegán? Vegetáriánus? Lakto-ovo?

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 26., szer. 12:04

Parika, tudsz akkor valami "receptet", hogy vegánként hogy lehet némi pluszkilót felszedni? köszi.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 26., szer. 23:20

Egyébként Parika, én tudok olyan közösséget, akik tehenet tartanak, tejet isznak, és nem gyilkolják le a bocikat, és szentként tisztelik őket. :)
Gondolom kitaláltad kikre gondoltam.
Szóval így is lehet tehenet tartani.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 26., szer. 23:43

giyandeva írta:Parika, tudsz akkor valami "receptet", hogy vegánként hogy lehet némi pluszkilót felszedni? köszi.


német nyelvü recepteket küldhetek több ezret is...
erröl az oldalról: http://www.veganwelt.de/

itt ki lehet választani a hozzátevöket, ami mindenképp benne legyen az ételben. pl. mogyoró.

nagyon fontos hogy hüvelyes növényeket egyen a vegán. föleg aki hajlamos a lefogyásra, mert keveset eszik. a fehérjetartalma miatt is.
mogyorós olajos növényeket, (mogyorókrém szósz :hmmmm :nagyonfinom: avocado-t, banánt, datolyát, fügét, kókuszt,
sok gyümülcslevet viz helyett, (sör is jó hizlaló :D )
tofu termékeket, juharszirupot, szezámmagot és az abbol készült tahint. (szezámpaszta) almalevet, kenyeret magokkal, alsan margarint, olajakat, cachew, krumpli, répa, carobella, zabpehely, kukorica-> polenta-> kukoricagriz fahélyas cukorral :) , borsó, lekvárok, csicseriborsó, kholorabi, kokusztej, lencse, lopino, mandulatej, marcipán, vegán sajtok, joghurtok sojából, vegán tejszinhabot, csoki-> keserü, paradicsom is természetes izfokozó, grillvirslik-vegánok (márka:taifun vagy más) dió, szöllö, stb......

parsi, neked mi jut szedbe még?



ne felejtsd el: a b vitaminok természetes étvágygerjesztök. igy szorj mindenre ha lehet élesztöpelyhet :) és egészségesek is. :)
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 26., szer. 23:55

Gega23 írta:Egyébként Parika, én tudok olyan közösséget, akik tehenet tartanak, tejet isznak, és nem gyilkolják le a bocikat, és szentként tisztelik őket. :)
Gondolom kitaláltad kikre gondoltam.
Szóval így is lehet tehenet tartani.

minden van gega :)
de vegán az az állattartás ellen van, mert egyik állat se azért jött a világra, hogy mi tartsuk. nem helyes, hogy megszeliditettük és tenyésztettük a különféle fajokat.
indiában szent a tehén, nem gyilkolják le öket, de azért gyürüt tesznek az orrukba és összekötik többet egy sorba, és hosszú viz nélküli vándorra küldik öket. amikor már nagyon gyengék és nem birnak menni, felteszik öket teherautora és egy olyan helyre viszik öket, ahol szabad tehenet ölni.
ja, és lehet hogy szent a tehén, de azért eszik a húsát. vagyis importálják a húst. pont pár napja láttam a halottasmenetét a teheneknek. mert senki se akarta megölni öket, de zavarnak is.
:roll:
képmutató emberek...
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 27., csüt. 8:07

parika írta:minden van gega :)
de vegán az az állattartás ellen van, mert egyik állat se azért jött a világra, hogy mi tartsuk. nem helyes, hogy megszeliditettük és tenyésztettük a különféle fajokat.
indiában szent a tehén, nem gyilkolják le öket, de azért gyürüt tesznek az orrukba és összekötik többet egy sorba, és hosszú viz nélküli vándorra küldik öket. amikor már nagyon gyengék és nem birnak menni, felteszik öket teherautora és egy olyan helyre viszik öket, ahol szabad tehenet ölni.
ja, és lehet hogy szent a tehén, de azért eszik a húsát. vagyis importálják a húst. pont pár napja láttam a halottasmenetét a teheneknek. mert senki se akarta megölni öket, de zavarnak is.
:roll:
képmutató emberek...


Én konkrétan a Krishna vagy Visnu vallásos emberekre gondoltam, ők nem így bánnak a tehenekkel.
Ők nem importálják, nem eszik a husukat, nem bánnak így velük. :)
Indiában sok vallás van, ott nem midnenki bánik így a tehenekkel sajnos, nem képmutatóak, hanem sok vallás van ott, és nem mindegyik vegetárius vallás.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: parika » 2006. júl. 27., csüt. 17:41

igen gega, álltalánositás soha nem jó. igazad van. föleg india kapcsán.
szerinted a krisnások mit csinálnak a bocikkal?
ha jól tudom eladják öket. ami logikusnak tünik, mert ha kb. évente talán nem ilyen gyakran, fialnak (igy mondják ezt?) akkor elöbb utóbb nem lenne helyük a teheneknek és himnemü állatok veszélyesek is ha túl sok van kis helyen...na meg egyre több akkor a boci...

maradok annál a véleményemnél, hogy a tej csakis csecsemöknek való eledel. és mághozzá csak is a saját spezies-en belül. (faj?)

és annál hogy a tehén se azért van a világon hogy az embert kiszolgálja tejjel, ami a bociké.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 9., csüt. 22:21

egy két érdekes dolog a veganizmusról... nyers étkezésről..:? http://chetday.com/vegandietdangers.htm
és egy link a PCRM-ről (Physicians Committee for Responsible Medicine) kik is ők valójában?
http://spurlockwatch.typepad.com/front/ ... /pcrm.html
sajnos angolul van.. így nem mindenki tudja értelmezni
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 10., pén. 0:26

Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 18., szomb. 0:41

http://www.consumerfreedom.com/news_det ... dline/3178
A PCRM a PETA-nak dolgozik. Tehát nem az egészség miatt nyomják a vegán étrendet, hanem az állatvédelem miatt. Oké, ha valaki emiatt lesz vegán, de valaki az egészsége miatt lesz az, és azt gondolja hogy az a legegészségesebb, miután jól kimosta az agyát a PCRM.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2006. nov. 18., szomb. 23:48

Összeesküvéselméletek ezerrel.

Már az első PCRM megjelenéskor egyértelmű volt, hogy a PETÁval vannak együtt. Semmi baj nincs ezzel. Az állatvédelmi hozzáállásukkal sem. Nyílván a hasonló gondolkodásúak együttműködnek. Nem velük van a baj, sokkal inkább az üzleti célú terméktanácsokkal, lobbi-csoportokkal. Ezek teljesen profitcélúak, ellenben a jelen esetünkben egy nemesebb célért tevőkkel.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 19., vas. 18:19

flower írta:egy két érdekes dolog a veganizmusról... nyers étkezésről..:? http://chetday.com/vegandietdangers.htm
és egy link a PCRM-ről (Physicians Committee for Responsible Medicine) kik is ők valójában?
http://spurlockwatch.typepad.com/front/ ... /pcrm.html
sajnos angolul van.. így nem mindenki tudja értelmezni



Kedves Flower!

Ez egyszerűen hót hülyeség, amit a veganizmusról írnak. A kiegyensúlyotott és változatos, hangsúlyozom minden ételfajtában(gabona, zöldség, gyümölcs, hüvelyes, magvak)változatos étrend képes biztosítani minden tápanyagot, amire az embernek szüksége lehet.
Így bátran ajánlható BÁRKINEK, legyen gyerek, felnőtt, vagy várandós. Az egyoldalú táplálkozás rejt egyedül veszélyt, erről viszontz keveset hallani... :? :x

PS: egyébként ilyen vitaminoldaltól meg mit vártál, persze hogy szedd az ő piruláit!
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. nov. 28., kedd 15:45

Egyetértek azokkal, akik szerint vegánoknak kellenne lennünk, de semmiképpen nem tartom többnek azt, aki vegán, mint azt, aki húst eszik!

Sőt! Szegény húsevőt még sajnálom is, hiszen veszélyes dolgokat eszik, és sokféle nyavalyát összeszedhet :-)

Én majd egy évig nem ettem semmilyen állati eredetűt, most is 95% vegan ételt főzök, nagyjából hetente egyszer használok sajtot vagy tejfölt ételkészítéshez, tojás egyáltalán nincs az ételben. (haha, ez hogy lehet, hiszen vannak tyúkjaink!?) Nálunk 3-féle tojásos ételt készít a párom, azt is egyre ritkábban. Ezek: tojásrántotta, tükörtojás, tojássaláta.

Én azon ritka vegetáriánusok közé tartozom, akik azt vallják, hogy a tej rosszabb, mint a tojás, és a tejfogyasztás teljesen természetellenes (melyik faj issza az emberen kívül másik faj tejét?) míg a tojáslopás sok állatfajnál (még a főemlősök között is) megfigyelhető.

Persze írom mindezt úgy, hogy én nem ehetek tojást, mert nem tesz jót a szénanáthámnak.

A gyermekeim a nagymamák főztjének nem a hús, hanem a tejbegríz miatt örülnek, mert én már évek óta nem főztem!

A kisérletező kedvű vegetáriánusoknak javaslom, nyugodtan próbálják ki a vegan főzést, nem nehéz, durumlisztből mindent el lehet készíteni tojás nélkül, egy kis odafigyeléssel még a teljeskiörlésű tönkölybúzából is lehet tojás és egyéb adalékanyagmentesen főzni tésztaféléket!

Saját tapasztalatom alapján sokkal nehezebbnek tartom a nyersételek készítését, nekem nem igazán sikerül. Szintén nehezebb a vegán főzésnél a tojás- és glutén(liszt)mentes ételkészítés

Ha majd a pénztárcám engedi, megveszem ötünknek a tej- és gluténmentes tejfölt, és sajtot, addig is szűkítem használatukat!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. nov. 28., kedd 17:44

Szia Szilvi!

" de semmiképpen nem tartom többnek azt, aki vegán, mint azt, aki húst eszik! "
Ezt egy kicsit nem értem. Szerintem igenis van mit becsülni azon embertársainkon, akik következetesek elveikben és önfegyelmet gyakorolnak. Szerintem ez azért erőfeszítés bizonyos tekintetben.


" Ha majd a pénztárcám engedi, megveszem ötünknek a tej- és gluténmentes tejfölt, és sajtot, addig is szűkítem használatukat! "

miért is kellne megvenni? napraforgó -ból, TOFU -ból lehet készíteni nagyon jó tejföl utánzatokat. A sajtokra meg azt hiszem van is topic.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2006. nov. 28., kedd 19:04

Akkor úgy fogalmazok, hogy minden embertársamat tisztelem!

Tejfölt legfeljebb a gyümölcslevesbe teszek, de oda se mindig! (kukorica liszttel csúnya színe van)

Sajtot rakott dolgok tetejére teszek, ha teszek :-) (akkor is csak a család kedvéért)

90 %-ban itthon eszek, amit főzök, nekem nem volt nehéz vegánnak lenni sem! Nem érzek lemondást! ÖRÜLÖK, hogy módom és erőm volt az életmódomon változtatni! SZERENCSÉSNEK érzem magam, mert még egészségesebb vagyok, mint elötte voltam!

Minimalizálom a vásárlásaimat, akkor is próbálok gyerekmunka- és állatmentes termékeket vásárolni.

Sajnálom az állatokat, és azokat, akik a hullájukkal laknak jól - nem tudják, milyen kárt okoznak maguknak és a bolygónak! Ahol, és ahogy tudom, próbálom ezt az emberekkel megértetni - nem erőszakos módon, mert az többet árt, mint használ!

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2006. nov. 28., kedd 20:06

"Már az első PCRM megjelenéskor egyértelmű volt, hogy a PETÁval vannak együtt. Semmi baj nincs ezzel." -Parsifal írta
Oké, csak az a kár, hogy hazudnak, Neal Barnard letagadja, mikor megkérdezik hogy van e közük a PETA-hoz. Ez a baj.
http://www.consumerfreedom.com/news_det ... dline/3178
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron