dohányzás és vegetárius étkezés

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: tigristomi » 2005. márc. 22., kedd 20:30

Nagyobb cegeknel vagy gyaraknal a dohanyzas orankenti kozos program, ez gondolom motivacio is sokaknak, hogy ok is es minel tobbet szivjanak.

Ugy vettem eszre, az ilyen emberek nem tudnak rola, hogy attol hogy ezutan cigaretta nelkul mennek vissza, meg budos szaguk van.
Avatar
tigristomi
Írogat
 
Hsz: 88
Csatlakozott: 2005. márc. 20., vas. 1:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. márc. 30., szer. 23:34

Hatvanan dolgozunk egy hatalmas irodában. legalább 20 munkatársam dohányzik (ez nagyjából a magyar átlag), "szegények" alig várják az óránkénti 10 perces szüneteket...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 31., csüt. 11:31

mi csak hatan vagyunk, de a belga kolléga ideiglenes jöttével megduplázódott a dohányosok száma... 7ből 2. kettővel több az ideálisnál. :x :P
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 31., csüt. 11:32

egyébként szerintem mintha egyre kevesebben szívnának. a környezetemben többen is leszoktak (pl a szüleim)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. márc. 31., csüt. 12:28

Ez a tíz perces szünet a dohányosoknak jár, vagy a számítógépeseknek (is)?

A dohányosok kimennek, a szgépesek meg nem igazán?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 31., csüt. 15:02

én még nem hallottam olyanról, hogy a számítógépet használóknak is járna extra pihenő... sajnos :( pedig állítólag két óránként illendő lenne, legalább egy szemtorna. én már tervezem, hogy veszek ide is olyan zselés pihentető szemüveget.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. márc. 31., csüt. 18:10

Milyen az a zselés szemüveg?
Asszem én is sokat vagyok gép előtt....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 31., csüt. 18:16

én is - sokat gépezek - tornásztatom a szemem. Meg van monitorszemüvegem is, ami kiszűri ezeket a szemre káros izéket... Sima szemüveg kívülről.. de amúgy enyhén lilás fénye van az üvegének. Csupán 18.000 ft volt. De nekem megéri. Mindig ezzel nézem a monitort. A melóhelyeken ez elvileg ingyen jár,ha 4 óránál többet vagy a gép előtt. ( én így tudom)
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. márc. 31., csüt. 18:17

-ha sokat gépezek- Így akartam,a ha kimaradt :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. márc. 31., csüt. 18:31

a zselés szemüvegnek zselé van a belsejében, és szemnyugtató hatása van, mert hűtőben kell tartani, és amikor fáj a szemed, feltenni. gumis a hátulja, tehát egyszerre a hideggel és enyhe nyomással "gyógyít". amikor reggel úgy ébredek, hogy vörös a szemem - fogalmam sincs, mitől lehet - felrakom, és 5 perc múlva szuper tőle. és ha fáradt a szem este, akkor is jó. nekem nagyon bevált. avontól vagy oriflame-től lehet rendelni.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. ápr. 1., pén. 0:36

Telefonos ügyfélszolgálaton dolgozom, így elsősorban a számítógépes munka és az "extra" stressz miatt (sok ügyfél, telefonbeszélgetés) jár az óránként 10 perc szünet. Persze van, hogy "elfelejtik kiadni", vagy csak másfél-két órára kapjuk meg.

A dolog,ami miatt írtam: ez a 10 perc kell, hoyg kicsit kikapcsolj. Viszont a dohányosok ezt nem lazításra, regenerálódásra használják, hanem arra, hogy mérgezzék magukat.

Félálomban próbáltam összeszámlni és "jobb az átlag" a magyar átlagnál: nem harmada a dolgozóknak, hanem "csak" negyede, úgy 15 ember. Érdekes és megdöbbentő viszont, hogy 14 nő és 1 férfi dohányosunk van, miközben a nemek aránya azért: 1/6-od férfi,5/6-od női munkatárs.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 1., pén. 10:44

A néhai Marcibányi téri biopiacin vettünk tönkölyhéllyal töltött szemtakarót. Ha alváskor rajtam van, csillagászati különbségekkel jobb a nézés reggel. Élmény így pihentetett szemmel kelni. Napközben a tenyerezés 5 percig hozza vissza a látás kedvét.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: cameleon » 2005. ápr. 3., vas. 0:27

Sziasztok, új regisztrált tag vagyok, 19 éves lány, 2 éve vega (tojást is eszem). Érdekes ez a dohányzós téma. Ugyan nem vagyok dohányos, de időnként én is rágyújtok, sőt vannak időszakok, amikor viszonylag rendszeresen, bár nem sokat. Nem látok ebben kivetnivalót, ez egy élvezeti cikk, amire sokan rászoknak, sajnos. Ugyanakkor nem hinném, h feltétlenül el kellene ítélni ezeket az embereket, miért szempont ez? Egy ember nem azért bunkó, mert dohányzik, hanem bunkó, tehát dohányzás közben is az...szerintem. Hozzászólás?
Ezért lehet, h sokan ki fognak utálni, de most belső ellenzék leszek:a húsevés pedig egyáltalán nem egészségtelen, csak abban a formában, ahogy ezt általában művelik: mindennap és a hús minősége sem a megfelelő. De egy héten egyszer hal vagy szárnyas, ezzel semmi baj nem lenne. Én ennek ellenére a nehezebb utat választom, egyáltalán nem eszem húst, mert megundorodtam tőle és azóta sem kívánom. Az viszont nem zavar, ha más eszik, én is azon véleményen vagyok, hogy mindenki egye azt, ami neki jól esik (vagy amit ehet). Annál jobban én sem utálok semmit, mint mikor leszólnak vagy ami még rosszabb lenéznek a táplálkozási szokásom miatt. Biztos ti is találkoztatok ilyen emberekkel. Vagy amikor hirtelen önjelölt táplálkozás-szakértők lesznek és elsorolják, hogy fognak kiszáradni a szemeim meg üszkösödni a májam. Voltak eddig érdekes meglátások.
Mindenesete meglepődtem, hogy legtöbbőtöknek ilyen vallási meg spirituális meggyőzödése van, ez a vegasággal együtt alakult ki vagy egyik alapozta meg a másikat? Vagy erre találkok választ a vallástopikban?
Na most csak ennyi, remélem nem keltettem lincshangulatot, csak én ilyen józanvegi vagyok.:-P
sziasztok
Avatar
cameleon
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2005. márc. 31., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 4., hétf. 9:33

szerintem sem azért bunkó valaki, mert dohányzik, de én még - őszintén szólva - alig pár olyan dohányossal találkoztam életemben, aki megkérdezte, hogy rágyújthat-e. pedig ez lenne az alap, és nem azért, mert ezt írja elő az etikett, hanem azért, mert tiszteletben tartjuk azt, hogy mások nem feltétlenül szeretnék a mi füstszagunkat szívni. és amikor valaki rákérdezett, hogy zavarna-e, ha rágyújtana, elkerekedett a feje, amikor azt mondtam, hogy igen. :? :wink: 8)

abban én sem látok kivetnivalót, hogy rászoknak, mert az ő ügyük, hogy teszik tönkre a saját egészségüket, de onnantól kezdve, hogy nem tudják - már pedig nagyon sokan nem tudják, tisztelet a kivételnek - kultúrált körülmények között művelni, és ezzel másoknak is ártanak, onnantól kezdve nem magánügy. én őszintén szólva azt is sajnálatosnak tartom, hogy erre külön törvényt kellett alkotni, amelynek a betartatásának kérdéseibe inkább ne menjünk bele, mert szerintem ennek magától értetődőnek kellene lennie, hogy nem dohányzom mások orra alá...

egyébként felmerülhet sokakban, főleg dohányosokban, hogy akkor hol a szabadság? merthogy joguk van dohányozni, stb. szabad akarat, demokrácia, liberalizáció, stb. de ha valaki egy kicsit is jártas a jogban, akkor az felfedezi, hogy mindig ott van a kitétel, hogy ...amíg mások szabadságát nem korlátozza, jogait nem sérti... tehát a kettő nem üti egymást (áj mín dohányzás korlátozása és szabadság).

én egyáltalán nem ítélem el, ehhez nem is lenne semmilyen jogom. csak semmilyen szempontból nem tartom helyesnek, ez nagy különbség. ha már valaki az egészségügyi szempontokat figyelmen kívül hagyja, akkor is ott van például a szaga. nem hiába csökkent le drasztikusan az üzletemberek körében a dohányzók száma. mert felismerték, hogy - ahogyan nekem is - igénytelenséget, ápolatlanságot sugall. szerintem aki valamennyire is ad magára, az nem engedheti meg magának azt, hogy egy tárgyalásra, egy állásinterjúra, egy üzleti ebédre, vagy bármilyen közösségi eseményre úgy lépjen be, hogy árad belőle a dohányszag. de ugyanígy a magánéletben is: nem tudnám elképzelni, hogy odabújok valakihez, és a ruhájából, a hajából, a szájából árad a dohányszag...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. ápr. 4., hétf. 10:25

A jogi oldalához: szerintem nekik joguk van dohányozni, nekem meg jogom van tiszta levegőz szívni! Azt annyira utálom,akmikor az utcán mennek előttem és cigiznek, én meg szívom hátul... át is megyek ilyenkor a másik oldalra. Múlkor be is szóltam az egyiknek, há nehogy má! :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron