dohányzás és vegetárius étkezés

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

dohányzás és vegetárius étkezés

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 2., csüt. 22:48

Vélemények?

tapasztalatok?

Hiszen (hallom néha az érveket :? ) a dohány is növény...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: gilice » 2004. dec. 3., pén. 1:01

A vegetáriánus étkezés mint fogalom nem jelenti feltétlenül az egészséget. A dohány valóban növény, engem viszont ki lehetne kergetni a világból vele :)
gilice
Írogat
 
Hsz: 67
Csatlakozott: 2004. okt. 26., kedd 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. dec. 10., pén. 19:41

Évente kb. egy szekszárdnyi ember hal meg Magyarországon a dohányzás következtében :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. dec. 13., hétf. 18:20

"Aki dohányzik, nem gondolkozik, aki gondolkozik, nem dohányzik."

gilice: -"A vegetáriánus étkezés mint fogalom nem jelenti feltétlenül az egészséget."

Parsi: - Mint fogalom, igen. A következetlenség illetve a tudatlanság lehet az egészségre ártalmas.

gilice: -"A dohány valóban növény, engem viszont ki lehetne kergetni a világból vele. "

Parsi: -Én is, Miszter.

Szerintetek elkezdi valaki felhozni a 90 éves nagybagós nagypapit, vagy az indiánokat? :) :( Nee... :O
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 4., kedd 16:00

Nekem van dohányzó vegetáriánus ismerősöm..
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 7., pén. 15:07

nekem a dohányzás az öngyilkosságon túl még igénytelenséget is jelent.

szerintem mind húsevő, mind vega ember esetében visszataszító, hogy mindenéből a dohánybűz árad a szájától kezdve a ruhájáig, stb.

az viszont tény, hogy fura párosítás, hogy valaki vigyáz az egészségére azzal, hogy helyesen táplálkozik, viszont lassú öngyilkosságot hajt végre a dohányzással. jó lesz a tüdőrák is a gyomorrák helyett? :(
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 7., pén. 18:32

Norci, igazad van.
Továbbá, ami a legrosszabb, hogy az öngyilkosságon túl Gyilkosság is A Dohányzás. Ma láttam anyukát ovisai arcába fújni a füstöt... Hallatlan
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 7., pén. 22:34

ne is mondd! én is láttam már cicababákat magassarkúban, hidrogénezett hajjal babakocsit tolni, miközben kilóg a cigi a szájukból. hát no comment. :x
van, mikor beleszagol a párom a hajamba, és majdhogynem kizavar a lakásból, pedig "csak" egy aluljárón jöttem át...
a kedvencem az a helyzet, amikor esik az eső, és az idióta bagós beáll a buszmegállóba dohányozni, ahol az eső miatt teljesen bentreked a füst. ilyenkor enyhe köhögéssel demonstratíve kimegyek az esőre...
az én szüleim két évtizedig "segítettek" hozzá az egészséges életmódhoz, tavaly aztán végülis leszoktak, szerencsére. természetesen nem azért, hogy védjék az egészségüket, hanem mert nagyon felemelték a cigi árát... na de ne legyünk ennyire szigorúak, végülis az eredmény a fontos. :oops:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 8., szomb. 7:51

Az én apukámnak úgy 40 év dohányzás után egy szívbetegség kellett, hogy letegye a cigarettát. Azért ahúsról nem mondott le :?

Szerintem az egészséges életmódnak velejárója a vegetárius étkezés mellett a dohányzásról való lemondás...

és le a paszív dohányzással :wink: :lol:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 8., szomb. 15:22

egyetértek, hogy ideális esetben velejárója kell, hogy legyen, de sokaknak nem az. mint ahogy nagyon sokan mondják magukat egészségesen táplálkozóknak, közben orrba-szájba eszik a húst.. :cry:
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. jan. 9., vas. 14:30

Ja! A minap szaunáztam az uszodában és hát érdekes témák vetődtek fel. Én csak füleltem. Mindenki a kocsonyáról beszélt, meg hogy mennyit evett. Utána meg mentek sörözni! Ez ám a wellnessz! És túlsúlyos volt rajtam kívül mindenki! 120 körül is voltak( úgy saccoltam).. háát...
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. jan. 9., vas. 19:07

igen, ismerős a helyzet. én előszeretettel hallgatom az emberek eszmecseréjét közlekedési eszközökön... még az a szerencse, hogy nincs a közelben fal, amibe a fejemet verhetném :oops: néha úgy beleszólnék, hogy gondolkodjon már egy kicsit :x

ja, még egy szokásos eset a füstölgőktől: dohányzik a megállóban, jön a busz, utolsó slukk az ajtónyitáskor, felszáll, és teljes tüdőből kifújja a buszban...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: manu » 2005. jan. 9., vas. 22:14

Norci írta:igen, ismerős a helyzet. én előszeretettel hallgatom az emberek eszmecseréjét közlekedési eszközökön... még az a szerencse, hogy nincs a közelben fal, amibe a fejemet verhetném :oops: néha úgy beleszólnék, hogy gondolkodjon már egy kicsit :x

ja, még egy szokásos eset a füstölgőktől: dohányzik a megállóban, jön a busz, utolsó slukk az ajtónyitáskor, felszáll, és teljes tüdőből kifújja a buszban...

Sziasztok!
Na azt én gyűlölöm a legjobban mikor az utolsot a buszba fujja :twisted:
Miért nem lehet félre fújni?Ha valaki rágyújt körülöttem félre is megyek,mert a szagától is írtózom.
Ráadásúl,hogy nehezebb legyen elviselni a szüleim is dohányoznak!
Avatar
manu
Írogat
 
Hsz: 54
Csatlakozott: 2004. dec. 27., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: Pesterszébet

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jan. 10., hétf. 7:57

ha már tömegközlekedés:

rengeteg buszon, villamoson dohányzik a sofőr.

sokszor úgy, hogy nyitva van a fülke ajtaja és az utastérbe is bejön a füst.

felháborító.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jan. 10., hétf. 18:47

igen, ez a tömegközlekedés és dohányzás téma kimeríthetetlen, sajnos, nekem vonatos élményeim vannak, de láthatóan mindenki ismeri a helyzetet

jó példa: édesanyám előbb a dohányzásról szokott le (szoktattam, miután passzívbagósan telt az óvodáskorom, igaz a válás is benne volt a dologban, biztosan), majd a húsról is (együtt tanulva, és végül ő is letette a fegyvert)
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

Következő

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron