dohányzás és vegetárius étkezés

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 28., szomb. 1:18

Parsifal írta:a lakodalmat egyénileg lehet...engem is meghívtak, de az a valami, ahol a barátaim végzik az asztalon, az nekem inkább temetés...és nem kérek abból, hogy lássam a sok tudatlan és következetlen férfit és nőt, amint megeszik a holttesteket


egyetértek.
semmiféle szülinapra, etc.. nem megyünk, ahol holttesteket tálalnak fel.
aki minket ilyenre meghiv, az arcátlan...vagy hogy mondják.
ugyanaz, mintha egy rabszolgaság ellen harcolót meghivnak egy vacsorára, ahol rabszolgák tálalják fel az ételt. nagyon morbid.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 28., szomb. 1:36

Nekem sem esik jól, de nem zavar különösebben, ráadásul nekem sem esne jól, ha valaki azért nem ünnepelne/bulizna velem, mert vegan vagyok, és mert én gyerekpezsgővel koccintok, vagy mert más zenét hallgatok stb....
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 28., szomb. 2:49

azzal a különbséggel hogy a gyerekpezsgöd miatt nem szenvedett semmilyen állat. és veganság nem egy életmód amit nehéz tolerálni.
husevés viszont igen. szerintem tudod miért :)

akik tudják hogy vegánok vagyunk, azok nem hivnak meg ilyenekre, mint holttest-sütés, stb...mert pofátlanság. és mert tudják, hogy nem morális a tettük, hogy húst esznek. hidd el nekik is jobb, ha nem vagyunk ott. mert sokan még akkor is megbántva érzik magukat, ha megtudják hogy vegánok vagyunk. mi van, ha mi meg ott esszük a soja grillezettet és ök pontosan tudják, hogy mi az ö életüket nem tartjuk morálisnak.
minden normális ember védekezni kezd, ha elöször hall a veganizmusról.
"mi nem eszünk szinte semmi húst..." "mi kizárólag bio, vagy saját húst eszünk,..."
tehát az emberek tudják, hogy valamit rosszul csinálnak.

ismerek vegánokat akik gyerekei születésük óta vegánok. és nagyi még hazudik is a gyerekeknek, hogy a szalámi, az nem állati!!!!
na ilyen helyre menjenek a vegánok? ahol már kiskorban a hazudozást és holttestevést tanítják???

anyukám 100%ig tiszteletben tartotta kezdettöl fogva a vegánságomat. soha nem evett volna elöttem húst és más nem vegán dolgokat. mert ezt igy illik, ha valakire tekintettel szeretnénk lenni. mert tudjuk, hogy az neki fájdalmat okozna, ha látná, hogy szerettei holtesteket zabálnak, és ha látná, szemei elött a legyilkolt állatot, vagy kinzás termékét, a tejet, vagy tojást...

anyós, após azok inkább szkeptikusabbak, és csak kérésre voltak hajlandóak lemondani a nem vegan ételekröl a jelenlétünkben. persze amikor sokáig aludtunk akkor gyorsan kihasználták a helyzetet és gyorsan föztek 4 tojást, kiteritették a 8 féle sajt tányért, a 10 féle szalámi, és felvágott tányért, és két nagy adag tejeskávét is...meg vajat...stb...
pontosan amikor kész lettek a keménytojások vándoroltunk le az ebédlöbe és elénk tárult egy elszomoritó és kiábrándito kép: hulla hegyek közepén csemegéztek szeretteink, akik 3 napot nem birnak ki vegán modon...pedig 5 féle kenyérre kenhetö finomságot, vegán szalámi, ah..minden volt....még vegán sajt is...csakis a keménytojást kellet volna hogy hiányolják...

nekünk nem kell és nem szabad a gyilkolást tolerálni.

ha tolerálnánk, akkor nem lennénk vegánok.

az meg más, ha befogjuk a szánkat inkább, ha nem olyan a helyzet, hogy kinyithasuk. ez nem jelenti azt, hogy toleráljuk az ö életmódjukat. mert ez lehetetlen.

aki rabszolgaságot, a nök elnyomását, a zsidók elgázosítását helyesli, az tolerálhatja a más fajok következetes kinzását, és legyilkolását.

mindenki másnak elvileg nem lenne szabad ilyesmivel toleránsnak lennie.

hogy hogyan nyilvánul meg a "nem tolerancia" az más kérdés. sokan félnek a harmónia elvesztésétöl, a barátaik elvesztésétöl, vagy mit tudom én...
szerintem mindenki csinálja ugy ahogy szeretné, tehát nyilvánitsa ki nemtetszését, vagy ne, de ez nem jelenti semmiképp azt, hogy toleráljuk a hullaevök szokásait. mert semmi de semmi oka nincsen, állati származékú termékek vásárlására. és ezt ök is nagyon jól tudják.

én se rohanok minden emberhez aki grilez és szidom le, vagy ilyesmi. és azért ha a suliban két asztallal odébb valaki húst eszik, akkor azt el kell viseljem. legtöbbször elmélyülök a tányéromban, és élvezem a vegyes saláták izeit. mert csak ez vegan a suli menzáján :(

de szeretteimtöl elvárok egyfajta megértést. ha ez nem értik meg, hogy nekem ez fáj, ha ök elöttem ilyeneket fogyasztanak, vagy szuper grillezésekröl mesélnek, akkor ök nekem nem barátaim többé.
nekik nem fáj a mi vegánságunk. ezért nekik könnyü tolerálni minket.

a zene hallgatás az egy olyan dolog, ami nem "nem morális" és nem etikailag elvethetö. (hacsak nem náci zene, és akkor nagyon hamar felállnék az asztaltól!!!) igy aztán ha normális zene, tehát nem náci, akkor csak izlés kérdése. és az emberekkel mindig lehet beszélni. komprommisszumot kötni. de hogyan szeretnél egy vegannal kompromisszumot kötni? csak fél virslit eszik meg az illetö? vagy mit igér?
érted amire gondolok?

nagyon felnézek rád, ha neked sikerül sirás/sirógörcs nélkül egy grillpartin részt venni. és ha ezeket az embereket továbbra is ugyanugy szereted, mint régen. ez nagyon szép!
én nem szeretném legalább szemtanúja lenni a halottas tornak.
szeretetem szenvedne azalatt, ha én nekem végig kéne a disznótórjukat nézni....
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 28., szomb. 8:45

Ez így van! Lehet, hogy ez így, ahogy pari elmondta valakinek "soknak" tűnik... én viszont meg tudom ezt erősíteni. Olyan érzések hatnak már ilyen szinten...kívánom megtapasztalni mindenkinek. Itt már nem a test dominál, azt hiszem, hanem a lélek.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 28., szomb. 9:58

Egyetértek parika által írotakkal, de (mindig az a DE :wink: )

A majd hetvenéves szüleimnek az fáj, hogy vega vagyok, azzal nem sokat foglalkoznak, hogy mennyire fáj nekem az ő húsevésük.

Nekik fáj, hogy az unokájuk még életében nem evett húst.

Sajnos azt hiszem, nem fehér-fekete pl. a szüleinkkel, rokonainkkal, munkatársainkkal való viszonyunk sem ebben a témában. Nem lehet leegyszerűsíteni.

Amikor vega lettem, otthon disznót vágtak a szüleim. Pár hónapos vegetárius étkezéssel a "hátam mögött" nem tehettem meg kamaszként, hogy nem segítek. Fogtam a disznó lábát és imádkoztam, hogy Uram bocsásd meg ezt, nem tduják mit cselekszenek.

amikor kimentem Indiába, télen, és nélkülem is levágták a disznót. Következő évtől már mondtam: nem kellek én ehhez. Néhány napra ilyenkor elköltöztem otthonról :? 8O

A jövő héten céges tréningen veszek részt. A munkatársaim többsége már alig várja a nagy húszabálásokat. (Ingyenkaja :? )Örülhetek, hogy már megkérdezik előre, ki szeretne vegetárius ételt enni.

ha megkérném a munkatársaimat, hogy tolerálják az étkezési szokásaimat és ne egyenek a jelenlétemben húst, hülyének néznének. Kisebbségben vagyunk. :?

természetes, hogy ha pl. valaki eljön a jógatáborba, akkor ott nem kap húst, nem hozhat be a tábor területére húst. Mert ezek ott a szabályok. e a trásadalmi szabályok sajnos ma másról szólnak. Viszont én megkapom az ételemet és tulajdonképpen minden étkezésnél az asztaltársaimmal a vegetárius étkezésről beszélünk. Biztos vagyok benne, hoyg ezzel többet érek el, mintha harcosan letámadnám őket.

Vérzik a szívem a hullahegyek láttán...

Érdekes a párhuzamod a holokauszt és az állatok leölése között. Te vagy az első németországi, akitől hallom/olvasom ezt, az egyébként jogos párhuzamot...Bár ez nem politikailag korrekt manapság Európában :wink: :?

megtehetném, hoyg hátat fordítok a szüleimnek és mivel nem hagynak fel ajelenlétemben a húsfogyasztással, nem foglalkozom velük. (megtehetem, mint gyermek?) Nem vétek ezel is a karma törvénye ellen? A húsevésükért meg fogják kapni a maguk büntetését :roll: :? :( :( :cry:

Tulajdonképpen az a kérdés, mit is karaunk elérni a környezetünkkel kapcsolatban: béké hagyjanak, elutasítsanak, elfogadjanak olyannak, amilyenek vagyunk. Legyünk feléjük nyitottak, vagy utasítsuk el húsevésükkel együtt őket?

Nem veszek a szüleimnek húst. Ha hozzánk jönnek, vegetárius ételt kapnak. Én ennyit tudok tenni...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 28., szomb. 11:46

Nekem is borzasztó nehezemre esik látni, ha körülöttem húst esznek az emberek. A legszívesebben otthagynám őket, de ezt nem mindig lehet.
Néha pedig próbálnak ők is toleránsak lenni, de azért mindig kilógok a sorból az étkezésemmel, és hiába mutatják úgy, hogy szeretnék, ha ott lennék velük, azért mindig kiütközik, hogy nekik is jobb lenne, ha nem volna egy ilyan "zavaró elem" a körükben...

Valahogy azért mégis próbálom elviselni a húsevők szokásait, elvégre nem akarok mindenkivel haragban élni emiatt. Inkább próbálom őket megismerni, hátha egyszer éppen akkor és olyat tudok nekik mondani, ami épp az ő lelkiismeretükre hat. Ha nem megy, egyszer csak rájönnek maguktól, mekkora szenvedést okoznak. De nem szeretnék felőrlő vitákat, úgy csak én húzom a rövidebbet.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 28., szomb. 16:25

Jaja, vitatkozásnak nincs értelme, viszont az értelmes, nem kötözködő kérdésekre én is szívesen válaszolok, amennyire csak tudok.....
Én inkább onnan nézem ezeket a közös kajálásokat, hogy pl haverom ballagási vacsorájára meghívott minket, és az anyukája, külön főzött nekem (sajna a szűk baráti körben csak én vagyok vega :( ), de nem kispályázott, mert 4 féle kaját csinált, és mindent külön főzött, minden állat nélkül. Igaz kicsit furcsa volt, hogy amíg a többiek pörköltet ettek, én amarantos, metélőhagymás tofut párolt zöldséggel :? .
Itthon amióta anyum is vegetariánus (sajna tojást is eszik) sokkal kevesebb a hús az asztalon, és szerintem ezzel elértem valamit, ha nem is mindent.......
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 28., szomb. 22:46

zsolidodd, remélem nem bántottalak meg!
nem állt szándékomban!
én ebben a dologban mindenkivel egyetértek!
van aki el tudja/muszály viselnie ha mellette szerettei/barátai húst esznek. van akinek nem muszály. én szerencsére ezek közé tartozok. valószínü ezért is beszélek könnyen:)

de nagyon nagyon felnézek azokra, akik régen vagy még most is képesek mindenevök társaságában saját kis veggi ételüket enni.
én lemondok ilyen grillezési, szülinapos dolgokról. de könnyü, mert csak anyukám van, és a barátom szülei, esetleg nagyszülei. nem nagy a rokonság... és mindenki jól szét van szórva a világon :) igy nem is nagy az esélye, hogy pont akkor lennénk ott, amikor nekik szülinapjuk van. grillezni meg kijelentem hogy senkivel se fogok aki mindenevö. legyen ez az anyukám, vagy bárki. habár anyu inkább leharapná a nyelvét is, minthogy csak a szót: hús a szájába vegye.

mindenképpen nagyon szép dolog, hogy akit meghivnak, készitenek neki külön finomságokat. ez nagyon pozitiv!

a náci hasonlat nem az én találmányom. még nem olvastam ezt a könyvet, de egy zsidó nobel dijas férfi...a nevét nem tudom kivülröl, irt egy könyvet erröl. a párhuzamokról az állatok kihasználásáról, és megöléséröl, a zsidok konzentrácios táborokban való tartásával és legyilkolásával.

és a két utolsó állatjogos könyvemben is megemlitik a szexizmust, a rasszizmust, mint hasonlatot a "speziesismus" hoz. (valaki, aki megkülönböztet valakit, hátrányára, aki nem a saját fajához tartozik.

azt mindenki tudja, hogy a rasszizmus az rossz. a történelem bebizonyitotta. hogy senkinek sincsen joga egy embert akinek más a böre szine, elnyomni, kihasználni, és megölni. mert a bör szine nem elegendö ok erre. egy feketének is vannak érdekei. ezek az érdekek nem szabad hogy a fehérek érdekei alá legyenek elhelyezve, tehát nem szabad a fehéreknek a saját érdekeiket felsöbbrendüvé tenni.
ugyanigy, hogy régen a nök nem szavazhattak, hogy különféle módon megkülönböztették öket, szexizmus sokféle változata a legtöbb európai országban manapság nem jó szemmel látják. söt!
tehát egy morális ember belátja, hogy szexizmus, tehát a más nemüek érdekeinek kikapcsolása, elnyomása nem morális. mert az, hogy más nemüek, nem elegendö ok erre!
ugyanigy be kell hogy lássa az ember, hogy csak azért, mert egy élölény más fajhoz tartozik, nem ok arra, hogy a mi, emberi érdekeink felsöbbrendüek legyenek, és az állatok (nem-emberi állatok) érdekei lábbal legyenek tiporva. mert ezeknek az állatoknak is megvannak az érdekeik.
aki szerint szabad morális okokból hust enni, és elnyomni a más fajokat, a saját érdekeink céljára, az egy : speziesist. (nem szép szó, és alig tudom kimondani...a spezies az fajt jelent. de nagyon találó kifejezése annak, amit nap mint nap a mindenevök tesznek.

visszatérve az együtt evésre midnenevökkel:

@mandula:
szerintem nem kell senkivel haragba lenni, csak mert mi más életet folytatunk. vannak mindenevö barátaim is, de azokkal nem eszek együtt... ha azért megharagszanak, mert mi nem megyünk el a szülinapi hallotti lakomára, akkor nem igazi barátok, és nem értettek minket meg.
és nagyon jól irod, hogy nem szabad elkülönülni a mindenevöktöl, mert minden pilanat egy esély egy pont jó idöben kimondott szóhoz :)
aki el tudja viselni a hullákat maga körül, biztos még több esélye is van.
de szerintem nem szabad soha azt az érzést adni, hogy a veggi tolerálja a mindenevök evési szokásait. mert akkor nem tudna semmit megváltoztatni.
egy jó barátom ugy csinálja, hogy egyszer mesél az állatokról, az életükröl, a halálukról. majd hagyja a dolgokat nyuzgodni. abban a pillanatban, amikor már nem "bántja" az egyént, akkor elkezdi az egyén saját magát bántani :) vagyis elgondolkodik a szokásairól. majd ismét egy kis beszélgetés, ismét békén hagyás...



persze, ha ugyanezért a saját szülök megorrolnak...huha! hát nem tudom mit tennék. talán meg kéne kérdezni, hogy miért "fáj" ez nekik, hogy az unoka még soha nem evett húst???
nem tudom. rossz helyzet, de erösnek kell lenni, mert csak igy vesznek minket komolyan. ha nagyi kedvéért még is egy kis husikát eszegetünk, akkor nem vagyunk következetesek... és akkor egyre többször jön majd: dehát te multkor is ettél egy kis húst, akkor most is ehetsz ebböl a sülthúsból...és igy tovább...

a barátom egyik testvére mindenevö, de folyton megvéd minket a szülei elött, és megérti hogy mi miért vagyunk vegánok, de ö ezt nem képes (még) megtenni. (szerintem ha nem állattartó barátnöje lenne (paraszt-nem sértés, hanem foglalkozás) akkor már ö is legalább vegetáriánus lenne... amig ott voltunk, egyszer se evett "nem vegán" ételt.
(talán csokit, ha jól emlékszem...) ezt nagyon tisztelem benne! és ki is mutatom!

@navesh
huha! még segitened is kellett! oh te szegény! (mármint a leölt állat után)
hát jó erös ember lehetsz! minden tiszteletem megérdemled!!!

remélem nem szitottam a kedélyeket itt nagyon fel...látom látom...még mindig nagyon rebellis vagyok :) szókimondó, szivvel gondolkodó...nem diplomatikus egyén :) és itt nincsen megoldás se!
mindenki céljától, és türöképességétöl, és mindenevök toléráltságától függöen bánik ezzel a témával.

mindenkinek minden jót!
és sok sok kitartást embertérsainkkal, akkor is, ha mi tudjuk, hogy rosszat tesznek...de még megváltozhatnak! hiszen mi is megváltoztunk!

szeretettel
parika
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. máj. 29., vas. 22:50

Nyugi, engem nehéz megbántani :D . De tök jó, hogy így tolerálnak, és nem esznek előtted állatot, szerintem nekem ez azért furcsa lenne......
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 30., hétf. 15:35

Szerintem parika nem szítottál indulatokat! Ezek nagyon fontos kérdések.

ma voltam egy horgászboltban. Damilt vetem gyerekprogramhoz (gyöngyfűzés) majdnem rosszul lettem az ott terjengő szagtól (feleségem mondta, majd ő kint megvár), s egyszer csak figyelmes lettem egy vödörre, amelyben mozgott a faforgásc: közelebről megnézve kiderült, hogy sok ezernyi mozgó, még élő kukac volt benne. halálra szánt kukacok...

Szánalmas, szörnyű, fájdalmas volt...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 30., hétf. 15:45

hát nem tudom, de engem egyáltalán nem zavar, ha valaki a jelenlétemben eszik húst. persze jobban örülnék neki, ha nem azt enné, de nem kényszeríthetem rá, és nem is ítélhetem el érte, ha ezt teszi. annyiból rosszul érint engem is, hogy egy állatnak meg kellett hozzá halnia, pedig ez elkerülhető lett volna, ha növényt esznek helyette.

igazából lehet, hogy azért tudok "elnézni felette", mert valahol tudom, hogy csak alakoskodás lenne, ha rögtön eldugnák az összes állattartalmú dolgaikat, ahogy belépek hozzájuk. ez pedig,ha lehet, még rosszabb, mint ha előttem ennék. így legalább nincs színjáték, és nem zavarjuk egymás köreit :? nem kell, hogy megjátszák magukat, úgyis lemondanak a húsról, ha nekik itt az ideje, ha meg nem, nincs mit szégyelniük rajta szerintem.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 30., hétf. 18:31

Még mindig jobb, ha előttem eszik, mint ha még kínálgatják is ...

Azért néhány emberben van annyi tapintat, hogy kérés nélkül is elmegy mellőled, ha húst eszik, vagy megkérdezi, hogy zavar-e. Szerintem sem az a megoldás, hogy dugdossák előttem a húsos ételeiket, úgyis tudom, hogy ott van és azt eszik. De az nagyon jó, Parika, ha veled ilyen figyelmesek, és nem rakják ki előtted.

Szerencsére ráakadtam néhány kreatív-hobbi boltra, így nem kell horgászboltba járnom damilért... :)
Amikor kicsi voltam, tartottunk halakat, és bizony mi is etettük őket tubifexszel. Illetve én nem bírtam, akkor még csak gusztustalannak tartottam, hogy ezek a kukacok még mozognak, aztán a halak bekapják, és nem mozognak többé... :( Szerencsére néhány etetés után a családnak is elege lett a tubiból.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 30., hétf. 19:19

A kreatív boltban sajna nem volt olyan damil, ami jó lett volna :cry:

Az szomorított el a legjobban, hogy a horgászbolt, ahol jártam, kb. kétszer akkora volt, mint amikor pár éve jártam ott. Úgy tűnik, nagy a kereslet a kukacokra :? :cry:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 31., kedd 8:42

szerintem is nagyon meg kell becsülni azt, aki tapintatból nem eszik előttünk húst! :-) de a tapintatot nem lehet kényszeríteni, sugallni, megbeszélni, stb. vagy van, vagy nincs... az én szüleimben például nincs, fel sem merült bennük, hogy nem kéne előttem ilyeneket enni... persze törekszenek arra, hogy mindig legyen valami nekem való, főznek külön, stb. bár nekem az sem probléma, ha nincs otthon semmi, megmondtam, hogy majd én viszek magammal kaját, ha átmegyek, ne csináljanak belőle gondot :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 1., szer. 17:48

Az elmondottakhoz fűzném a görög filozófus, a vegetáriánus Zenon két tanítványának, Epiktetosznak a rabszolgának, és Marcus Aureliusnak a császárnak a meglátásait:

<i>-"Ne törődj semmivel, ami független a te akaratodtól, de igyekezzél megjavítani minden dolgokat, amik rajtad állnak."</i>

<i>-"Nem teheted az embereket boldoggá a te metódusod szerint, hagynod kell őket boldoggá, vagy boldogtalanokká lenni a maguk módján."</i>

Örülök, hogy itt lehetek!

parika! Isaac Bashevis Singer a nobel díjas zsidó író?

mindenesetre ő ilyeneket is mondott:
<i>"Mindannyian Isten teremtményei vagyunk, miközben a miattunk lemészárolt állatok húsát esszük ­ ez nem következetes dolog."

"Még ha a húsevésről esetleg ki is mutatnák, hogy az jótékony hatású az egészségre, akkor sem fogyasztanék húst."
</i>
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég

cron