dohányzás és vegetárius étkezés

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 4., hétf. 10:35

a húsevés ártalmairól rengeteget olvashatsz a neten, de akár itt, a veg.hu-n is, többféle szempontból. nekünk, akik legalább egy szemponttal egyetértünk, egyáltalán nem esik nehezünkre a hús nélkülözése, még azt sem mondom, hogy a húsról való lemondás, mert az is egyfajta áldozatot jelentene.

tény, hogy mindenkinek jogában van azt enni, amit akar, ugyanúgy, mint az előbb a dohányzásnál írtam. viszont míg a dohányzásnál köztudott, egyértelmű, hogy egy káros szenvedélyről beszélünk, a húsevés olyannyira természetessé vált sajnos, hogy az emberek többsége bele sem gondol, hogy ezzel mit tesz, fel sem merül benne, hogy ez nem helyes... és a szabadsághoz hozzátartozik a döntés szabadsága is, aminek viszont alapfeltétele a rendelkezésre álló, megfelelő információ. amíg nem tudatjuk velük egyre több helyen, hogy ez nem feltétlenül jó dolog, hanem csak megszokás, szenvedély, stb, addig nem akar majd változtatni rajta senki. amiről nem tudsz, az nem fáj, szól a mondás, de én inkább a tudást választom - és ezzel a változtatást, mégha az nehéz is -, mint a boldog tudatlanságot. [/b]
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


HozzászólásSzerző: zsolidodd » 2005. ápr. 4., hétf. 11:51

Én szerencsére már leszoktam a dohányzásról, de sok ismerősöm még most is dohányzik, és én ezt tolerálom, amíg ők is tolerálnak engem (vagy amíg nem fújják rám a füstöt :) ). egyedül az zavar, ha bemegyek egy kocsmába, szórakozóhelyre és 10 perc után fáj a szemem és füstszagú vagyok. Nem akarok senkinek sem rosszat, de követhetnénk az írek példáját, mondjuk úgy, hogy 1 külön helyiségben dohányozhatna aki akar( ez meg ugye akkor rossz, ha sok a dohányos). és mondjuk komolyan ellenőriznék, hogy máshol tényleg ne gyújtsanak rá.
"Mennyit adott a hit, mennyit vett el a vallás
Mekkora bűn ölni, fegyvereken van az áldás"
Avatar
zsolidodd
Írogat
 
Hsz: 155
Csatlakozott: 2005. jan. 13., csüt. 1:00
Tartózkodási hely: itt

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. ápr. 4., hétf. 13:02

Szia cameleon!

Üdvözlünk a fórumon, jó, hogy te sem eszel !

Érthető, amit MOST beszélsz, ... remélhetőleg beleveted magad a témákba mélyebben... ki tudja, mikre jössz rá, de azthiszem a te alapodra is lehet építkezni, jól.
--------
Engem minden szinten zavar a füst, legyen az kipufogó, kémény, vagy a bagó. Sajna mindből szívjuk.

A jó mindenkinek jó, nem? A dohányzással akkor hogy van?

Várjuk minél több hozzászólásodat!
PEACE
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: cameleon » 2005. ápr. 5., kedd 9:39

Ahoj!

Igen, igen...sajnos/nem sajnos, mindenkinek igaza van...
A tömény dohányfüst persze nagyon zavaró, engem is zavar, főleg, ha én éppen nem gyújtottam rá :P . Úgy látszik jó tapasztalataim vannak, ritkán esik meg, h nikotinfüggő pajtásaim ne vennék figyelembe nemdohányzó társaikat.
Ami viszont nagyon idegesít, hogy szinte mindenki eldobja a csikket utcán, buszmegállóban...ez a betonon még esetleg hagyján, de füves területen is. Tavaly, amikor többet dohányoztam, mindig a csikktaróba dobtam és ezt látva valódi dohányos barátnőm átvette a szokást. Úgyhogy mindennek van ám jó oldala:) A baj azzal van, h minenki azt látja, h a másik is eldobja, egyesekben fel sem merül, h ez nem helyes. Jó példát kell mutatni. Egyébként mióta vega vagyok, ugyanez a barátnőm, ugyan húsevő, de amíg van vega kaja, addig nem hajlandó húst enni. Ezért is szereti a vegákat, mert ahol van egy vega, ott van vegakaja is... :D
További zőccséges szépnapot mindenkinek!
Avatar
cameleon
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2005. márc. 31., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. ápr. 5., kedd 14:17

hát igen, már megint a birka effektus. ne is gondolkodjunk, csak kövessük a másikat. pedig erre már kitalálták az elgondolkodtató kérdést: ha a másik beleugrik a kútba, te is beleugrasz?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: parika » 2005. máj. 7., szomb. 18:11

aki nem akar állatkisérleteket támogatni, az akkor ne is dohányzzon.
a mai napig kinozzák a cigi cégek az állatokat.
legutóbb ezt tették:

http://www.datenbank-tierversuche.de/ma ... chung.php4

aki vegan az mindenféle kihasználását elitéli az állatknak. és emiatt az állatkisérleteket is. emiatt a dohányzást is.

már 5 éve nem dohányzok és amiota vegan lettem egyetlen egy szál cigit se szivtam el. és nem is fogok.

a dohányzás nem csak a saját egészegét kárositja a dohányosnak. és emiatt nem a magánügye hogy dohányzik e!

németbe ha jól tudom birságot kell fizetni, ha valaki eldobja a csiket.
a legtöbb vonatállaomáson tilos a dohányzás! a vonatok is szintén dohányzás mentes övezetek! nincsen már dohányzó szerelvény se!
és ez igy van rendjén!
nemis tudom hol, de valahol északon a cigi csomagolására fekete tüdöket és gusztustalan képeket kell a csomagolásra rányomtatniuk a cégeknek. mind mind a dohányzás következményeit mutatja!
ide is ez kéne!
most pedig arról vitatkoznak a politikusok, hogy a vezetés közben se lehessen dohanyozni!
de nagy valószinüséggel ez nem fog átmenni, mert a legtöbb politikus is dohányzik!
önszeretet a legerösebb mint tudjuk.

parika

már megint elkövetem a hibát, hogy azt feltételezem, hogy mindenki aki vegan az állatok kihasználása ellen van...bocs...vannak ugye egészségi kok miatt veganok meg vallási okok miatt is, de az legtöbbször akkor is az állatvédelemmel kapcsolats ha nem direkt is.
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 7., szomb. 22:52

már nagyon várom, hogy Magyarországon is megbüntessék azt, aki az utcán eldob egy csikket.

Szép bevétele lehetne az államkasszának :wink:

Már annak is örülök, hogy az IC vonatokon külön dohányzó vagonok vannak...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 9., hétf. 0:29

Vajon mi mikor jutunk el idáig?

http://www.goldencity.hu/index.asp?FoMenuID=14

Mintegy 7000 ember hagyta abba a dohányzást Írországban, mióta egy évvel ezelőtt bevezették és alkalmazzák Európa legkeményebb dohányzás-ellenes törvényét.





Amikor két évvel ezelőtt még csak tervbe vették, hogy betiltják a dohányzást bármely munkahelyen, az írek is bizalmatlanok voltak. Ma pedig már az egyéves évfordulóját ünneplik annak a törvénynek, mely szerint zárt közterületen, mint kocsmák, éttermek és egyéb kereskedelmi létesítmények, tilos rágyújtani. A hotelekben, börtönökben és magánházakban is csak az arra kijelölt helyiségekben szabad a füstölés. A törvény be nem tartása 3000 eurós büntetést vonhat maga után.

Az ír Gyermek- és Egészségügyi Minisztérium adatai szerint Európa úttörője ezzel a szigorúsággal 7000 embert szoktatott le végleg, s 95 százalékuknál a törvény volt a felbujtó erő. Az ír lakosság 98 százaléka elismeri, hogy munkahelyi környezetük sokkal egészségesebb, s a kocsmárosok örömmel tapasztalták, hogy jóval többen vásárolnak ennivalót. A törvény bevezetése előtt öt hónappal Írországban egy segélyvonalat is beüzemeltek azok számára, akik tanácsra szorultak a leszokást illetőleg.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. máj. 9., hétf. 10:38

szerintem is szükség lenne egy ilyen szigorú törvényre. azóta már az olaszok is bevezettek hasonlót, nem tudom, milyen eredménnyel.

a múltkor volt egy beszélgetés reggel, a hírtv-ben. merthogy a mostani törvény szerint el kellene szeparálni teljesen a dohányzó és nemdohányzó részleget pl az éttermekben. de kaptak egy pár éves haladékot a vendéglősök a megvalósításra, ami szerintem jövőre, de lehet, hogy még az idén lejár. most úgy oldják meg, hogy kijelölnek dohányzó és nemdohányzó asztalokat - egy légtérben... :!: persze pofon a sz..nak, mondd meg a füstnek, hogy ne menjen a jobb oldali asztalhoz, mert az már nemdohányzó terület...

valahol megértem a vendéglősöket is, mert ők vannak a legrosszabb helyzetben. mondhatni kutyaszorítóban. egy részről ott az állam bácsi, aki törvényeket hoz, ezzel jelentős beruházásokra kényszeríti a vendéglősöket. ugyanakkor neki mindkét fél érdekeit figyelembe kell vennie, hiszen hasznot hoz a konyhára a dohányos és a nem dohányos vendég is... pont ezért félnek egy szigorú törvény bevezetésétől, attól tartanak, hogy a dohányosok elmaradnak az éttermekből, ha nem gyújthatnak rá vacsora után. így viszont a nem dohányos vendég nem megy el vacsizni, csak olyan helyre, ahol kellőképpen el van szeparálva a tér. szóval nem egyszerű a történet.

a baj ott kezdődik, amikor fordítva ülnek néha a lovon. a törvénynek nem véletlenül az a neve, hogy nem dohányzók védelme... néha már úgy tűnik, mintha a dohányosokat kellene védeni velünk szemben - már a befőtt teszi el a nagymamát :o szóval vagy egyáltalán ne lehessen dohányozni nyilvános helyeken, vagy csak úgy, hogy elkülönített helyiség legyen a füstölgőknek. mindenkinek joga van azt csinálni, amit akar, úgy teszi tönkre az egészségét, ahogy ő akarja, de csak a sajátját!!! a másét bízza másra.
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 9., hétf. 10:54

Nem sokat járok vonattal, de mondjuk ha az intercityn csak egy fél üvegfal választja el a kettőt, az már dohányzó kocsinak minősül? Ha nem veszek jegyet hetekkel előbb, már csak ilyen jut. A dohányosok meg nemdohányzóba kérik a jegyüket, mert más füstjét ők sem akarják szívni
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. máj. 9., hétf. 10:56

az üvegfalat mint a kocsi két felének válaszfalát értettem
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. máj. 9., hétf. 15:37

Úgy tudom, bár ez volt az IC-ken agyakorlat, ma már külön dohányzó kocsi van.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: litta » 2005. máj. 9., hétf. 17:54

Őszinténszólva engem a lakodalmak viselnek meg a leginkább füst, ételszag (na meg húsevő rokonság) dolgában, de ezt úgysem lehetne törvénnyle szabályozni.
litta
Írogat
 
Hsz: 141
Csatlakozott: 2004. okt. 31., vas. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 10., kedd 10:48

a lakodalmat egyénileg lehet...engem is meghívtak, de az a valami, ahol a barátaim végzik az asztalon, az nekem inkább temetés...és nem kérek abból, hogy lássam a sok tudatlan és következetlen férfit és nőt, amint megeszik a holttesteket
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. máj. 10., kedd 10:54

De a vonatokkal tényleg kellene valamit tenni...mondjuk ahogy németben van (parika mondta).
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

ElőzőKövetkező

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron