dohányzás és vegetárius étkezés

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

HozzászólásSzerző: parika » 2005. jún. 2., csüt. 0:56

igen, ö az!
nem tudom a hosszú nevét megjegyezni! és lusta voltam utánnanézni...

ö ezt is mondta:
"Wo es um Tiere geht, wird jeder zum Nazi...
Für die Tiere ist jeden Tag Treblinka."

- ha állatokról van szó, akkor mindenki nácivá lesz...
az állatok számára minden nap Treblinka.

születésem évében kapta meg az irodalmi nobeldiját...

http://www.judentum-projekt.de/persoenlichkeiten/liter/isaacbashevissinger/

született: 1904
vegetáriánussá vált: 1935

német nyelvü önéletrajza itt olvasható. biztos van magyarul is...
Avatar
parika
Törzsvendég
 
Hsz: 387
Csatlakozott: 2005. márc. 17., csüt. 1:00


HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 5., vas. 22:59

Jöttünk haza ma este Budapestről IC_vel.

Elmentünk a büfékocsiba, mert szomjasak voltunk és egy kis gyümölcsléért is horribilis összeget fizettünk.

De ami megdöbbentett: át kellett mennünk az egyetlen dohányzó kocsin is. Füstfelhőbe burkolt vagon, tele emberekkel. S láttunk kér tízéves firma gyereket is. Melyik eszement szülő aza,aki dohányzó kocsiba vesz a gyerekének helyjegyet? :twisted: 8O :?: :(

A Gyerekszigeten voltunk és volt egy "látomásom": hogyan jön az ember ahhoz, hogy elvegye egy másik élőlén yéletét? hogy levágjon egy élő, lélegző állatot? mi/ki az ember, hogy azt hiszi, ezt megteheti?
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. jún. 6., hétf. 12:49

sokszor már nem lehet nemdohányzó helyet kapni!
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. jún. 6., hétf. 17:14

Persze, a dohányzó jegy marad a végére. A dohányosok sem sem szeretik más füstjét beszívni. De hogy a gyerekeknek is ilyen füstös levegőben kelljen lenniük?!
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 6., hétf. 21:46

Az már csak apróság volt, hogy a dohányzó kocsi nem a vonat végén volt, hanem a közepén a büfékocsi előtt, s így át kellett mennünk a dohányfüstön.

Ráadásul ha pl. kalauz lennék és nemdohányzó, munkaköri kötelességem lenne ott is jegyeket kezelni? :?: :idea: :?: :idea:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. jún. 22., szer. 23:43

http://www.geographic.hu/index.php?act= ... =2&id=4998

Az nem újdonság, hogy a zsíros ételek fogyasztása és a dohányzás szívrohamot vagy rákot okozva megrövidíti a várható élettartamot. Most azonban egy tanulmány kimutatta, hogy ezek az egészségtelen szokások hosszú távon közvetlenül „öregíthetik” a DNS-t, akár évekkel is.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. aug. 1., hétf. 18:38

Valami olyasmit hallottam éjszak a rádióban, hogy mától tilos az EU-ban a dohánytermékek bármilyen reklámja.

ha ez valóban igaz, akkor ez nagyon-nagyon örömteli hír :wink: :idea: :idea: :idea: :idea: :?:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: flower » 2005. aug. 1., hétf. 20:49

Bárcsak a dohányzás lenne tilos... :-) :D
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. aug. 3., szer. 15:15

talán ez lesz majd a következő lépés :wink: :wink: :roll: :idea: :twisted:
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Ravenangel » 2005. dec. 2., pén. 15:48

Cigaretta. Nem tudok mást mondani, mint hogy szerintem nemcsak fölösleges és káros dolog, hanem még erőszakos is.
Amennyi füstöt én kénytelen voltam nyelni kiskoromban... úgy képzeljétek el, hogy az összes felnőtt a környezetemben szinte láncdohányos volt, egészen 7...8 éves koromig meggyőződésem volt, hogy a felnőttség egyik nélkülözhetetlen velejárója az állandó dohányzás.

Egy abszolút önző és a másik embert semmibe vevő szokásnak tartom: a saját egészségét mindenki rongálja úgy, ahogyan csak jónak látja, de talán nem kéne másokat rákényszeríteni, hogy beszívják a cigisták által termelt füstöt. Kiskoromban is utáltam, hogy a hajam, a ruhám, mindenem büdös füstszagú lett attól, hogy a nagy és okos felnőttek, akik mindent jobban tudnak, egyfolytában cigarettáztak körülöttem.

Ráadásul, ahogy elnézem, igazából nem is élvezetes dolog. Az első cigi többnyire senkinek nem ízlik, aztán csak erőltetik, míg rászoknak, aztán, ha sikerült ez, már szó szerint remegnek a vágytól, hogy rágyújthassanak. Eddig még senki sem tudta nekem elmagyarázni: mire jó?!
Ravenangel
Írogat
 
Hsz: 66
Csatlakozott: 2005. nov. 21., hétf. 1:00
Tartózkodási hely: egy másik dimenzió

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. dec. 10., szomb. 20:16

Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy lehet az, hogy kitiltották a cigaretta reklámokat. (pl. a Formula1-ben az egyik legnagyobb üzlet lehetett és legalábbis egyes pályákon le kellett szedni a reklámmatricákat.) :roll:

Nem tudom mi lehet a háttérben. Lehet hogy még tényleg van remény arra,hogy megfékezzünk egy köztudottan káros dolgot,amiből a pénzembereknek haszna van?

Az már más kérdés,hogy a dohányosoknak is le kéne szokni fölösleges és undorító szokásukról :!: :x
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

Előző

Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron