Tisztán növényevő táplálkozás

Erőszakmentesség, erkölcs, moralitás, elvek, értékrendek, stb. -

Tisztán növényevő táplálkozás

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2011. jún. 9., csüt. 20:35

A vegetáriánus táplálkozás a Ne ölj! parancsnak leginkább megfelelő, és ez minden embergyermek szívébe, lelkébe bevésetett. Ez az egyik legmeggyőzőbb bizonyíték az emberlény növényevőségét illetően. Sajnos a nevelés során ezt kiölik (!) a gyermekekből. Eljön azonban a hazatérés ideje...

Ez az a táplálkozás, amikor az ember a Természet törvényeinek megfelelően csak növényi ételeket fogyaszt, többnyire természetes formában. Ennek megfelelően az ember fő táplálékai a gyümölcsök, aszalt gyümölcsök, zöld leveles zöldségek, gyökerek, gumók, hajtások, magvak csírái, olajos magvak. Legközelebbi rokonaink az állatvilágból, az emberszabású majmok, vagyis a gorilla és az orángután is ilyen élelmekkel táplálkozik. Ezeket a táplálékokoat természetes formában fogyasztja, vagyis a Természetben sehol sem fellelhető hőkezelés nélkül. A táplálékok hőkezelése az ember által kitalált cselekmény, mellyel a természetellenes táplálékot tette fogyaszthatóbbá. Így maradhatott fenn ilyen sokáig az állatok húsának fogyasztása. Manapság a tisztán növényevő (természetesebb) táplálkozásnál is használják a hőkezelést, mintegy megmaradt szokásként, de célszerű azt minél kisebb mértékben használni.

Edmond Bordeaux Székely Professzor revitalizálási elmélete azt jelenti, hogy a főtt ételt valamilyen koncentráltabb, élő (nem hőkezelt, nyers) anyaggal "felélesztjük". Ez által a koncentáltabb, élő anyaggal visszaadhatunk valamennyit a hőkezelt étel elveszett tápértékéből. Tulajdonképpen ez majdnem azonos a fűszerezéssel. Azonban sok esetben az étellel együtt főzik a fűszert, így csak az íze érvényesül, a tápérték helyreállítás (visszaadás) nem.
A magyar konyhában találunk revitalizációt, mégpedig a "fokhagymás pirítós" esetében. Az egyszer már hőkezelésen átesett gabona lisztjéből készült kenyeret, amelyet az ember még egyszer hőkezel a pirítás alkalmával, a nyers fokhagymával bekeni. Ezáltal a fokhagyma koncentált tápanyaga "helyettesíti", pótolja a gabona pirítóssá válása közben elveszett tápértékét.

***************************************************************"Ha tehát egészségesek és fiatalok akarunk maradni egész életünkben, úgy élő, és ne halott tálplálékot juttassunk szervezetünkbe. A főtt növényi ételek nem toxinok, mérsékelt fogyasztásuk nem okoz betegséget, csak elősegítik a hízást, és az öregedést."

"A főtt gyümölcsöknek, zöldségeknek, gabona- és babféléknek nincsen gyógyértéke, mivel nincs méregtelenítő hatása, csakis építőanyagot juttat a szervezetbe. Ezen főtt, építő anyagok azonban alacsonyabb rendűek, mint a nyersek. Tekintettel arra, hogy e növényi ételek nem mérgezőek, engedményképpen fogyaszthatók egyszer-kétszer hetenként, különösen azoknak, akiknek szervezete még nem szokott hozzá a nyerskoszthoz. Ezen ételkategóriák túlzásba vitt fogyasztása sokkal kevésbé hátrányos a fizikai dolgozókra, mint az ülő foglalkozásúakra. A növényi alapanyagokat, a lehető legrövidebb ideig kell főzni, és ha már megfőtt, soha se felejtsük el őket revitalizálni, egyes nyersanyagok (olaj, citrom, hagyma, vagy egyéb fűszerek) hozzáadásával. Az ilyen módon revitalizált burgonya már semmiképpen sem hátrányos a szervezetre. Az ilyen ételek teljes étrendünk 10-35%-át alkothatják. A száraz főzelékfélékből (babok, borsók) viszont semmi esetre sem fogyasszunk többet 10%-nál. Ismételten hangsúlyozzuk, hogy a száraz hüvelyeseket csak nagyon ritkán fogyasszuk, mivel azok nagy mértékű salakosító hatással vannak a szervezetre."

Forrás: Edmond Bordeaux Székely: Természetes élet és gyógymód című könyve. Keressétek a jobb könyvesboltokban!***************************************************************

Gandhi, aki politikai, szellemi tevékenysége mellett az egészség keresője is volt, azt mondta: "Azt, amit eredeti nyers formájában nem lehet megenni, ne együk!" Elfogadjuk a "Nagy Lélek" kijelentését, amely a hőkezelést nélkülöző táplálkozásnál természetes dolog. Ha azonban hőkezelt ételeket eszünk, akkor hasznosak ezek az - eredeti nyers formájukban, önmagukban nem feltétlenül ehető - növények, növényi részek, mint pl. a fokhagyma, vöröshagyma, stb. Tehát a tápérték pótlására használhatók, sőt célszerű is használni őket. Ezek a "revitalizáló" anyagok: szárított fűszerek (majoranna, borsikafű, szurokfű (oregánó), kakukkfű, bazsalikom, petrezselyem és zellerlevél, csalánlevél, ...), fűszerpaprika, hagymafélék, stb..

A tisztán növényevő étrend tehát a Természet szabályaira épít (ahhoz tér vissza). Ehhez a hőkezelés csökkentése, elhagyása mellett még szükséges néhány fontos dolog. Az állati eredetű anyagokon kívül a mesterséges (vegyi) anyagok teljes elhagyása. Értve ezalatt mindenféle színezéket, tartósítószert, adalékanyagot, életellenes szert. Ez nem szigorúság, ahogyan a nem így táplálkozók látják,hanem józan döntés, mellyel az ÉLETET szolgáljuk, a saját és gyermekeink életét, és az állatokét, de még a növényvilágét is, vagyis az egész FÖLD ANYÁÉT.

**************************************************************"De én azt mondom néktek, sem embert, sem állatot, de még a táplálékot sem, amit magatokhoz vesztek ne öljétek meg. Mert, ha élő táplálékot esztek, az élővé tesz benneteket, de ha megölitek a táplálékotokat, akkor a halott étel is megöl titeket. Mert Élet csak életből származhat, a halálból pedig mindig halál. Mert mind az, ami megöli a testeteket, az a lelketeket is megöli. Mert testetek azzá lesz, amilyen az ételetek, és hasonlóképpen, lelketek is olyanná lesz, amilyenek a ti gondolataitok."

Jézus szavai az Esszénus Béke Evangéliumból**************************************************************

Ki kell zárni valamennyi káros műveletet az ételkészítésből, mint a maghántolás, finomítás, hidrogénezés, és az ezekkel készült termékeket el kell kerülni, mert a saját, vagy gyermekeink egészsége bánja. Ezek a műveletek jelentős anyag- és tápanyag veszteséggel járnak, olyan részeket veszítenek el a táplálékok, amit a revitalizásálás már nem pótolhat érdemileg. Kerüljük az következő termékeket: cukrok, édesítők, ezekkel készült termékek; hántolt, azaz korpájuktól megfosztott magok, és azokból készült termékek, mint a fehér rizs, fehér kenyerek, finomlisztek, hidrogénezett, pasztőrözött és más módokon finomított ételek, ...

A természetes étrendben nincs helye egyetlen olyan életellenes anyagnak sem, mint az alkohol, a dohány, a bódító, élvezeti szerek.

Előfordul, az állatok húsáról, a tojásról, tejről és tejtermékekről, valamint a mézről is lemondók között olyan ember, aki az állatok iránti SZERETETE miatt nem fogyasztja a felsoroltakat. Ezek az emberek NEMESLELKŰEK, azonban lehetséges, hogy nem ismerik a táplálkozási törvényeket, amelyeket a természet rendelt, így betegségek érhetik őket. Azonban ezek a bajok nem a vegetárizmus bármilyen hiánybetegségei - még ha a helyi illetékesek jelenleg ezt állítják-, hanem a természeti törvények figyelmenkívül hagyása. Tanuljunk, olvassunk, segítsünk egymásnak. Osszuk meg ismereteinket Embertársainkkal.

---------------------------------------------------------------------------------

Vegánnak, vagy szigorú vegetáriánusnak mondják a tojást, tejet és tejterméket is elutasító vegetáriánus személyeket. A vegán az angol "vegan"-ból átvett kifejezés. A "szigorú vegetáriánus" megnevezésben a "szigorú" szó egyértelműen azt sugallja, hogy itt valami rossz dologról van szó, valami értelmetlen lemondásról, ami szigort követel magunkkal szemben, és hogy ez nem természetes. Aki így él, az tudja, hogy ez téves gondolat. A szigorú jelző egy tévedés. Szigorúnak tűnhet a húsevő ember számára, aki maga természetellenesen cselekményt végez az állati hús elfogyasztásával. A természetesség, a szívbéli jó választása nem igényel szigort. Sokkal inkább szigorú az a húsevő, aki semmilyen érv ellenére sem mondana le az állatok húsának evéséről.A megnevezéseket illetően még idekívánkozik az, hogy a növényevő állatokat is illeti az ember a vegetáriánus jelzővel. Azt meg tudjuk, hogy a növényevő állatok nem esznek tojást, sem tejet az elválasztás után. Így a vegetáriánus (vegetárius) kifejezés teljes joggal a tisztán növényevőkre kell vonatkozzon, az embernél is. Tovább erősíti ezt a feltevést, hogy a magyar nyelvben isa többi (emberi) vegetáriánus táplálkozást előszóval egészítik ki, utalva a különbségekre, pl.: lakto-vegetárius (tejet, tejterméket is fogyasztó vegetáriánus).A "szigorú" és "vegetáriánus" kifejezés együttes használatát el kell felejteni. Rendet kell tenni a fejekben a megfelelő ismeretek közlésével, és azok belátásával, felismerésével.
**************************************************************Kapcsolódó oldal: Esszénus Béke Evangélium: http://esszenus.uw.hu
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke


Vissza: Vegetáriánus életről általában

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron