biokert

Biogazdálkodók tapasztalatai, bioházak, biofalu

HozzászólásSzerző: Pepe7 » 2009. nov. 9., hétf. 22:19

Az említett könyvekbe szerencsére bele lehet nézni a Google könyvei között, és a dupla fólia jó megoldásnak tűnik. Valószínűleg dupla ablaktáblával fogom helyettesíteni, így készíítve mini üvegházat a zöldhagymának, esetleg némi madársalátának, reteknek. Lesz ami lesz vele, nagy kár nem érhet :)
Mindenesetre nagy meglepetésként ért, hogy téli zöldségtermelés fűtés nélkül egyáltalán lehetséges.
Egyébként a hajtatóhelyre bevitt folytontermő eper már hozza virágait és a kis epreket :)
Avatar
Pepe7
Inkább olvas
 
Hsz: 16
Csatlakozott: 2009. jún. 27., szomb. 0:00
Tartózkodási hely: Bp és környéke


HozzászólásSzerző: sedit » 2009. nov. 12., csüt. 7:13

Pepe7 írta:Az említett könyvekbe szerencsére bele lehet nézni a Google könyvei között, és a dupla fólia jó megoldásnak tűnik. Valószínűleg dupla ablaktáblával fogom helyettesíteni, így készíítve mini üvegházat a zöldhagymának, esetleg némi madársalátának, reteknek. Lesz ami lesz vele, nagy kár nem érhet :)
Mindenesetre nagy meglepetésként ért, hogy téli zöldségtermelés fűtés nélkül egyáltalán lehetséges.
Egyébként a hajtatóhelyre bevitt folytontermő eper már hozza virágait és a kis epreket :)


Szia,
Örülök, hogy rátaláltál
Ha jól emlékszem, a könyvben is van ilyen üveges megoldás- fakeretet használ hozzá - hasonló, amit a kertészek használnak palántanevelésre.
A google-ben nem tudom kiderül-e - de a trükk az, hogy télen már nemigen nőnek a növények - az üveggel csak a megfagyástól véded meg. Vagyis korábban el kell vetni mikor még meleg van, hogy a tél beálltára nagyjából megnőjön - spenótot, petrezselymet, téli salátát, stb.
Amilyen enyhe telek mostanában vannak - éghajlatváltozás, de ez más téma (ld. globalisfelmelegedes.info)-inkább attól kell tartani, hogy napsütéses napokon túlmelegszik az üvegházad. Viszont ilyenkor van esély talán retek nevelésére..
Sok sikert a téli kertészkedéshez!
Edit
Avatar
sedit
Néha írogat
 
Hsz: 20
Csatlakozott: 2006. jún. 15., csüt. 0:00

HozzászólásSzerző: Pepe7 » 2009. nov. 12., csüt. 21:46

Köszönöma biztatást!

A zöldhagymám már nő, így az biztosan jó lesz. Bár azt elég nehéz elrontani, hiszen még a hűtőben is kinő fény nélkül :)

Tényleg, Győző!

A képen a sárgarépát a fonnyadás miatt locsolod? Száraz a tárolóhelyed?

Pepe
(lelkes amatőr)
Avatar
Pepe7
Inkább olvas
 
Hsz: 16
Csatlakozott: 2009. jún. 27., szomb. 0:00
Tartózkodási hely: Bp és környéke

HozzászólásSzerző: kedvescimbora » 2009. dec. 6., vas. 23:56

Elnézést kérek amiért későn válaszolok. Vagy tucatnyi fórumon vagyok jelen és néha egyik másik elmarad. Egyébként a honlapomon üzenőjén keresztül elérhető vagyok.

A híres bulgár kertészek is nedves homokban tárolták. Így kevésbé fonnyad meg. Azonkívül ha egy sárgarépa romlásnak indul, a romlott levét a száraz homok tovább szivárogtatja. A nedves kevésbé.Így a romlás nem tud tovaterjedni. Ezzel magyarázták a bulgárok. Természetesen kiszáradástól is védi. Ezért én is nedves homokban tárolom. A következő termésig ropogós marad.
A pincém földnedves. Téglaboltozatu, de nincs víz ellen szigetelve.Jó a páratartalma. A krumplim és az almám sohase ráncosodott meg.
Kép
Íme a belseje a krumpli betárolása után. Azóta megtelett a polcokon alma. Alján cékla, retek, cukorrépa, cukkínik, karalábék stb. szóval nehéz benne mozogni annyira tele van. Amikor építettem nem gondoltam egyszer annyi terményem lesz ami alig fér bele.
Kép
Mindenki kedvescimborája Tóth Győző
http://kedvescimbora.extra.hu
Avatar
kedvescimbora
Újonc
 
Hsz: 7
Csatlakozott: 2008. okt. 14., kedd 0:00
Tartózkodási hely: Kaposvár

Előző

Vissza: Biokert - bioház

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron