növényevővé kell válnunk a túléléshez?

Biogazdálkodók tapasztalatai, bioházak, biofalu

n

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. szept. 21., kedd 20:19

nagyon tetszett ez a cikk.

Valahol olvastam, hogy ha a tényleges árat kelleen fizetni pl. egy hamburgerért, akkor kb. 20-25 ezer Ft-ba kerülne.
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged


HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. szept. 24., pén. 8:08

Jó ideje érdekel a vegyszermentes növénytermesztés, és különösen azok a módszerek, ahol nem kell egyéb segédanyagokat használni. (például vizet) Ennek egyik alapja, hogy természeti viszonyoknak megfelelő növényeket termesszünk, és az is lényeges, hogy a növényeket ne ültessük nagyon sűrűre. Ezzel kapcsolatben találtam egy jó oldalt az interneten, a "Soil and Health Library"-t
http://www.soilandhealth.org/
Ha vannak tapasztalataitok ezen a téren, kérem írjatok!
Köszönöm

Szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: nawesh » 2004. szept. 30., csüt. 0:28

Szegedi vagyok és nagy örömmel hallottam tavaly, hogy a fő (Mars téri) piacon hetente kétszer van biopiac. Hónapokon keresztül jártunk ki lelkesen, de csak egyszer tudtunk egy árústól almát venni.

ma Szegeden csak bioboltban lehet vásárolni biozöldséget-gyümölcsöt.

Pedig Magyarország az adottságai révén bio nagyhatalom lehetne::(
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Szilvi » 2004. szept. 30., csüt. 8:16

Mi a kertünkben termelünk vegyszermentesen zöldséget, gyümölcsöt, + egy kevés gyomot! (Kimegyek gyomlálni, így mérem le, milyen állapotban van a pollenallergiám :D )
Leendő sógorom biogazda, nem csak a kertjében termel, csak sajnos messze laknak - 200km. Érdemes a Biokultúra egyesületnél érdeklődni termelők iránt, és akkor nem kell a piacot járni, hanem a minősített biotermelő lakhelyén is lehet vásárolni.
Egyébként sokan termelnek vegyszermentesen, főleg házaknál, de a bio cimke le van védve, és nem olcsó procedura azt megkapni. (már érdeklődtem) (a piacon az öreg nénik nem nagyon használnak vegyszert, mert drága)

szilvi
Szilvi
Törzsvendég
 
Hsz: 239
Csatlakozott: 2004. szept. 9., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2004. nov. 12., pén. 18:34

Milyen zöldségeket, gyümölcsöket termeltek? Mekkora területen?

Éppen a mai nap szereztem be két hasznos szerszámot, ásóvillát és talajlazító fogast. Ti használjátok ezeket?
Reggel hallottam a hírt, hogy a budai Marczibányi téren tartott ökopiacoknak vége lesz, mert nem kaptak engedélyt. Szerintem azért lesz más helyük ezeknek a vegyszermentes termékeknek.
Békés megyében Kamuton (a sportpályánál) minden vasárnap biopiac működik.
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. szept. 4., hétf. 22:53

http://www.zoldmagazin.com/belso/husmentes.html

No comment. Ti talán már sok ilyet olvastatok, de hátha húsevő barátaink is elgondolkodnak ezen végre. Rájöttem, h nekem ez volt a fő ok, amiért vega lettem.
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. szept. 5., kedd 9:38

minden szava igaz...! :?
küldözgetem is tovább húsevő társainknak :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00


Vissza: Biokert - bioház

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron