fiatalság forrása

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. aug. 1., kedd 14:32

A köles csapati nagyon finom! Én csináltam már párszor! Ha nincs valakinek köles lisztje, akkor elég csak a sima kölest megdarálni kávédarálóval vagy valami hasonló szerkezettel, nem baj ha darás az állaga, úgy is összeáll a tészta;
Én általában valamilyen köményfélét is rakok a csapatiba, ettől különleges lesz.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár


HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 2., szer. 7:04

Kis leírás a kölesről:
http://www.tgy-magazin.hu/index.phtml?id=761

Én ma paradicsomos kölest fogok csinálni. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. aug. 2., szer. 11:40

Gega23 írta:Szárított gyümölcsöt te szárítasz vagy veszed valahol?
Mert amit boltban lehet kapni, az sajnos mind cukrozva vannak, meg tartósítva. :(
Van valami különleges recepted? :)



Nagyobb piacokon (pl. a lehelen is) lehet mindenféle szárított gyümölcsöt kapni kimérve. Rá kell kérdezni, de nagyrészt nincs cukrozva, tartósítva :)

Szerintetek én pl. el merjem most kezdeni ezt a dolgot? Vagy azért kérdezzem meg idegorvosomat és gyógyszerészemet előtte...:)

tudjátok, a baba miatt kérdezem, neki sok fehérje kell tényleg...bár amúgy nem kívánok jobban semmit, csak az édeset...
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 2., szer. 12:00

gabola írta:Nagyobb piacokon (pl. a lehelen is) lehet mindenféle szárított gyümölcsöt kapni kimérve. Rá kell kérdezni, de nagyrészt nincs cukrozva, tartósítva :)

Szerintetek én pl. el merjem most kezdeni ezt a dolgot? Vagy azért kérdezzem meg idegorvosomat és gyógyszerészemet előtte...:)

tudjátok, a baba miatt kérdezem, neki sok fehérje kell tényleg...bár amúgy nem kívánok jobban semmit, csak az édeset...


A Lehelen ami van azt ismerem. Abban nincs cukor? Hát, nem tudom.
Neked talán azért nem kellene most ebbe belevágni, mert méregteleníteni fog a szervezeted erőteljesen, és az a babának nem túl jó.
Egyébként azt is olvastam, hogy amíg a babát szoptatják, addig méregteleníteni nem nagyon ajánlatos, mert akkor a méreg belekerülhet az anyatejbe is. Ebből nem tudom mennyi igaz. :?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. aug. 2., szer. 12:17

Gega23 írta:A Lehelen ami van azt ismerem. Abban nincs cukor? Hát, nem tudom.
Neked talán azért nem kellene most ebbe belevágni, mert méregteleníteni fog a szervezeted erőteljesen, és az a babának nem túl jó.
Egyébként azt is olvastam, hogy amíg a babát szoptatják, addig méregteleníteni nem nagyon ajánlatos, mert akkor a méreg belekerülhet az anyatejbe is. Ebből nem tudom mennyi igaz. :?


A lehelen megkérdeztem, az ananász cukrozott, meg a kandírozott gyümölcsök (azok a természetellenes színű és formájú gumicukorszerű valamik, de azokon látszik is hogy...) a többiben nincs se cukor, se tartósító. néhány nap alatt meg kell enni, és mindenképp szellős helyen tárolni (papírzacskó) nem jó a nylon vagy az üveg, mert összepenészedik, ha kicsit nagyobb a nedvességtartalma, és hát ezek olyan félig-szárítottak, tehát nem teljesen aszaltak. Amúgy finomak, én ott szoktam venni.

A méregtelenítésről-diétáról-fogyókúráról tudom, hogy nem szabad, de ebben nem voltam biztos, mert enm tűnt egyiknek sem :)
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. aug. 2., szer. 16:16

Gabola, szerintem inkább ne vágj most bele, mert ez igazából tényleg méregtelenítő kúra, és sokan fogynak is tőle (magok nélkül...)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 2., szer. 22:28

Szerintem is méregtelenítő, mert csak természetes dolgokat viszel be, és a mérgek meg kipucolódnak, nem véletlenül tartják ezt a fiatalság forrásának. :)

Köszi, lehet hogy majd veszek ott.
Régebben már vettem, csak mindig elriasztanak az árak, mert kg-ban írják ki, és soknak tűnik. :)
Viszont vettem aszalt sárgabarackot és aszalt szilvát is (Naturfood) és az jó volt, tetszett.

Egyébként egyre jobban érzem magam, nem mondom hogy 100%-ig betartom amit írnak, de nagyrészt igen, és érzem a hatását. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: gabola » 2006. aug. 3., csüt. 16:05

Gega23 írta:Szerintem is méregtelenítő, mert csak természetes dolgokat viszel be, és a mérgek meg kipucolódnak, nem véletlenül tartják ezt a fiatalság forrásának. :)

Köszi, lehet hogy majd veszek ott.
Régebben már vettem, csak mindig elriasztanak az árak, mert kg-ban írják ki, és soknak tűnik. :)
Viszont vettem aszalt sárgabarackot és aszalt szilvát is (Naturfood) és az jó volt, tetszett.

Egyébként egyre jobban érzem magam, nem mondom hogy 100%-ig betartom amit írnak, de nagyrészt igen, és érzem a hatását. :)


Ok, meggyőztetek, nem kezdem most el :) Majd mesélek, hogy milyen jó babfőzeléket csináltam, gabonafasírttal :D :D :D

Gega! Az árakat számold át 20-25 dekára (annyi van általában egy bolti csomagban), és rá fogsz jönni, hogy olcsóbb...ja, és kérheted vegyesen egy zacsiba, és nem kell mindből 20 dekát venned, ami szimpatikus...és nem is használsz el annyi csomagolóanyagot, stb :) szóval természetbarátibb és olcsóbb is :D
"A változás benned kell hogy elkezdődjön" (Gandhi)
Avatar
gabola
Írogat
 
Hsz: 74
Csatlakozott: 2006. márc. 21., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Budapest, Föld bolygó

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 3., csüt. 20:19

gabola írta:Ok, meggyőztetek, nem kezdem most el :) Majd mesélek, hogy milyen jó babfőzeléket csináltam, gabonafasírttal :D :D :D

Gega! Az árakat számold át 20-25 dekára (annyi van általában egy bolti csomagban), és rá fogsz jönni, hogy olcsóbb...ja, és kérheted vegyesen egy zacsiba, és nem kell mindből 20 dekát venned, ami szimpatikus...és nem is használsz el annyi csomagolóanyagot, stb :) szóval természetbarátibb és olcsóbb is :D


Jogos, de akkor is mindig elriasztanak az 1000 fölötti árak. :lol:
Tényleg környezetbarátabb, mert ha viszek talácskát, akkor abba is beleteheti.
Majd benézek jövőhéten és veszek valamit.
Képzeld, most annál a péknél ahol a tönkölykenyér van, volt teljes kiörlésű tönkölypogácsa.
Nagyon finom volt, és csak 95 ft/10 dkg. :)
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. aug. 4., pén. 16:13

Ha legközelebb a Lehel téren járok, majd én is begyűjtök némi aszalt gyümölcsöt. Én is úgy számoltam, hogy jobban megéri, mint csomagolva venni, és talán még a mandula sem amerikai náluk :wink:

Nem tudjátok, lehet-e valahol aszalt áfonyát venni? Régóta keresek, se mindenütt csak cukrozott van.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: katibar » 2006. aug. 5., szomb. 9:40

Hol van a lehelen az az árus aki cukor és tartósítószer mentesen adja az aszalt gyömölcsöket? Akit én kérdeztem az azt mondta, hogy cukor a termékei 50%-ában van, tartósítószer pedig mindegyikben. A másik kérdés, hogy az a pékség hol van, amiről beszéltetek (ahol a tönkölykenyeret árulják).
Avatar
katibar
Inkább olvas
 
Hsz: 15
Csatlakozott: 2005. jún. 13., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. aug. 5., szomb. 11:35

Jó kérdés, aszaltgyümölcs-árusból meg pékségből is van egy pár a Lehelen :?:
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 5., szomb. 14:27

Az aszalt gyümölcs árusnál nagy részében van cukor, kivéve sárgabarackot, szilvát, datolyát, áfonyát stb., az ilyen tropikban mind van. Tartósítószerre nem kérdeztem rá, de szerintem van bennük.
Ez az árus a Vita-Vega nevű biobolt mellett található, a lift mellett.

A tönkölykenyeret pedig egy fehér bódénál, szintén ha a liftnál állsz, akkor vele szemben a túloldalt találod, van ott sütemény is, fehérlisztből készült pékáruk stb., és ott szokott baloldalt fent kitéve lenni tönkölykenyér.
Ott van egy másik pék is, ami ilyen narancs színű azt hiszem (talán Príma pék), de nem ott van, hanem a fehérnél.
Remélem megtalálod. :)

katibar írta:Hol van a lehelen az az árus aki cukor és tartósítószer mentesen adja az aszalt gyömölcsöket? Akit én kérdeztem az azt mondta, hogy cukor a termékei 50%-ában van, tartósítószer pedig mindegyikben. A másik kérdés, hogy az a pékség hol van, amiről beszéltetek (ahol a tönkölykenyeret árulják).
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gega23 2006. aug. 7., hétf. 7:55-kor.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. aug. 5., szomb. 14:27

Ennél az árusnál szerintem nicns cukrozva a vörös áfonya, legalábbis azt mondta.

mandula írta:Ha legközelebb a Lehel téren járok, majd én is begyűjtök némi aszalt gyümölcsöt. Én is úgy számoltam, hogy jobban megéri, mint csomagolva venni, és talán még a mandula sem amerikai náluk :wink:

Nem tudjátok, lehet-e valahol aszalt áfonyát venni? Régóta keresek, se mindenütt csak cukrozott van.
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. aug. 5., szomb. 16:09

Köszönöm! Meg fogom nézni.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

Előző

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron