fiatalság forrása

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 7:00

Pl. te is, többek között. :D
Azt mondtad/montátok, hogy egy vegánnak nem fér bele az alkohol, kávé stb. :)
Félig viccesen egyébként azt mondták, hogy annyi szörnyűséget látnak ők az állatfarmokon, hogy muszáj utána inniuk. Ebben sajnos van igazság. :(
(Ők ugyebár rendszeresen járnak ellenőrizni a farmokat, és biztos sok durva dolgot látnak...)
Tegnapelőtt elvittem őket a Napfényes Ízek étterembe, hát odáig voltak, nagyon ízlett nekik minden. :)
Mondték, hogy ajánlani fogják a külföldi ismerőseiknek, ha jönnek Magyarországra.

giyandeva írta:Ki mondta, hogy aki vega vagy vegán egészségesen él?
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 20., csüt. 10:58

Voltam én is nem is olyan rég a Napfényesben. Tényleg jó étterem: készségesek. jól főznek, és nem is kell sokat várni. :D
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 14:21

Egyébként megfigyeltétek, hogy a vegáknak,de főleg a vegánoknak sokkal kevesebb a ráncuk? :)
Sokkal simább a börük az arcukon.
De még aki kevés húst eszik, annak is. :)

giyandeva írta:Voltam én is nem is olyan rég a Napfényesben. Tényleg jó étterem: készségesek. jól főznek, és nem is kell sokat várni. :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. júl. 20., csüt. 15:44

igen, átlag 5 évet le lehet tagadni a vegáknak... :D de ez csak 20 és 30 között érvényes, afölött még többet! ha belegondolok, hogy van olyan, aki 33 éves, és 25-nek néz ki... nem is egy ilyen ismerősöm van... a szépségipar megirigyelné :D
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 20., csüt. 16:09

hm. tök jó, engem már így is mindig sokkal fiatalabbnak néznek (ezt csak a genetikára tudom fogni) - vegaként 40 évesen talán már leszek végre 25 éves kinézetű? :D persze tudom, h nem csak ezen múlik...
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: Gega23 » 2006. júl. 20., csüt. 16:58

Az egyik auszi csaj 31 éves, de nem néztem többnek 23-nál (ő is vegán). :D

Norci írta:igen, átlag 5 évet le lehet tagadni a vegáknak... :D de ez csak 20 és 30 között érvényes, afölött még többet! ha belegondolok, hogy van olyan, aki 33 éves, és 25-nek néz ki... nem is egy ilyen ismerősöm van... a szépségipar megirigyelné :D
Gega23
Grafomán
 
Hsz: 706
Csatlakozott: 2005. okt. 30., vas. 0:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 27., csüt. 9:42

Ki hallott a Kaya Kalpa diétáról? Egyes állítások szerint, ettől teljesen megújul a test és szinte éveket fiatalodik, nem is beszélve a hatékony méregtelenítésről...
Én nemrég kb (szűk 2 hete) keztem kezdtem bele a kaya kalpába, esetleg valaki próbálta már? Tapasztalatok? Kaptam pár tippet is, hogy mit s hogy. tuti dolog! :D
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. júl. 27., csüt. 17:04

Pár éve trtottam én is kaya kalapát, de nem voltam vele teljesen tisztában, mit is lehet enni. Most megint megpróbálom. Hátha fiatalodom pár évet :D
Úgy tudom, zöldséget, gyümölcsöt, magvakat és kölest lehet ilyenkor enni.
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

A kaya kalpa di

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 27., csüt. 20:38

Egy kedves jógatársam leveléből fogok idézni, hogy mi fán terem a kaya kalapa... érdekes az interneten rákeresve szinte semmi információt nem találni róla, de vajon miért ez a nagy titok? :D

"Ez a böjtnek egy ősi indiai módja.
Ez egy szankszrit kifejezés. Pihenteti az emésztőrendszert, lúgosítja a
szervezetet. Hatására megszűnhetnek krónikus egészségügyi problémák. (Van akinek megszűnt pl. a krónikus körömgombája.) A testben könnyűségérzetet, reggel könnyű ébredés, kevésbé szagos széklet, lehelet. Jobb az ember hangulata, könnyebb koncentrálni, akár a hétköznapi feladatokra, akár jógagyakorlás alatt. Valószínűleg megemelkedik az ember rezgésszintje (nincsenek sajtok, egyéb tejtermékek, édesség stb.). Kissé felül lehet emelkedni a problémákon, jobban átlátod az élethelyzeteket, könnyebben irányítod a dolgaidat. Tamasz helyett szattwa. (...)
A Kaya Kalpa növeli az önfegyelmet, az akaraterőt, a tudatosságot és szerintem az odaadást a spirituális utad, Mestered, Isten iránt. (...)
Zöldséget, gyümölcsöt főzve, sütve aszalva, grillezve, szóval bármilyen
formában fogyaszthatsz. Bármilyen fűszert, bármilyen mennyiségben, kevés sót is, ha hiányzik. Növényi olajat, pl. olíva olajat stb. használhatsz. Ehetsz olívabogyót is. Én ettem ebből kifolyólag mogyorót, napraforgómagot, tökmagot is. Az egyetlen gabona, amit lehet enni, a köles. Mert az egyetlen gabona, amely lúgosítja a szervezetet. Nem tudom, tudod-e, hogy a lúgos kémhatás a jobb a szervezetnek, mert pl. a candida baktériumok, a rákos sejtek a savas közegben vígan élnek és táplálkoznak, ezzel szemben a lúgos közegben kedvezően csökken a létszámuk, ill.elpusztulnak. Ihatsz gyógyteát, 100%-os gyümölcslevet, ásványvizet, teát.
Cukrot, mézet nem lehet használni. Kukorica, krumpli, rizs, szója, hüvelyesek, az összes gabona, gomba, tejtermékek kizárva. (...)
Mégis mit lehet enni a nyers gyümölcsök és zöldségek mellett?
Pl. Zöldséglevest, jól befűszerezve. Kevés olajon megdinszteled a kockára vágott hagymát, beleteszed a felaprított zöldségeket, fűszereket, kis sót. Bármilyen zöldségből főzhetsz egy zöldségpörköltet. Köretként főtt köles. Lehet pl. lecsót is enni. Édesen is elkészítheted a kölest. Én sok mazsolát szórtam bele, kevés őrölt fahéjat, így főztem meg. Persze más aszalt gyümölccsel is lehet kísérletezni. Laktató az aszalt datolya, füge. Padlizsán, cukkini, karfiol, tökpörkölt. Finom a görögsaláta a köleshez. Fetasajt nélkül természetesen. És mindenféle nyers zöldség vagy gyümölcssaláták, fűszerezve, olíva stb.olajjal leöntve. Felaprítasz pl. gyümölcsöket, szórsz közé aszalt gyümölcsöt, napraforgómagot."
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: syzygy » 2006. júl. 27., csüt. 21:03

Mennyi ideig mindezt? És gondolom, ez nem csak táplálkozásbeli dolog, mi ennek a spirituális háttere (Jóga stb tartozik-e hozzá)?

(angol nyelvű anyagot egyébként lehet találni a neten...)
Avatar
syzygy
Írogat
 
Hsz: 92
Csatlakozott: 2006. márc. 25., szomb. 1:00

HozzászólásSzerző: giyandeva » 2006. júl. 27., csüt. 21:38

hol??? általában csak azt írják, hogy ilyen olyan szuper, hogy HOGY kell csinálni az hétpecsétes titok.
Egyébként úgy tudom, akár 3 hónapig is lehet csinálni a kaya kalpat.
Avatar
giyandeva
Grafomán
 
Hsz: 790
Csatlakozott: 2006. feb. 7., kedd 1:00
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. júl. 27., csüt. 23:00

Most már mindent tudok! :) Ahogy több hónapja táplálkozom, ahhoz viszonyítva csak néhány dolgot kell elhagynom. Nem fog nehezemre esni. Holnap már kezdem is! :) Eddig csak azt főztem meg, amit muszáj volt, de mivel ezek kiesnek, a kölest kivéve, még több nyerset eszem. Egy ideje nem szeretem a főtt ételeket. /Eddig minden hónapban szükségem volt a B12 injekcióra, most kihúzom már 3 hónapig is anélkül, hogy érezném a hiányát. Talán el is hagyhatom!? Meglátjuk! :) /
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2006. júl. 28., pén. 12:11

nekem is tetszik ez a módszer! lehet, hogy ki is próbálom. nagyon egyetértek a köles jótékony hatásával, azt hiszem, már volt róla szó, hogy lugosit, és emiatt szuper a szervezetnek! (már emléxem is: kókuszgolyó kölesből - csak nem én voltam??? :D )
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: pitypang » 2006. júl. 28., pén. 17:59

Eddig azt ettem, amit éppen a zöldségespultnál megkívántam. Na, ma rájöttem, hogy ez a diéta nem is olyan egyszerű. Önfegyelemre van szükség hozzá valóban. Ma csupa olyan dolgot ettem volna először amit nem ajánl. Hónapok óta alig eszem barnarizst, de ma megettem volna. Ti hogy vagytok ezzel? Mindenesetre holnaptól a lapnak csak az "ehető" oldalát fogom nézni, talán úgy könnyebb lesz. :lol: Megyek veszek kölest. :)
Avatar
pitypang
Írogat
 
Hsz: 179
Csatlakozott: 2006. jan. 24., kedd 1:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2006. júl. 28., pén. 18:10

Én is belekezdtem, de persze olyanokat ennék, amiket nem kellene. Még jó, hogy van köles... Ráadásul csupa éretlen gyümölcs van csak itthon :? úgyhogy ideje utána nézni egy kis dinnyének valahol, ami érdekes módon most nem hiányzik úgy, mint máskor...
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég