haziorvos

A vegetáriánus lét előnyei - egészségmegőrzés, prevenció - betegségek okai és megoldásai

HozzászólásSzerző: Eszti » 2005. nov. 10., csüt. 23:42

Kedves Spottle!
En sem vagyok beteg, nem azert keresk haziorvost. Most 19 eves vagyok, ugyhogy sajnos el kellett jonnom a gyerekorvosomtol, aki nagyon aranyos volt, sot o is vega!
A mostani orvosomat keptelenseg meggyozni. O egesz eleteben husevo volt, es meg van gyozodve arrol, hogy az az egeszseges.
Mikor elmentem hozza, mert kellett egy papir a kulfoldi munkavallalasomhoz, megvizsgalt, minden rendben volt. Aztan mikor megtudta, hogy vega vagyok, hetente kuldott ver-es egyeb vizsgalatokra, csakhogy bebizonyitsa, hogy nem vagyok egeszseges. Persze ez nem sikerult neki. :wink:
Kerdem en, milyen orvos az ilyen??
Ha legkozelebb is kell barmifele orvosi papir, menjek el hozza meg a hulye vizsgalatokra? Nem sok kedvem van hozza!
Udv, Eszti
Avatar
Eszti
Inkább olvas
 
Hsz: 10
Csatlakozott: 2005. szept. 25., vas. 0:00


HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 11., pén. 11:05

Legjobb nem megmondani hogy vegánok/vegik vagyunk... csak basztatnak!
Én sem voltam vegánságom óta beteg! Csak az elején volt egy náthám, de nem olyen durván mint régen. Ennyi, semmi komoly, láz vagy köhögés. Viszont érdekes, hogy 2 hétig fújtam az orrom, de nem volt eldugulva! És a fülem is oké volt. Nem éreztem magam betegnek egyáltalán, kicsit se.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Parsifal » 2005. nov. 11., pén. 11:34

Kipuhatolni, hogy viszonyul a vegánhoz, pl. egy barátom az... és ha oké, akkor megtudhatja. Na?
Avatar
Parsifal
Grafomán
 
Hsz: 946
Csatlakozott: 2004. okt. 7., csüt. 0:00
Tartózkodási hely: Körösök vidéke

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 11., pén. 11:53

Ez jónak tűnik.
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 11., pén. 13:31

azt hiszem, parsi, feszegeted az arany középút fogalmát :D

szerencsére soha nem voltam beteg, sem húsevőként, sem vegánként. lázam életemben egyszer volt (akkor jól meg is ijesztettem szüleimet), a megfázás is elkerül :D ami viszont gondot okoz(ott), az a vashiányos vérszegénység - noha állítólag "tipikus vegi betegség", húsevő koromban (is) volt...

részemről nem ismerem, és nem is vagyok kíváncsi a háziorvosomra. csak akkor láttam, amikor nekem is át kellett vinnem a papírjaimat 18 éves koromban.

már akkor elegem lett az orvosokból, amikor egész fiatalon reumatológushoz küldtek az állandóan begyulladó achilles-inam (illetve ínhüvelyem) miatt. sok orvost megjártam, mindegyik csak bután nézett rám, aztán kivették a mandulámat, mondván biztos attól van. hát nem jött be, ne lottózzon... így utólag visszagondolva nagy szerepe lehetett benne a helytelen táplálkozásnak. mondanom sem kell, hogy már nyoma sincs :)
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 11., pén. 13:47

Szegény! Kivették azt a fontos szervedet. Hülye dokik!!!!
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 11., pén. 13:50

Én is vagy kétszer látogattam meg a háziorvosomat 18 éves korom óta. Mondtam is neki, hogy vega vagyok (pedig nem is akartam)), amit ő ugyan nem javasolt, de nem tulajdonított neki nagy jelentőséget.
Mindig a vashiánnyal ijesztenek bennünket, de ugyanúgy gyakran előfordul azok között, akik húst esznek (nem is keveset, és akkor nekik mitől van?)
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: nawesh » 2005. nov. 12., szomb. 7:38

Én meg most gyógyulok... :oops: No tessék, egy vega, aki beteg :wink: Sárával oda-vissza fertőztük egymást.

Egyébként arra jöttem rá, hogy a részemről pszichésen alakult ki a köhögés-nátha

amikor már elegem van a munkahelyi hajtásból, akkor "hagyom", hogy legyengüljön az immunrendszerem...

Nekem 5 évesen vették ki a mandulámat, mert sokat volatm náthás.

A legnagyobb taruma az volt, hogy a szüleim otthagytak a kórházban.

s utána is sokat voltam beteg, amíg vega nem lettem...
Nawesh"A világbéke a Te kezedben van" - Swami MaheshwaranandaJiJóga a mindennapi életben rendszer - Magyarországi Központ:www.joga.huJóga a Mindennapi Életben Egyesület - Szeged: www.yoga.szeged.hu
Avatar
nawesh
Grafomán
 
Hsz: 1619
Csatlakozott: 2004. szept. 20., hétf. 0:00
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 12., szomb. 8:38

ezzel nem vagy egyedül, mindenki pszichésen lesz beteg... :oops: minden betegségnek megvan a lelki oka, még egy egyszerű náthának is. például torokfájás erőteljesen utal az őszintétlenségre, hazug beszédre... 8O :?

utólag már teljesen máshogy látom a műtéteket is, és az orvosok állandó műtsükki viselkedésének hatását... minden szervünknek megvan a feladata, még ha drága orvosaink nem is tudják, hogy mi az, pl lép! :?
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: flower » 2005. nov. 12., szomb. 10:42

torokfájás= elfojtott harag.. úgy tudom
Avatar
flower
Grafomán
 
Hsz: 786
Csatlakozott: 2004. okt. 4., hétf. 0:00

HozzászólásSzerző: mandula » 2005. nov. 12., szomb. 10:58

Kinek mi. A torokfájás azt is jelenti, hogy "lenyeltél" valamit.
Az utóbbi két évben megfigyeltem, amikor fájt a torkom, hogy előtte mindig volt valami, amit ki kellett volna mondanom, de elfojtottam és lenyeltem. Amikor kiderítettem, mi volt az, és megoldottam, a torokfájás is tényleg elmúlt. :D
Avatar
mandula
Törzsvendég
 
Hsz: 395
Csatlakozott: 2005. ápr. 1., pén. 0:00

HozzászólásSzerző: Norci » 2005. nov. 12., szomb. 12:55

igen, ezeket én is hallottam. de mondják ugyanezeket a gyomorra is. valami megülte a gyomrát, és nem csak fizikai értelemben. megoldatlan problémák előszeretettel húzódnak oda. és már jön is a szeretett gyomorfekély...
Avatar
Norci
Grafomán
 
Hsz: 826
Csatlakozott: 2004. dec. 31., pén. 1:00

HozzászólásSzerző: Spottle » 2005. nov. 12., szomb. 22:43

Igazad van Eszti, az senkinek nem esik jól, ha fölöslegesen vizsgálgatják, mint egy kisérleti nyulat! Ha van rá lehetőség, akkor válassz másik orvost,de talán tényleg jobban jársz, ha nem hozod elő,hogy miért!
Avatar
Spottle
Írogat
 
Hsz: 62
Csatlakozott: 2005. nov. 9., szer. 1:00
Tartózkodási hely: Erdőkertes :-)

Előző

Vissza: Egészség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég